User Tag List

Sayfa 1/34 12311 ... SonSon
634 sonuçtan 1 ile 19 arası

Konu: Warm Hatch | Alfa Romeo MiTo

rahmitanir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    53 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Warm Hatch | Alfa Romeo MiTo

Günümüz hot hatch'leri 200 hp civarı araçları çıtır çerez niyetine yediklerinden, 155 hp'lik minik bir Alfa, ancak warm hatch olarak tanımlanır. Tabi konuya benim açınızdan bakınca, 1145kg'lik bir minik, 155hp'siyle beni yeterince ısıtacaktır.

Bu mantıkla, yaklaşık 3 aydan fazla bir süredir forumlardan, araba satış sitelerine kadar fellik fellik temiz bir MiTo arıyordum. Tabi bu süreçte genel olarak herkesin tepkisi "oğlum sen kafayı mı kırdın, artık baba oluyorsun, n'apcan 3 kapılı arabayı" şeklindeydi. Sağolsun tüm bu süreçte en büyük destekçim eşim oldu. Sonuçta çocuğumuz doğunca (ki artık sadece haftalar kaldı) arka koltuk sadece anne ve çocuğa ait olacak. Bir başkasını arabada taşımaya ön koltuk harici zaten yer olmayacak. Yani arka koltuğu çocuk koltuğu, bagaja da çocuk arabası sığdıktan sonra dert kalmıyordu.

İç hacme dair kafadaki soru işaretlerini gidermek için TT'nin MiTo sorumlusu @Umut melek 'ten rica ettim, arabayı yakından incelemek için, sağolsun o da kırmadı. Eşimle arabayı yakından görünce iç mekanla ilgili aklımızda hiç soru işareti kalmamıştı, "bu iş olur" deyip yola koyulmuştuk.

Eylül sonlarına doğru Aydın'da güzel bir MiTo denk gelmişti. Son anda bir kararsızlık ile aracı almadım ve ertesi gün araç Ankara'ya satıldı. Sonrasında ise o arabayı almadığıma çok pişman oldum. Çünkü hem İzmir yakınlarında hiç araç ilana düşmüyordu, hem de uzak şehirlerde ilana düşen araçlar onca yolu tepip görmeye gitmeye değer gibi durmuyorlardı.

Derken aylardan aralık oldu ve ben ciddi manada umudumu yitirmiştim. Artık Civic ile yola devam edeceğime kesin gözüyle bakıyordum. Derken, ofiste masama oturup sabahın körü internet keyfimi yaparken o arabayı, Aydın'daki MiTo'yu gördüm. Araç Ankara'da ilana düşmüştü. Neredeyse iki ay içerisinde aracın tekrar ilana düşmüş olması biraz şüphe uyandırmıyor değildi. Ama tam olarak bu aracı almadığım için deyim yerindeyse"köpek gibi" pişmandım.

İlk iş olarak aradım ilandaki numarayı, genç bir arkadaş, yurt dışına yüksek lisansa gideceği için aracı satacağını söylüyordu. Arkadaş ilk intiba olarak bende olumlu bir etki bırakmıştı. İkinci adım, araba bilgisine güvenebileceğim bir arkadaşın aracı yerinde görüp onun fikirlerini almaktı. bu noktada Otopark editörlerinden bir arkadaş sağolsun, beni kırmadı. O da hem aracın sahibi hem de araç için iyi şeyler söyledi. Sonrasında telefonda aracın fiyatı için anlaştık ve atladık gitti Ankara'ya. Çıplak gözle de görünce araç içimize çok sindi. Sadece benim değil, 40 yıllık usta olan babam da aracı onaylayınca, MiTo'yu alıp Ankara'dan İzmir'e getirdik.

İlk etapta koltuklardaki ufak tefek lekeler silindi, farlar parlatıldı, yırtık olan vites körüğü değiştirildi, sigortası yanmış 12V beslemesi tamir edildi. Sırada LPG'nin takılması ve triger'in değişmesi var. LPG yarın takılıyor. triger ise kilometresi gelmemiş olmasına rağmen yıldan dolayı değişmesinde fayda var.

Tabi insan yeni araba alınca içi kaynıyor, illa bi ufaktan aksiyona girmek istiyor. Durum böyle olunca yapıştırdım Çukurköy yoluna. Sonuç... Sonuç bu ilk sürüş videosu oldu:

Şunlar da numunelik olaraktan bir kaç foto şurada dursun:

Emektar Civic'imi de selam olsun:

Bu araçla çekecek videomuz, girecek aksiyonumuz daha çok var. Hepsini sizlerle bu başlık altında paylaşmak dileğiyle...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Abi genelde çocuk olunca büyük arabaya geçilir, senin mantık biraz ters olmuş ama olsun araba güzel güle güle kullan
    '98 Peugeot 106 XS

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Eldiven +50 beygir lutfen, toplamda 205 beygir eder ...

Hayirli ugurlu olsun abi, guzel gunlerde gule gule kullan
    ...

i-vtec07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    22 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Hayırlı olsun orta veya son iptali gibi ufak bi eksoz oynaması tavsiye ederim . Yada spor bi son susturucu.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    53 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı mertkaya Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Abi genelde çocuk olunca büyük arabaya geçilir, senin mantık biraz ters olmuş ama olsun araba güzel güle güle kullan
    Sağolasın. Sonuçta 3 kişilik çekirdek aile için yeterli bir araç.

Alıntı mert5 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Eldiven +50 beygir lutfen, toplamda 205 beygir eder ...

Hayirli ugurlu olsun abi, guzel gunlerde gule gule kullan
    Kask ile de bi +50'si daha var hocam
    Eldivenleri karting + pist günleri için almıştım ama ilk kez bugün kullanmak nasip oldu. Ama hakkaten el kaydırmama konusunda çok hoşuma gitti.

Alıntı i-vtec07 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hayırlı olsun orta veya son iptali gibi ufak bi eksoz oynaması tavsiye ederim . Yada spor bi son susturucu.
    Doğrusu ben stock takıntısı olan tayfadanım. Yüksek ihtimalle arabayı kurcalamam. Ama bakarsın 6 ay sonra sıkılıp arabaya girişebilirim...

SinanAdalı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    19 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    hayırlı olsun kazasız belasız inşallah. Bi ara vites atarken bi şangırtı geldi o neydi öyle ?
    İyilik kolay.. kötülük gayret gerektirir.Ben tembel sanılacak kadar kolaycıyım..azimle sıçan ancak sıçmış olur, taşı matkap deler..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    53 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı SinanAdalı Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    hayırlı olsun kazasız belasız inşallah. Bi ara vites atarken bi şangırtı geldi o neydi öyle ?
    Çekim yapmadan hemen önce arabada temizlik yapmıştım. O sebeple bagajda ufak bi el süpürgesi, bir kaç temizlik malzemesi kutus bagajda sabitlenmemiş halde duruyordu. Ondan bagajda baya bi patırtı koptu çekim esnasında. Duyduğunuz ses de o sestir hocam.

ibrahm_38 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Hayırlı olsun Allah kaza bela vermesin, küçük hızlı arabaları bende her zaman sevmişimdir lpg bahsini görünce yakın arkadaşıma gulietta aldık yakın zamanda 170lık yakıt şehir içi 9.5 10 lt altına inmiyor lpg düşünüyor oda, taktırdıktan sonra ki izlenimlerinizi ve yakıt değerlerinizi paylaşırsanız bize de fikir olması açısından memnun olurum
    Circassian

ham - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Güzel tercih hayırlı olsun kazasız belasız

MBuğra - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    35 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Guzel secim, hayirli olsun.

Madem arka koltuk sadece minik ve annesine ait olacak, yerinizde olsam on yolcu koltugunu sokerim. Hem annenin rahatca inip binmesine yardimci olur, hem fazladan hareket alani verir ve ayaklarini uzatip rahat etmesi saglar hem de bebek arabasi ivir zivir icin yer acilir. Yalniz bu durumda annenin emniyet kemerinin surekli takili olmasinda fayda var.

Baktiniz koltuga ihtiyac var, geri takarsiniz, alti ustu 4 vida. Saglam bir circir ile maksimum 10 dk. alir.
    Konu MBuğra tarafından (19-12-2016 Saat 01:31 ) değiştirilmiştir.
    "Korkmadık, savaştık"

Post Thanks / Like
    Mentioned
    53 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ibrahm_38 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hayırlı olsun Allah kaza bela vermesin, küçük hızlı arabaları bende her zaman sevmişimdir lpg bahsini görünce yakın arkadaşıma gulietta aldık yakın zamanda 170lık yakıt şehir içi 9.5 10 lt altına inmiyor lpg düşünüyor oda, taktırdıktan sonra ki izlenimlerinizi ve yakıt değerlerinizi paylaşırsanız bize de fikir olması açısından memnun olurum
    Alfisti forumda 1.4 tb moturun hem multiair olan hem de olmayan versiyonlarını lpg ile kullanan çok kişi var. Onlardan anladığım kadarı ile genel olarak sorunsuz kullanıyorlar. Bakalım, yaşayıp göreceğiz. Buradan deneyimleri paylaşmaya devam ederim.

Alıntı ham Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Güzel tercih hayırlı olsun kazasız belasız
    Çok teşekkürler.

Alıntı MBuğra Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Guzel secim, hayirli olsun.

Madem arka koltuk sadece minik ve annesine ait olacak, yerinizde olsam on yolcu koltugunu sokerim. Hem annenin rahatca inip binmesine yardimci olur, hem fazladan hareket alani verir ve ayaklarini uzatip rahat etmesi saglar hem de bebek arabasi ivir zivir icin yer acilir. Yalniz bu durumda annenin emniyet kemerinin surekli takili olmasinda fayda var.

Baktiniz koltuga ihtiyac var, geri takarsiniz, alti ustu 4 vida. Saglam bir circir ile maksimum 10 dk. alir.
    Ön koltuğu sökme işi benim de hep aklımın bir ucunda. Eğer özellikle çocuğu indirip/bindirme işi sıkıntı olursa ön koltuğu uçuracağız.
    Kemer konusunda ise ben zaten çok hassas bir kişiyim. Ön veya arka koltuk hiç farketmez. Arabama binen kişilere muhakkak kemeri taktırırım.

Umut melek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    13 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Vayyy krdsmm benim allah kaza bela nazar vermesin allah icine sindirsin utandırmasın insallah. Cok sevindim valla ck güzel tercih. Ele ayaga düşmeyen kullanıcı kitlesi olarak cok temiz alınabilcek kişilerden alınan bir araç markası. izmirde mito meet yaparız artık ben hic görmüyorum bir iki araç gördüm sadece 1.4 distensive turbo benzina olarak en sorunsuz motor jtdm den sonra multiairsiz olduğu icin hic sıkılma at benzini devam iyi günlerde kullanman dileğiyle kardeşim. Tekrardan Masallah kazasız belasiz nazarsız olsun. ( şahsi düşüncem lpg takma :/ ) bu tarz arabalar icin o tepkimeler sürüş keyfi motor vs vs vs nasil düşünürsen düşün

tolgaaydın - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Çok şirin, güzel ve yakışıklı araba MiTo'lar kazasız belasız iyi günlerde kullanın
    Eğer burada durup daha ileri gitmeyeceksek, niçin bu noktaya kadar geldik?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    53 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Umut melek Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Vayyy krdsmm benim allah kaza bela nazar vermesin allah icine sindirsin utandırmasın insallah. Cok sevindim valla ck güzel tercih. Ele ayaga düşmeyen kullanıcı kitlesi olarak cok temiz alınabilcek kişilerden alınan bir araç markası. izmirde mito meet yaparız artık ben hic görmüyorum bir iki araç gördüm sadece 1.4 distensive turbo benzina olarak en sorunsuz motor jtdm den sonra multiairsiz olduğu icin hic sıkılma at benzini devam iyi günlerde kullanman dileğiyle kardeşim. Tekrardan Masallah kazasız belasiz nazarsız olsun. ( şahsi düşüncem lpg takma :/ ) bu tarz arabalar icin o tepkimeler sürüş keyfi motor vs vs vs nasil düşünürsen düşün
    Tekrardan teşekkürler Umut. Ama LPG benim için şart.

Alıntı tolgaaydın Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Çok şirin, güzel ve yakışıklı araba MiTo'lar kazasız belasız iyi günlerde kullanın
    Teşekkürler...

BARR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    186 Post(s)
    Tagged
    2 Thread(s)
    Alfa forumda yazdım burdan da yazayım;

Maaşallah çok güzel İzmirde birlikte virajlı yollarda dolaşmak isterim
    23'' Tesla Model Y Performance

Instagram Paylaşımlarım: edriver_35

Mr.Bilal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Maşallah. Allah kaza bela vermesin. ama sen arabaya LPG takarak bela vereceksin. benzinli sür 10 kuruş fazla ver. yazık edeceksin arabaya. LPG nedir ya
    Life is Too Short To Stay Stock

Mehmet Opc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Abicim hayırlı uğurlu olsun bende yeni aldım sayılır 2.5 ay oldu aracı alalım mito 155 hpliklerden inanılmaz memnunum ve beklentilerimin çok üstünde bir araç.Gidişi durusu yol tutuşu fevkalade bi araç.Aracınız kaç model ve kaç binde birde değişen boya varmıdır çok merak ettimde

Post Thanks / Like
    Mentioned
    53 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Bar35 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Alfa forumda yazdım burdan da yazayım;

Maaşallah çok güzel İzmirde birlikte virajlı yollarda dolaşmak isterim
    Sağolasın...

Alıntı Mr.Bilal Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Maşallah. Allah kaza bela vermesin. ama sen arabaya LPG takarak bela vereceksin. benzinli sür 10 kuruş fazla ver. yazık edeceksin arabaya. LPG nedir ya
    Öncelikle sağolasın hocam. Biraz basmayı seven ve yılda yaklaşık 30.000 km yol yapan biri olarak LPG benim için büyük nimet. Az km yapsam ve basmadan kullansam, dediğiniz gibi lpg kiti belki kendini bile amorti etmeyebilir. Ama bana faydası büyük.

Alıntı Mehmet Opc Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Abicim hayırlı uğurlu olsun bende yeni aldım sayılır 2.5 ay oldu aracı alalım mito 155 hpliklerden inanılmaz memnunum ve beklentilerimin çok üstünde bir araç.Gidişi durusu yol tutuşu fevkalade bi araç.Aracınız kaç model ve kaç binde birde değişen boya varmıdır çok merak ettimde
    Sağolasın. Araç 2010 model ve 68.000km'de. Sadece arka tampon takılmadan dolayı değişmiş. Başka hiç boya/değişen yok.

Gar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Maşallah iyi günlerde kullanın, ayrıca doğacak çocuğunuzu da allah analı babalı büyütsün

Çok beğendim bende bir ara dizeli için niyetlenmiştim çevresel etkenler izin vermemişti

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler