User Tag List

Sayfa 1/4 123 ... SonSon
63 sonuçtan 1 ile 19 arası

Konu: Yeni bir macera C2

EfeTopcu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Yeni bir macera C2

Yaklaşık 2.5 ay önce Niğde-Kayseri karayolunda yaptığım kaza sonucunda 2.5 aylık kasko-eksper-servis üçlü koalisyonu ile mücadelenin sonucunda Fiesta'm pert oldu ve geçtiğimiz pazartesi aracın ücreti hesabıma yattı. Bu 2.5 aylık sancılı sürecin son 1-1.5 ayı boyunca günde min. 200 defa m.alum sitede c2 aramama rağmen ya beğendiğm araçların çoğu bütcemin baya üzerinde kalıyordu ya da ''oo bu iyimiş'' deyip bütceme uyan tüm araçlar kısa sürede satılıyordu Büyük gün geldi çattı ve söylediğim gibi geçtiğimiz pazartesi para hesaba geçti. Geçti ama piyasada bütceye uygun doğru düzgün c2 kalmadı Ertesi gün bi yandan araba arayıp bi yandan da kara kara düşünürken internette bi yere kadar dedim ve c2 den de bi nebze olsun umudu keserek galericiler sitesine doğru yol aldım. Ümitsiz bir şekilde Corsa, fiesta vb bütceme daha uygun araçlar baktığım sırada site içersinde sokağın köşeyi döndüm ve bir de ne göreyim bizim minik yatıyor orda gözlerimde bi an citroen logoları belirdi ve usulca aracın yanına sokuldum, incelemeye başladım Bu arabayı hiç internette, ilanda vs görmemiştim.

Bu da evlatla ilk karşılaştığımız an : (öndeki 307'de 2.5 senedir kahrımı çeken vefalı emektarım )

Aracımız 2006 model 1.4 HDI motora sahip benzinlik düşmanı

Araca baktıktan sonra yaklaşık 1 saatlik inceleme ve araç sahibi galerici abimizle muhabbetin ardından aracın fiyatını öğrenip en kısa zamanda dönüş yapacağımı söyleyerek ordan ayrıldım ve parayı nasıl tamamlayacağımı düşünmeye başladım Allah'a şükür bu sancılı süreç çok uzun sürmedi ve ertesi sabah 9 sularında galeriye gittim ve yaklaşık 2.5 saat süren sıkı bi pazarlık sonucu hayırlı olsun dedik ve notere doğru yola koyulduk. Noterin ardından hemen depoda duran fiestadan söktüğüm TE37 lerimi bagaja attım ve sanayi yoluna koyulduk

Önce jantlarımızı taktık fakat jantlar baya içerde kaldı ve aracın yürümesine engel olacak derecede sürtme yaptı. Arkalara 15mm spacer taktık ve önden yaklaşık 12cm bastık aracı.

Şuan son hali bu şekilde :

Yarın sabah erkenden sanayiye gidip 5 yıl önce Mert Akar abimden aldığım (Burdan ona da selamlar gönderiyorum ) Skunk2 megapower son susturucumu taktırıcam. Aracın üzerinde şuan myracing yazılı berbat bi eksoz ucu var bu sayede ondan kurtulmuş olucam.

Gelişmeler oldukca fotoları güncelleyeceğim. Herkese iyi akşamlar diliyorum

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Evvela geçmiş olsun..Yeni C2 HDİ aracında hayırlı olsun Efe...Kolay gelsin...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    C2 ye vts den başka jant yakışmaz derdim hep te37 çok hoş olmuş. Servisten 1 günlük c2 gelmişti çok keyif almıştım ara ara c2 ilanlarına bakarım bende kazasız belasız binersiniz inşallah.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Demir Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Evvela geçmiş olsun..Yeni C2 HDİ aracında hayırlı olsun Efe...Kolay gelsin...
    İyi dileklerin için teşekkürler abi

Alıntı ertantamer Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    C2 ye vts den başka jant yakışmaz derdim hep te37 çok hoş olmuş. Servisten 1 günlük c2 gelmişti çok keyif almıştım ara ara c2 ilanlarına bakarım bende kazasız belasız binersiniz inşallah.
    Öncelikle teşekkürler kardeşim. TE37'leri takmadan önce benim de şüphelerim vardı ama takınca çok hoşuma gitti. Ancak ilerleyen zamanalarda C4 jantı takmayı planlıyorum. C2 Vts jantı bulabilirsem o da planlar arasında ama biraz zor gibi. C2 çok keyifli bi araç. Dizel olması da büyük avantaj, ayrıca baya dikkat çekiyor

FaikYILMAZSOY - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Maşallah te37. Çok şık olmuş bi ara bnide c2 Vts merakı sarmıstı ama çok sürmedi �� Güle güle kullanın

YAS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    45 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Maşallah,hayırlı olsun

Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    jantlar çok güzel olmuş, keyifli sürüşler

Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Çok yakısıklı olmuş jantlarla be. Masallah.
    #KGdetanirlar

tuner faruk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    9 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Hayırlı olsun Efe Allah akza bela vermesin

Seven7 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    18 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Maşallah Allah kaza bela vermesin. Jantlar özellikle çok yakışmış, güle güle kullanın.

B.Koçer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    52 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Efe hayırlı olsun Psa ya yabancı degılsın zaten
    ufak kasada 1.4 motor cok cazıp oluyor kazasız belasız

Emre-Dylan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    17 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Maşallah güle güle binin, jantlar gerçekten çok iyi durmuş.
    AC/DC Back In Black
    1968 Mercury Cougar GT-E 427 390Hp

fthdrn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    233 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Maşallah kazasız belasız sürüşler diliyorum

Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı FaikYILMAZSOY Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Maşallah te37. Çok şık olmuş bi ara bnide c2 Vts merakı sarmıstı ama çok sürmedi �� Güle güle kullanın
    Teşekkür ederim Pek düşünmüyorum fakat ilerde bunu satarsam VTS almak için satarım

Alıntı Yasindavulcu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Maşallah,hayırlı olsun
    Teşekkür ederim

Alıntı koray ozan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    jantlar çok güzel olmuş, keyifli sürüşler
    Çok teşekkürler

Alıntı Sezdemir Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hayırlı olsun kazasız belasız vede ceezasız sürüşler.
    Jantların bu kadar güzel durmasındaki en önemli etken renkleri ols gerek diye düşünüyorum.
    Çok şık olmuş.
    Öncelikle teşekkür ederim, araç-jant renk uyumu gerçekten güzel oldu, şimdilik bu şekilde devam edicez. İlerleyen zamanlarda başka renk yapabilirim bakalım herşey olabilir

Alıntı KGüneyli Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Çok yakısıklı olmuş jantlarla be. Masallah.
    Çok teşekkürler

Alıntı tuner faruk Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hayırlı olsun Efe Allah akza bela vermesin
    Eyvallah teşekkür ederim daha iyileri sana olsun abi)

Alıntı Seven7 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Maşallah Allah kaza bela vermesin. Jantlar özellikle çok yakışmış, güle güle kullanın.
    Çok teşekkür ederim

Alıntı B.Koçer Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Efe hayırlı olsun Psa ya yabancı degılsın zaten
    ufak kasada 1.4 motor cok cazıp oluyor kazasız belasız
    Berkay PSA motorlu 4. arabam oldu bu, artık huyunu suyunu herşeyini biliyorum ister istemez Teşekkür ederim kardeşim )

Alıntı Emre-Dylan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Maşallah güle güle binin, jantlar gerçekten çok iyi durmuş.
    Çok teşekkür ederim

Alıntı fthdrn Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Maşallah kazasız belasız sürüşler diliyorum
    Çok teşekkürler

Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bu sabah erkenden Skunk2 eksozumu bagaja attım ve sanayi yoluna koyuldum Üzerindeki eksoz hem şeklinden dolayı hem de baya bi çap durduğu için çok gözüme batıyordu ve bu problemi de çözmüş olduk. Veysel abim yıllardır kahrımı çeker burdan ona da selam gönderelim , sağolsun hemen halletti meseleyi

Ve son.. Hem görüntü olarak beklediğimden çok daha güzel durdu, hem de çok hafif tatlı tok bi ses sağlamış olduk. Araçta kat iptali ve henüz yazılım olmadığı için hard bi ses olmadı, ki benim de istediğim tam olarak buydu. Psikolojik midir bilemiyorum ama çekişte inceden bi canlanma oldu gibi geldi bana

Bugünlük bu kadar, gelişmeler oldukca paylaşmaya devam edicem.

İlerleyen zamanda soft bi yazılım ve muayene sonrası (mart ayında bitiyor muayenemiz) kat iptali yapmayı planlıyorum.

Önümüzdeki haftasonu da boş vakit bulabilirsem elektrikciye uğrayıp amerikan park modülünü taktırıcam. Sonrasında da eski aracımdan kalan DEFI Boost göstergesini taktırıcam.

Hazır iç mekana geçmişken de eskiyen vites topuzunu yaklaşık 6 senedir odamda kutusunda duran Skunk2 topuz ile değiştiricem . Ayrıca çevremden (babam dahil ) kalörifer peteklerinin gri çerçevelerini turuncuya boyamam konusunda çok sayıda öneri alıyorum, aracın koltuk ve kapı döşemeleri turuncu olduğu için sırıtacağını zannetmiyorum, müsait bi zamanda onları da boyamayı düşünüyorum.

Kaporta konusunda boya, düzeltme isteyen yerler mevcut, şuan bu haliyle kışı geçirip yaza doğru o konuya da bi el atıcaz, ardından kaliteli bi boya koruma işlemiyle kaporta işine de son vermeyi planlıyorum.

Müsait zaman bulabilirsem farları da karartmayı düşünüyorum fakat hayal kırıklığı yaşamaktan korkuyorum, o konuda şüphelerim var, tavsiyelerinizi bekliyorum

fevzi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    hayırlı olsun kazasız belasız , çok mantıklı bir araç ben 3 aydır arıyorum yok bulamadım ya fiyatları çok ucuk ya araba turşu çıkıyor

Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı fevzi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    hayırlı olsun kazasız belasız , çok mantıklı bir araç ben 3 aydır arıyorum yok bulamadım ya fiyatları çok ucuk ya araba turşu çıkıyor
    Teşekkür ederim. Dediğin gibi hocam saçma sapan arabalara saçma sapan rakamlar istiyorlar, ucuz olanlar da ayakta zor duruyor alsan bi o kadar daha harcarsın

GuneyOnur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Maşallah bende aynı araçtan aldım benimkisi biraz tesadüf oldu tabii ki oturduğum semtte 2008 1.4 dizel 185 binde 2. Sahibinden bulduğum orjinal aracı kaçırmak istemedim.Bir çok şey yaptım diyemem bikaç dokunuş yaptım spoyler ve marşpiyel siparişi verdim yaza kadar flap ve difüzör 2 lisinide tamamlıyıcam ayrıca c4 yada vts jantı takıp noktalamak istiyorum.Egzoz sesinide paylaşabilirsen hocam çok sevinirim.Bende kat ve son iptali yapıp sona kadar düz boru çekmeyi planlıyorum ama yazılım olayına pek sıcak bakmıyorum çünkü bunların çoğunda intercooler yok yazın sıkıntı olabilir ama takanlar var tabiiki

Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı GuneyOnur Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Maşallah bende aynı araçtan aldım benimkisi biraz tesadüf oldu tabii ki oturduğum semtte 2008 1.4 dizel 185 binde 2. Sahibinden bulduğum orjinal aracı kaçırmak istemedim.Bir çok şey yaptım diyemem bikaç dokunuş yaptım spoyler ve marşpiyel siparişi verdim yaza kadar flap ve difüzör 2 lisinide tamamlıyıcam ayrıca c4 yada vts jantı takıp noktalamak istiyorum.Egzoz sesinide paylaşabilirsen hocam çok sevinirim.Bende kat ve son iptali yapıp sona kadar düz boru çekmeyi planlıyorum ama yazılım olayına pek sıcak bakmıyorum çünkü bunların çoğunda intercooler yok yazın sıkıntı olabilir ama takanlar var tabiiki
    Öncelikle hayırlı olsun kazasız belasız binin. VTS Spoiler, ön lip ve custom arka difizör benim de planlarım arasında ama yaza doğru kaporta-boya işlerini yaptırırken aradan çıkaracağım. TE37'leri açıkcası yeni jant alana kadar boş durmasın diye taktım ama beklediğimden çok daha güzel oldu ve çevremden çok olumlu tepkiler aldım, bi süre satma işini erteledim böyle binicem. TE37 leri satarsam C4 veya VTS jantı alıp gunmetal e boyayıp takmayı düşünüyorum. Eksoz konusuna gelince; yakın zamanda ufak bi video çeker atarım buraya buradan bakarsınız. Kat iptalini muayene sonrası yapmayı planlıyorum, kat iptali sonrası da yazılım yaptırıcam. Geçen sene 307 ve fiestaya hemen hemen aynı zamanda soft yazılım yaptırdım, ikisinde de ne yazın ne de kışın hiçbir problem yaşamadım yazılımla alakalı. Fiesta pert oldu fakat 307'yi yazılımlı olarak hala günlük kullanıyorum problemsiz bi şekilde (aman nazar değmesin ). Intercooler bayadır aklımda, yaza doğru ufak bi intercooler takmayı bende düşünüyorum, sonuçta 1.4 68hp'lik bi motor, büyük bi intercooler a gerek yok bence. Faydasının olacağına eminim. Sizden önce takmış olursam izlenimlerimi paylaşırım, aynı şekilde siz daha önce takarsanız yorumlarınızı bekliyorum.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler