User Tag List

Sayfa 4/4 İlkİlk ... 234
75 sonuçtan 58 ile 75 arası

Konu: FR Beyefendi Diyeceksiniz

Diyadin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    31 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Maşallah leon düşündüğüm araçlardan biri kısmetse bende dsg olanını düşünüyorum.

Yakıt tüketimini paylaşır mısınız? Dizel alıp fr görünüm yapacak kadar tüketim farkı var mı aralarında?

Çöllü - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Diyadin Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Maşallah leon düşündüğüm araçlardan biri kısmetse bende dsg olanını düşünüyorum.

Yakıt tüketimini paylaşır mısınız? Dizel alıp fr görünüm yapacak kadar tüketim farkı var mı aralarında?
    Sabahın sekizinde soğuk geçen haftalardan birinde rastgele çekdiğim bir ortalama; ev-okul arası, bazen 6 bazende 5.8 oluyor.. 9 km lik kısa bir güzergah ve soğuk hava için bence çok iyi.. Mk2 FR kullanan biri olarak MK3 deki yakıt değerleri hem şaşırtıyor hem sevindiriyor. tavsiye ederim

Not: Araç 17 binde şuan. aldığımda 15 bin küsur du ve sıfırdan (15 bini istanbulda yaptı) bu güne yakıt ortalaması sıfırlanmamış, uzun ortalama; 7.0 lt.
    Konu Çöllü tarafından (01-03-2017 Saat 17:37 ) değiştirilmiştir.

by serçe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    maşallah kazasız belasız

byhanq - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Maşallah çok iyi görünüyor abi,şu fotoğrafın çekildiği yere yakın oturuyorum o kadar baktım aracı görebilecekmiyim diye ama yok.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı byhanq Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Maşallah çok iyi görünüyor abi,şu fotoğrafın çekildiği yere yakın oturuyorum o kadar baktım aracı görebilecekmiyim diye ama yok.

Eyvallah kardeşim sağol. Daha Bu gün ordaydım, toplantıya yetişecem diye orta yere koydum çıktım hatta. Karesideyim o taraflara gelirsen Beklerim Çay içmeye

m.kaan46 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    maşallah çok güzel

Aracın her yeri led iken arkada geri vites ve sinyalin halojen olması kötü. bence sinyale ve geri vitese led olursa çok iyi olur

kendi aracımızdan bi küçük örnek

Toyota Corolla E160 Led signal bulb - YouTube

sizin işiniz daha kolay, ampulü değiştirip vagcomdan kodlamak

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı m.kaan46 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    maşallah çok güzel

Aracın her yeri led iken arkada geri vites ve sinyalin halojen olması kötü. bence sinyale ve geri vitese led olursa çok iyi olur
    Kendi aracımızdan bi küçük örnek
    Toyota Corolla E160 Led signal bulb - YouTube
    sizin işiniz daha kolay, ampulü değiştirip vagcomdan kodlamak
    Aynen, Sinyal harici Heryeri Led yaptım Zaten sinyallerde özellikle kullanmak istemedim, Halojen ampüle göre lümeni az geldi sarı ledlerin (beyaz ledlere göre renklilerin ışık şiddeti nedense çok az), fazla olanlarda aşırı ısınıyor onu fark ettim.. Kısa süreli olunca problem yokda bazen antalyada dörtlü yakıp para mara çektiğim zamanlar 5-10 dakikada eritir diye tahmin ediyorum yuvayı.. hoş oda yılda bir iki defa olacak bişeydir belki ama genede o riske girmek istemedim.. aktif soğutuculu bi T25 de bulamadım hiç o yüzden o iş askıda şuan..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    halojenlerin ortaya çıkardığı ısı daha fazla. ben led taktığımda denedim. ledde ısınma sizin bahsettiğiniz gibi olmuyor. halojende 1 dakika içinde el değmeyecek şekilde ısınıyor. bizde urfa antep sıcaklarında kullandık yazları, herhangi bir sorun olmadı.

Ayrıca şunu belirteyim. tanıdıklarım arasında aynı model araçta aynı süre zarfında biri halojen kullanırken diğeri led kullandı. halojen kullanan araçta sinyallerde kararma varken led kullanan hala ilk günkü gibi görünüyordu dıştan. gözle ayırt edilir şekilde hemde.

tabiki tercih sizin.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Evet dostlar uzun bi aradan sonra Cam filmiyle devam ediyor maceramız. Aslında çok gittim geldim yaptırsammı yaptırmasammı diye, istanbuldaki bu işin kompetanı ustalarımdan sonra balıkesirde güvenip elletemedim doğrusu hiç kimseye, zira logolu 3m filme 800 TL istenip, hatasız çıkar değilmi deyince; abi kul yapısı bu illa ufak tefek hata olacaktır cevabı alınca ister istemez soğuyor insan..
    Neyse efendim uzatmadan mevzuya girelim; Balıkesir sıcak filan olsada idare etmiştik, gün geçip Antalyaya vardığımızda, varıpta sıcağa teslim olduğumuzda, olupta klima çaresiz kalanda; tak etti camınaa..
    Dedim olmayacak mecbur yaptıracağız can filmi..

Neyse Başladık arayışlara; Kipada bi yer var 3 M bayisiymiş ellam. Dedim nedir ne değildir? Markası vesair solarmı çizilirmi ? Söküptemi yapıyosunuz ? Kaç sene götürür antalya güneşinde? Günahı cezası nedir bu işin?
    Anlatmaya başladı muhattap;
    Llumar var Atr: 450 TL
    3M var Logolu: 600 TL
    B+ American var Kampanyada şu an: 250 TL

Dedim kampanya iyidir onu bi anlat sen bana?
    dedi: Abi orjinal amerikan film, çin-min değil, garantili belgeli, 5 Yılda garantili. normalde 7 de biz nolur nolmaz diye 5 yıl veriyoruz..
    Çin işi bi film çıkardı üzerine sürdü selilozik tiner olduğunu iddia ettiği bi sıvıyı bez yardımıyla, kapkara film oldu sana Şeffaf Karpuz Poşeti, diğerine sürdü onda bi değişiklik yok.. bu normal mürekkep, bu lazerle karaltılıyo diye tasdik ettikten sonra anlatmaya devam etti meziyetlerini filmin, yok efenim güvenlikliymiş, kalınmış, cam kırılsada dökülmezmiş, UV filtreliymiş vesair.

Dedim tamam yapalım iki araba var biri bu biride Kayınpederin Emaktar Linea.

Cam filmi varmı diye sordu; benimkinde yok Lineada var dedim, ozaman iş değişir dedi..
    Dedim Ne kadar değişir? 50-100 TL değişir dedi.
    Dedim çok değişti,
    Abi dedi, olurmu dedi, Bazen bi gün sürüyor dedi, sökmesi dedi, yapmasından zor dedi, ok dedi, yok dedi, kok dedi, b.k dedi..
    Bi baktım kendimi boş arsada Lineanın cam filmlerini sökmeye çalışırken buldum..
    Bi elimde kayınpederin eski fanilelerinden bi parça diğerinde m600 temizleme tineri. Gölgede 42 derece Hava..
    Ben Güneşin Altındaki arabanın içindeyim..
    Böle bi aydınlanma yok!
    Terin önce kaşlarında birikiyor, ora taşımamaya başlayınca kirpiklerine "ki sölemesi ayıp kaş-kirpik yönünden bildiğin karslıyım" kirpiklerde dolunca direk göze, bazen kirpikten sağa sola seyirtip burnun yanından dudaklara süzülüyor, tuzlu-tuzlu toksin tadını böyle vedat milor gibi şapırdatmadınmı alamıyorsun tam..
    Tişört zaten sırılsıklam, yerçekimine yenilip sırtından çatala doğru hücum edince terler tam o noktada patlıyor laktik asitler tüm bünyede.
    Eşik orası işte ondan sonra bişey hissetmemeye başlıyosun..

Güneşten-sıcaktan yumuşamış filmi tek hamlede çekiyorsun 1 tane yırtılma kırılma yok, meselede bundan sonra başlıyor zaten, filmin tüm yapışkanı camda, dışarsı görünmüyor buğu gibi sıvanıyor cama, alıyorsun eline ufak bi parça bezi, buluyorsun iyice M600 e sonra ver cama önce kabasını alıyon, ardından arta kalanı sonra son kat sonra Finish. Tabi bu sölediğim işlem basamakları 5-6 cm kare için
    Lineanın Arka camlarda 1.5-2 metre kare ise sen düşün işte şirin-kereme niye kavuşamamış

Oluyodu-olmuyodu, burda kaldıydı-oleke dışardandı derken iki kilo eksilen bünyem susuzluktanmıdır nedir mantıksız şeyler yapmaya başladı; hazır elim değmişken cam fitillerinide temizleyim cam filmi yapılırken kıl tüy dökülüp kalmasın camla filmin arasında filan diyorum, aman temizleme tinerini bulmuşken kaportadaki ziftleride temizleyim elimemi yapışır diyom, ama hiç aklıma gelmiyor ulan ben bunları niye güneşin altında yapıyorum. Dedim ya susuz kaldı beyin mantıklı düşünemiyor yada kaptırdım gene kendimi dünyayı bütün kötülüklerden kurtaracam, ziftleri temizlesem yeter.

Neyse efendim mevzu derin takılmayalım şimdi o boş arsada güneş+m600 kafasına..

Ertesi gün aklımıza bi kurt düştü, tam evden çıkıyoruz, dedikki ulan bu kadar uğraşıp ettik araba cam filmine hazır, neden gidip sanayiden Tunningciden Koltukçudan egzozcudan bi cam filmi fiyatı sormuyoruz?

Fikir güzel geldi düştük eski sanayi yoluna, sanayide pilavcı var köşede antalyalılar bilir, o dahil herkes cam filmi yapıyor yeminle
    Nasıl olur demeyin antalya orası, egzozcusu, jantcısı, koltukcusu, aksesuarcısı bi tabela daha yaptırmış cam filmi yapılır diye, ufak da bi köşe ayırmış o iş için, Cam filmi yaptırmayan Antalyalıyı dövüyorlar orda..
    Girişte B+ Amerikan Cam filmi 300 TL ile selamladı bizi küçüksan. Biraz daha ilerledik 250, köşeyi döndük 200, park yerine geldik 150, arabanın ön cama güneşliği taktım indirm 100 TL oldu... oha yuh? O ne lan bundan daha aşşası da olmaz artık deyip pederle "az daha bedavaya yapıyolarmış" deyi şakalaşırkene bi baktım 99 TL yazıyor kocaman..

O kadarda değil dedik dolaşmaya başladık, aynı filmi 200 e yapan 300 e yapan ne bulursa onu yapan yurdum esnafıyla hasbihalimiz devam ederken, biri dediki; siz cam filmimi yaptıracanız? dedik evet, kaç kişisiniz dedi? (ulan bu nasıl bi zeka testi diye soruyorum o an ben kendime) Dedik 2. Tamam dedi gelin böle. Gittik peşine, yan komşusuna soktu bizi namı diğer Paşa Tunning.. Kocaman bi bıyık var tabelasında, İllimunatinin işi hep bunlar "paşa dediğin bıyıklı olur" hesabı.

Önce çırak karşıladı bizi, 200-250 dedi, sonra kalfa 180e indirdi, sonra esas patron geldi, suratını buruşturup düşündü 150 olur dedi.
    Biz zaten 200 e fittik, allah verdi iki göz hesabı atladık direk, ama vazgeçmiyoruz yine; hatasız olur demi, hava kalmaz vesair sorular yağmur.. Adamda diyorki abi kul yapıyor bunu illa ufak tefek olur.. Herhalde Esnaf ve Sanatkarlar Odasının yemini bu diye düşünüyorum bende o sıra, hangisine sorsam aynını diyor m.k.

Ben bu konuşmadan anladımki bura benim yerim değil, benim titizliğimde cam filmi yapılmıyor orda, Patronda anladı ki; bu adamın arabaya cam filmi yapılmaz kılın biri bu, ama ne ben vazgeçebiliyorum nede eleman, zira benim için 150 çok iyi hatta bedavadan biraz pahalı, o vazgeçemiyor; çünkü yazın ortasında dükkan bomboş ödemeler var iki araba gelmiş git demek olmaz.. yani bile bile lades..

Araya Fotolarla gireyim Devamı Gelecek

Konu Çöllü tarafından (05-08-2017 Saat 21:37 ) değiştirilmiştir.

QuiksilveR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    .............
    Konu QuiksilveR tarafından (13-04-2024 Saat 23:00 ) değiştirilmiştir.
    Ford Fiesta RED 1.0 Ecoboost 140HP

Uzaklaştırılmış Kullanıcı
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    34 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı QuiksilveR Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Güzel araç ama sokakta zaten milyon tane her gün görüyoruz. İçim sıkıldı görmekten.
    Bir insanın kendi aracını ve yaptığı değişiklikleri bu kadar keyifli anlatan bir konuda yapılabilecek en saygısız yorumlardan birisi olmuş. Konuya zorla sokmuyorlar insanı, girmezsen görmezsin. Hadi girdin gördün, bu şekilde yorum yazacağına kendine sakla.

mert_can 41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    18 Post(s)
    Tagged
    2 Thread(s)
    Güzel araç ama sokakta zaten milyon tane her gün görüyoruz. İçim sıkıldı görmekten.
    Selçuk abinin üçüncü seatı falan benim bildiğim bu aracıda satsa alıcağı araba seat olucaktır. Farklılık olsun diye alan kullanıcılardan değil
    Alıntı MBALP Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sanırım araç nazım hikmet ile Cemal sureyya' nin vakti zamanında ortak olarak aldıkları ve Ataşehir gecelerine adlarını altın harfler ile yazdırdiklari araç..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı mert_can 41 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Selçuk abinin üçüncü seatı falan benim bildiğim bu aracıda satsa alıcağı araba seat olucaktır. Farklılık olsun diye alan kullanıcılardan değil
    Aynen kardeşim SEAT yaşam biçimi oldu artık. Yalnız bi düzeltme yapayım bu 6 cı SEAT'ım

safaks - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Seat bizim kanımıza işlemiş. Tıkırtısına tukurtusuna rağmen fp yönünden vazgeçemiyoruz. Konu anlatımı herzmanki gibi yine sürükleyici. Eline gözüne diline sağlık üstad

Seven7 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    18 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Konu gayet sürükleyici gidiyor, yarım kalmasın devamını bekliyorum.

150 liraya yaptıkları B+ mı?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Araya fotolarla girelim dedik, bari hakkını verelim, buyrun efenim cam filmsiz FR beyfendimiz..

Not: Araçta
    Koruma için; Gtechniq C2v3
    Parlaklık için ;
    Ön kaputta Kiwami
    Arkalarda ise FK100P kullanıldı

mehmet6r - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    9 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    MaşaAllah... Detailing merağı olunca kırmızı araç bir farklı oluyor.
    Bu arada FR'lara en çok yakışan jant modeli bence şuan aracın üzerindeki ama nadir rastlıyorum ben. Denk gelmesi çok hoş olmuş. Araç çok güzel, anlatımın ayrı güzel abi. Kazasız, belasız sürüşler.
    MR.EVO53

Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Öyle diyorsunuz ama size daha kötüsünü söyleyeyim. Biz corolla aldık, devletin tüm kurumları ve polis araçları corollaya geçti. Biz ne yapalım

Her araç özeldir bence. Bir milyon tane olsa bile yinede özeldir. Sahibi için özeldir.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler