User Tag List

5 sonuçtan 1 ile 5 arasý

Konu: 2003 E39 530Ä° Ä°molarot2

Yaþ
    24
    Þehir
    Isparta
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

2003 E39 530Ä° Ä°molarot2

Öncelikle herkese merhabalar. Yıllardır gelen e39 sevdama yine yenil düşerek uzun süredir peşinde olduğum aracın sahibi oldum. Daha öncesinde e60 530d ve 130.000 km de e39 528i sahibiydim. E60 a bindikten sonra tekrar e39 sevdam ortaya çıktı ve bu araç bana geçti.

Araç 2003 model serisinin son modeli olup tabiricaizse zamanında alan abimiz opsiyon listesinde seçim yaparken bütün tuşlar basmış. Yeri gelip yıllar boyu yattığı da olmuş, yeri gelip kullanıldığı.. 333000 kilometre de iken bana geçti, biraz ilgiye bakıma muhtaç bir haldeydi. Ufak ufak ilgilenmeye başlıyorum. Mekanik ve kozmetik olarak bazı kişilere göre sorun olmayacak kullanılabilir ama bana göre kabul edilemez sorunları var.

Alalı bir ayı biraz geçti, ilk işim liqui moly mos2 10/40 yağ orjinal filtreler 6 adet buji 6 adet bobinle başladım. Öksürüğünü biraz engelledik lakin araç kendini kasıyordu, vanos arızasını da vanosu sıfırlayarak kurtardık. Üzerinden çıkan vanos öyle bir haldeydi ki yıllardır hiç çalışmamış olması olasıydı.
    Bu süreçti şarj dinamosu marş dinamosu gibi bilimum şeyler de değişti.

Sıradaki 1 yıllık süreçte yapmayı hedeflediklerim boyanın durumu iyi olmasına karşın araç boyasının ömrü 10 15 yıldır. Temiz bir görüntü için her aracımda yaptığım gibi komple boyatmak olacak.

Şanzıman ve motor içinin komple gerekiyorsa revizyonu.

Yürüyen aksam güçlendirilmesi

Ve ekstra iç aksamda çalışmayan dişi sıyıran koltuğun hareket etmeyen bazı yerlerini yenilemek olacak

Sizleri aldığımda ve ilk yıkadığımdaki resimlerine uğurluyorum. İyi forumlar

İlk gördüğüm an

mvv20vn.jpg

Yıkadıktan sonra gelen yağmur

lp1cxqj.jpg

E39 M5'lerde gördüğüm kenarları 4 nokta ledli orjinal stoplarıyla

b2gkehl.jpg

Yine türkiye de pek rastlamadığım individual m audio dsp2 sistemiyle basların görüntüsü

ggtpgst.jpg

Biraz da iç detaylar

vmt79qn.jpg

Çift camlarıyla

https://www.hizliresim.com/828bagn

https://www.hizliresim.com/k6z3k56

Gün batımı

https://www.hizliresim.com/rac5j42

Yapılan işlemler geldikce ekleyeceğim herkese iyi günler dilerim. Varsa bir maşallah alırım

delyyy - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Yaþ
    33
    Þehir
    Ýst. - Kartal
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Maþallah.
    530 olmasý, donaným, iç dýþ kombin çok iyi gerçekten.
    Ben olsam dýþtan non M e dönerim orj direksiyonla birlikte. Zevk meselesi tabi, kiþiden kiþiye deðiþir
    Alýntý the "K" Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    mkerim bey eðitime gitmiþ, eðitmen yüksekten uçunca skerim diyip konuyu açmýþ...

weST.27 - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Yaþ
    32
    Þehir
    Ankara
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    14 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Resimlerin görünmesini istiyorsanýz düzenle kýsmýndan her bir resim linkini aþaðýda paylaþtýðým yazýlar arasýna alýn

[IMG] [/IMG]

TLH - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Yaþ
    29
    Þehir
    Sakarya
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    19 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Öncelikle herkese merhabalar. Yýllardýr gelen e39 sevdama yine yenil düþerek uzun süredir peþinde olduðum aracýn sahibi oldum. Daha öncesinde e60 530d ve 130.000 km de e39 528i sahibiydim. E60 a bindikten sonra tekrar e39 sevdam ortaya çýktý ve bu araç bana geçti.

Araç 2003 model serisinin son modeli olup tabiricaizse zamanýnda alan abimiz opsiyon listesinde seçim yaparken bütün tuþlar basmýþ. Yeri gelip yýllar boyu yattýðý da olmuþ, yeri gelip kullanýldýðý.. 333000 kilometre de iken bana geçti, biraz ilgiye bakýma muhtaç bir haldeydi. Ufak ufak ilgilenmeye baþlýyorum. Mekanik ve kozmetik olarak bazý kiþilere göre sorun olmayacak kullanýlabilir ama bana göre kabul edilemez sorunlarý var.

Alalý bir ayý biraz geçti, ilk iþim liqui moly mos2 10/40 yað orjinal filtreler 6 adet buji 6 adet bobinle baþladým. Öksürüðünü biraz engelledik lakin araç kendini kasýyordu, vanos arýzasýný da vanosu sýfýrlayarak kurtardýk. Üzerinden çýkan vanos öyle bir haldeydi ki yýllardýr hiç çalýþmamýþ olmasý olasýydý.
    Bu süreçti þarj dinamosu marþ dinamosu gibi bilimum þeyler de deðiþti.

Sýradaki 1 yýllýk süreçte yapmayý hedeflediklerim boyanýn durumu iyi olmasýna karþýn araç boyasýnýn ömrü 10 15 yýldýr. Temiz bir görüntü için her aracýmda yaptýðým gibi komple boyatmak olacak.

Þanzýman ve motor içinin komple gerekiyorsa revizyonu.

Yürüyen aksam güçlendirilmesi

Ve ekstra iç aksamda çalýþmayan diþi sýyýran koltuðun hareket etmeyen bazý yerlerini yenilemek olacak

Sizleri aldýðýmda ve ilk yýkadýðýmdaki resimlerine uðurluyorum. Ýyi forumlar

Ýlk gördüðüm an

mvv20vn.jpg

Yýkadýktan sonra gelen yaðmur

lp1cxqj.jpg

E39 M5'lerde gördüðüm kenarlarý 4 nokta ledli orjinal stoplarýyla

b2gkehl.jpg

Yine türkiye de pek rastlamadýðým individual m audio dsp2 sistemiyle baslarýn görüntüsü

ggtpgst.jpg

Biraz da iç detaylar

vmt79qn.jpg

Çift camlarýyla

828bagn.jpg

k6z3k56.jpg

Gün batýmý

rac5j42.jpg

Yapýlan iþlemler geldikce ekleyeceðim herkese iyi günler dilerim. Varsa bir maþallah alýrým
    Alýntý MBALP Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Sanýrým araç nazým hikmet ile Cemal sureyya' nin vakti zamanýnda ortak olarak aldýklarý ve Ataþehir gecelerine adlarýný altýn harfler ile yazdýrdiklari araç..

weST.27 - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Yaþ
    32
    Þehir
    Ankara
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    14 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Þu an 1 kullanýcý var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler