User Tag List

Sayfa 1/4 123 ... SonSon
65 sonuçtan 1 ile 19 arası

Konu: Ford Mondeo mk2 2.0 GLX [hayırlısıyla st200 project :)]

bartworkz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Ford Mondeo mk2 2.0 GLX [hayırlısıyla st200 project :)]

Öncelikle selamlar,

Uzun süredir araç değiştiriyorum ancak konu açacak kadar ısınamadım çoğuna. Belki de işlerin yoğunluğundan. Son hareketim bir Lada Niva almak olmuştu ancak araziyle pek alakam olmadığı için vazgeçmeye karar verdim ve ***** siteye ilan koydum. Bir kaç gün içerisinde şu anki aracım olan 1997 model mondeo, bana takas teklifi gönderdi. Saat 23:00'da araçları gördük, az buçuk konuştuk, anlaştık filan derken öğlen 1:30 da noter'de buluşmaya karar verdik. Ankara'nın kuru sıcağında niva ile gidip de klimalı mondeo ile dönmek ayrı bir keyif oldu tabii ki

Araç 2.0 zetec motora sahip. Çok oynanmaya müsait olmadığı ve bakımları da yüksek maliyetli olduğu için şu anda pek tercih edilmiyor ancak ben bakımlarını zamanında yaptıran ve motorla oynamayan bir tip olduğum için tam benlik araç aslında. 130 hp güç üreten bu arkadaş lpg ve klima, ve kilometresinin getirdiği yorgunluk sayesinde günlük 90-100hp arası güç veriyordur tahminimce. Ancak güzel gidiyor melet

Ancak gerçekten konfor aracı. Zaten mk2 mondeo'lar hakkında yabancı/tr sitelerinde gördüğüm kadarıyla kötü bir şey konuşulmuyor. Virajlara kedi gibi yapışması, atikliği ve yakıt performansı önden motor-önden çekiş ama eşşek kasalı bir araç için beklenmeyecek derecede iyi.

Aracın tavan kısımlarında güneş yanığını görünce rahatladım, oynama olamayacak kadar da düzgün geldi bana. Ancak kapılarda ve çamurluklarda boya var. (Keşke hepsini aynı anda boyasalarmış da ton tutsaymış)

Almadan önce bana gönderilen fotoğraflar;

Yanına gittiğimde zaten katman katman toz vardı dışında, içi de pek hayırlı değildi.

Yıkadık, temizledik filan derken şu andaki görünümüne kavuştu.

Aklımdaki ilk şey kesinlikle jant-lastik. Daha modeline karar veremedim ancak 16" olacağına kesin gözüyle bakıyorum. Sonra komple boyaya girecek, metalik buz mavisi, metalik siyah ve british racing green arasında gidip geliyorum. İki tane google amca görselini kendime referans belirledim;

Bir şeyler yapmaya başladığımda burada paylaşacağım. Herkese selamlar
    Alıntı Ertekin Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bir miktar dövdüm sonra bankadan parasını çektik noter satışı ve "bu şekilde hoş olmadı" lafından sonra bir miktar daha dövdüm yolladım.

Seven7 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    18 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Maşallah Allah kaza bela vermesin güle güle kullanın. Eksikleri giderildikçe daha da güzel bir hale gelecektir inşallah. Kaputtaki ufak göçüğü bence es geçmeyin, çok göz tırmalıyor. Jant olarak da 17 daha iyi duracağı düşüncesindeyim.

veliazak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Hayırlı olsun, harika konfor ve güvenliğe sahiptir kendileri. En son fotoğraftakine benzer bir şeyler yaparsan harika olur. Allah kaza bela vermesin.

qatrio - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    valla beni tek resimde etkilemişti bu araç
    Buldum :
    Yüce F.U
    PoloGTİ-CooperS R53-W204 AMG

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Seven7 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Maşallah Allah kaza bela vermesin güle güle kullanın. Eksikleri giderildikçe daha da güzel bir hale gelecektir inşallah. Kaputtaki ufak göçüğü bence es geçmeyin, çok göz tırmalıyor. Jant olarak da 17 daha iyi duracağı düşüncesindeyim.
    Amin, daha iyisi sizin olsun çok teşekkürler. Aynen eksikler ve üstüne katacaklarımızla ilk günkünden daha güzel bir görüntü hedefim şu an. Boya esnasında o göçük tabii ki rahmetli olacak 17 çok konfor azaltır düşüncesindeyim ama :/ 16 ideal gibi duruyor.

Alıntı veliazak Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hayırlı olsun, harika konfor ve güvenliğe sahiptir kendileri. En son fotoğraftakine benzer bir şeyler yaparsan harika olur. Allah kaza bela vermesin.
    En son fotoğrafı gördükten sonra kaplamacıların telefonlarını eskittim zaten Çok teşekkürler, daha iyisi sizin olsun.

Alıntı qatrio Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    valla beni tek resimde etkilemişti bu araç
    Buldum :
    Hocam bu benim pc wallpaper'im zaten Muayene vb. dert olacak olmasa direk girişirim.
    Bir miktar dövdüm sonra bankadan parasını çektik noter satışı ve "bu şekilde hoş olmadı" lafından sonra bir miktar daha dövdüm yolladım.

TechTurkey Dragger - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    142 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Kasa olarak ben de çok severim bunları, hayırlı olsun.

Ama hayal ettiğin görüntü 16 jant ile imkansız...O yüzden 16 janta sakın para verme.
    @premiumparts / www.premiumpartstr.com

Premium Brands & Special Cars

OZ RACING · SPARCO · MSW · AEM · K&N · EIBACH · H&R · VOGTLAND · MILLTEK · BILSTEIN · AIRTEC · TAROX · PROSPORT · POWERFLEX

taylaner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Racing Green ve Altın krom BBS ile nokta olur...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Dragger Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kasa olarak ben de çok severim bunları, hayırlı olsun.

Ama hayal ettiğin görüntü 16 jant ile imkansız...O yüzden 16 janta sakın para verme.
    Dün bi 16 denedim aracın yanında da, dediğiniz gibi gözüme küçük geldi. 17" lere bakmaya başlayınca istediğim jantı buldum, maddiyat olduğu anda ford RS jantını takıyorum. Teşekkürler

Alıntı taylaner Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Racing Green ve Altın krom BBS ile nokta olur...
    Zamanında kendi kendime bbs rk dan başka bbs takmam diyordum, hala geçerli galiba o :/ ama racing green+gold bbs rs fena olmaz evet

AliGizda - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    40 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Hakettiği değeri görmeyen araçlardandır bence Mondeo' lar. 97 model GHIA paket Sedan' ı vardı bende babamın yoğun baskıları sonucu satmıştım ve çok pişman olmuştum sattığıma. Performansı gerçekten çok iyidir Sizin araçta Türk insanının bakımsızlığına maruz kalmış bir araç ama elinizde can bulacaktır umarım. BBS RS' lerle gerçekten nokta olur. Takipteyim.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı AliGizda Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hakettiği değeri görmeyen araçlardandır bence Mondeo' lar. 97 model GHIA paket Sedan' ı vardı bende babamın yoğun baskıları sonucu satmıştım ve çok pişman olmuştum sattığıma. Performansı gerçekten çok iyidir Sizin araçta Türk insanının bakımsızlığına maruz kalmış bir araç ama elinizde can bulacaktır umarım. BBS RS' lerle gerçekten nokta olur. Takipteyim.
    Ben bu aracın çok dökülmüşünü bir iki kere kullanmıştım, yine de allah allah bu araç nasıl bu fiyat diye çok düşünmüştüm, bunu alınca gerçekten anladım ki güzel bir araç. Aynen standart ülkemiz bakımsızlığı mevcut BBS e pek sıcak bakmıyorum ama şunu düşünüyorum; https://www.sahibinden.com/ilan/yede...8100818/detay/

sinanbaysal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    hayırlı olsun kazasız belasız

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı sinanbaysal Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    hayırlı olsun kazasız belasız
    Teşekkürler, daha iyisi sizin olsun.

onurc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    25 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    kardeşim hayırlı olsun.iyi günlerde kullan.güzel araç.sen beğeniyorsan sıkıntı yok..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    hayırlı uğurlu olsun çiçeğim

BerkinAKCAY - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Maşallah Allah kaza bela vermesin.Bencede 16 jant almayın sonradan pişmanlık olur. 17 çok kollu bı jant takardım. Renk olarak siyahtan ziyade orjinale yakın bi renk seçerdim. Tekrar Maşallah
    Only Flying is Better AKÇAY

Stance Works

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Hayırlı olsun maşallah kazasız belasız kullanın ama 17 güzel bir jant daha iyi olacaktır diye düşünüyorum. Takipteyiz.
    BMW E90 320d LCI

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı tlgylmz106 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hayırlı olsun maşallah kazasız belasız kullanın ama 17 güzel bir jant daha iyi olacaktır diye düşünüyorum. Takipteyiz.
    Çok teşekkür ederim

Uzun zamandır konuya giremiyordum, geçen hafta bir trafik kazası geçirdim ve ***** araç artık yok :/ Ondan önce sanayi sanayi gezip orjinal jantlarını bulmuştum.

Ankara'dan sivrihisar istikametine giderken sağ şeritteki aracın sollarken bizi sıkıştırması üzerine bankete düşüp, oradan şeridin sağ tarafındaki tarlaya uçtuk ve araç alev aldı. Araçtan sağ kurtulduk ancak benim belim kırıldı, arkadaşımın da bir bacağında doku zedelenmesi oluştu. Ancak araç gerçekten sağlammış, öyle bir kazadan başka bir araçla düşünemiyorum (lada vb.)

Nazar diye de burada dursun

Jön Türk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Çok geçmiş olsun kaza geçirdim diyince pert oldu sandım ama aşağı inince yandığını gördüm ve kötü oldum Allah korumuş.İnşallah kısa sürede sağlığına kavuşursun.
    #eksikpazar

KÖROĞLU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    :S çok geçmiş olsun. Sinir zedelenmesi, his kaybı vs yok inşallah. Allah korumuş.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)