User Tag List

Sonuçlar: Sizce hala warm hatch mi yoksa artık hot hatch mi denmeli?

Katılımcı sayısı
24. Sizin bu Ankette oy kullanma yetkiniz bulunmuyor
  • Warm Hatch

7 29.17%
  • Hot Hatch

17 70.83%
Sayfa 26/35 İlkİlk ... 162425262728 ... SonSon
653 sonuçtan 476 ile 494 arası

Konu: Warm Hatch | Alfa Romeo MiTo

mikelazi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    91 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    5mm çok bişey farketmezki.bilezik kısmı olmayacakmı spacerın.

et46 jantlarım. o yüzden ön arka 13mm spacer kullanıyorum.

rahmitanir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    53 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı mikelazi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    5mm çok bişey farketmezki.bilezik kısmı olmayacakmı spacerın.

et46 jantlarım. o yüzden ön arka 13mm spacer kullanıyorum.
    Abi 5mm'ler bileziksiz oluyor. Olcusunden emin degilim ama yuksek ihtimalle gobegin derinligi 5mm'den fazla kaldigindan, bunlari takinca hala merkezlemek icin poryanin kendi gobegi gorev yapacak diye tahmin ediyorum. Malzemeler bugun gumruge girdi, haftaya denemeyi yapip gorecegiz diye dusunuyorum.

Ama senin de vurguladigin bu gobek konusu benim de biraz kafami kurcaliyor. 15mm lik arkalarda kullaniyorum ama onlere o kadar uzun takmak istemedim. Cunku ne kadar uzun, o kadar ekstra yuk altinda kendiliginden bijon kesme ihtimali yuksek olacak. Urunleri aldigim sitede 3mm, 5mm, 12mm ve 15mm opsiyonlari vardi. Ve ozellikle 12mm versiyon icin asagidaki uyari mevcuttu. Bu sebeple 5mm ye heralde daha cok guveniliyor deyip onu aldim.

"Attention: There is not much material left for the center hub at 10 and 12mm spacers and by this reason the center hun shear off very very easy (at dismounting the wheel). Shear of is no warranty case and by this reason we strongly recommend 15mm spacer with center hub or just 5mm spacers without center hub. For details please contact us."

drago - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    43 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı rahmitanir Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Abi 5mm'ler bileziksiz oluyor. Olcusunden emin degilim ama yuksek ihtimalle gobegin derinligi 5mm'den fazla kaldigindan, bunlari takinca hala merkezlemek icin poryanin kendi gobegi gorev yapacak diye tahmin ediyorum. Malzemeler bugun gumruge girdi, haftaya denemeyi yapip gorecegiz diye dusunuyorum.

Ama senin de vurguladigin bu gobek konusu benim de biraz kafami kurcaliyor. 15mm lik arkalarda kullaniyorum ama onlere o kadar uzun takmak istemedim. Cunku ne kadar uzun, o kadar ekstra yuk altinda kendiliginden bijon kesme ihtimali yuksek olacak. Urunleri aldigim sitede 3mm, 5mm, 12mm ve 15mm opsiyonlari vardi. Ve ozellikle 12mm versiyon icin asagidaki uyari mevcuttu. Bu sebeple 5mm ye heralde daha cok guveniliyor deyip onu aldim.

"Attention: There is not much material left for the center hub at 10 and 12mm spacers and by this reason the center hun shear off very very easy (at dismounting the wheel). Shear of is no warranty case and by this reason we strongly recommend 15mm spacer with center hub or just 5mm spacers without center hub. For details please contact us."
    Rahmi aslında iyi ayarlanmış bir spacerda, uzun kısadan daha risksizmiş.

İngilizce olan kısımda aslında MGDnin bana söylediğine benzer şeyler yazılmış.

MGD mesela focusa 18den aşağı yapmam demişti.

Kalın spacer olunca, jant spacerın göbeğine oturuyor ve spacer poryaya, jant da spacerın göbeğine tıkatık oturduğu sürece bijona hiç iş düşmüyor.

Kalınlık azaldıkça jant bu sefer spacera değil, 5 mm kısmı alınmış porya göbeğine oturuyor.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    53 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı drago Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Rahmi aslında iyi ayarlanmış bir spacerda, uzun kısadan daha risksizmiş.

İngilizce olan kısımda aslında MGDnin bana söylediğine benzer şeyler yazılmış.

MGD mesela focusa 18den aşağı yapmam demişti.

Kalın spacer olunca, jant spacerın göbeğine oturuyor ve spacer poryaya, jant da spacerın göbeğine tıkatık oturduğu sürece bijona hiç iş düşmüyor.

Kalınlık azaldıkça jant bu sefer spacera değil, 5 mm kısmı alınmış porya göbeğine oturuyor.
    Abi bu teze de ne itiraz edebiliyorum hem de dogrudur diyebiliyorum.

Ama acik konusayim, spacer aldim ama kesin takacagim diyemiyorum. En ufak bi titresim bile hissetsem soker atacak moddayim. Biraz kasintidan verdik yani siparisi. Gelsin, ben de ne yapacagim gorecegim.

Berk007 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    23 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bilinçli ve doğru yapılan hareketlerin hastasıyız
    Eline sağlık kesene bereket.. kazasız belasız.
    '06 Honda Civic Turbo '12 Mini Cooper S Roadster
    '02 Honda Civic Type-R-'05 Mitsubishi Lancer Evolution VIII
    '03 BMW M5-'12 Mercedes SLK 250 AMG-'12 Honda Accord

Post Thanks / Like
    Mentioned
    53 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Berk007 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bilinçli ve doğru yapılan hareketlerin hastasıyız
    Eline sağlık kesene bereket.. kazasız belasız.
    Eyvallah abi teşekkürler, bilmukabele.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    91 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

bende 10mm istedim,mert(mgd) 15mm takıcaksın dedi.sürter eder,işime yaramaz derken mert 13mm son dedi.o yüzden benimde ön-arka 13mm )

5mm kullandım benimde önde değilde,arka göbek kurtarıyordu.öne takmamıştım.
    yurtdışından arkadaşım getirmişti.10mm(bilezikli) kullandım.4tanesinin 3ü spacerın göbeği kırıldı.

göbek kurtarıyorsa 5mm kullanırım.ama kurtarmıyorsa limit 13mm,zaten en üst 15mm üstünü takmam.tırsarım

takarsan foto. at
    Konu mikelazi tarafından (10-04-2023 Saat 17:14 ) değiştirilmiştir.

eminkilic61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    9 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    rahmi abi yine sov yapmaya devam ediyor. ellerine sağlık, yapılan her işlem zaten çok iyi ve bir amaç uğruna.
    Golf R'ın plastik 5 litrelik karterine bir şey olsa, bende 7 litre metal kartere geçecektim. karteri sürtüp kırmak nasip olmadı

hacmi artan karterler çok ilkel bir şekilde motor ve yağ sağlığına katkısı büyük. olay çok basit fizik aslında, sıvının hacmi arttıkça ısınması zorlaşıyor.

spacer konusunda göbeksiz 5mm riski yerine göbekli 10-12 mm spacer riskine girerdim. 360 hp arabada 75.000 km spacerla kullanmış biri olarak, hiç sorun yaşamadım ama işimi de riske atmadım.
    her 25.000 kmde bijonları sıfırlıyordum. pistte veya 300le giderken kimse tekeri uçsun istemez

Post Thanks / Like
    Mentioned
    53 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı eminkilic61 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    rahmi abi yine sov yapmaya devam ediyor. ellerine sağlık, yapılan her işlem zaten çok iyi ve bir amaç uğruna.
    Golf R'ın plastik 5 litrelik karterine bir şey olsa, bende 7 litre metal kartere geçecektim. karteri sürtüp kırmak nasip olmadı

hacmi artan karterler çok ilkel bir şekilde motor ve yağ sağlığına katkısı büyük. olay çok basit fizik aslında, sıvının hacmi arttıkça ısınması zorlaşıyor.

spacer konusunda göbeksiz 5mm riski yerine göbekli 10-12 mm spacer riskine girerdim. 360 hp arabada 75.000 km spacerla kullanmış biri olarak, hiç sorun yaşamadım ama işimi de riske atmadım.
    her 25.000 kmde bijonları sıfırlıyordum. pistte veya 300le giderken kimse tekeri uçsun istemez
    Eyvallah brocum çok sağol ve tekrar hoşgeldin. Yağ karterini net senin sayende aldım diyebilirim.

Spacer kousunda kafam karışık. Mal dün itibari ile gümrükten geçti, hafta sonu elime geçer. Montaj için jantı söktüğümde artık duruma göre son kararımı vereceğim.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    91 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Eyvallah brocum çok sağol ve tekrar hoşgeldin. Yağ karterini net senin sayende aldım diyebilirim.

Spacer kousunda kafam karışık. Mal dün itibari ile gümrükten geçti, hafta sonu elime geçer. Montaj için jantı söktüğümde artık duruma göre son kararımı vereceğim.
    tak dene,beğenmezsen çıkarırsın

Post Thanks / Like
    Mentioned
    53 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Pist icin kullandigim oem jantlari yaklasik 1,5 sene once elektrostatik şekilde boyatmistim. Hem bazi noktalarda atmalar olmustu, hem renk bir tik koyu kalmisti. O sebeple bu sefer daha profesyonel sekilde olmasi icin isin uzmani olarak tabir edilebilecek olan Rimfix'e yine elektrostatik boya icin gectigimiz cumartesi teslim etmistim.

Teslim ederken jantlarin goruntusu:

Boya sonrasi ustadan gelen ilk foto, renk olarak gun metal sectim:

Bugun jantlari teslim aldim, boya isciligi baya iyi, en ufak puruz yok:

Jantlari montajlamadim ama arac yaninda temsili fotolar:

8 Mayıs'taki Korfez pist gunu oncesinde araca takacagim bunlari, o zaman arac ustu fotolari da ceker paylasirim.

BARR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    186 Post(s)
    Tagged
    2 Thread(s)
    Renk çok iyi oldu Ramoking.
    23'' Tesla Model Y Performance

Instagram Paylaşımlarım: edriver_35

m.kaan46 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bu seferki renge ben de düştüm. çok iyi olmuş abi. beyaz arabada en iyi kendini gösterecek renk
    Yaptıklarımızı ve yapacaklarımız için inceleyebilirsiniz

youtube.com/kaankara

www.instagram.com/tosi_mitology/

Post Thanks / Like
    Mentioned
    91 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    kaç kg jant,tartma şansın oldumu.üstündekilerden hafifmi ağırmı

semi slickle her türlü ağır oluyordur.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    53 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı BARR Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Renk çok iyi oldu Ramoking.
    Eyvallah gözüm, sizin wrc'leriniz kadar olmasa da, bunlar benim de hoşuma gitti

Alıntı m.kaan46 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bu seferki renge ben de düştüm. çok iyi olmuş abi. beyaz arabada en iyi kendini gösterecek renk
    Teşekkürler bro. Hem fikirim, daha önceki renk fazla koyu kalmıştı, beyaza siyah marspiyelle falan biraz boğulmuştu alt taraf. Bu renk cuk olacak gibi hissediyorum.

Alıntı mikelazi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    kaç kg jant,tartma şansın oldumu.üstündekilerden hafifmi ağırmı

semi slickle her türlü ağır oluyordur.
    Abi bu jantlar 9kg. OEM jant için bence iyi değer. Bir de bijon aralığı 4x98 olduğundan bulması da zor. O sebeple hiç başka janta bakmıyorum.

ama tabi lastikler ayı gibi ağır.

Erdem K. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    52 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    renk ateş maşallah
    Subaru
    Technica
    InternationaL

PSN: ekduncan

Post Thanks / Like
    Mentioned
    53 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Erdem K. Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    renk ateş maşallah
    eyvallah Erdem hocam, teşekkürler.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    53 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    5mm spacerlar ve yine 5mm uzatilmis bijonlar cuma gunu geldi, dun montajini yazligin onunde yaptim.

Oncelikle spacerimizin kendisi ve sekil kutusu:

Gobegin kendisi 13mm olunca, spacerin gobeksiz olmasinda sakinca olmadi, jant gobegin ustune montaj aninda cok kolay oturdu.

Her iki jantin icini de matkap ucuna tel firca takarak temizledim. Disklerim ise yeni oldugundan cok az pas vardi, onlar el fircasi ile temizlendi.

Ve montaj sonrasi:

Montajdan sonra ilk is son zamanlarda favori surus rotam olan yeni foca eski foca dag yolu oldu. Hatta imzamdaki insta sayfasinda, son gonderimin son sayfasinda o surusten goruntu de var, muazzam bir tutus karakteri var arabanin. Yani 5mm spacer yol tutusunu su kadar arttirdi demek istemem, zaten birisi bana bunu dese, sie derim. Ama havalarin isinip lastigin iyiden iyiye tutmaya baslamasindan da olabilir, muhtesem kafa dirayeti, cok tatli bir toto oynakligi var arabanin, nazar degmesin.

Yine dun aksam foca- guzelbahce arasi hem sehir hem otoban yol yaptim, en ufak balans veya baska tatsiz bir hissiyat yok arabada. Lastik & camurluk doluluguna ise gorsel olarak da yetmez ama evet diyorum.
    Konu rahmitanir tarafından (16-04-2023 Saat 15:23 ) değiştirilmiştir.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    53 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bunlar da arabanin mevcut kirli hali ile bonus fotolar olsun.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler