User Tag List

Sayfa 3/34 İlkİlk 1234513 ... SonSon
634 sonuçtan 39 ile 57 arası

Konu: Warm Hatch | Alfa Romeo MiTo

rahmitanir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    53 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    MiTo'mda kronik olarak hep dillendirilen direksiyon kutusuyla ilgili arıza baş göstermeye başladı. Alakasız zamanlarda bilgi ekranında "direksiyon dönüş düzenleyici devre dışı" hatasını görüyorum. Kontağı kapatıp açınca hata siliniyor. Hata varken direksiyonda sertleşme falan olmuyor ama dna devre dışı kalıyor.

Bugün sanayideyken yine aynı hata oluştu. İlk iş olarak elektrikçiye aküyü ölçtürdüm, akünün kesin sağlam olduğunu gördük. Sonrasında aracı bilgisayara bağlayıp aşağıdaki hata kodlarını okuduk. Bu hata kodlarını yorumlayabilecek olan var mıdır?

NOT: Hata kodlarını silince araçtaki sorun da ortadan kalktı ama ne zaman bir daha bu hatayı görürüm, belli değil.

emir91 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Hayırlı olsun 170liği severek kullandım 1 yıl civarı. elektronik sorunlar özellikle kış ayları soğukla tetikleniyor havalar düzelince geçebilir kafasına göre
    lpg keşke takmasaydınız zaten sakin kullanım 7 litrelerde geziyordum ben istanbulda aşırı yakan bir araç değil.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    13 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    @rahmitanir, LPG yüzünden arabadan sogudun mu?

gökan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    dusundugum aractıı sayfalar ılerledıkce bende sogudum aractan
    www.honda-tech.com

çok bildimlik yaparsan çok düşmüşlük yaşarsın,yok derdimlik yaparsan dert görünce saparsın....

Umut melek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    13 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Geçmiş olsun krdsm bende hic sorun yok gavur gibi hemde 1.6 dizel sanada düzgün denk gelseydi keşke. Yada senmi ozellikle benzin istedin onuda hatırlamıyorum. gökhan hic düşünme al hondadan da sorunsuz

Post Thanks / Like
    Mentioned
    53 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Neden araçtan soğuduğum sonucunu çıkardınız gerçekten çok şaşırdım.
    Araca gerçekten çok büyük keyifle biniyorum, yaklaşık 3.000kmyi de devirdim. Aracı günlük lpg ile 3400rpm altındaki devir bandında dizel kullanır gibi kullanıyorum, çok şükür en ufak bir sorun da yaşamıyorum. Üst devirlerde ise araç zaten direk benzine geçiyor ama günlük kullanımda aracı da yormamak için 3.000rpm bandı rahat bir kullanım sağlıyor.
    Yolda densizlik yapan olduğunda ise dinamik moda alıp her türlü cevabını veriyorum, o da başka bir keyif oluyor.
    Bugün hatta araç ile izmirde piste çıktım, üst üste 3 seans çıktım, hepsi de bir birinden keyifliydi. Yarına onun da videosunu atarım.
    Arabamın direksiyonuna her geçtiğimde "iyi ki almışım, iyi ki turbo + benzin&lpg kombinasyonunu kurmuşum" diyorum.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    53 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bugün Mito'm ile ilk kez piste çıktım.
    İzmir Ülkü'deki time trşal etkinliği, benim İzmir'de bugüne kadar gördüğüm en büyük kalabalığa ev sahipliği yaptı.
    Gerçekten çok özel araçlar vardı, ben de 155hp'lik warm hatch'imin keyfini çıkarmaya çalıştım.
    5'er turdan toplam 3 seansa katıldım, her seansta tur zamanım 1 saniyeden fazla iyileşti.
    İlk çıkış best timi: 1:13:7xx
    ikinci çıkış best time: 1:12:430
    üçüncü çıkış best time: 1:11:789

iyi seyirler...

HG6161 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Öncelikle hayırlı olsun, güzel günlerde kullanmak nasip olsun.. almadan önce tatlı bir dil ile uyarmıştım ama yine de lpg taktırmışsınız yanlış anlamayın ama bu bir civic değil ilerde satarken ne demek istediğimi gayet iyi anlayacaksınız..

Direksiyon sıkıntısı şansınıza size denk gelmiş ya da önceki sahipleri sizin gibi sadece arıza kaydını sildi bir kere yaptımı yine yapacaktır kesin çözümü tabiki değişim ama maliyetli istanbulda tamir edebilen özel Alfa servisleri var, izmirde neden olmasın araştırın derim ya da burdakilerden bilgi alınabilir..

Son olarakta orjinal ebadı olan 215 tabana dönmenizi tavsiye ederim..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    13 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Umut melek Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Geçmiş olsun krdsm bende hic sorun yok gavur gibi hemde 1.6 dizel sanada düzgün denk gelseydi keşke. Yada senmi ozellikle benzin istedin onuda hatırlamıyorum. gökhan hic düşünme al hondadan da sorunsuz
    Dostum boşver dizeli, senin vites büyüttugun devirde rahmitanir vites kucultebiliyor

Umut melek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    13 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı XSi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Dostum boşver dizeli, senin vites büyüttugun devirde rahmitanir vites kucultebiliyor
    Konu dizel benzin olursa bu işler belli olmaz abi. Bendeki tork da yabana atılcak gibi degil. Ön yargı kötü bir şey

Post Thanks / Like
    Mentioned
    13 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Umut melek Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Konu dizel benzin olursa bu işler belli olmaz abi. Bendeki tork da yabana atılcak gibi degil. Ön yargı kötü bir şey
    ona lafım yok, gitme gidiyor tabiki

bende de 1.6 mjet linea vardı, otobanda delirtiyordum milleti hahaha

ama 6000 - 6500 devirde vites atabiliyor olmak bi başka sonuçta.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    13 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    arkadaşlar LPG de bir çoğunuz ön yargılısınız.

LPG siz forester turbo s neredeyse bulunmuyor, ama aynı motorlu impreza wrx e biri LPG taksa, hepiniz ıyyyy dersiniz.

Kötü olan LPG nin kendisi değil, beceriksiz LPG dönüşümcüleri.

LPG takmak ile SAFC takmak arasında hiç bir fark yok, kötü ayar ile SAFC de arabayı *** eder, LPG sistemide.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    53 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Çok olmuş buraya yazmayalı.

Yarım kalan, sonu olmayan film gibi algılanmaması için bir güncel geçeyim.

LPG'den başlayalım; "kişi işini en iyi kendisi yapar" mantığında olan bir insan olduğumdan, gittim bir adet lpg ayar kablosu aldım. İlgili program üzerinden ufaktan araştırmayla ince ayarın nasıl yapıldığını öğrendim (çok da zor bir olay değil zaten, en nihayetinde deneme/yanılma yapıyorsunuz).

Ustama da danışarak, lpg ayar konusunda "epic fail" yaratmamak için ayar ekranında neleri kurcalamamam gerektiğini öğrendim. 1-2 ay gibi bir süreye yayılan ince ayar çalışması sonunda, hem dinamik, hem de spor modda sorunsuz çalışan kalibrasyonu yakaladım. Ve bunu yaparken, "otomatik adaptasyon" seçeneğinin kapalı olması gerektiğine katti suretle deneyimlemiş oldum. Tabi olası yan etkilerden sakınmak için hala 4400 rpm üstünde araç otomatik olarak benzine geçiyor olma özelliğini koruyorum.

Arabayı aldığımdan beri 10K km yol yapmış oldum, bunun en az 8K'sı lpg ile olmuştur. Sadece sokak aralarında veya aşırı sıkışık trafikte normal moda alıyorum, onun dışında devamlı dinamik modda kullanıyorum. Dinamik modun gaz tepkisi & direksiyon sertliği gerçekten muazzam keyifli. Tabi turbolu bir araç kullandığımı ve özellikle turbo ömrü açısından olduk olmadık gazlamamam ve fazla devir çevirmemem gerektiğini aklımın bir köşesinde tutuyorum. Bu şekilde çok şükür şimdiye kadar sorunsuz keyifle kullanıyorum, inşallah bu şekilde devam eder.

Direksiyon ile ilgili arada karşılaştığım "direksiyon destek düzenleyici devre dışı" hatası konusunda aküyü değiştirdim. Aküyü değiştirdikten sonra bir süre hiç hata ile karşılaşmadım. Ama 1 ay gibi bir süre sonra çok nadir de olsa arada sadece ilk kontak açılmasında bu hata ile tekrar karşılaştım. Hata her oluştuğunda kontağı kapatıp yaklaşık 5 -10 saniye sonra kontağı tekrar açtığınızda hata her seferinde siliniyor. Bu sebeple bunun adi bir hata olup, kök sebebin bulunmasının çok olacağını tahmin ediyorum. Bu sebeple gerçek manada sürüşü etkileyen (direksiyonun olmadık vakitte sertleşmesi gibi) bir arıza ile karşılaşana kadar bu konuda bir şey yapmamaya karar verdim. Sonuçta gidip direksiyon açı sensörünü değiştirsem, hatanın düzeleceğinin garantisi yok. Belki de ömür boyu bana problem yaratmayacak bir şeyi daha fazla kafaya takmamayı tercih ettim.

Araç içinde uzun süredir rahatsız olduğum tek konu, orijinal teybinde aux veya başka bir bağlantı ile cep telefonu üzerinden müzik dinlenememesi idi. Orijinal teyp üzerine farklı aparatlar veya elle yapılan bağlantılar ile aux kablosunu çalıştırmak için çok uğraştım. ama teybin yazılımında cd changer desteği olmadığından (bazı modellerde varmış, bazılarında yokmuş bu destek) bir türlü başarıya ulaşamadım. Durum böyle olunca tak etti canıma deyip, pioneer'in single tip bluetooth, aux, usb desteği olan teybinden taktırdım. Bluetooth = medeniyet demek olduğunu ben de öğrendim yani Teybin harici mikrofonu sayesinde rahatça telefonla konuşabilmek falan gerçekten büyük lütufmuş.

Teybin yerine oturması için aldığım çerçevenin rengi gri olmasına rağmen, havalandırma panellerinin olduğu panelin grisi ile hem ton hem de doku farkı vardı. Yani çok ucuz duruyordu. Bu sorunu ortadan kaldırmak için, teyp çerçevesi ve kapı kollarını mat siyah karbonla kapladım. Özellikle teyp çerçevesini kaplamak büyük sabır gerektirdi ama sonunda içime sindi. İç kabinin son hali aşağıdaki gibi oldu:

Sürüş konusunda ise, arada İzmir'deki pist günlerine katılıyorum. Hatta başka konularda bununla ilgili videoları ve deneyimlerimi detaylı paylaşmıştım. Burada da kısa bir özet olsun; son olarak Şubat ayı sonundaki pist gününde 155hp'lik stok arabamla 1:08 süre çıkardım. Her ne kadar bunu yaparken, Michelin Pilot Sport 4'lerimden birisini parçalamış olsam da, arabamla gurur duydum desem yeridir. Yol tutuşu gerçekten çok acayip Bundan sonrası için ise, piste girerken en azından önlere slick veya semi slick takmaya yemin ettim 2 adet 17" slick lastik uygun fiyata buldum, sırada uygun fiyatlı 2 adet de jant bulmakta. Sıradaki pist günleri bunlarla inşallah daha keyifli geçecek.
    Bu da, 1:08 yaptığım güne ait videodur:

Son olarak, şu da aracı bugün yıkatıp mahallede park ettikten sonra çektiği fotosu. Stock hali doğrusu gözüme çok hoş geliyor, o sebeple en ufak bir dokunuş bile yapmayı ön görmüyorum.

Backstage - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Öncelikle aracınıza maşallah hocam. Cv films ile video nuzda linea eleştirilerinize katılmamıştım ancak Lpg ile ilgili görüşlerinize katılıyorum.Bende benzer bir motor olan Tjet Linea kullanıcısıyım. Günlük 50 km yapıyorum ve şehir içi gazlamalı karışık tüketimim 100 km de 8 Lt Lpg civarında. Normal veya gazlamalı kullanımda herhangi bir sorun yaşamıyorum. Günlük kullanılan bir araçta Lpg uygulaması mantıklı bir seçim yeterki sistem doğru olsun.

Mehmet Opc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Aracınıza maşallah diyelim en baştan.Bende bir mito kullanıcısıyım ve çok memnunum aracımdan ve keyifle biniyorum. LPG işine gelirsek internetten takip ediyorum biraz daha yavaş satıldığını gördüm. Eğer istanbula yolunuz düşerse Alfa Romeo Milanoya gitmenizi öneririm çok iyi anlıyolar araçtan ve sorununuzu çözeceklerini düşünüyorum.

-Murat Özcan- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Maşallah kazasız belasız sürüşler dilerim, bu araçlar benimde çok hoşuma gidiyor hafif biraz basarsan yere dahada tatlı durur
    /// M POWER 3.20 // VW MK6 TDI //SEAT LEON TFSI

35AB - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    neden dokunmatik ekranlı bi teyp takmayı düşünmediniz açıkçası daha çok yakışırdı

Post Thanks / Like
    Mentioned
    53 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı 35AB Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    neden dokunmatik ekranlı bi teyp takmayı düşünmediniz açıkçası daha çok yakışırdı
    Dokunmatik ekranın görsellikten başka bir faydası olmayacaktı. Ayrıca araç sürerken dokunmatik ekranla muhatap olmak, çok ciddi dikkat dağıtıcı bir unsur.

Araçta eşya gözü neredeyse sıfır olduğundan bu şekilde gözlük ve cüzdan için gerekli alan da açıldı, bu yönden de artısı oldu.

Benim tek eleştirim, keşke dispaly ledleri kırmızı olsaydı. Ama o şekilde olan versiyonda bluetooth yoktu. O sebeple bunu tercih ettim.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    53 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Slick falan derken son karar nankang ns2r 205 40 17 semi slick oldu.
    Kocaman ön fren disk ve kaliperi yüzünden 17 altı jant hiç bir şekilde kurtarmadı.
    Şastikleri internetten sipariş ettim geliyorlar, jantlar da pazartesi hallolacak inş.
    Şimdi sorum şudur:
    Normal lastikle piste çıkarken hava basıncını 4-5 psi daha az ayarlamak gerekiyor. Semi slick'te de durum aynı mıdır? Yoksa 32psi basıp geçelim mi?

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler