User Tag List

Sonuçlar: Sizce hala warm hatch mi yoksa artık hot hatch mi denmeli?

Katılımcı sayısı
24. Sizin bu Ankette oy kullanma yetkiniz bulunmuyor
  • Warm Hatch

7 29.17%
  • Hot Hatch

17 70.83%
Sayfa 33/35 İlkİlk ... 233132333435 SonSon
653 sonuçtan 609 ile 627 arası

Konu: Warm Hatch | Alfa Romeo MiTo

Post Thanks / Like
    Mentioned
    138 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    marşpiyeller böyle çok daha güzel olmuş bence.. ayna kapakları da saten kroma dönerse kozmetikte dokunmalık bir şey kalmaz gayet güzel

rahmitanir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    53 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Kutay Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Beyaz tercihi bence de güzel olmuş. Daha bir ben buradayım demiş, daha Sıkı gözüküyor Mito
    Çok teşekkürler.

Alıntı Alpii Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    beyaz ile araç daha belirgin olmuş abi, böyle kalsın tarafına oyumuzu atalım kazasız belasız masallah
    Çok teşekkürler. Hala arada yakından bakınca özellikle, bir tuhaf duruyor gözümde. Ama uzaktan bakınca da çok iyi olmuş diyorum. Böyle kalacak gibi, en azından yakın tarih için.

Alıntı drago Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yok yahu ne boyaması folyo tuning ile mis gibi denenir:

https://carsales.pxcrush.net/carsale...size=900%2C600
    Abi, boya maliyeti daha düşük olacaktır gibi. Bir de yakınımda folyo işi yapan yok, boyacım ise ev iş yolu üstünde. Sabah bırak, akşam al şeklinde yapılabilir. Bir marşpiyele taş gelme ve boyayı kaldırma çok oluyor, en az yılda bir marşpiyeller boya görüyor yani. Bir sonraki boyada, bunu deneme itimalim kuvvetli diyelim ama söz vermeyeyim.

Alıntı TarikS Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    oha arabada bayağı kocaman marşpiyel varmış meğer

alttaki içe girik kısmı folyoyla bi deneyebilirsin cidden. yani siyah haline göre böyle de güzel, kendini belli ediyor ama biraz da streoid basmış gibi bir imaj gelmemiş desem yalan olur

canlıda durumlar farklı olabiliyor tabii senin nasıl içine siniyorsa öyle devam gün sonunda. güle güle kullan
    Teşekkürler abi. Steroid konusunda haklısın. MiTo'ya özel iddialı arka diffler var asıl, onlarla çılgın steroid etkisi olabiliyor. Bu kadar steroidimiz olsun artık

Alıntı AliGizda Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben de beyaz halini beğenenlerdenim Ayna kapakları mat krom düşünülebilir. Siyah bir yeri kalmadığından bi tık sırıtmış gibi.

Bir de Alfa plaka diye tabir edilen küçük dikdörtgen plakalara polisler bişey diyor mu? Eğer problem çıkarmazsa ön plaka değişse güzel olabilir.
    Mat krom ayna kapağı sipariş edeceğim gibi, şu an maliyeti kafamda olumlama sürecindeyim sadece
    Ön plaka olarak İtalyan tipi plaka, yani tek satır ve küçük boyutlu, muaynede ve polis çevirmesinde sorun olabiliyor. Daha doğrusu memurun kıllatacağı var ise, ona sebep vermiş oluyorsunuz. Kare plaka ise tampondaki plaka yerine tam oturmuyor. O sebeple bununla devam şmdilik.

Alıntı BARR Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bence de beyaz ama asıl sıkıntı marşpiyelin kendisi bence. Arabaya göre biraz NFS U2 modifiği gibi kalıyor kaba geliyor gözüme. Bundaki en büyük sebep te arka tamponda bir ek olmaması.

Daha kibar bir model olsa çok çok daha tatlı durur.
    NFS iyidir ya
    İçimdeki apaçi bu marşpiyeli özene bezene sipariş geçmişti zamanında, seviyorum be brocum

Alıntı dkaya87 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Rahmi tertemiz olmuş maşallah güle güle kullan. siyah yok gibi dururken beyaz çok durmuş bence, özellikle arka tamponun yandan bakışta yanlara göre çok yüksekte kalması çizgiyi bozuyor gibi. belki marşpiyeldeki çukur alan biraz renklendirilip hareketlendirilirse daha toplu durabilir
    Siyah çizgi belki yaparım bro ilerleyen zamanda. Çok teşekkürler.

Alıntı m.kaan46 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bu haline bayıldıııım

müthiş durmuş abi süper valla, ben de beyaz taraftarıydım. araba şimdi buradayım diyor. hayırlı uğurlu olsun güzel günlerde eskit abi
    Amin brocum, çok teşekkürler.

Alıntı mcemrek Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    maşallah güzel durmuş. beyaz halini beğenen taraftayım. ayna kapakları böyle kalsa da olur jantlarla aynı renk olsa acaba çok mu sırıtır
    Jantlar geçmişte daha koyuydu, fazla boğuluyor gibi hissediyordum. Hatta çok kollu jantlarımı da aynı renge boyatacağım gibi duruyor. Bu tonu jantlar için baya seviyorum diyeyim yani.

Alıntı umutcan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sürekli parmak ısırtıyor bu araba : )
    Maaşallah...
    Aynak kapakları saten krom folyo ile kaplanır, beğenilmezse sökülür ; )
    Eyvallah abi teşekkürler. Dediğin gibi kaplama da olabilir gibi. Ama yüksek orijinal kapakları sipariş ederim gibi.

Alıntı mikelazi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    -4 kısa amortisör,
    -yeni amortisör takozları,bilyaları
    -yeni viraj takozu
    -custom @KÖROĞLU yapımı askı rotları
    araba deyim yerindeyse pitbull gibi oldu.fren,direksiyon,yanal ivme ciddi farketti.pist için önlere spacer koyup koymama konusunda aradayım.

şu salıncaklara Powerflex çok mantıklı geldi.acaba benim araç için bulabilirmiyiz.

bu arada boya sonrası bütünlük gelmiş arabaya.benim ciddi hoşuma gitti.
    Abi powerflex'in kendi sitesinden bak, var ise direkt per garage ile iletişime geç. hemen hemen ingiltere fiyatına TR teslim getiriyorlar.

Alıntı KÖROĞLU Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    güzel emek + ciddi para dökülmüş son 2 sayfa buram buram boşalan banka hesabı kokuyor.

Çok güzel işler cidden. Şu salıncak burçları tek parça mı ? nasıl geçiyor o kısmı anlamadım.

Bi tornamız olsa keşke bi powerfleks olmasak da techflex olarak güzel imalatlar yaparız. 20 cm pu malzeme den askı rotu işlettim gökhan abiye , arabası şahane oldu.

Kesene bereket, arabada çok güzel. Titanyum sargı nın amyanttan ısı geçirgenliği anlamında farkı nedir yazabilir misin ?
    Banka hesabı tespiti efso
    Salıncaktaki bushing'lerde büyük olan tek parça. bolca gres ile preste tatlı tatlı zorlayarak montajlamıştık. Küçükolan ise iki parça, direkt geçme şeklinde takılıyor.
    Titanyum vs amyant (cam yünü) karşılaştırmasında titanyumun sıcaklık yalıtımı daha yüksek diye söyleniyor ama ölçüp teyitlediğim bir şey değil. Amyant çok kolay dağılıp, sökerken de aşırı toz yapıyordu, sağlık açısından biraz sıkıntılı yani. Titanyum sargıda da kaşıntı ve toz durumu var ama çok daha az. O sebeple ben artık amyanta geri dönmeyi düşünmüyorum.

Alıntı wolkanku Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    marşpiyeller böyle çok daha güzel olmuş bence.. ayna kapakları da saten kroma dönerse kozmetikte dokunmalık bir şey kalmaz gayet güzel
    Çok teşekkürler Volkan. Saten konusunda aksiyon alacağım inş.

KÖROĞLU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Banka hesabı tespiti efso
    Salıncaktaki bushing'lerde büyük olan tek parça. bolca gres ile preste tatlı tatlı zorlayarak montajlamıştık. Küçükolan ise iki parça, direkt geçme şeklinde takılıyor.
    Titanyum vs amyant (cam yünü) karşılaştırmasında titanyumun sıcaklık yalıtımı daha yüksek diye söyleniyor ama ölçüp teyitlediğim bir şey değil. Amyant çok kolay dağılıp, sökerken de aşırı toz yapıyordu, sağlık açısından biraz sıkıntılı yani. Titanyum sargıda da kaşıntı ve toz durumu var ama çok daha az. O sebeple ben artık amyanta geri dönmeyi düşünmüyorum.
    Valla dümdüz bir 107 topladım okumuşsundur belki, ona harcadığım rakamları görünce, ki işin %99 unu ben yaptım safi malzeme parası yani harcadığım.

Şu yaptıkların banka hesabında hortum etkisi yaratır. Gresle geçme olan o zaman az da olsa esniyor. 2 parça olanında ortasındaki mil bağlantıyı sağlıyor.

Biz dediğim gibi polietilen dan yaptık tornacısı askı rotunun kendisi derken 600+ TL harcadık. Bu işi ticariye çevirsek acaba ülke de satabilir miyiz Bunu bi düşünelim.

Sargı kısmında ben amyantla hep saran tarafta oldum söken olmadım ama sağlık konusunda bir iki yerde dediğin sıkıntıyı okudum.

Titanyum olayı iyiymiş,

+ Boya sonrası süper olmuş, maşpiyeller böyle daha güzel. Alternatif marşpiyel yok mu mito için ?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    53 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı KÖROĞLU Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Valla dümdüz bir 107 topladım okumuşsundur belki, ona harcadığım rakamları görünce, ki işin %99 unu ben yaptım safi malzeme parası yani harcadığım.

Şu yaptıkların banka hesabında hortum etkisi yaratır. Gresle geçme olan o zaman az da olsa esniyor. 2 parça olanında ortasındaki mil bağlantıyı sağlıyor.

Biz dediğim gibi polietilen dan yaptık tornacısı askı rotunun kendisi derken 600+ TL harcadık. Bu işi ticariye çevirsek acaba ülke de satabilir miyiz Bunu bi düşünelim.

Sargı kısmında ben amyantla hep saran tarafta oldum söken olmadım ama sağlık konusunda bir iki yerde dediğin sıkıntıyı okudum.

Titanyum olayı iyiymiş,

+ Boya sonrası süper olmuş, maşpiyeller böyle daha güzel. Alternatif marşpiyel yok mu mito için ?
    Abi tek tek yanıtlamaya çalışayım.
    Konularını okuyorum tabi, bence Bu forumDIY konusunda 1 Godless Commie Hakan abi, iki de sensin.
    Poliüretan çok enteresan bir malzeme. O büyük olanı basket topu gibi sektirebiliyorsun, esnekliği de bir miktar var yani. küçük olan dediğin gibi, ortadaki mil tutuyor ve başında vida başı, sonunda da somun tutuyor. Kullanım esnasında bütünlük açısından sorun yok yani.
    Eğer poliüretan işleyen torna ustan var ise saldır diyebilirim. İlla satılır.
    Alternatif marşpiyel var ama TR'de yok. Yurt dışından 150€ üstü gümrük vergisinden ötürü + kargo çılgın maliyetlere geliyorlar. Az bulunan araba kullanmanın zararı bu malesef.

KÖROĞLU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı rahmitanir Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Abi tek tek yanıtlamaya çalışayım.
    Konularını okuyorum tabi, bence Bu forumDIY konusunda 1 Godless Commie Hakan abi, iki de sensin.
    Poliüretan çok enteresan bir malzeme. O büyük olanı basket topu gibi sektirebiliyorsun, esnekliği de bir miktar var yani. küçük olan dediğin gibi, ortadaki mil tutuyor ve başında vida başı, sonunda da somun tutuyor. Kullanım esnasında bütünlük açısından sorun yok yani.
    Eğer poliüretan işleyen torna ustan var ise saldır diyebilirim. İlla satılır.
    Alternatif marşpiyel var ama TR'de yok. Yurt dışından 150€ üstü gümrük vergisinden ötürü + kargo çılgın maliyetlere geliyorlar. Az bulunan araba kullanmanın zararı bu malesef.
    Gurur duydum Hakan abiyle yan yana adımın yazılmasına. Tornacı işi şöyle aslında gelecek görsem bu işte, tezgah üstü bi torna alırım kendime ve kendim işlerim.

Hali hazırda 1 araba için kronik sorununu çözen parçayı dik matkapta işleyip satıyorum zaten olayın mantığına az buçuk vakıfım desem yalan olmaz.

Marşpiyel kargo maliyetini tahmin edebiliyorum cidden can yakar. Niş aracın kesinlilkle handikapı, ama herkeste de yok işte binerken tadı başka.

Maşallah, kesene bereket diyeyim yeniden.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    53 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yaz başında motor yapımından sonra benzin regülatörünü 4 bar olarak yükseltmiştim, orijinal regülatör 3.5 bar idi. Son zamanlarda obd'den log alırken ltft'nin -9'lara kadar çekildiğini görünce, regülatörün fazla geldiğine kanaat getirip, 3.5 bara geri döndüm. Eski regülatör 14 yıllık olunca, onu atmıştım tabi, ne kadar düzgün çalıştığı muamma deyip. O sebeple 500TL'ye yeni Bosch regülatör hanemize HO oldu.

Yine aynı gün, Bosphorus Kemal'den tedarik ettiğim 283cc/min'lik Meth kit nozzle'ını da montajladım. Yıllar önce meth kiti ilk takarken en küçük nozzle olan 125cc'liği takmıştım. Onu geçen hafta deneme amaçlı 189'la değiştirdim, hem de yıllardır kullanımdan tıkanmıştır diyerek yenilemiş olmuştum. Olası alev söndürmeden korktuğumdan ilk etapta çok daha büyük bir ölçüye geçmeyip, 189'luğu tercih etmiştim. Ama denemelik 283'lüğü de hafta başında sipariş ettim ve takınca, arabanın resmen sesi soluğu değişti. IAT çok daha stabil oldu. Eskiden 1 hafta giden yaklaşık yarım depoluk meth'i, dünden bugüne tükettim 283'lük nozzle ile.

Meth tüketimi arttığından belk ileriki zamanda daha büyük depo da tedarik ederim, şimdilik izleyeceğim bu durumu sadece.

Foto çekmedim bunları yaparken, kusura bakmayın. Çünkü montajı dün öğle arasında iş yerime yakın olan bir benzinliğin sakin bir köşesinde yaptım. Görenler, beyaz gömleği ile napıyor bu deli bakışı atsa da, yaklaşık yarım saatte montajı yapıp, üstüne kısa bir deneme gazlaması bile yaptım.

Bu hafta sonu güzel şeyler olcak inş. Aksilik olmaz ise, pazar gününe kalmaz, güncel çekerim buraya.

berkaym - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    23 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    boya sonrası çok güzel olmuş maşallah. Marşpiyellerde göze takılan yan profilden bakınca ön arka tampon ile arasındaki yükseklik farkı onun dışında renk duruş iyi bence hafiften kendini belli ediyor araba aynalar gövde rengi yada panjurdaki gri tonunda olursa dahada iyi olur.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    53 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Dun yine imalat gunuydu, gorev ise yag sicakligi asiri sicak ortamlarda daha stabil sekilde yonetebilmek.

Bunun icin calistigim arge ekibinin urunlerinden biri olan 30kw inverter modul fanlarini kullandim.

Aslinda aliex ten suya da dayanikli 13 satir yag sogutucuya uygun boyutta fan almistim. Ama bunlari ofiste gorup, bir de aliex fani vs bunlari yan yana calistirinca, dedim bunlari deneyelim. İnverter fanlarinin suya dayanimi kagit uzerinfe yok. Ama bizim reliability labinin yaptigi iklimsel testlerden gecmis. Asiri suya direkt maruz kalmazsa, kendisini kurtarir yani, yagmurlar basladiginda sonucu gorecegiz.

Asagidaki gibi kazani, iki fani ve kazan ile sogutucunun devamli carpisip radyatoru delmemesi icin bagaj fitili i cekip hazir ettim. Ancak montaji yapinca,.dis tarafta kalan fanin davlumbazla carpistigini gorunce, simdilik tek fana dusup, ikinci fan yerini de ufak bir sac parca ile kapattik.

Arac uzerinde son halinin montajlanmis fotosu:

Fani kontrol etmek icin bir role üzerinden arac icinde bir switch e bagladim. Switch de doreksiyonun sol alt kismindaki obdnin hemen ustune konumlandirdim.

Dun ve bugun ozellikle otobanda biraz zorladim arabayi. Fan kapali iken her zaman oldugu gibi sicaklik ufak ufak artiyordu. Ne zaman fani acsam, sicaklik hep stabil kaliyordu. Sehir icinde de sikisik trafikte yag sicakligi hep artis trendinde olur ama fani acinca ufak ufak da olsa azaliyor.

Yuksek ihtimal ikinci fani, mevcuta capraz zekilde radyatorun one takacagiam.musaot vakitte. Ama oncelikle yagmurda bu fanin bozulmadigina emin olmam lazim. Yagmurlardan sonra bir daha el atilacak yani.

eminkilic61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    9 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    ekran kartına benzeten, gamer arkadaşlarım burada mı?
    eline sağlık abi, okurken kendim yapmış kadar keyif alıyorum.

mikelazi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    91 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    oynamadan duramıyormusun.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    53 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı eminkilic61 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ekran kartına benzeten, gamer arkadaşlarım burada mı?
    eline sağlık abi, okurken kendim yapmış kadar keyif alıyorum.
    Teşekkürler bro, kanalima hosgeldiniz :P

oynamadan duramıyormusun.
    Cok haklisin, cunku dun aksam su olaylar oldu

Yaklasik 1 ay once per garage araciligi ile dna racing'in on vuraj demirini siparis etmistim. Bilen bilir, dna racing'in on viraj demiri haric tum setini ben kendim uretip yillarca satmistim, hatta tps'de yarisan corsalarin cogunda benim urettigim gergiler mevcuttu. Ama on viraj demirini sokuo, prototiplemek icin bir turlu firsat yaratamamistim, o eksik kalmisti. Eksigi dna nin kendisinden karsiladik.

Dun aksam ustu kargodan gergiyi teslim alip, viraj demirini bagaja atmistim. Akabinde izmirli genc arkadaslarimizin olusturdugu street rovers ekibinin cars and coffe etkinligi icin turkey racing parts a gectim. Ekio baya kalabalik ve renkliydi. Alfa Rosso İzmir ustalarindan Ata Can da mekandaydi, sohbet esnasinda, bak dedim viraj demiri aldim, bunu kendim nasil montajlarim derken, yuru dedi alfa rosso'ya, takalim. Tabi benim gozler kalp kalp

Sonrasi saat 22:00 itibari ile soyle:

Oem viraj demiri 19mm, dna racing 25mm. Ve dna racing powerflex bushing ile geliyor.

Montaj esnasinda uslu bir cirak olup, isigi ustanin gozune tutmamaya calisiyorum. Biraz da gobek yine yurumus, bunu bir dusunmeliyim.

Mutlu son:

Bugun rot ayarina gidip, on duzeni kontrol ettirecegim. İlk izlenimim on tarafta lastik yanagindan kaylaklanan yatis haric bir esneme kalmadi desem yeridir. Kullandikca, asil etkiyi yorumlarim artik.

mikelazi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    91 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    19mm den 25mm ciddi artış olmuş.ön virajda kazık gibidir,şerit değişimlerini düşünemiyorum bile.üsttede kule gergisi ile zımba olmuştur.

eskiye göre cold startta titreşimde bir fark oldumu???

arka viraj demiri varmı mitoda???

artık tüm yük lastiklerde.ustada yapmış şeklini,eline kesene bereket kardeşim.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    53 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Schumi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Geçmiş olsun Rahmi. Ama o güce alıştıktan sonra oem turbo ile arabadan soğuyabilirsin. Euro bu kadar pahalı olmasa ilk seferde zaten forged yapardın ama kurlar ***** forged en az 15-20 bin TL civarıdır.
    Bu adam vizyoner, geleceği görüyor, boşuna moderatör yapmamışlar

Hybrid turbo hep aklımın bir köşesinde idi. Hatta Eylül ayı gibi satışa bile koydum turboyu ama gönlüm el vermediğinden yüksek fiyat yazdım, satılmadı Yazın bu talihsiz olayları yaşarken, acele ile karar vermekten, nereden forged piston kol alınır falan üzerine düşünemedik. Zaman geçip, konu soğuyup, olaylar kafamda oturunca, MTG aracılığı ile Ekim ayında Wossner forged pistonu, ZRP'nin de yine forged kollarını tedarik ettim. MTG ekibi sağolsun, bu kombinin Fiat Motorsport'un rallilerde yarıştırdığı Egea'lara da kendileri tarafından zamanında tedarik edildiğini belirtti. Bilen bilir, O Egea'lar da Tjet motor.

Kasım ayında açtık motoru, sıfır gömlek çakılıp, forge şekilde topladık. Üst kapağı da sıfır alıp taktım, eski kapak bir kaç kez işlem gördüğünden sıkıştırma oranı bozulmuş olabildiğinden böyle bir karar aldım. Depoda duran hybrit turbomuzu da motora taktım. OEM kalın conta ile de kapattık. Sürece dair bir kaç fotomuzu paylaşalım.

Piston ve kol birlikte. Pistonun yanındaki fotoda rektefiyeciye gidecek ölçüler not düşülmüş:

İlk kez forged piston gören ben, merakla avuçluyorum kendisini:

Kolumuz, dipçik gibi:

Rektefiye bitti, blok toplandı:

Kapak da kapatıldıktan sonra, şu fotoda gözüken her şeyi gerçekten ellerimle topladım. Akşamları sanayide mesai yaptım, işten izin alıp alıp, 1 günlüğüne sabahtan akşama kalfalık yaptım:

İş bitti, 1500 km'den fazla rodaj yapıp, yolumu Bursa'ya çevirdim. Maptune Ömer Faruk'un da kabul etmesi ile yazılımı ona yaptırdım. Daha önce yazılımda çalıştığım sevgili arkadaşlarıma da ayrıca teşekkür ediyorum buradan. Onların sayesinde zamanında, TR şartlarında neredeyse argesi olmayan bir motorda (5 yıl öncesinden bahsediyorum) OEM spek turbo ile güzel işler yapmıştık, hybrit turboya geçene kadr yüz bin km'den fazla günlük kullanım ve yüzlerce pist kullanımını sorunsuz tamamlamıştık. Ancak şu anda spesifik bir setup'a geçtiğim için, Tjet özelinde güncel durumda çok ciddi deneyimi olan Maptune'u tercih ettim. Bu konuda eski firma ile ilgili yanlış anlamaya yol açacak yorumlardan herkesin kaçınmasını özellikle rica ederim.

Bursa'da Ömer ile yol ayarına çıkıp, temel map'i oturttuk. Sonrasında İzmir'e geçince de arabanın kendi kendine yaptığı correction'lar özelinde fine tune sürecini Maptune Manisa bayisi Şerif'in desteği ile gerçekleştirdik. Son geldiğimiz durumda knock counter haftalardır, her koşulda 0'da kaldığına emin olduğumuz hem pompa hem de e10 yakıt ile rahatça kullanılabilen bir versiyona ulaştık. En hızlı değil, hızlı ve sağlıklı olmak hedefti tabi. Sonuçta amacımız pist kullanımı ve günlük kullanım. Dün gece aldığım süreyi de paylaşıyorum:

Motor yapılalı 5 bin km ve 2 aydan fazla süre oldu. Doğrusu bu sefer her şeyden emin olup da yazmak istedim, o sebeple bir süredir konu sessiz idi. Bir kaç dış foto ile mesajı bitireyim, Vakit ayırıp okuyan herkese teşekkürler.

Tech Moderator Schumi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    50 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı rahmitanir Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bu adam vizyoner, geleceği görüyor, boşuna moderatör yapmamışlar

Alıntı Schumi Nickli Üyeden Alıntı
    Geçmiş olsun Rahmi. Ama o güce alıştıktan sonra oem turbo ile arabadan soğuyabilirsin.
    Ahahaha performans seven adamın en büyük sorunu. Hızlıyı tadınca yavaşın yavan gelmesi.

Güzel olmuş forged ve tekrar hibrit. Güle güle kullan.
    Schumi.Projects

106 GTI | 206 RC | 2008 SUV 1.2 PureTech EAT8 | 3008 SUV 1.6 HDi EAT6 | Citroen AX GTI
    Never drive faster than your guardian angel can fly
    106 RC - 106 GTI with 2 liter engine

eminkilic61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    9 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    varsın be abi, sağ salim yeni pistlerde önlü arkalı gazlamayalım inşallah

drago - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    43 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Hayırlı uğurlu olsun, güzel günlerde gazla Rahmi

dkaya87 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    cep herkülü sahnede yine

Post Thanks / Like
    Mentioned
    53 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Schumi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ahahaha performans seven adamın en büyük sorunu. Hızlıyı tadınca yavaşın yavan gelmesi.

Güzel olmuş forged ve tekrar hibrit. Güle güle kullan.
    Eyvallah abi, çok teşekkürler.

Alıntı eminkilic61 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    varsın be abi, sağ salim yeni pistlerde önlü arkalı gazlamayalım inşallah
    Sağolasın Emin. Artık My Track'de Nisan'da görüşmek üzere.

Alıntı drago Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hayırlı uğurlu olsun, güzel günlerde gazla Rahmi
    Çok sağol Alper.

Alıntı dkaya87 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    cep herkülü sahnede yine
    Estağfurullah abi, bozulmadan, bu şekilde devam etsin, kafi

19mm den 25mm ciddi artış olmuş.ön virajda kazık gibidir,şerit değişimlerini düşünemiyorum bile.üsttede kule gergisi ile zımba olmuştur.

eskiye göre cold startta titreşimde bir fark oldumu???

arka viraj demiri varmı mitoda???

artık tüm yük lastiklerde.ustada yapmış şeklini,eline kesene bereket kardeşim.
    Bunu kaçırmışım abi, kusura bakma, uzun süre bekletmişim.
    Cold startta falan hiç bir değişim yok, tüm titreşimler aynı seviyede. Daha önceden kendi imalatım olan arka viraj demiri zaten vardı. O sebeple şu hali çok daha dengeli oldu. Eskiden en ufak lift off'da arabanın arkası gelirdi. Şu anda Ön daha sağlam bastığından, traction da var iken kilidin daha iyi çalıştığını hissedebiliyorum.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    53 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Büyük işleri bitirdikten sonra incik boncuk işlere devam.

Yağ soğutucu contasındaki kaçaktan ötürü suya ince ince yağ karışıyordu. Bununçin Kale'nin contasını alıp yaklaşık 1 ay önce takmıştım ancak yine kaçak devam etmişti. Yağ soğutucu adaptörünün oradan da ufak yağ kaçığı vardı. Çözüm için daha sağlam gözüken Aliex'ten yağ contasını sipariş ettim, ve evet, bu parça oem olarak bulunmuyor, aliex'te bulmam bile ufak bir mucize. Açtığımda, 1 ay önce taktığım conta direkt yırtık çıktı. Zaten takarken de cok zor yerine oturmuştu. Yeni conta ise hiç sorunsuz yerine oturdu. Dun yaklaşık 60km yol yaptım, şu an için temiz gözüküyor. Bunların hiç fotosunu çekmemişim, ancak Tjet MiTo'ya sahip olup da conta bulamayanlar için link bırakayım. https://tr.aliexpress.com/item/10050...yAdapt=glo2tur

Dün yaptığım asıl dişe dokunur iş ise yağ radyatörünü fanını değiştirmek oldu. Daha önceden hızlı ancak küç
    k çaplı bir fanı kazan ile beraber takmıştım. Kazan işi pek içime sinmedi, çok da verimli çalış gibi de hissetmemiştim. O sebeple yine aliex'ten aldığım su geçirmez özelliği de olan bir motorsiklet fanını taktım. Bunun için universal bir yağ radyatör montaj bıraketini biraz biçip, bir de ufak bir lama ve bolca vida somun kullandım.

Fan ve taşıyıcısı:

Montaj sonrası:

kışın etkisi ile tampon içi leş gibi tabi, kusura bakmayınız. Havalar ısınınca ak toto kara toto belli olur bu fan ile de ilgili. Ama ilk deneyimim, radyatör sıcak iken, fan çalıştığında davlumbaz içine bariz şekilde sıcak hava üflüyor, bir emiş ve ısı transferi var yani ama net etkisini sıcak havalarda Kula'daki yeni pistimizde göreceğiz.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler