User Tag List

Sayfa 1/4 123 ... SonSon
62 sonuçtan 1 ile 19 arası

Konu: 98" x16xel Opel Corsa-B GSI +oem - (33 B 3380)

x20xev - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Arrow 98" x16xel Opel Corsa-B GSI +oem - (33 B 3380)

Kadett-D Berlina (Yeri bende başkadır ) satıldıkdan sonra kardeşime yeni bi araç bakma arayışına girdik yıllardır Opele bindikten sonra tekrardan opelden devam etme kararı aldık Corsa-B GSI da karar kıldık zaten bütçede öyle çok rahat değildi anca orta halli bişey bulabildik

Kadett-D zaten düzgündü dahada düzgün bırakmıştık ama burdan anmadan geçmeyelim istedim corsaya geçmeden önce

En Sonki Konusu http://www.techturkey.com/forum/otom...tml?highlight=

Kadett serüveninden sonra Corsamız orj 205.xxx kmde bize geçti hiç lpg takılmamış olması kimi yönden iyi kimi yönden kötüydü €€$$ boya vs. çokda önemli değildi ama kaporta olarak orta alırdı benden ama benim gibi hem orj olmasına hemde incik boncuğa çok takılan biri için epey işi vardı satana sorsanız tabi kusursuz

Gelelim ilk fotolarına eski kurt hala bizleydi Kadett-D Berlina, yeni üye Corsa-B GSI ve aynı karede babamın 1.3cdti economy bakanı

Ön tampon bi harika zaten Corsa-b ciler iyi bilir sisli yampon ve lip vari bişey alttada uydurulmuş panjuruda unutmamak lazım 96 tamponuna 98 panjuru

Yaşı itibariyle ve mersinin yakıcı güneşiyle birlikte boya sos veriyor ama herşey için geç değil

Maskelemeden sık gitsin usulu boyamalar ama en azından logosu var ve ezikler vs. vs.

Kokpit de vasat sayılır Meşhur korna düğmesi yırtık airbag kapağı ve Broadway vites topuzu +5hp

Buda son kareleri dede torunun

Bi yerden başlamak lazımdı ilk iş anlamsız tuşları yenmiş teypden kurtulmak CDR400 oem teyp en azından kendi bilgi ekranı ve uyumu güzel oldu

Sonrasında sanayinin yolunu tuttuk genel bi bakım temizlik vs ile eski canlı günlerine dönüştürmeye çalıştık ufaklığı ama onca yıl anahtar bile değmemiş çoğu yerine

Ve başladık temizliğe tüm filtreler sıvılar ve emme sisteminin temizliğine vakit ve para yettikçe her yerine girmeye çalıştım.

ZenderToday...

KÖROĞLU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Gsi güzel, hayırlı olsun. Araba da dıştan çok ezik durmuyor ama bakmamış eski sahibi belli, uydurma kaydırma işler yapılmış.

Oem jant var en azından Bu jantların gun metal rengi harika duruyor. Kırmızı ile bence güzel durur. Panjur - vites topuzu - düğmeler incik boncuk işler hallolur.

Kazasız belasız.

powERS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    maşallah kazasız belasız. konuyu takipteyim

*Çirkin araba yoktur, Pahalı Yakıt Vardır...

Ssamet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Hayırlı uğurlu olsun. Elinizde canlacağa benziyor. Kolay gelsin şimdiden.
    -2006 Kia Cerato 1.5 Crdi- Oem Hybrid / Kat-Egr Off

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Motor bi nebze olsun kendine geldikten sonra içi dışı derken girişmeye devam ettik leş koltuklardan devam dedik

Sonrasında...

Ufak tefek cila bi süre bu kadar yeter dedik..

Ve artık yüzü gülüyor

Durup dururken jantlara el atalım dedik bunları boyayacaktık ki vectra a gt jantları denk geldi biraz değişiklik olsun istedik orj. ler sağlamda tabikide

Elim değmezse olmaz b ci tiler de benim

Amblemleride tazemezsek olmazdı.

Ve sonuç..

Orj. yazıları berbatdı onlarada bi el attık sıfırını almak kolaydı ama emekle ve elinin değmesi daha çok zevkliydi önemli olanda bu sanırım

Biraz maske boyayla sonuç bu şekil oldu.

Sonrasında Gt jantlar + 195/45/50 Falken lastikler ve yazıların mm lik montajıyla bunuda tamamladık

Derken burda bıraktık bi müddet )))
    ZenderToday...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı tolga_kaan_ Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Gsi güzel, hayırlı olsun. Araba da dıştan çok ezik durmuyor ama bakmamış eski sahibi belli, uydurma kaydırma işler yapılmış.

Oem jant var en azından Bu jantların gun metal rengi harika duruyor. Kırmızı ile bence güzel durur. Panjur - vites topuzu - düğmeler incik boncuk işler hallolur.

Kazasız belasız.
    Teşekkürler eski sahibi bayandı ondan öncekılerde tırt anlaşılan ama iyiye gidiyor inşallah

Alıntı powERS Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    maşallah kazasız belasız. konuyu takipteyim
    Teşekkürler sağolun

Alıntı Ssamet Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hayırlı uğurlu olsun. Elinizde canlacağa benziyor. Kolay gelsin şimdiden.
    İnsallah epey toplandı ama konu geç kaldı geriden gidiyoruz tadı kaçmasın konunun diye teşekkürler
    ZenderToday...

KÖROĞLU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Son jantlara öteden beri hastayım, hangi opel de görsem baktırıyor, bence çok kıymetli bir oem denk getirmişsin.

Tekrar olacak ama gun metal + kapak ve logosuz efsane olur bence. (zevk meselesi tabiki)

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı tolga_kaan_ Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Son jantlara öteden beri hastayım, hangi opel de görsem baktırıyor, bence çok kıymetli bir oem denk getirmişsin.

Tekrar olacak ama gun metal + kapak ve logosuz efsane olur bence. (zevk meselesi tabiki)
    Estf. ya aynen benimde çok hoşuma giden bi jant ama orj. sadık kalalım diye bu renk ve kapaklı kullanıyor şuan ama örneklerini gördüm gayet de güzel
    ZenderToday...

ahmetmalcok - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    doğru ellerde hayat bulan bir canavar daha. Maşallah sonlara doğru yüzü gülmeye başlamış Kolay gelsin.

powERS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bende söylemeden duramıcam Ön tamponu sisleri filan düzeltceniz demi ?

*Çirkin araba yoktur, Pahalı Yakıt Vardır...

sinanbaysal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Maşallah kardesım zamanla daha guzel olacak buna pek bütçe ayırmıyonuz herhalde vectraya bı vectra parası yedın oem corsa gsı jantı daha hoştu ön tarafıda bir az once elden gecırırsenız ıyı olur kazasız belasız

cursedjester - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Konu açılmış haber vermiyorsunuz
    Tekrar tekrar Maşallah..
    Belki son dokunuşu (oem lip) ben yaparım buralardan
    Tabanway..

R.I.P - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    60-40mm yaylar ve c16xe tampon ile çok güzel olur. combo tamponunu biraz değiştirip gsi a takan arkadaşın kulaklarını tekrar çınlatmış olayım. zamanında çok çınlatmıştık

Seven7 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    18 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Maşallah Allah kaza bela vermesin gayet güzel ilerliyorsunuz. Son jantlar çok güzel olmuş, ön tarafa da çeki düzen verilmesi ile bambaşka bir hale gelecektir.

Yanlış anlamazsanız bir şey soracağım, aracı ilk alırkenki fotoğraflarında öyle bir yazmışsınız ki arabayı yerin dibine sokarak, herhalde almayacaksınız diye düşünüyordum ama almışsınız. Full karamsarlık içeriyor arabayı alış yazınız.

Ertekin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    41 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bişeyleri yaptırmakdan daha hoş olan yapmakdır bence. Helal olsun. Daha da güzel olacağı belli.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ahmetmalcok Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    doğru ellerde hayat bulan bir canavar daha. Maşallah sonlara doğru yüzü gülmeye başlamış Kolay gelsin.
    Teşekkürler umarım ilerleyen süreçde daha da güler

Alıntı powERS Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bende söylemeden duramıcam Ön tamponu sisleri filan düzeltceniz demi ?
    Aynen böyle bırakmak olmaz gelişmler var buradan dewam edeceğim yine

Alıntı sinanbaysal Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Maşallah kardesım zamanla daha guzel olacak buna pek bütçe ayırmıyonuz herhalde vectraya bı vectra parası yedın oem corsa gsı jantı daha hoştu ön tarafıda bir az once elden gecırırsenız ıyı olur kazasız belasız
    Eyv kardeşim vectra ayrı bi dünya oldu sen sattın çıktın tabi ikisi bi arada yoruyor ama ilerlemeye çalşıyorz yine şükür orj jantları duruyor önü biraz düşürme olayına bende katılıyorum ama bakalım ne gibi bişey düşünürüz ilerde
    Alıntı cursedjester Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Konu açılmış haber vermiyorsunuz
    Tekrar tekrar Maşallah..
    Belki son dokunuşu (oem lip) ben yaparım buralardan
    Eyv abi Oem lip işi sende abi ben yoruldum sen anladın haber bekliyorum senden

Alıntı R.I.P Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    60-40mm yaylar ve c16xe tampon ile çok güzel olur. combo tamponunu biraz değiştirip gsi a takan arkadaşın kulaklarını tekrar çınlatmış olayım. zamanında çok çınlatmıştık
    anladım aynen dedikleriniz yerinde olacak ilerlemelerde var bunlarda

Alıntı Seven7 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Maşallah Allah kaza bela vermesin gayet güzel ilerliyorsunuz. Son jantlar çok güzel olmuş, ön tarafa da çeki düzen verilmesi ile bambaşka bir hale gelecektir.

Yanlış anlamazsanız bir şey soracağım, aracı ilk alırkenki fotoğraflarında öyle bir yazmışsınız ki arabayı yerin dibine sokarak, herhalde almayacaksınız diye düşünüyordum ama almışsınız. Full karamsarlık içeriyor arabayı alış yazınız.
    Eyv kardeşim aynen başta baya karamsardık hem o hemde konuyu yazmaya başladığımda nerden başlasam bilemedim çok uzatmakda istemedim biraz anlam karmaşası olmuş olabilr kusura bakma

Alıntı Ertekin Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bişeyleri yaptırmakdan daha hoş olan yapmakdır bence. Helal olsun. Daha da güzel olacağı belli.
    Eyv çok teşekkür ederim dediklerinize katılıyorum sizin konulardan da biliyorum böylesi en güzeli yoksa parayı bassan iki güne çıkar hem böyle olmaz hemde hiç bi tadı olmaz sanırım en güzeli sonuca ulaşmakdan çok yolda olmak en iyisi susayım ben
    ZenderToday...

DoctoR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    - MaşaAllah Kadett ve Corsa çok güzel nostaljik bir tablo oluşturmuş. Özellikle Kadett'i çok beğendim.

- Yapılan işlemler Corsa'yı daha kondisyonlu bir hale getirmiş. Devam eden süreçte daha da güzel olacağını düşünüyorum.

- Hayırlı olsun kazasız belasız inşaAllah...
    Honda Owners Never Drive Another

AliGizda - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    40 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Aracın güncel halinin fotoğrafları yok mu ? MaşAllah çok güzel olmuş, bir tık basılırsa kafadan çok daha güzel olacaktır. Astra F ya da Tigra jantını bu araçlara çok yakıştırıyorum. Sırf bundan dolayı bile bir tane daha alıp binmek istiyorum Kazasız belasız.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yorgun ufaklığa parça aramaya başladık yüzü biraz daha gülsün diye yaşı gereği 94 modellerdeki c16xe motorlu corsalardaki ön kısmı toparlamak oldukça zor sıfırı yok denecek kadar az buldukça köşeye atmaya başladık liste tamam oluncada bi yandan corsayı sökmeye başladık
    parça listesi şöyle devam ediyor ;

94 modellerindeki ön tampon hayli yıpranmış olsada elimizden kurtulamaz evel allah;

Tampon bağlantı tüm civata somun vs. incik boncuklar;

Sağ-sol Gm Carello sisler hamama giren terler bu saatten sonra

Orjinalde olmayan ön sisleri ayrı bağlamak için orj ön sis düğmesi;

94 ön tampon ızgarası yurt dışında stokda kalan son iki panjur olunca dursun dedim Wir Leben Opel

Sağında solunda eksik etiketler;

Panjur amblemi;

Ön tampona GSI16V logosu bulunmaz hint kumaşı takmaya çekinir insan

Broadway vites topuzu yerine oem vites topuzu biraz yıpranmış olsada orj. candır

Arkayada el atalım istedim arka paçalıklar hb araçlarda çok hoş duruyor bence
    Fikir açısından;

Baş belası o2 sensörü ;

Korna butonu yırtık direksiyonumz içinde sanırım calibradan çıkma deri kaplı direksiyon simidi ve biraz daha şımartmak için küçük corciyi ışıklı makyaj aynaları bi sınıf atlar belki

Aklıma gelmeyen fotosunu çekemediğim irili ufaklı bi sürü bişey var genel olarak herşey toparlandı bi yandan da sökmeye boyaya hazırlamaya başladık bile onlarıda fırsat buldukça fotoğraflayıp paylaşacağım

Yüzü gülmeyen corci kalmasın
    ZenderToday...

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler