User Tag List

Sayfa 2/5 İlkİlk 1234 ... SonSon
78 sonuçtan 20 ile 38 arası

Konu: 34 TT 2188 Megane RS 225

BerkanB - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Öncelikle hayırlı uğurlu olsun abi. Bende de megane 2 var. Renault bizim arabalarda ateşleme bobinini sıkıntılı yapmış. geçen cumartesi yeşilköy tarafına sıkıntısız 4 silindir gittik. Dönüşünde 3 silindir geldik. Böyle araba tekliyo gibi boğuk çalışıyor sanki egzozuna kedi girdi de orda ölmüş günlerce beklemiş gibi bir koku geliyor ve hatta arabam benzinli olmasına ramen traktör gibi sesi çıkıyordu. Hemen attık çekiciye getirdik ustaya 63 TL ye valeo marka taktırdık. Şimdi hiç bir sıkıntısı yok hatta arabaya can gelmiş gibi . Bizim arabalarda kronik kullanıcı hatası olan arka çamurluk ezikleri inşallah senin de başına gelmez . Sunroof dan aşırı derecede ses geliyor uzun yolda rahatsız edici derecede. İç ızgaralar gösterge kepi falan çıkartıp boya şart artık 11 yaşında araba çünkü. Uzun süredir kullanmasam da aracın çoğu şeyini öğrendim. Bir sorun olursa özel mesaj atarsın abi. Keyifli sürmeler .

REHA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı BerkanB Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Öncelikle hayırlı uğurlu olsun abi. Bende de megane 2 var. Renault bizim arabalarda ateşleme bobinini sıkıntılı yapmış. geçen cumartesi yeşilköy tarafına sıkıntısız 4 silindir gittik. Dönüşünde 3 silindir geldik. Böyle araba tekliyo gibi boğuk çalışıyor sanki egzozuna kedi girdi de orda ölmüş günlerce beklemiş gibi bir koku geliyor ve hatta arabam benzinli olmasına ramen traktör gibi sesi çıkıyordu. Hemen attık çekiciye getirdik ustaya 63 TL ye valeo marka taktırdık. Şimdi hiç bir sıkıntısı yok hatta arabaya can gelmiş gibi . Bizim arabalarda kronik kullanıcı hatası olan arka çamurluk ezikleri inşallah senin de başına gelmez . Sunroof dan aşırı derecede ses geliyor uzun yolda rahatsız edici derecede. İç ızgaralar gösterge kepi falan çıkartıp boya şart artık 11 yaşında araba çünkü. Uzun süredir kullanmasam da aracın çoğu şeyini öğrendim. Bir sorun olursa özel mesaj atarsın abi. Keyifli sürmeler .
    İlgine teşekkür ederim. Sunroof için badem seti ve wurth hss2000 aldım. Yarın elime ulaşınca sunroofun bakımını yapacağım. Sonucu paylaşırım. Bu torpidoyu da bir şekilde halledeceğiz artık. Arabanın yaşıyla alakalı bir durum değil aslında. O yıllarda üretilen her arabada var bu sorun. Normal sert plastiğin üstüne basit bir kaplama yapılmış. Bu kaplama da çok çabuk bozuluyor. Mesela benim 98 Alfa 156'mda böyle bir şey yoktu ama 2005 156'ların hepsinde var.

BerkanB - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Renault sunroof konusunda hakikatten o dönemlerde eksik kalmış ki diğer kullanıcılardan da edindiğim bilgiye göre yine de alıyor sesi. Hatta sırf o ses yüzünden sunroof dan soğuyanlar olmuş. Aracın çıkarıldığı zamanlar malzeme gerçektende kaliteli ve dokundoğunda hoş bir his uyandırıyordu. Fakat arabanın dikat ettiysen abi sadece güneş alan tarafları salya sümük bi hale gelmiş. Hele eski sahibinden biri o saat teyp ekranının önündeki kepe bir şey sürtüp te o boyayı kaldırdıysa vay haline. O yapışkan falan bide tırnakların arasına girince çıkmıyo. Düşman başına yakın zamanda halletmelisin bence bu sıkıntıyı ben çok çektim gerçekten.

CUB - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Araçınız hayırlı olsun , kazasız belasız güzel günlerde kullanın.
    Mutlaka ve mutlaka yapılması gereken
    Orjinalde Megane 2 rs lerde Esp-Asr kapatsanız da otomatikman 50 km hızda devreye giriyor ; bunu 150 ve üstüne kmlere ayarlarsanız işte o zaman gerçekten Rs e bindiğinizi anlıyacaksınız. Bu güç bu tork ile asr eziyet o araca.
    Sessizliği anlatmanın en iyi yolu sessizliği haykırmaktır. www.wolfson-music.com

tolgaaydın - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Hayırlı olsun, kazasız belasız. Aracı Bursa'dan mı aldınız acaba?
    Eğer burada durup daha ileri gitmeyeceksek, niçin bu noktaya kadar geldik?

Kr975 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Kazasız belasız..
    вι̇z αşкι αℓмαηℓαя∂αη çαℓ∂ιк ﹗﹗﹗﹗

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı CUB Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Araçınız hayırlı olsun , kazasız belasız güzel günlerde kullanın.
    Mutlaka ve mutlaka yapılması gereken
    Orjinalde Megane 2 rs lerde Esp-Asr kapatsanız da otomatikman 50 km hızda devreye giriyor ; bunu 150 ve üstüne kmlere ayarlarsanız işte o zaman gerçekten Rs e bindiğinizi anlıyacaksınız. Bu güç bu tork ile asr eziyet o araca.
    Teşekkür ederim. 1. ve 2. vites gerçekten çok can sıkıcı. Dediğiniz gibi en yakın zamanda ASR'yi iptal ettirmem lazim. Acaba bunun için Rs Tuner şart mı yoksa yazılım yapan biryer de halledebilir mi?

Alıntı tolgaaydın Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hayırlı olsun, kazasız belasız. Aracı Bursa'dan mı aldınız acaba?
    Evet eski 16 yt 838.

CUB - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı REHA Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Teşekkür ederim. 1. ve 2. vites gerçekten çok can sıkıcı. Dediğiniz gibi en yakın zamanda ASR'yi iptal ettirmem lazim. Acaba bunun için Rs Tuner şart mı yoksa yazılım yapan biryer de halledebilir mi?
    Rs Tuner şart , Rs tuner a bağladığınızda direksiyonu da r26r olarak ayarlarsanız çok çok daha keyifli oluyor tepkimeler ve sertlik vs.
    Sessizliği anlatmanın en iyi yolu sessizliği haykırmaktır. www.wolfson-music.com

Batuhan67 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Maşallah hayırlı olsun bende eski bir alfacıydım fakat 159 çok güzelmiş
    Batuhan YÜKSEL®

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Geçen hafta sunroof bademlerini değiştirdim. Kızakları temizleyip yağladım. Epey bir vaktimi aldı. Üstünden çıkan bademler fotoğraflarda görüldüğü gibi bitik durumdaydı. Değiştirdikten sonra rüzgar sesi kesildi, tıkırtılar tamamen geçmese de eskisine göre azaldı.
    Bunlar üstünden çıkan bademler.

Bunlar da yenisi.

Son olarak kızağın temizlenmiş hali. Buradan anlayın nasıl takıntılı olduğumu

Yapılacaklar listesindeki İTG filtreyi SRK Shop'tan aldım. Gerçekten fiyatına göre çok kaliteli bir ürün.

Arabayla ilgili en çok canımı sıkan şey ise yapış yapış olan ve çizik içindeki plastik aksamlardı. Teyp çerçevesine kadar hepsini söktüm. Piano black olacakları arkadaşa boyattım. Geri kalan koyu gri aksamları kendim hallettim. Toplarken tıkırtı yapmaması için birleşim yerlerine çift taraflı bant ile silikon sprey uyguladım.

Hala birkaç eksik var. Onları da halledince iç kısmın bitmiş halini paylaşırım.
    Sonra sıra geldi bakıma. Çeyizi düzdüm.
    Castrol 5 40 Edge motor yağı, Elf Tranself NFJ 75-80 şanzıman yağı, Mobil dot4 fren hidroliği, Castrol antifriz aldım.

Radyatör genleşme kabı berbat durumdaydı. Riske girmemek adına orijinal aldım. Hemen onu değiştirdik.

Yarın sabah motor kulaklarını değiştirmek için Tepretoğulları'na gideceğim. %20 indirimin yarın son günüymüş. Ondan faydalanacağım. Ayrıca vakit kalırsa geri kalan sıvıları da yarın değiştireceğim.
    Konu REHA tarafından (01-10-2017 Saat 08:29 ) değiştirilmiştir.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bu arada direksiyona da 1000 lira sıkışmış onu çıkardık Direksiyon kolonu arıza verdi. Açı sensörleri bozulmuş. Onları Koç tornada değiştirdim. Ama bir hata yapıp arabayı bıraktım ve başında durmadım. Kolon toplanırken direksiyon sargısına zarar verilmiş. Bir de onu değiştirdim. Tabi bu harcamalara yeni kolonun beyine tanıtılması, beyine format atılması falan filan eklenince hesap defterini yine kapatmış olduk.

rain man - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    55 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Merhabalar Megane Rs hayırlı olsun üstad. Alfisti'de 156 ve 159 iki aracınız vardı hatırlarım. Onlar da güzeldi bir başka keyifli seriye geçmişsiniz.

Merak ettiğim araçlardan kendisi, güle güle kullanın.

Elbet tarzları, dinamikleri farklı araçlar fakat bir alfa romeo sonrası megane rs nasıl oluyor merak etmiyor değilim.

gökan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    tepretoğlu viranşehırlı reha yardımcı olurlar oradan geldıgını söyle
    www.honda-tech.com

çok bildimlik yaparsan çok düşmüşlük yaşarsın,yok derdimlik yaparsan dert görünce saparsın....

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    @rain man Evet, 156 ve 159'un yeri bende ayrıdır. Bugün yine bir 159 görüp uzun uzun iç çektim.Keşke daha hafif olsaydı ve modern bir dizel motora sahip olsaydı. Megane rs his olarak tam ikisinin arasında. Direksiyon olarak ise 156'dan da geri. Elektrikli direksiyon güçte avantaj, histe ise dezavantaj yaratıyor. Rs Tuner adlı aletle direksiyonda değişiklik yapılabiliyormuş. Bulursam mutlaka alacağım. Onun dışında direksiyon turu çoğu spor araçtan kısa ama 156 ve 159'dan çok az uzun.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı gökan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    tepretoğlu viranşehırlı reha yardımcı olurlar oradan geldıgını söyle
    Evet. Bugün öğrendim Viranşehirli olduklarını. Adamlar bizim orada aşiretmiş

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Motor kulaklarından üçünü değiştirdik biri sağlam çıktı. Bunun için özellikle servisi tercih ettim. Çünkü parçacılardaki kulaklar genelde yatmış, yerine göre 7-8 yıllık parçalar. Kauçuk parça olduğu için daha takılmadan ömrünü doldurmuşlar. Serviste fiyat da çok farketmedi gördüğünüz üzere. Bobinleri değiştirdikten sonra titreşim azalmıştı. Şimdi motorun çalışıp çalışmadığı bile belli değil
    Konu REHA tarafından (01-10-2017 Saat 08:30 ) değiştirilmiştir.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Geçen hafta sonu tam gün mesai yaptık.

*Motor ve şanzıman yağıyla fren hidrolikleri değişti.
    *Ön davlumbazlar orijinalleriyle değişti.
    *Düşen kapılara ayar çekildi. Şimdi çok rahat kapanıyor.
    *Bana uymayan amerikan parklar ve sislerdeki zenon iptal edildi.
    *Patlak olan kornalar değişti.
    *Yağ değişiminden önce Tunap 327 ile motor içi temizlendi.
    *Motor yıkandı.
    *Gaz kelebeği temizlendi.
    *Fren kaliperleri ve diskler boyandı.
    *Bozuk olan 3.stop lambası tamir edildi.
    *Debriyaj müşürü hata veriyordu, değişti.
    *Ertesi gün rot ayarı yapıldı.
    *Yine ertesi gün farlar Bostancı Altan ustada iç dış temizliğe verildi.
    Sıfır hataya kadar çalışmaya devam
    Konu REHA tarafından (01-10-2017 Saat 08:31 ) değiştirilmiştir.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    27 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Allah kolaylık versin.
    Ben de bi RS sevdalısı ve 3 kez MRS-2 almış birisi olarak, böyle içinden gele gele aracına değer veren, yarın öbür gün satmak icap eder diye hile hurda katmayan, şeffaf olan arkadaşlara saygı duyuyorum. İşiniz gücünüz rast gelsin. İndirim ve fırsatlar yakanızı bırakmasın

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı kalipson Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Allah kolaylık versin.
    Ben de bi RS sevdalısı ve 3 kez MRS-2 almış birisi olarak, böyle içinden gele gele aracına değer veren, yarın öbür gün satmak icap eder diye hile hurda katmayan, şeffaf olan arkadaşlara saygı duyuyorum. İşiniz gücünüz rast gelsin. İndirim ve fırsatlar yakanızı bırakmasın
    Teşekkür ederim. Aldığım araçlarla seve seve uğraşırım, yeter ki uğraşmaya değer bir araç olsun. Bu Megane da tam olarak öyle. Alt yapısı çok düzgün, ama biraz bakımsız kalmış. Bir de benim öğretmenlik yaptığım yer Şanlıurfa ve sadece yaz tatilinde İstanbul'dayım Oraya gittiğim zaman araç sorunsuz olmalı, yoksa nerede usta bulurum
    Konu REHA tarafından (24-02-2018 Saat 01:45 ) değiştirilmiştir.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler