User Tag List

Sonuçlar: Sizce hala warm hatch mi yoksa artık hot hatch mi denmeli?

Katılımcı sayısı
24. Sizin bu Ankette oy kullanma yetkiniz bulunmuyor
  • Warm Hatch

7 29.17%
  • Hot Hatch

17 70.83%
Sayfa 6/35 İlkİlk ... 4567816 ... SonSon
653 sonuçtan 96 ile 114 arası

Konu: Warm Hatch | Alfa Romeo MiTo

rahmitanir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    53 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Dünkü pist ziyaretimizden:
    İzmir Ülkü Yarış Pisti yeni haline kavuşmadan önceki son pist günümüzdü.
    Pist bu aralar pek kullanılmadığından ciddi tozluydu. Özellike dışarıdan piste giren diğer arkadaşı izlerken, özellikle ilk virajı geçerkenki çıkan tozu görünce baya şaşırdım.

Videodaki iki turda da üst üst aynı tur zamanı çıktı!!! 1:09:616

Araç detayları:
    Alfa Romeo Mito Tjet 155hp
    Magneti Marelli ME110T tuning box
    6,4 liter OEM Intercooler
    K&N Air Filter
    Goodridge Steel Brake Hoses
    Nankang NS2-R tires 205-40-17

Post Thanks / Like
    Mentioned
    53 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Geçtiğimiz cuma günü ilk kez Körfez Pisti'ne çıkmak nasip oldu. Benzin TV ekibi ile unutulmaz bir gün yaşadık.

Sabah saat 7'de, @powERS ile İzmir'den yola çıkıp, saat 11:30 gibi Körfez'e ulaştık. Ortalık şampiyonlar ligi gibiydi,Mclaren, Porsche, AMG serisi, M serisi, Corvette, Cupra, Type R ve daha saymayı unuttuğum niceleri... Bizse Mito ile ön elemeyi şansına geçen Romanya ekibi ekibi gibiydik

Saat 12 gibi önce bi tanıtma turu, sonra da hot lap şeklinde aksiyon başladı. Daha ikinci turda ise acemiliğime yenik düşerek, ilk şikanı kesmek suretiyle çimleri güzelce biçtim tabi o anda kafada deli sorular, "acaba arabaya birşey oldu mu, daha izmire dönüşü var bugünün" falan... Hemen pite girip kontrol ettim, çok şükür intercooler'ın oraya dolan bolca çim ve tampondaki rengarenk çiçeklerden başka bir birşey yoktu.

Üzerimdeki ufak çaplı şoku atlatıp, tekrar piste çıktım. Bu sefer daha kontrollü ilerleyip, yavaş yavaş hızlandım. Özellikle günün ikinci yarısında piste alışıp, attığım her türdan ciddi şekilde keyif almaya başladım. Toplam 35+ kez pisti turladım. Hatta, uzaktan yakından tanışıklığımız olan arkadaşlarımız da o gün izleyici olarak gelmişlerdi, onlarla da tek tek taxi turu yaptık. Sağ koltukta birisi olunca, sohbetle gazlamak daha keyifli oluyormuş onu anladım. Benim adıma günün en iyi derecesi 58.7 saniye çıktı (o turda araçta 2 kişi vardı). Tahminen 1,5 - 2 saniye daha gelebilirdi ama buna şükür.

Merak edenler için söyleyeyim, piste çıkarken yol bilgisayarını sıfırlamıştım. Gün sonunda yol bilgisayarındaki tüketim 25L/100km olarak takılı kaldı. Ama Gerçek tüketimim ise 30-35L/100km gibi birşey oldu. Çünkü yaklaşık 65km'de yarım depo benzini içti bizim ufaklık. Ama aynı araba, akşam dönüş yolunda, biraz da günün yorgunluğunun verdiği sakin kullanım ile 9L lpg / 100km yaktı.

Arabayı son haline getirdiğimden beri ilk kez bu kadar ciddi şekilde zorlama şansım oldu. Çok şükür tam istediğim gibi bullet proof'a yakın mertebede bir dayanım gösteriyor araba. Örneğin, iat değeri araç pite hazır dururken 60C mertebelerine çıkıyor, pistte gazlayınca ise hemen 45C'ye gelip oarada çakılıyordu. Motor suyu soğutma sıcaklığı ise üst üste 5 hot lap sonunda max 98C'yi görüyor, soğutma yapınca da hemen 90C altına kolayca düşüyordu. Yağ sıcaklığı konusu ise maalesef bilinmeyen dünya çünkü araçta orjinalinde yağ sensörü yok. Zaten kafamdaki ilk proje, arabaya yağ basınç ve sıcaklığı için sensör eklemek, bir ara yapacağız onu da inş.

Frenler konusunda, en son Ferodo Premier serisi balataları takmıştım. Stock disk, kaliper (brembo 4 piston), RBF600 hidrolik ve Goodridge çelik fren hortumları çok çok güzel iş yaptılar. Tüm gün boyunca frenler 1 kez bile korkutmadı. Taxi turlarında da sağ koltukta oturan arkadaşların en çok etkilendiği şey frenler oldu zaten.

Frenlere ayak uyduran bir başka unsur ise lastikler oldu. henüz yeni taktığım Kumho KU36 225/45/17 lastikleri yaklaşık 2.000 km'dir kullanıyorum. Bu güzel havalarda KU36'lar bana her açıdan Mişi PS4'leri anımsatıyordu. Pistte de çok memnun kaldım lastiklerden. Uygun şekilde basıncı ayarlayınca lastikler hiç kendini bırakmadı. 35+ tur sonrası illa ki bir miktar aşınma oldu ön lastiklerde ama, o tutunma ve yumuşaklığa göre aşınma oldukça limitliydi. Yani, fiyat performans açısından semi slick arayanlara KU36'ları şiddetle tavsiye ederim, güzel lastikmiş.

Aslında araç pist için bir spor yay istiyor ama günlük kullanımda zaten yere yakın olan bir aracı daha da yakınlaştırmak pek doğru gelmiyor. O sebeple şimdilik stock süspansiyon ile yola devam.

Video konusunda ise, ön camdaki araç içi kamerama ek olarak, aracın içini çekecek ve ses kaydedecek şekilde çakma go pro'mu takmıştım. Ama daha günün başında çakma go pro'yu açık unutunca, ancak boş arabayı çekmişiz, maalesef özellikle taxi turlarındaki araç içi aksiyonu kayıt altına alamadık, baya eğlenceli olacak bir videoyu kaybettik. Durum böyle olunca, sadece ön camdan olacak şekilde hızlı sayılabilecek bir turumu aşağıdaki gibi paylaşmış oldum.

Video olarak pek birşey sunamadım, bolca foto paylaşayım bari:

powERS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Keyifli yolculuktu vesselam, pistte gayet iyiydi. Açıkçası MiTo nun tık demeden koşması ve tekrar yola revan olması araca güvenimi arttırdı. Araca yaptıkların zaten tam reçete mahiyetinde, örnek yol gösterici Bakalım takip edebilecekmiyüzz

Bu arada fotoğraflar için Ersinede teşekkür ederiz ahahahah

*Çirkin araba yoktur, Pahalı Yakıt Vardır...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    53 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı powERS Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Keyifli yolculuktu vesselam, pistte gayet iyiydi. Açıkçası MiTo nun tık demeden koşması ve tekrar yola revan olması araca güvenimi arttırdı. Araca yaptıkların zaten tam reçete mahiyetinde, örnek yol gösterici Bakalım takip edebilecekmiyüzz

Bu arada fotoğraflar için Ersinede teşekkür ederiz ahahahah
    hehehehe
    fotolar için eline, gözüne ve ayfonuna sağlık bro

araç içi videomuz olmasa da, fotomuz var, dursun şurada:

Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    hehehe yeee atomkarınca online

Keyifli etkinlikti.

BARR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    186 Post(s)
    Tagged
    2 Thread(s)
    Herşeyden önce sabah Muradiyenin boş yollarında bir 500X'ın Mitoya iyi yolculuklar diyişini es geçtiğiniz için çok kırıldım. Yazılım coil yapıp intikam spec ile çok yakında görüşücez!!

Keyifli geçmiş gününüz Mitoya maaşallah.
    23'' Tesla Model Y Performance

Instagram Paylaşımlarım: edriver_35

Post Thanks / Like
    Mentioned
    53 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Bar35 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Herşeyden önce sabah Muradiyenin boş yollarında bir 500X'ın Mitoya iyi yolculuklar diyişini es geçtiğiniz için çok kırıldım. Yazılım coil yapıp intikam spec ile çok yakında görüşücez!!

Keyifli geçmiş gününüz Mitoya maaşallah.
    hehehe

O sabah senin 500x'li selamından sonra, sağ koltukta oturan eşime dönüp "ikinci çocuk olursa, 500X'e geçeceğiz" dedim. sonra kendisini Manisa'ya bırakıp, biz ersin'le itlik köpeklik yapmak için Körfez'e devam ettik işte

500X zaten beğendiğim bir araba, beklentimden de fazlasını veriyor gibi gördüm, ona da bir maşallah diyelim

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Korsan taksi Mitoya maşallah. Çok keyifli bir etkinlikti.
    Pit çıkışından selamlar

Post Thanks / Like
    Mentioned
    53 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı KeremO Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Korsan taksi Mitoya maşallah. Çok keyifli bir etkinlikti.
    Pit çıkışından selamlar
    selamlar Hakem

997TT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    248 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Iyı kı cagırmısım sızlerı,keyıf almanıza sevındım.
    Yakında tekrarlarız.
    Arka sıkanda sızı yakaladıgım goruntuler var mı
    Tur icinse bir kac sey yazmak gerekırse,pirelli ye erken gırıyorsun,arka sıkanı 2 apex olarak gor ve bıraz arkayı kaydır korfezın genelınde.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    53 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı 997TT Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Iyı kı cagırmısım sızlerı,keyıf almanıza sevındım.
    Yakında tekrarlarız.
    Arka sıkanda sızı yakaladıgım goruntuler var mı
    Tur icinse bir kac sey yazmak gerekırse,pirelli ye erken gırıyorsun,arka sıkanı 2 apex olarak gor ve bıraz arkayı kaydır korfezın genelınde.
    Çok sağolasın abi, sana ne kadar teşekkür etsem az.

Dediğin görüntü olması lazım, bi kurcalayım, bulabilirim belki.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    53 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    @997TT hayallerimi gerçekleştirirken, hayallerimdeki araba tarafından geçilmek

997TT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    248 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Elıne saglık kardesım,aslında onlu arkalı kamera olsa muhresem olurmus. Yada sıkanda degılde bıraz sonra yakalasam,daha net olurmus,yavaslayıp gecmezdım.
    Eskıden honda cup da yarısırken,kazalara ıtırazlar cogalınca,arkayı ceken de kamera koyuyorduk. Hos,hakan abı yıne kafasına gore yazıyordu
    Yakın zamanda gorusmek uzere,ınsallah bende senın kadar tur atacagım kıvama gelırım.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    maşallah keyifli araç ne de olsa italyan işi

Post Thanks / Like
    Mentioned
    11 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    rahmicim burdanda tekrar tebrik ediyorum hayallerinin peşinde sonuna kadar koşturuyorsun. izmir pistinin en hızlı mitosundan sonra artık körfez pistininde en hızlı mitosu oldun! alfa egemizi gaza getiriyorsun!
    Romeo <3 Giulietta

Post Thanks / Like
    Mentioned
    53 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ahmetogul Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    maşallah keyifli araç ne de olsa italyan işi
    Çok teşekkürler

Alıntı sanctuary35 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    rahmicim burdanda tekrar tebrik ediyorum hayallerinin peşinde sonuna kadar koşturuyorsun. izmir pistinin en hızlı mitosundan sonra artık körfez pistininde en hızlı mitosu oldun! alfa egemizi gaza getiriyorsun!
    Çok teşekkürler brocum, ben sizi gaza getiriyorsam, senin şu yazdıklarınla benim geleceğim gazı sen hesapla :P

İzmir'de pistimiz tekrar açılsın, alfa ege'den piste çıkmayanı bırakmıcaz inş.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    11 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    yeni üye kaydını pistte yaparız
    Romeo <3 Giulietta

Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı 997TT Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Elıne saglık kardesım,aslında onlu arkalı kamera olsa muhresem olurmus. Yada sıkanda degılde bıraz sonra yakalasam,daha net olurmus,yavaslayıp gecmezdım.
    Eskıden honda cup da yarısırken,kazalara ıtırazlar cogalınca,arkayı ceken de kamera koyuyorduk. Hos,hakan abı yıne kafasına gore yazıyordu
    Yakın zamanda gorusmek uzere,ınsallah bende senın kadar tur atacagım kıvama gelırım.

Ahahahaha Murat abi ince gördü ayıptır sölemesi geldiğimiz yolun hakkını verdi rahmi 30 Kayıtlı 35 36 turla en skorer isim unMiTo oldu 63km de yarım depo benzin

Yalnız civic in geçtiği videoda etki öyle çok gözükmüyo, fakat o şikana giriş çıkışı hatırlıyorumda resmen ışınlandı aslında orada araba yanımızdan Maşallah güzel dönüyor..
    Konu powERS tarafından (29-05-2018 Saat 07:46 ) değiştirilmiştir.

BARR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    186 Post(s)
    Tagged
    2 Thread(s)
    Dün akşam servisin yanından öle bir geçti ki Sprinter'ın direksiyonuna geçip arkadan darlayasım geldi ahahahaha
    23'' Tesla Model Y Performance

Instagram Paylaşımlarım: edriver_35

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler