User Tag List

Sayfa 1/3 123 SonSon
43 sonuçtan 1 ile 19 arası

Konu: Fiat 500 Abarth yavrusu

Draniela - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Fiat 500 Abarth yavrusu

Herkese merhaba,
    Yine ben ve yine bir 500 konusu

2 tane fiat 500 kullandıktan sonra araya bir 5 kapı dizel araç soktum 1 ay dayanamadım hemen sattım. Hatta satınca nedendir bilmiyorum hiç araba alasım yoktu. Öyle 500 lere bakarken baktığım günün akşamına 500 sportu gördüm ve direkt karar verip aldım

Aldım dediğime bakmayın alana kadar çatladım.

İlanda numara yok önce mesaj attım sahibinden üzerinden yanıt yok. Facebook üzerinden de yazdım yine yanıt yok. Ertesi sabah oldu fabrikada ilandaki fotoları gösteriyorum ambarda çekmişler bir türlü bulamadık. Fiat servisiyle akraba gibiyim aradım servise gelmiş araba müşteri olduğundan kendileri arayıp söyleyecekti. Neyse onlar aramadan abla beni aradı ben direkt damladım fabrikasına

Tanıştık konuştuk gazlamaya çıktık ben bayıldım arabaya. Çay kahve ısmarlayayım o arada konuyu bağlayayım dedim. Ben de dayanamadım habire 500 muhabbeti anlattım vazgeçti satmaktan Ne desem boş zaten arabayı seviyormuş millet gaza getirmiş ilan açmış.

2 gün boyunca kendi fabrikamdan çok onun fabrikaya gittim geldim bir gece 2 saat konuştum en sonunda ertesi günü dedim sen satma ben expertize gidiyorum dedim aldım arabayı gittim Neyse öyle böyle zorla aldım arabayı.

1 parça boyalı 60 bin kmde 500 sport 1.4 100 HP manuel 6 ileri yaz sonu aldım epey zaman oldu konuyu açmak bu zamana kısmetmiş.

Araç bana göre aşırı ötesi bakımsız. Ben yeniden doğduruyorum desem yeridir. Bu artık son oldu evlat olacak araç. O yüzden eksiksiz 4 4 lük yapmak istiyorum.

Şuana kadar a dan z ye bir bakım yapıldı.
    Debriyaj değiştirildi (Aynen ayağını sağ olsun debriyajdan hiç çekmemiş giderken )
    Salıncaklar değiştirildi.
    Coilover yapıldı
    20mm spacer yapıldı (Kendimiz yaptık çin işkencesi gibi oldu ama güzel oldu )
    JCW jant taktık. (195 40 17 lastik taktım ama yanak kalın geldi baya bir tık ince olabilirdi.)

Çok fazla foto yok son halini atayım. Herşey bitince detaylıca bir konu açacağım. Bu tadımlık olsun

Bugün öğlen çektim bu fotoyu son hali böyle. Önlere camber verip sürtmeyi engellediğimiz hali önden 1.5 2 cm daha basacağım.

Ufak bir kar günceli çekelim

Bu kışlık lastik bir harika dostum

Plakası 34 plaka değiştirmedim. Plakanın gelmesini bekliyorum bombayı bu arabayla patlatacağım

Devamında olacak bazı planlarım var.

Abarth body kit alacaktım 7000 TL artık saçma buluyorum. Onun yerine sadece marşpiyel alacağım ve ön tampon eki takacağım. (Bunları alana kadar öne h lip takacağım bagajda geziyor şuanda )

Yazılım oluyor mu bilmiyorum ama güzel değer alınırsa yazılım + egzoz düşünüyorum.

Farlara mercek yaptırmak istiyorum.

----

Asıl gönlümden geçen bu aracın yürüyenini komple sıfırlayıp turbolamak. İşte onu yapacak olursam abarth body kiti direkt alır takarım.

Not: ilk 500 üm sunroofluydu 2. 500 üm cabrioydu. Bunun ne sunroof u var ne de açılır tavanı hatta cam tavan bile yok ama en çok ben bundan zevk aldım
    900 kg 1.4 100 hp + sport modunda kullanınca saplar spec oluyor şehir içinde. Şimdiye baya bir atraksiyon yaşadık cidden dayanamıyorum
    Yakıt olarak da bu zamana kadar en çok yakan arabam oldu kendisi

Ş. içi sakin kullanım 7 civarı. Trafik olursa 8.5 civarı. Gazlamalı tamamen değişiyor

Aracı alma zamanımda bana destek olan ve jant tercihimde güzel fikirlerini sunan @enesy Enes Yılmaz kardeşime / Akın Attar kardeşime,

Aynı şekilde spacer yapımında her konuda yardımcı olan Akın Attar, Arda Attar kardeşlerime ve İbrahim Attar amcama teşekkürü borç bilirim. Cidden birşeyler yaparken kendi işi gibi yanında olan insanların olması çok mutlu edici. (Bu spacer yapımının detaylı konusunu en kısa zamanda açacağım )

Akın sağ olsun her konuda yardımcı oldu hala nazımı çekip her derdimde yardımcı oluyor

Keyifli forumlar dilerim,

Selamlar.
    Konu Draniela tarafından (18-12-2016 Saat 12:08 ) değiştirilmiştir.
    Semih Kurtulmuş
    Adventurer Engineer

SpeedlinE™ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Maşallah araç cidden güzel emeklerinize sağlık. Olur mu olmaz mı bilemiyorum ama 1.4tjet sandık motor alınsa ruhsata işletilse olan motoru turbolamaktan daha verimli olmaz mı? Olan motor turbolanır mı? Bende de çok uzaktan kuzeni uno var. Turbolamayı düşündüm ama rakamlar çok değişik. 0.5 bar felan bana yeter turboda 3000 diyen 5500 diyen 7bin diyen var. Hangisi doğru fiyat vermiştir? Bu işin hakkı nedir bilginiz varmı?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bu arada her türlü öneriye açığım. Neler yapılabilir?

Aynaları gri yapacağız.
    Jant göbeklerine nickim olan Draniela yazısını mı dolgu sticker yapayım? yeşil beyaz kırmızı olarak önceki aracımda olan plakalıktaki gibi. Yoksa kırmızı abarth akrep logosu mu olsun?

Bokunu çıkartıp şerit mi yapsak
    Semih Kurtulmuş
    Adventurer Engineer

Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı SpeedlinE™ Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Maşallah araç cidden güzel emeklerinize sağlık. Olur mu olmaz mı bilemiyorum ama 1.4tjet sandık motor alınsa ruhsata işletilse olan motoru turbolamaktan daha verimli olmaz mı? Olan motor turbolanır mı? Bende de çok uzaktan kuzeni uno var. Turbolamayı düşündüm ama rakamlar çok değişik. 0.5 bar felan bana yeter turboda 3000 diyen 5500 diyen 7bin diyen var. Hangisi doğru fiyat vermiştir? Bu işin hakkı nedir bilginiz varmı?
    Çok teşekkür ederim.

Ne yalan söyleyeyim hiç araştırmadım. 1.4 tjet sandık motorun işçilik dahil fiyatını öğrenmek lazım ama bence çok kabarık olur. Turbolamak daha hesaplıya gelebilir yine de araştırmak lazım.

Bilgisi olan varsa buraya paylaşabilirse hepimiz öğrenmiş oluruz
    Semih Kurtulmuş
    Adventurer Engineer

Post Thanks / Like
    Mentioned
    26 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Çok aklımı çeliyor şu 500'ler. Özellikle Paris'te envai çeşidini gördükten sonra iyice kanım ısındı .

SpeedlinE™ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Sarı abarth şerit olabilir

AKREP JANT TAKIMI LASTİKLER YENİDİR (STILO-MAREA-BRAVO) 4x100 - En uygun jant lastik fiyatları Turkiye'nin ilan sitesi sahibinden.com'da - 366844160

Jantlar bunlar daha mı yakışır acaba diye düşündüm biraz ama bilemedim

onursumer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    65 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    orjinal mercek farını bulursan çok güzel olur aslında sonradan yapmak yerine daha kaliteli durur diye düşünüyorum

psn&Live id: onursumer
    135
    ├┼┼╕
    246R

Apocaltique - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Maşallah, görüpte en çok beğendiğim 500'lerden 1.4 900 kg olmasi cok guzel bence, filtre headers egsoz+ yazilim tadindan yenmez, turbo işini bilemem ama oda çok guzel olur, Semih Bey Allah kaza bela vermesin )
    34TF3376 D16Y4 RED iES
    34LA6012 B16A2 Sedan RED VTi
    34YN4748 K4M HB RED Clio
    34FFU95 D16Y4 RED iES
    34RC7033 M42 RED E36 Coupe-34KV3945 M20B30 E30 Coupe

SinanAdalı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    19 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bi kaç zamandır çok hosuma gidiyor bu zıpırlar. Maşallah dostum araç çok güzel keyifle bin.. Jant göbekleri akrep olsa kanımca daha iyi durur. Far için ise orjinal uygun varsa bide bulunabilirliği nedir tam bilmiyorum. İnternette aratırsan cok güzel far tasarımı yapan yerler var zaten karşına çıkacak. Tekrar hayırlı olsun
    İyilik kolay.. kötülük gayret gerektirir.Ben tembel sanılacak kadar kolaycıyım..azimle sıçan ancak sıçmış olur, taşı matkap deler..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ufuksaracci Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Çok aklımı çeliyor şu 500'ler. Özellikle Paris'te envai çeşidini gördükten sonra iyice kanım ısındı .
    Ciddi keyifli araçlar

Alıntı SpeedlinE™ Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Sarı abarth şerit olabilir

AKREP JANT TAKIMI LASTİKLER YENİDİR (STILO-MAREA-BRAVO) 4x100 - En uygun jant lastik fiyatları Turkiye'nin ilan sitesi sahibinden.com'da - 366844160

Jantlar bunlar daha mı yakışır acaba diye düşündüm biraz ama bilemedim
    Daha önceden de önerenler olmuştu ama ben daha dolu jantlar seviyorum ya da 5 kollu olacak tamamen tercih meselesi.

Sarı cidden yakışıyor siyaha en son şerit yapabiliriz ama abarth body kit olmadan koymak apaçi işi olmaz mı custom birşey olmalı

Alıntı onursumer Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    orjinal mercek farını bulursan çok güzel olur aslında sonradan yapmak yerine daha kaliteli durur diye düşünüyorum
    Orjinal farı da olabilir hepsi güzel duruyor ist da çok iyi iş yapanlar var

Alıntı Apocaltique Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Maşallah, görüpte en çok beğendiğim 500'lerden 1.4 900 kg olmasi cok guzel bence, filtre headers egsoz+ yazilim tadindan yenmez, turbo işini bilemem ama oda çok guzel olur, Semih Bey Allah kaza bela vermesin )
    Amin inşallah daha güzelleri senin olsun hafız

Alıntı SinanAdalı Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bi kaç zamandır çok hosuma gidiyor bu zıpırlar. Maşallah dostum araç çok güzel keyifle bin.. Jant göbekleri akrep olsa kanımca daha iyi durur. Far için ise orjinal uygun varsa bide bulunabilirliği nedir tam bilmiyorum. İnternette aratırsan cok güzel far tasarımı yapan yerler var zaten karşına çıkacak. Tekrar hayırlı olsun
    Çok teşekkür ederim yapınca cidden çok göz dolduruyor normal haline baktığında hiç ilgimi çekmiyor çok daha iyisinin darısı başına diyorum

İstanbul'da bir yer vardı sahibindende ilanları var baya kaliteli duruyor oraya yaptırabilirim aslında

ham - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Çok beğeniyorum 500 leri bide 1.4t si olsa tadından yenmez gerçekten. Sizinkide çok güzel olmuş maşallah bizim klasik alfa jantı nasıl durur merak ettim

cyclonee16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Hacı hayırlı ugurlu olsun Allah tekerini düz bastırsın

Molev - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    daha öncede söyledim yine diyorum kardeşim tr de bu araca abarth kit yapıcak kişi sensin araştır bir yol yordam sana instagramdan attığım o siyah sarı abarth kombinasyonlu bir araç çıkar illa 7 bin diye birşey yok ben sana yakıstırıyorum her mecrada'da fikrimi belirtiyorum
    '' Astrolog ''

Alıntı driftboy Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    turbo desteğiyle 4 beygir almış, acaba emniyet kemerine mi taktı turboyu ?

tolgaaydın - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    hayırlı olsun, kazasız belasız. Kopamıyorsunuz 500'den
    Eğer burada durup daha ileri gitmeyeceksek, niçin bu noktaya kadar geldik?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ham Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Çok beğeniyorum 500 leri bide 1.4t si olsa tadından yenmez gerçekten. Sizinkide çok güzel olmuş maşallah bizim klasik alfa jantı nasıl durur merak ettim
    Basık olan 500e çoğu jant gidebilir bence denemek lazım

Teşekkür ederim

Alıntı cyclonee16 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hacı hayırlı ugurlu olsun Allah tekerini düz bastırsın
    Eyvallah dostum cümlemize inşallah

Alıntı Molev Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    daha öncede söyledim yine diyorum kardeşim tr de bu araca abarth kit yapıcak kişi sensin araştır bir yol yordam sana instagramdan attığım o siyah sarı abarth kombinasyonlu bir araç çıkar illa 7 bin diye birşey yok ben sana yakıstırıyorum her mecrada'da fikrimi belirtiyorum
    Evet diyorsun artık bulgara gezmeye gidicem en sonunda o olacak

Alıntı tolgaaydın Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    hayırlı olsun, kazasız belasız. Kopamıyorsunuz 500'den
    Teşekkür ederim öyle oldu ama bu son 500 oldu gerçek aşkı buldum sonunda

tuner faruk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    9 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Fotoğraf bir tek bendemi gözükmüyor ?

levent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    94 Post(s)
    Tagged
    3 Thread(s)
    Alıntı Draniela Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Çok teşekkür ederim.

Ne yalan söyleyeyim hiç araştırmadım. 1.4 tjet sandık motorun işçilik dahil fiyatını öğrenmek lazım ama bence çok kabarık olur. Turbolamak daha hesaplıya gelebilir yine de araştırmak lazım.

Bilgisi olan varsa buraya paylaşabilirse hepimiz öğrenmiş oluruz
    hayırlı olsun öncelikle sempatik alet 500

turbo için oem ise amaç parça kodlarını bir araştır derim krank - kol - piston özellikle, blok aynı da 1.4 tjet 120 ile neler aynı en azından, onu öğrendikten sonra 200-260hp setup için td04-13t (volvo) turbosu , yazılım egzoz cooler işi kalır geriye. intercooler 1.4 tjet parçası alınır yine fazlası hedeflenmezse. ama dersen ki 300+ olsun bi defa yapayım, o zaman krank aynıysa kol piston hepsi sipariş verilir bi 500 parası daha gömülür, nüfus dairesinin yolu tutulup evlat edinilir daha da satılmaz çocuklara saklanır

yukarda bahsini geçirdiğim 200-250 hp setup tjet e çevirmek şu kurlarla aşağı yukarı 10 bin tl ye mal olur denebilir
    AR Giulietta 1.6 jtdm2
    ~ 210hp 420nm (ex setup with gtb1549vk) 22.8 sn -1.8 eğim
    ~ 250hp 500nm (ex setup with gtd1752mvkr - giulia 2.2) 14 sn kadran
    1460 kg scaled
    now back to stock.

levent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    94 Post(s)
    Tagged
    3 Thread(s)
    Revlimit ECU Tuning - Fiat Grande Punto 1.4 T-jet - TD04

RL250+ tam senlik setup mesela bana kalırsa, egzantrik oem bırakılır, motor içi 1.4 tjet e çevrilir. Günlük binilir

enjektör olarak insignia 1.6t 180 hp enjektörü de kullanıyor yunanlar bu arada, belki oem olarak bosch ev14 geliyordur bu listede belirtilen.
    AR Giulietta 1.6 jtdm2
    ~ 210hp 420nm (ex setup with gtb1549vk) 22.8 sn -1.8 eğim
    ~ 250hp 500nm (ex setup with gtd1752mvkr - giulia 2.2) 14 sn kadran
    1460 kg scaled
    now back to stock.

K0213 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    23 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Cabrioyu da aradığım gibi bulayım satmam diyordun ama parayı veren çıkınca satılıyor araba dediğin
    Hayırlı olsun yeni evlat, iyi günlerde kullan.
    Fiat's Are Faster Than You Think!

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler