User Tag List

Sayfa 3/4 İlkİlk 1234 SonSon
75 sonuçtan 39 ile 57 arası

Konu: FR Beyefendi Diyeceksiniz

Çöllü - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yöneticilerimizden ricam Şu sonradan peydah olan mükerrer iki üç postun 1 e düşürülmesi..

Orhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    14 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    hayırlı olsun güle güle kullanın
    Biz daha iyisini alana kadar en iyisi bu

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Orhan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    hayırlı olsun güle güle kullanın
    teşekkür ederim sağolun

Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    hayırlı olsun, ben olsam kare plakayı arkaya koyardım
    #KGdetanirlar

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Mete kardeşimin uyarısı üzerine burdaki konuda uygun fiyata bulduğumuz Macpiel ve pianoblack Cupra Cam Çıtalarını kimse görmeden alel-acele aldık, Samsundan yolladı anıl kardeşim kendisi buraya üye, Malzemelerin AsTunning üretimi olduğunu söyledi . Bi kaç gün önce elime geçti sağolsun kargocu Gönderim yapan anıl kardeşimin bebek kundaklar gibi kundaklamasına inat bir ucunu çatlatmış, Cupra cam çıtalarının birleşim noktası ise rezil bi haldeydi, AS Tuningden çıktığına inanamadım. Sanayide düzleştirip içlerine su kaçmasın diye çekomastik doldurduktan sonra rötüş boyası ile traşladığımız yerleri kestik, çekomastiğin kurumasını bekliyoruz şu an. Hava durumu iyi olursa Haftasonu Montajına geçip Fotolarını Paylaşacağım gene burdan.

Bunlar işlem görmeden önceki halleri
    Eminim bana hak vereceksiniz..

Konu Çöllü tarafından (26-12-2016 Saat 12:55 ) değiştirilmiştir.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yan Macpiel ve Cupra Çıtalarımızda Monte edildi Metem ellerine sağlık dostum..

AS tuning üretimi olan macpiel ve çıtaları çok beğenmediğimi itiraf etmeliyim, zira açık kalmasın diye ekipte bu işlerden en iyi anlayan iki kişi olarak çok büyük zorluk çektik. o zahmete deydi diye düşünüyorum yinede, son fotoğraf için kusura bakmayın en sinir olduğum şeyi kendim yapmışım :rulet:

Post Thanks / Like
    Mentioned
    138 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    fotoğraflar gözükmüyor.

Batum - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    @çöllü Selçuk senin adına sevindim Yeni aracın hayırlı olsun ikinci evladınız Allah c.c analı babalı büyütsün acısını göstermesin hiçbirinin inşallah.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Batum Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    @çöllü Selçuk senin adına sevindim Yeni aracın hayırlı olsun ikinci evladınız Allah c.c analı babalı büyütsün acısını göstermesin hiçbirinin inşallah.
    Amin Emre, teşekkür ederim kardeşim cümlemizinkine inşallah..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Olmazsa olmazımızdı, bitanemiss, efendimisss di, en başta olması gerekendi en sona kaldı.. buyursunlar efendim Cupra Lipli Beyfendimiz...

sanki Smokinimiz tamamdıda papyonumuz eksikti, sanki evimiz vardı ama balkonumuz yoktu, ne bilim türk erkeği idik ama bira göbeğimiz yoktu gibi uğuruna bir sürü derlemeler, maniler türküler yazılan zatışahaneleri en sonunda geldi takıldı fr tamponumuza...

Takıldıda nasıl takıldı?

Orjinal mk1 mi olsun? Bu tamponda çok mu cılız durur ne? aman canım sende gidip füze rampası gibi olanları takacak değilsinya, yav tamam füze rampası gibi olanlar olmasın da cupra lipe benzer bir çeşidide vardır bunun illaki, var ama kağıt gibiymiş -yokcanım- Geçen bir arkadaş takmış, osmangazi köprüsünden 180 le geçince aramadık yer bırakmamışlar; Lip takıldığına dair en ufak bir kanıt kalmamış, OYİ den yardım istemişler-gelmiş alanında uzman adamlar; DFO kullanmışlar tespit için.. DFO mu ? (Diaza Fluoren One) Nemi işe yarar; bir ninhidrin analoğudur. Proteinlerle tepkimeye girdiği zaman ninhidrinden çok daha etkin kırmızı renkli güçlü bir flüoresan verir. DFO uygulanmış parmak izleri bazı olgularda çıplak gözle görülebilmelerine karşın yüksek yoğunluklu bir ışıkla aydınlatıldığı zaman çok daha iyi sonuç alınır. Ancak bazı durumlarda flüoresan veren kağıt ya da mürekkep renkleri ile karışabilir. 546 nm’lik civa buharı lambası gibi uzun dalga boylu ışık kaynaklarının kullanılmasıyla bunun önüne geçilebilir.. de liple ne alakası var bunun diye sormak gelmediyse içinizden; bir tespit yapalım; Kitap Kurdusunuz.. birde Tebrik: Helal olsun... diyerek dönelim lipe

Lip aşağı lip yukarı; geceleri lip, gündüzleri lip, görende arabaya cupra motor takıyoruz zannedecek, e nabalım fakirin derdide lip -yok o şarkı öyle değildi- ya neyse..

Efenim herşey bir arkadaşın aracında görüpte vurulmamla başladı, hani o ilk bakış varya, ilk göz-göze gelme anı, kalpteki o nabız artışı, ellerde titreme, genizde bir yanma, gözlerde bi buğulanma, hani herşey yavaşlar, zararlı olan herşey zararsız, faydalı olan herşey lüzumsuz görünürya. işte o an kafayla ayaklar yer değiştirdiğindenmidir nedir, alınan kararlar hep bi tarafına k.ç.r daha sonra karar alıcının.. bunu bilmek fayda edermi diye sorarsanız, bilmeninde işe yaramadığı bir andır o an.. işte tam o anlardan biriydi; dedimki.. bundan istiyorum Kanka...
    cvp: baboli kırılır çok dandik malzeme
    esas oğlan: olsun.
    cvp: yav öyle diyonda satıcı kargo yapmayı bırakmış kırıkları ödemekten..
    cvp: iyide %90 kırılır dedi satıcı
    cvp: kırılırsa ödemem diyor..
    cvp: benden günah gitti gönder adresi.
    esas oğlan: Sütlüce mah. Sütlüce Cad.. No:3........................................ Altıeylül/BALIKESİR

SONUÇ: Kırık gelen bir lip. Ödemeyen Bir Satıcı. Kırık malzemeyi vermeyen bir Kargo Yetkilisi..

Güya bana iyilik ediyor vermeyerek-kargo yetkilisi, diyorki ben gönderici şube ile görüştüm kargo bizde kırılmış, satıcının zararını tazmin edecek-satıcı size yeni ve kırık olmayanı gönderecek.. ben diyorumki satıcıya böyle böyle. satıcı diyorki bana nasıl vermez, verecek sen ver o kargo yetkilisini bana.. olm kafanmı güzel vermeme nedeni bu diyorum, sen alıyonmu almıyonmu, bek geri gelirse bende almam ik defa kargo ödersin diyede tehdit ediyor.. ulan dedim senin yapacağın işe verdim kırık lipe 13 TL ücret, hayatımda cebimden çıkan en zor 13 tl oldu. nasıl koydu anlatamam.. neyse eve gidilir. paket açılır. foto çekilir. bir iki telefon görüşmesi. sanki türkiyeyi faiz lobisinden kurtarıyoz...

akşam buluşmada lip uzmanı meteye sorulur @mete25
    Başkan nolur bu?
    cvp: abi çöp..

Ulan mete dediğim adamı tanısanız, ya keskin nişancı diye bröve takarsınız, yada AUDİ de değilsede SEAT fabrikasında o bandın en sonunda microfiber eldivenleriyle arabanın orasını burasını okşayıp kusur arayan adamlar varya florasan lamba altında, onlardan yaparsınız noktanet, bikeresinde plakalık takarken abi vidayı buraya vur dedi inanmadım dediği yeri işaretleyip ölçtüm, utancımdan iki gün yüzüne bakamadım, cm le yanılmayana eywallahta, milimle yanılmayan göz nedir anasını satayım, o göz nasıl bi gözdür..

Hasılı yukarda kısaca tanıttığım şahıstanda aldığım yanıtla tükenen ümitlerim, sultan mehmetin gemileri gibi kıyıya vuruken meğerse içimdeki fatih o son darbeyi bekliyormuş şahlanıp fethetmek için dünyayı, dünyayı dediysem kırık lipi

Aldım elime kapı eşiklerine takılan bir parça aliminyum metal, birde çelik yapıştırıcı ve hibriti vurdum kendimi reaksiyonun dibine, karıştırdıkça bir renk değiştirişişi var sanırsın krem şanti, insanın yiyeyesi gelir, birliştirdim kırık lipi ucu ucuna, verdim çalik macunu verdim çelik macunu. 2 saat bekledim baktım taş gibi olmuş.. gitim bi parça metal kestim tam kırık yere gelecek şekilde, onuda buladım yapıştırıcıya, yine verdim kutsalı.. ertesi gün meteye telefonda " hani o olmaz dediğin iş vardıya; halloldu " dedim şişine şişine.. Eyvallah abi dedi mete kardeşim, sukut adam, atladı geldi takmak için. bir verdik kafa kafaya, bir kulağımızda telefonda, ölemi yapsak bölemi olsa, ulan harbiden çıkaracağız faiz bataklığından türkiyeyi..

Orayı kes burayı törpüle derken zaten biçimzi olan Fr tamponun altında kalıyor bizim meşhum lipin yarısı, hayır öle bi yarısı ki sağa çeksen sol tamamen kayboluyor altta, sola çeksen sağ.. dedim bunda bir iş var ama..

Sonra Barış kardeşim aradı dünden de onun arabaya macpiel takacaktık, karlıkçı halile dönmedi desem benim garaj son bir ayda karlıkçının hakkını yemiş olurum, o sebepten mütevellit konum gönderdim çık geld idye, çıktı geldi siyah leonuyla, abi malzemeler arabada derken ben; duyson, bant, tornavida vesaireyi kastediyor zannetmiştim, meğer onlar yokmuş geçen senden aldığı bir adet liple birlikte macpieller duruyormuş arabada, lipi çıkardı al abi onnan ne uğraşıyon bunu tak dedi, allahın kayserilisi o gadasını aldığım kayseri şivesiynen.. ondanmıdır nedir. pek ciddiye almamışım kafama tüküreyim lipi getirdi bizim savaş gazisinin yanına koydu, bizimki lipse o neydi, o lipse bizimki nereye takılıyordu.. kafada deli sorular

Derken efendim peşrevi geçeyim bana hem yanlış lip gönderip, hem de kırdıklarını anlayınca o yukarda bahsettiğim 13 tl geldimi bana 130 tl ye neyse çıkacağı varmış deyip lipin inceliğine üzülürken, metemin harika çözümüne mazhar olmaya ramak kaldığını nerden bilsin bu naciz bünye.. Abi inşaat köpüğü alacaz dedi mete; hani şu kapı pencere karkasıyla duvar arasına sıkılan krem renkli olandan, dedim nabacaz onla, dedi içine sıkacaz.. o dakka; ha atomu parçalayan laboratuvardaki bilim insanı ha biz.. nalburun yolunu tuttuk bulduk malzemeyi döndük, bastık ince etli lipimizin içine köpüğü mete yeter abi dedikçe ben verdim kutsalı, aradan yarım saat keçmedi bizim lip kayboldu köpüğün altında 4 senelik evliyim benim hanımın böyle kabaran kekini görmedim henüz, ki lafı açılmışken kek konusunda efsanedir allah razı olsun, siz düşünün ne kadar köpük basmışım lipin içine.. kuruyunca kesecez diyen metenin teselli eden sözleri beni kesmeyince daldım tam kurumamış lipe ellerime eldiven takarak bastım içine, dışa taşanlarıda temizleyip birde sprey boya ile boyayınca oldumu sana rijit custom cupra lip.. verdim 1.5 luk vidayla tampona.. ve sonuç..
    buraya gelmeyi başarabilen herkese teşekkürler.. devam edecek..

Öncesi:

Sonrası:

safaks - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Hey masallah gayetde guzel olmus. Ellerine saglik. Hikayede iyiydi he. Arenimo baskan gibi sende hikayelere alistiriyorsun bizi

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı safaks Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hey masallah gayetde guzel olmus. Ellerine saglik. Hikayede iyiydi he. Arenimo baskan gibi sende hikayelere alistiriyorsun bizi
    Eywallah teşekkür ederim kardeşim.. Yazmadan Olmaz.. ama okumasını bile güzel geliyor oda..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Cupra Pedal Setimiz + Ayak dayama ve FR paspaslarımız geldi..

Bizede monte edip fotolamak kaldı..

canozgur106 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    19 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    MaşAllah kazasız belasız olsun kırmızı en güzel rengidir bence Fr ın
    ALLAH VAR GAM YOK..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı canozgur106 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    MaşAllah kazasız belasız olsun kırmızı en güzel rengidir bence Fr ın
    Bencede zaten o yüzden kurtulamıyoruz nazardan

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bu gün değilde; Geçtiğimiz haftasonu;

Önceden gelen Cupra pedal seti ve ayak dayamayı taktırmak için anlaşmalı olduğumuz wosmere gitmiştim, bu tür trim işlerinin uzmanı olan Hüseyin ustadan rica ettim, geldi baktı; işimi çoktu yoksa gözümü kesmedi anlamadım bunu bi kaportacı taksa daha iyi deyince kafam attı, üzerimdeki takım elbiseyle daldım ayak dayamaya, tek seferde söktüm pedallarıda keza, bir tek gaz pedalında zorlandım kostüm uygun olmadığından onuda çırağa tarif ettim taktırdım..

İş halloldu ancak ayak dayamayı bir hışımla söküp taktığımdan eşiğin klipslerinden biri tam oturmamıştı herhalde ufak bi bombe kaldı koltuk tarafına doğru, bi kaç gündürde soğuk gidiyordu hava düzelir diye beklerken haftasonu duramadım indim düzeltmeye, tekrar söktüm aynen tahmin ettiğim gibi klipsin bi tanesi girmemiş açtım tekrar aynı yerinden güzelce izole edip kapatacakken " hazır açılmış, bari arka ayak aydınlatmanın kablosunuda çekeyim" dedim (arka kısımda yeri var aydınlatma yok 5F FR da), bir güzel döşeme altından götürdüm kabloyu, bez bantla sararak orjin bi görüntü elde edene kadar uğraştım o soğukta (hiç bir deliyle herhangi bir münasebetim olmadı). Sonra güzelce kapadım diğer tarafıda izolasyon artı kablo tesisatı hallettim kapadım..

Bu defada ucu boş kablolar gözüme battı duramadım Kırmızı şerid led varmış elimde önceki ibizadan kalma onları döşedim bir güzel çok afedersiniz araba k... kandili gibi oldu, ondan sebep foto filan (daha sonra gelecek) çekmedim zaten istesemde çekemezdim soğuktan telefonun şarj da bitmişti. Yakın zamanda orjinal kutulu led ayak aydınlatmalarım gelecek Uzak doğudan, onları monte edince atarım fotolarına.. Bu işlemler 2.5-3 saate yakın sürdü en son parmaklarımı hissetmiyordum. BU vesileyle Çok yazmış diye okumaya üşenen arkadaşlara selam olsun

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Uzun zamandır dudağımda bi kuruluk, gözlerde bi seyirtme, yutkunmada bi zorluk, Ellerde bir titreme vardı..

Ulan Nedir bunun sebebi diye sormadan edemiyor insan;
    Sigara desem? Bırakmadım.. Şeker-Çikolata desem? Gün aşırı bulduğum her nevi tatlı türü kurtulmaz elimden... Herhangi bir keyif verici maddelerlede haşır neşirim olmadı allah allah diye düşünüp eve doğru yürürken garajın önünden geçerken yandı Kafada Ampül; Ahhhaaa diye sesli sevinmişim; duraktakiler 50 metreden dönüp baktı bön-bön, Tek başına sevinmekte suç anasını satayım herkes bilecek niye sevindiğini.. "Tamam onada varım" gidip söyleyecem ama bu defa daha çok garipseyecekler, zira ülkede Tornavida tutmadığı için krize giren, eli ayağı titreyen kaç adam var allah aşkına.. Neyse efendim biz teşhisimizi koyduk; reçetemizde şöyle; En yakın zamanda ele tornavida alınacak, arabanın başına geçilip, Penseye parmak kıstırılacak (yanlışlıkla), burnunun sağ yüzü kara olacak ve farkedilmeyecek (nasıl edilmiyorsa) oran buran açılıp kendini kaybedinceye kadar uğraşılarak bu dünya kötülüklerden kurtarılacak-yada sen dünyadan koptuğun için dünya senden kurtulmuş olacak o kısmı fazla kurcalamadan geçelim konumuza..

Konumuz: Araçtaki tek Halojen Farlar olan (Arka stoplar hariç) Sislerin o sırım sırım sırıtan sarılığından kurtulmak;

Malzemeler:
    Çinden alınan bir çift nur topu gibi H8 Cob Led
    25 numara torks tornavida
    Bez Bant
    Bir çift ameliyat eldiveni
    Elleriniz

Öncelikle konuyu üç kısma ayırıp anlatmak icab eder, 1.si ve en meşakkatlisi Sislere nasıl bir ampul bulup takılacağı meselesi; Mevzu derin, hem aydınlatsın hem aracın orjinallerine en yakın beyaz renk ışık versin hemde aşırı ısınmasın istiyoruz; işin aslını biraz merak edip araştıranlar fark edecektir, Hem doğalgaz faturası az gelsin hemde çok iyi ısınalım demek gibi bişey bu; yani şöyle söyliyim lümeni (Işık Şiddeti) fazla olsun ama Kelvini (ışık rengi) çok olmasın 6000'i geçmesin bununla birlikte orjin halojen ampüllerin çalışma ısısı olan 50 C dereceyi geçmesin ve 35Wattan fazla çekmesin.. Yani diyorki "bir mümin hem yasak aşk yaşasın hem, ihaleye fesat karıştırsın, hem yetim hakkı yesin" ama sonunda cehenneme gitmesin varmı böyle bir dünya? Öle bi dünya varmı sorusuna yanıtı din bilimcilere bırakarak, biz kendi Araba bilimimize dönelim; Kısmen var, kimisine göre var, kimisine göre yok.. yani takıp mutlu olan için var, ama takmadanda mutlu olan için yok.. Nasıl yani iyice kafa karıştı, Yaw şöyle Hani TEM de warex açınca sen senden geçiyorsunya, warexi olmayana görede amma apaçisin aynı zamanda, yani sen tünelde egzoz sesine mest oluncaya kadar köklüyor öyle mutlu oluyorsunya, senin o egzoz sesinin 1 desibeline bile tahammülü olmayanda aynı tünelde sana sövüyorya sen gazlarken, onun gibi bişey.. kimisi olmasından mutlu kimiside olmamasından ve her ikiside birbirini küçümsüyor, olan "ulan bir tadını alsan bırakamazsın diyerek", Olmayan: "ulan ne anlıyorlar bu gürültüden diye içinden geçirerek" velhasıl mevzu çok derin; Arsen Lumen ve Novel Kelvin çıkamamış işin içinden... Bize düşen en yaygın Cob Ledi alıp Montajımıza bakmak..

Bakalım da o nasıl olacak; 2. kısmı bu işte konunun; daha evvel eli tornavida tutmuş, gözü Philips Ultimate Dimond Effect HB9006 görmüş bi kaç arkadaş aranır sorulur, tarif alınır, ne nerde nasıl kiminle.. ardından en son yap denilen yerden başlanır; aşağıda fotolarını göreceksiniz, 3 vida var ön tamponun arkasında teker davlumbazının içinde kalan, o üç vidayı torks 25 tornavidayla söküp açıyoruz, sağ taraf yanlışlıkla kapısı açılmış soyunma kabini gibi; herşey meydanda, sol tarafsa sıkıntı; kocaman bi bidon çıkıyor karşınıza içinde cam silecek suyunun olduğu, ulaşmak ne mümkün sis ampülüne.. 4. bir vida daha söküyorsunuz tamponla çamurluğun birleşim noktasından, sora açıyorsunuz tamponu farın altından. işte ne işe yarayacak dediğiniz ameliyat eldivenlerinin önemi burda çıkıyor karşınıza, hani kaputta yada dar bir alana elinizi sokar ve el yordamıyla bir iş yaparken iş bitiminde ellerinizi tanınmaz halde yara bere içinde bulursunuz ya; işte orası bu yer.. Plastik ( tamponun içi çıkıntıları) demezsin, namussuz öle böle kesmiyor elini insanın.. Neyse efenim uzatmayalım; ledlerimizin tırnaklarını birazcık daraltıp uygun olan yerlere dik bi şekilde monteledikten sonra, bez bant yardımıyla su ve toz temasına karşı korumayada alaraktan kabloları kapatıp işlemi terse doğru yürütünce aşağıdaki görsel şölenin tadını çıkartmak kalıyor geriye.. görsel şölen dedimse 6000 kelvin uyumu, niye bunuda led yapmamışlar diye sormaktan geri duramadığımıda ifade edeyim.. Şimdilik Bu kadar Devamı gelecek, Keyifli Forumlar dilerim...

Çinden Gelen Ledimiz

Torks Başlı Vidalarımız

Kapısı Açılmış Soyunma Kabini

Ameliyata Başlamadan Az Önce

Ve Finaller

Öncesi

Sonrası
    Konu Çöllü tarafından (27-02-2017 Saat 23:09 ) değiştirilmiştir.

samara - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Hayırlı olsun.Ufak dokunuşlarla araç kendini göstermiş.Kazasız belasız sürüşler dilerim
    Samara 2109/Peugeot 207/Skoda Fabia III/Octavia Sport

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı samara Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hayırlı olsun.Ufak dokunuşlarla araç kendini göstermiş.Kazasız belasız sürüşler dilerim
    Allah razı olsun Amin Cümlemize İnşallah..

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler