User Tag List

Sayfa 24/34 İlkİlk ... 142223242526 ... SonSon
645 sonuçtan 438 ile 456 arası

Konu: Warm Hatch | Alfa Romeo MiTo

Ormanci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    35 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Sanıyorum mümkündür plaka mevzusu, şu plaka tanıyan otoparklara girerken bile kamera solda değil de yukarıda ortada falan ise Giulietta varken son rakamı atlıyordu, sonra adamlar çıkışta manuel yazıp bulmak zorunda kalıyordu, fotoğrafa bakıyoruz son rakam yok heeee 822 görmüş abi diyordu eleman

İtalyan plakada da durum hala muamma herhalde, zamanında da çok tartışmıştık. Hatta sen miydin hatırlayamadım hocam, trafik polisi ile muhabbet edilmiş, bir polis mühür varsa tamam ben mühre bakarım derken, diğer bir polis ise "bunu basan da mühürleyen de usulsüz iş yapıyor, bu plaka yasak" der basarım cezayı şeklinde yorum yapıyordu. Şu i20N konusundaki polis arkadaşın da fikrini alabiliriz nikini unuttum Benzer durum halen APP plakalarda da yaşanıyor galiba. Artık mühre de bakmayıp "bunların karakterleri yanlış"tan giderek yasaklıyorlar galiba.

Ancak Trafik Kanunu'nun ilgili maddesi bir yerde "uygun yer varsa küçük plaka takılabilir" diyordu yanlış hatırlamıyorsam. Ancak bununla ilgili net bir betimleme yok. Ya da ilgili trafik kuruluşunun izni ile küçük boy plaka takılabilir diyor. Emniyet'e üşenmeyip bir girişimde bulunup, bu maddeyi alıntılayarak izin istediğimde, "kare plaka takabilirsin" diye cevap yollamışlardı
    Konu Ormanci tarafından (19-01-2023 Saat 12:56 ) değiştirilmiştir.

rahmitanir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    53 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Ormanci Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sanıyorum mümkündür plaka mevzusu, şu plaka tanıyan otoparklara girerken bile kamera solda değil de yukarıda ortada falan ise Giulietta varken son rakamı atlıyordu, sonra adamlar çıkışta manuel yazıp bulmak zorunda kalıyordu, fotoğrafa bakıyoruz son rakam yok heeee 822 görmüş abi diyordu eleman

İtalyan plakada da durum hala muamma herhalde, zamanında da çok tartışmıştık. Hatta sen miydin hatırlayamadım hocam, trafik polisi ile muhabbet edilmiş, bir polis mühür varsa tamam ben mühre bakarım derken, diğer bir polis ise "bunu basan da mühürleyen de usulsüz iş yapıyor, bu plaka yasak" der basarım cezayı şeklinde yorum yapıyordu. Şu i20N konusundaki polis arkadaşın da fikrini alabiliriz nikini unuttum Benzer durum halen APP plakalarda da yaşanıyor galiba. Artık mühre de bakmayıp "bunların karakterleri yanlış"tan giderek yasaklıyorlar galiba.

Ancak Trafik Kanunu'nun ilgili maddesi bir yerde "uygun yer varsa küçük plaka takılabilir" diyordu yanlış hatırlamıyorsam. Ancak bununla ilgili net bir betimleme yok. Ya da ilgili trafik kuruluşunun izni ile küçük boy plaka takılabilir diyor. Emniyet'e üşenmeyip bir girişimde bulunup, bu maddeyi alıntılayarak izin istediğimde, "kare plaka takabilirsin" diye cevap yollamışlardı
    Polis ile italyan plaka sohbeti yaşayan ben değildim ama yüksek ihtimalle @sanctuary35 Onur Beyciğim idi. Dediğin örneği ben de çok iyi hatırlıyorum. Sırf bu konulardan ötürü plakayı dışarıda bastırmış olsam da fontu, büyüklüğü vesaire gibi şeyleri resmi hali nasıl ise öyle bastırdım, vernik bile istemedim üstüne.

"uygun yer varsa küçük plaka takılabilir" maddesine karşılık kare plaka cevabı da çok haksız değil doğrusu. Ama kare plaka da, özel plakalık olmadan bu sefer tampondaki plaka yerinde enden boşluk bırakıyor, o görüntü de beni çok rahatsız ediyor.

Plaka okuma konusunda en sıkıntılı yer HGS geçişleri. Neyseki gişeli geçişlerde kamera arabanın solunda kaldığından, o açıdan da sorun olmuyor.

drago - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    43 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Maşallah Rahmi,

Marşpiyeli kısmi yapsan en azından? Şu kıvrımlı yerini yani, bmwlerdeki gibi?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    53 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı drago Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Maşallah Rahmi,

Marşpiyeli kısmi yapsan en azından? Şu kıvrımlı yerini yani, bmwlerdeki gibi?
    Abi, dün akşam Alfa Ege olarak bir Ikea buluşması yaptık, sağolsun arkadaşlar da sevdi bu halini. Zaten zarları attık, hakkımızı bitirdik şimdilik. O sebeple boyaya, bir kaza bela olmaması durumunda en az 1 sene dokunmam.

Yalnız, dün akşam genel yorum, pasta cila konusunda usta tam hakkını verememiş. Bu işi prof yapacak birisine o konuyu tekrar önümüzdeki günlerde el attıracağım.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    11 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı rahmitanir Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bir gece ansızın arabama el konulacakmış gibi hissediyorum.

Plakalar basıldı, akşama elime geçecek. Başta @berkaym 'ye teşekkürler. Yönlendirme için canım ciğerim @BARR sağolasın şekerim.
    @sanctuary35 ben sana zamanında gel piste, MiTo ile 1 seans gazla, vereyim anahtarı dedim, sen ona bile gelemedin. Bunu yapamayan adam, nasıl boyacıyı organize edecek acaba?
    ben geldim o pist gününe
    Romeo <3 Giulietta

Post Thanks / Like
    Mentioned
    11 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Polis ile italyan plaka sohbeti yaşayan ben değildim ama yüksek ihtimalle @sanctuary35 Onur Beyciğim idi. Dediğin örneği ben de çok iyi hatırlıyorum. Sırf bu konulardan ötürü plakayı dışarıda bastırmış olsam da fontu, büyüklüğü vesaire gibi şeyleri resmi hali nasıl ise öyle bastırdım, vernik bile istemedim üstüne.

"uygun yer varsa küçük plaka takılabilir" maddesine karşılık kare plaka cevabı da çok haksız değil doğrusu. Ama kare plaka da, özel plakalık olmadan bu sefer tampondaki plaka yerinde enden boşluk bırakıyor, o görüntü de beni çok rahatsız ediyor.

Plaka okuma konusunda en sıkıntılı yer HGS geçişleri. Neyseki gişeli geçişlerde kamera arabanın solunda kaldığından, o açıdan da sorun olmuyor.
    ben italyan plaka ile bir çok çevirmeye girdim 1 seferinde polis bu plaka geçersiz dedi, dedim yer kücük olduğu için mecbur böle falan arka plakaya baktı, arka orj olunca ses etmedi ama arka taraf app bile değildi trafiğin verdiği plaka idi.
    Romeo <3 Giulietta

Post Thanks / Like
    Mentioned
    53 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Herkese selamlar,

Ocak ayı son haftasından beri bel fıtığından ötürü tedavi görüyorum. Bu esnada hatta ilk iki hafta neredeyse hiç kalkmadan yattım. Tam ayağa kalktığımda, herkesi derinden etkileyen deprem felaketi ile memleket olarak sarsıldık. O konuda söylenecek çok şey var tabi ama yeri burası değil. Allah yöre halkına sabır versin diyelim.

Geçtiğimiz Cumartesi itibari ile ben de araç üstünde aktif uğraşmaya başlayabildim. Son zamanlarda polislerin modifiye konusundaki hassasiyetinden ötürü artık kaput altında minimum dikkat çekecek malzemeler kullanmaya çalışıyorum. Bunlardan birisi, kaputu açtığınızda göze net şekilde çarpan açık hava filtresi. Hatırlayanlar vardır, zaten güzel bir cold air intake'i yıllar önce yapmıştım ve sorunsuz kullanıyorum. Bu air intake'in üst kısmı kaput ile öpüşüyordu. ancak tabi kaput açılınca her şey ben buradayım diye bağırıyordu. O sebeple sök takı kolay olan bir üst kapak el yordamı ile tasarlayıp, 1,5mm'lik sacı giyotinde kesip, işkencede ufak tefek formlar verdim. Dikkat çekmemesi için de mat bir renge boyadım.

Mevcutta kullandığım hava filtre kazanı ve yeni yaptığım üst kapak, zımparalanmış ve boyaya hazır şekildeler:

Boya yaparken:

Sonrasında montaj resimleri:

Kaput atında dikkat çeken diğer hususlar oct'nin parlak metal kılıflı hortumları. Onlar için mat siyah hortumlar ve fitting'leri sipariş ettim. Bir kaç haftaya gelince takarım.

Yine OCT'nin kendisi kıpkırmızı ortada. Müsait bir vakitte onu da zımparalayıp mat bir renge boyayacağım.

Bunun yanı sıra, fotosunu çekmedim ama turbonun yağ geri dönüşüm hattı çok hoş durumda değildi. Contası da ufak ufak terlemeye başlamıştı. Onu da yeniledim, metal conta da taktım. Ek olarak o hortum manifolda yakın geçtiğinden biraz fazla ısıya maruz kalıyor. Aliex'ten ona güzel bir ısı koruma kılıfı sipariş ettim, gelince onu da takacağım.

Son bombamız ise akslardaki titreme oldu. Yaklaşık 6 ay önce iki aksı da tamir ettirmiştim, sıfır aks bulamadığımızdan. Bu efer daha detaylı araştırma yaptım, yine yok malesef. Ama İtalya'dan getirtecek iki farklı kaynak buldum. Alfa yedek'e siparişi verdim, tahmini 1 aya sıfır akslarımız gelecek, biraz tuzlu oldu ama inş değecek. O esnada beni idare etmesi için mevcut aksları yine tamir ettirdim ve geri taktım. Tamir öncesi halinden çok daha iyi durumda ama hala titreme ufaktan var. Yani sıfır aksları sipariş etmekten kaçmak mümkün değildi.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    53 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Sevgili arkadaslar,

Fark etmissinizdir, yag sicakligi konusuna takigim. Ozellikle İzmir pistinin kapatilmasi dan sonra, tek cagre olarak İstanbul park kalmisken, arabalar icin ciddi zorlayici olan F1 pisti icin max seviyede hazir olmak istiyorum. Serin havalarda bir sorun yasayacagimi sanmiyorum ama sicak havada isler.yine degisebilir. Bu sebeple, sevgili @MeK61 'in i20N konusunda yaptigimiz asagidaki yazismaya istinaden aksiyona gectim.

Senin servis faturana bakarken fark ettim, i20N 4.8 lt yağ alıyormuş, standart motorlu i20'ler ise 3.5 lt falan.

Buradan şuna geleceğim, i20N'lerin pistte fazla ısınmamasının bir sebebi de bu olabilir. Çünkü benim MiTo da orijinal halinde 3.4 lt yağ alırken, İtalya'da büyük kapasiteli karterler satılıyordu. Hem ısınma hem de virajda basınç düşmemesi için mantıklı tabi.

Eğer pistimiz tekrar açılırsa kendi adıma sıradaki modifiye belli oldu
    Pistimiz acilmasa da kendime verdigim sozu tuttum ve gectigimiz hafta is seyahati icin İtalya'ya gitmisken Prometeo'nun buyuk yag karterinden siparis ettim, yanina bir de Ferodo ds3000 balata ekledim. Seyahatteyken otelde paketi ilk acis fotom:

Evde hem EBC bluestuff hem de Ferodo ds3000 balatadan bir set var. Yine sifir oem disk ve Motul RBF700 hidrolikler de kenarda hazir bekliyor. Bir pist gunu haberi gelirse, bunlari hemen takip, kosa kosa gidecegim.

Gelelim bugune, daha dun aksamdan ceyizi kapi agzina hazir ettim.

İlk is olarak oem karteri soktuk. 3.3 lt yag alan oem karter ile 4.8lt yag alan prometeo karter yan yana:
    Not: Soktugumuz karterin ici de tertemiz cikti cok sukur, nazar degmesin spek.

Her seyi toplayip, egzoza da kartere yakin bolgelerde cam yunu sardiktan sonraki etek alti fotomuz:

Post Thanks / Like
    Mentioned
    53 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Fren sogutma hortumu konusunda gecmiste bir calisma yapmistim. İntercooler'in iki yanindan baslayan borular, davlumbaz icine tekerlege diklemesine girip orada kaliyorlardi. Yani frene dogru bir yonlendirme yoktu, o sebeple super efektif degillerdi.

İntercooler yanindan baslayan giris su sekildeydi, bugun yine ayni sekilde kaldi bu detay:

İceride mevcut boruyu kisaltip, ona turuncu renkli 45mm capli esnek ve metal spiral ile guclendirilmis kumas fren sogutma hortumunu ekledim. Borular motor kisminin icinde kenardan rotalanip, salincak uzerinden frenlere dogru uzandi. Ve tabi vazgecilmezimiz olan sonsuz sayida cirt kelepce ile hortumlarin sabitlemesini yaptim.

Yakin cekim Sag taraf (foto malesef ters çıkıyor, düzeltemedim):

Yakin cekim Sol taraf:

Biraz daha genis aci ile hortumlarin goruntusu:

Alt korumayi takinca cok daha temiz bir goruntu oldu tabi:

Son olarak onden gorunum eskisi gibi yine:
    Yukaridaki postu hatirlayanlar olacaktir. Yaklasik 2 yil once bu sekilde fren sogutma hortumlari cekmistim. Ancak hortum ucunu direkt diske kadar getirmedigimden, sogurma verimliliginden supheliydim.

Bir de youtube'da Misha Charoudin'in bir videosunda Apex'in ring'te kiraladigi araclarda soguk havayi direkt diske verince disk omrunun iki katina ciktigi i duyunca, yine aksiyona gectim.

İlk is olarak oem disk koruma saclarindan bir set aldim. Bunlarda 48mm capinda bilezikler kaynattim ki, hava hirtumu u ustune baglayabileyim.

Oem disk koruma saclari ustune bilezikler kaynatilmis, taze foto:

Kaliper ve diski sokunce, sicakliga dayanikli mat sprey boya ile boyadigim yuzuklu disk koruma saclarini montajladim.

Son olarak da hortumlari cektim ve kelepce ile disk koruma sacina bagladim.
    Diskin arkadan one bakacak sekilde fotosu:

Diskin onden arkaya bakacak sekilde foto:

Yag karterinin contasinin tamamen kurumasi icin arabayi dukkanda biraktim. Yarin sabah gidip yagini doldurup deneme surusune cikacagim. Ama su hali ile on tekerler havada iken bolca direksiyonu sag sol yaptim. Havalandirma hortumlari gerekli sekilde cok guzel esnediler. Ama gercek hayatta dayanimi ne olur, yasayip gorecegiz.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    27 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Harikasın hocam. Emeğine sağlık, kesene bereket. Böyle nadide bi hothatch.in hakkı verilse verilse böyle verilir. Maşallah
    21`BMW G80 M3 Comp. & 09`Renault Megane 2 RS Phase-2

m.kaan46 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı kalipson Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Böyle nadide bi hothatch.in hakkı verilse verilse böyle verilir. Maşallah

abi aklımdan geçen tam olarak buydu. TR de şu işi hakkıyla, el emeğiyle, alın teriyle yapan nadide kişilerden birisin

maşallah, allah kaza bela vermesin. ellerine emeklerine sağlık
    Yaptıklarımızı ve yapacaklarımız için inceleyebilirsiniz

youtube.com/kaankara

www.instagram.com/tosi_mitology/

Post Thanks / Like
    Mentioned
    53 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı kalipson Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Harikasın hocam. Emeğine sağlık, kesene bereket. Böyle nadide bi hothatch.in hakkı verilse verilse böyle verilir. Maşallah
    Eyvallah abi, cok teşekkürler. Oncelikli hedef keyif almak olup, tutkuyla hareket edince sonuc geliyor.

Alıntı m.kaan46 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    abi aklımdan geçen tam olarak buydu. TR de şu işi hakkıyla, el emeğiyle, alın teriyle yapan nadide kişilerden birisin

maşallah, allah kaza bela vermesin. ellerine emeklerine sağlık
    Eyvallah bro, cok teşekkürler, amin.

Dun sabah 9'dan aksam 6'ya kadar arabanin altindan cikamadigim icin deli gibi yorulmusum. Uzun zamandir calismayan bilimim kasim deli gibi agridigindan, aksam duzgun uyuyamadim. O sebeple erkenden uyanip, saat 7'de dukkanda solugu aldim. Liquimoly yagimdan yaklasik 4.6lt koyup, marsa bastim. Arabayi iyicene isittim. Sagina soluna ustune altina iyicene baktim, cok sukur akan, damlayan bir sey yoktu.

Dun yine kisliklari cikarip, yazliklari takmistim, onlarin da basinclarininkontrol edip ayarladim.

Sabahin korunde Tanir Oto pozu:

Sonrasinda yola cikip, az biraz gazladim, yine her sey stabil ve temizdi.

Artik sabah kahvemi icebilirim

BARR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    186 Post(s)
    Tagged
    2 Thread(s)
    Bu adam kafayı yemiş İtalyadan karter almak için kendini hasta etmiş ve virüslü virüslü geziyordu. Allahtan öpmedi beni de karter hastalığını bana da bulaştırmadı
    23'' Tesla Model Y Performance

Instagram Paylaşımlarım: edriver_35

Post Thanks / Like
    Mentioned
    53 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı BARR Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bu adam kafayı yemiş İtalyadan karter almak için kendini hasta etmiş ve virüslü virüslü geziyordu. Allahtan öpmedi beni de karter hastalığını bana da bulaştırmadı
    İtalya seyahatinden sonra öptüğüm adam gidip karter siparişi veriyor :P

mikelazi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    91 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    3.3lt den 4.8lt ye yağ pompası buna ne tepki vericek.hemde yağında 10w60

Misha Charoudin yorumuda ders niteliğinde olmuş

Tech Moderator Schumi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    50 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı mikelazi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Karterdeki yağın miktarı önemsiz yağ pompası için. Kendisinin sonuçta belirli devirde basabileceği yağ miktarı ve basıncı sabit. Daha bol yağ olması iyidir her zaman. Yağ değişim ücreti dışında.
    Schumi.Projects

106 GTI | 206 RC | 2008 SUV 1.2 PureTech EAT8 | 3008 SUV 1.6 HDi EAT6 | Citroen AX GTI
    Never drive faster than your guardian angel can fly
    106 RC - 106 GTI with 2 liter engine

Post Thanks / Like
    Mentioned
    53 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Alıntı Schumi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Karterdeki yağın miktarı önemsiz yağ pompası için. Kendisinin sonuçta belirli devirde basabileceği yağ miktarı ve basıncı sabit. Daha bol yağ olması iyidir her zaman. Yağ değişim ücreti dışında.
    Şuayb abimiz zaten net yanıtlamış. Pompa birim anda yine aynı miktar yağı çekecek. Sadece devir daim edilen yağ miktarı daha fazla. Yani yağım birim kütlesinin yapacağı iş (özellikle soğutma) daha az olacak. Daha çok yağ, daha fazla ısı soğurabilecek, bu da sıcaklığı daha stabil tutacak.

10w60 konusunda ise tjet'te bu yağı kullanan hem yurt içi hem de yurt dışında çok var. hatta oem önerilen yağ 10w50. Zaten tjet denen motor, özellikle bloğu neredeyse 1980,2lerden kalma. üst kapak da yine çok kara düzen olarak tabir edilebilecek bir yapıda. O sebeple kalın yağ kullanımına çok müsait. ancak araç tjet değil de multiair olsaydı, o zaman kalın yağ kullanımı başa dert olurdu.

mikelazi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    91 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    ekstra 1.5lt yağ.ısıda nekadar fark yaratıyor.
    italyanların bir verisi varmı???

Omak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    9 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Sevgili arkadaslar,

Fark etmissinizdir, yag sicakligi konusuna takigim. Ozellikle İzmir pistinin kapatilmasi dan sonra, tek cagre olarak İstanbul park kalmisken, arabalar icin ciddi zorlayici olan F1 pisti icin max seviyede hazir olmak istiyorum. Serin havalarda bir sorun yasayacagimi sanmiyorum ama sicak havada isler.yine degisebilir. Bu sebeple, sevgili @MeK61 'in i20N konusunda yaptigimiz asagidaki yazismaya istinaden aksiyona gectim.

Pistimiz acilmasa da kendime verdigim sozu tuttum ve gectigimiz hafta is seyahati icin İtalya'ya gitmisken Prometeo'nun buyuk yag karterinden siparis ettim, yanina bir de Ferodo ds3000 balata ekledim. Seyahatteyken otelde paketi ilk acis fotom:
    Bu ne kadar güzel bir foto öyle, ne kadar güzel bir modifiye şeklidir bu. Elinede kesenede bereket.

Hastayim böyle teknik iyileştirmelere modifiye dediğin böyle olur işte.... övemeden duramıyacam müdür kusura bakma.

Yağ sıcaklığı ile ilgili öncesi sonrası bir veri tuttun mu ? yada gözle görülür +- bir derece iyileşme söyleyebilir misin?

Yağın fazla olması bakım aralığınıda uzatır, yağının daha soğuk kalması, sıcaklığı soğurması dışında km yaptıkca daha taze kalmasını sağlar. belirli bir km ye geldiğinde TBN eskisine nazaran hala yüksek kalacağı için yağ daha geç özelliğini kaybedecek.

Mesela yeni nesil kamyonlar bakım aralıkları aşırı uzun 50k-70k km fln ama bakıyorsun 50lt-60lt yağ alıyor işin sırrı burada.

Yağın artması olarak motora fazla yağ konulmuş gibi bir anlayış algı yaratabilir doğal olarak ama karter hacmi arttığı için herşey eskisi gibi normal. karter değişmeden böyle bir yağ konulsa idi herşeye zarar yazardı o zaman.

10w60 yağ için sadece çok soğuklarda biraz ısınmasını beklemek ısınasaya kadarda yüklenmemek yeterli. ege ılıman bir iklim zaten. adamlar rusyada koyuyor 10w60
    e60 535d & THE A45 AMG

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler