User Tag List

Sayfa 1/3 123 SonSon
40 sonuçtan 1 ile 19 arası

Konu: Peugeot 406 SV - 2.0 HDI 110hp

Birkan61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    11 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Thumbs up Peugeot 406 SV - 2.0 HDI 110hp

Merhaba beyler

Bu konuyu açma maksadım öncelikli olarak bu aracı almak ve tanımak isteyen kişilere yardımcı olmak, bilgi verebilmek

Aracı artık yeterince tanıdığımı düşünüyorum değişmediğim parçası yaptırmadığım el atmadığım yeri kalmamıştır motor indirme haricinde her türlü civatasını söküp takmışlığım var diyebilirim

Belki hatırlayanınız vardır, 406 serüvenim konyadan 2001 model yine dizel manuel 246.000km'de almış olduğum lacivert bir 406 idi

Kendisi ile basın ekspress yolunda talihsiz bir kaza sonucu tam 160km sürat ile bariyerlere çarptım..

Şans mı desem, anne duasımı desem bilemedim burnum dahi kanamadan çok ufak bir sıyrık ve küçük darbeler ile burnum kanamadan yürüyerek indim bu araçtan kemerim takılı olmadığı halde

Kendisi ile 252.000 km'de vedalaştık, kaskom olmadığı için 3000 liraya hurda olarak satışını verdim

Bu kazadan bir süre sonra arabasızlık canıma tak ettiydi, tatilde sahibindende gezerken 2004 model dizel manuel bir araç buldum yine km'si 187.000km'de, tramersiz, 2.sahibi ve fiyatı oldukça uygundu emsallerine göre, hemen arayıp tatil dönüşü eve girmeden arabanın yanına geleceğimi belirterek araç sahibi ile anlaştım

Tatil bitimi dediğim gibi hemen aracın yanına gittim, aracın yürüyenine ve motoruna baktırıp pazarlığımıda yapıp aracı aldım.

Şimdilik biraz kesmek zorundayım vakit darlığından ötürü yarın akşam ve devamında yazmaya resim eklemeye ve araç hakkında bilgiler vermeye devam edeceğim..

Devamı gelecek

__

09.01.2017 Güncelleme ;

Arabayı aldığımda boya manasında harap haldeydi, ilk işim aracı tavan hariç boyatmak oldu..

Merak eden olur diyerekten yazıyorum, dost işi 2000 TL'ye boyattım ( arka tampon tamiri dahil )

Boya bitti mal antilop oldu..

Aslan kuzenim evlilik yoluna girmiş, bizde gerekeni yapıp samsun yolculuğuna başladık

Babamla tanıştırayım sizi

Depoyu doldurduktan sonra 721km yol yapıp depoda kalan yakıt

Gelinle damadı dolaştırırken bir kare aldum

Ardından yırtılmış olan deri direksiyon ve vites topuzunu topkapı sanayide kaplattım.. Toplam maliyeti 180 TL oldu

Bugünlük resim baabında bu kadarız yine kısıtlı vakitten ötürü, diğer günler tekrar devam edeceğim..

Güncelleme 10.01.2017 ;

Araba kazasız, tramersiz, uygun fiyatlı idi ama eksikleri bitmiyordu

12 yıllık farların artık bir temizliğe ihtiyacı vardı

Peşine amerikan parkıda yapıştırdık tabi olmazsa olmazımız

Fabrikasyon ses sistemi olarak JBL kullanıyor 406, hatta aracın fabrikasyon amfisi dahi mevcut.

Orjinali rezalet olmasada, eski fiat kullanıcısı olarak puntonun orjinal ses kalitesinden çok daha iyi olsada artık yetersiz gelmeye başlamıştı

Çok sevdiğim abilerim özen hi-fiye aracı teslim ettim, kafalarına göre takılmalarını istedim

- Sony MEX-XB100BT / 4x100 çıkış kendinden amfili teyp
    - Focal PS165 mid takımı
    - Focal TN43 tweeter
    - Cadence CVL65 mid takımı ( orjinalde arkalar normalde oval, işlem yapılarak mid takımı için uygun hale getirildi )
    - MG Audio 600.5 ( 5 kanal amfi )
    - Cadence 500watt'lık çıtır bass
    - Kapı içlerine M Acoustic izalasyon kaplandı
    - Bass Kontrolü küllük içine montajladık

ve tam istediğim gibi yeterli düzeyde bir sisteme sahip olmuş oldum

Ardından yazılımımız yapıldı ve üstüne keyif cilası atıldı

Dynoya çıkmadık fakat tahmini soft olarak 135 - 138hp olduk diye düşünüyorum

Sakin kullanımda yakıtım yol bilgisayarına göre 1 litre gibi bir düşüş yaşadı

Ucuz etin yahnisi bitmiyordu, aracın sunroof tahliye kanalı tahminimce 12 yıl boyunca hiç temizlenmemiş..

İlk yağmurda araç içine su almaya başladı sağ yolcu tarafından

Ön direklerden tahliye hortumlarını söküp, sunrooftan hortum içine boydan boya ince bir çubuk uzatarak su yardımıyla kanalları temizledim

Makina ile iyice kuruttum ama annemin bide pirinç dök nemini alır demesiyle anneciğimide kırmadım tabiki

Tekrardan yarın görüşmek üzere 406 ile alakalı olan genel paylaşımımı haftasonu yazıya dökeceğim
    Konu Birkan61 tarafından (10-01-2017 Saat 18:41 ) değiştirilmiştir.
    - Bize Her Yer TRABZON

Uzaklaştırılmış Kullanıcı
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bu aralar dizel aile boyu bir araba bakınırken birkaç oldu tavsiye ediliyor. Daha yüksek bir araç hayal etsemde aklımın bir köşesinde. Merakla bekliyorum devamını hemşerim.

BAT9 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Taxi filmi sayesinde daha çok sevdiğim bir araç kendileri sizin arabanızda gayet canlı duruyor güzel günlerde kullanırsınız umarım. Şile tabelasını 32000 görünce şaşırdım çocukluğumda alıştım 10000 görmeye tuhaf geldi valla orası bile ne kadar artmış, tabelanın bile yeri değişmiş burası ışık üniv. gelmeden önceki benzin istasyonunun çıkışı sanırım değil mi?

taylaner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Allah beterinden saklasın ... Yeni araçta çok güzel kazasız belasız...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    11 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı PULAT Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bu aralar dizel aile boyu bir araba bakınırken birkaç oldu tavsiye ediliyor. Daha yüksek bir araç hayal etsemde aklımın bir köşesinde. Merakla bekliyorum devamını hemşerim.
    22 - 25 lira civarına temiz düzgünü için bu segmentte kesinlikle tavsiye edeceğim bir araba abim, özellikle bağımsız süspansiyon, sağlam kemikli olması ardından donanım yakıt gibi konular insanı cezbediyor

Yaşa bağlı kronik hastalıklar, yakıt tüketimi, motor durumu, özellikle dikkat edilmesi gerekenler konusunda detaylı yazımıda en uygun zamanda paylaşacağım

Alıntı BAT9 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Taxi filmi sayesinde daha çok sevdiğim bir araç kendileri sizin arabanızda gayet canlı duruyor güzel günlerde kullanırsınız umarım. Şile tabelasını 32000 görünce şaşırdım çocukluğumda alıştım 10000 görmeye tuhaf geldi valla orası bile ne kadar artmış, tabelanın bile yeri değişmiş burası ışık üniv. gelmeden önceki benzin istasyonunun çıkışı sanırım değil mi?
    Sağol Allah razı olsun kardeşim

Üniversite tarafını tam bilmiyorum ama dediğin gibi shell benzinliği geçer geçmez saklıgöl ahmetli köyü tarafına dönmeden tabelanın bulunduğu yer

Alıntı taylaner Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Allah beterinden saklasın ... Yeni araçta çok güzel kazasız belasız...
    Amin, cümlemizi kardeşim.. Teşekkür ederim kat kat iyileri senin olsun inşallah
    Konu Birkan61 tarafından (08-01-2017 Saat 20:42 ) değiştirilmiştir. Sebep: Ekleme..
    - Bize Her Yer TRABZON

Post Thanks / Like
    Mentioned
    16 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Özel değil ise, aracın boya durumu ile fiyatını paylaşabilir misiniz? Baktığım 2,3 araç var kıyaslama yapacağım.

Kazasız, belasız olsun.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    13 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Araç sahibiyle benimde gorusmuslugum vardı hayırlısı olsun

E21hamza - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Hayırlı olsun maşallah yeni aslan da gayet güzel.

taytay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    21 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Hayırlı olsun kazasız belasız, 406 nın makyajlı kasasını çok severim önceden beri, senin ki de maşallah çok temiz duruyor.
    Geçirdiğin kazaya da çok üzülmüştüm tekrar geçmiş olsun.

Ssamet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Hayırlı uğurlu olsun Birkan. Bizim memlekette 406 çok fazla. Hatta ***** sitede en pahalı 406lar Maraşta. Güle güle bin maşallahı var. Kendini gösteriyor.
    -2006 Kia Cerato 1.5 Crdi- Oem Hybrid / Kat-Egr Off

Dean's - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Öncelikle geçmiş olsun. Allah beterinden saklasın. Araca gelince çok şık duruyor maşallahı var kazasız , belasız binin inşallah.

EREN34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    41 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Sonunda arabanın yüzünü gördük

Bunların full olanları mı SV diye geçiyor?

AliGizda - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    40 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    406' ları bize sevduren uşak Diğerine çok üzülmüştüm bunu aldığını görünce bir o kadar sevindim kardaşum. Devamini bekliyoruz

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    merhaba. kaza yaptığın araç çok çok çok büyük ihitimalle ostimde. plakasına gidip bakacam. adam kazayı kendisinin yaptığını ve kesinlikle 406 önermediğini kaza yaptığından beri arabanın g*tünü toplayamadığını söyledi. renkler ve plakan aynı. sadece son rakamları hatırlamıyorum. çok büyük bi kaza atlattık dediler bana.

metin_1989 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    kmde ne yakıyor bu araclar? maşallah allah tekrar kaza bela vermesin

FB10ur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Hayırlı olsun kazasız belasız sürüşler.

alperaslann - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    maşallah güle güle kullanın

Post Thanks / Like
    Mentioned
    11 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ckrc Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Özel değil ise, aracın boya durumu ile fiyatını paylaşabilir misiniz? Baktığım 2,3 araç var kıyaslama yapacağım.

Kazasız, belasız olsun.
    19.500 TL'ye aldım, vergiyide satıcı ödedi 19.300 civarına geldi tabi şu sıralar bu rakamın yanına yaklaşamıyor piyasası

3 ya da 4 parçası boyalıydı ama boyası iyi durumda değildi vernik yanığı bolca çizik ve tamponda kırık vardı

tavan hariç komple boyattım ben

Alıntı dieselpower Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Araç sahibiyle benimde gorusmuslugum vardı hayırlısı olsun
    Benden önce konuştuysanız kaçırmışsınız valla

Alıntı E21hamza Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hayırlı olsun maşallah yeni aslan da gayet güzel.
    Sağolasın kardeşim, eski araç için seninle epey konuşmuştuk ey gidi

Alıntı taytay Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hayırlı olsun kazasız belasız, 406 nın makyajlı kasasını çok severim önceden beri, senin ki de maşallah çok temiz duruyor.
    Geçirdiğin kazaya da çok üzülmüştüm tekrar geçmiş olsun.
    Eyvallah abim benim Allah razı olsun

Elimden geldiğince bakmaya çalışıyorum

Senin yavruyuda takip ediyoruz onada kocaman maaşallah

Alıntı Ssamet Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hayırlı uğurlu olsun Birkan. Bizim memlekette 406 çok fazla. Hatta ***** sitede en pahalı 406lar Maraşta. Güle güle bin maşallahı var. Kendini gösteriyor.
    Sağolasın kardeşim, dediğin gibi maraş 406 cenneti bazı arabalar temiz ama bazıları cidden anlamsız rakam yazıyorlar

Alıntı Dean's Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Öncelikle geçmiş olsun. Allah beterinden saklasın. Araca gelince çok şık duruyor maşallahı var kazasız , belasız binin inşallah.
    Eyvallah kardeşim çok sağol

Alıntı EREN34 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sonunda arabanın yüzünü gördük

Bunların full olanları mı SV diye geçiyor?
    Uzun zamandır aklımda abi ama o kadar çok şehir dışına çıkıyorum ki inan imkân bulamıyorum şu satırları otele yeni girdiğim dakikalarda izmit sahilinden yazıyorum

Evet abi nadir olan 1.8 olanlarını saymaz isek 2 tip donanımı mevcut ST ve SV olmak üzere

ST baz donanım, SV full olanıdır opsiyon olan tek şey sunroof 2 donanım paketindede, fakat genelde her araçta sunroof tercih edilmiş

Alıntı AliGizda Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    406' ları bize sevduren uşak Diğerine çok üzülmüştüm bunu aldığını görünce bir o kadar sevindim kardaşum. Devamini bekliyoruz
    Arka tipi haricinde bende seviyorum kanks ama arkasını bi sevemedim

Eyvallah Allah razı olsun Alim, yavruya bakmaya çalışıyoruz elimden geldiğince

Alıntı HasanCanYazici Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    merhaba. kaza yaptığın araç çok çok çok büyük ihitimalle ostimde. plakasına gidip bakacam. adam kazayı kendisinin yaptığını ve kesinlikle 406 önermediğini kaza yaptığından beri arabanın g*tünü toplayamadığını söyledi. renkler ve plakan aynı. sadece son rakamları hatırlamıyorum. çok büyük bi kaza atlattık dediler bana.
    Merhaba kardeşim, ben kaza yaptıktan sonra sefaköy rüya otomotive satmıştım. Ondan sonra tesadüfen ilanda gördüm yakın zamanda, şuanda araç tekirdağ çorluda.. Hatta ilanı koyan arkadaşla görüşüp eski aracımdan bir iki parça aldım

Ağır kazalı bir fransız aracından her zaman uzak durulması lazım ki pertlik duruma gelmiş bir araçtan hayır beklemekte doğru olmaz zaten

Bende ölümden döndüm, eski aracım punto olsaydı bu kazada ben rahmetli olmuştum açık ve net..

sahibinden.com - Satılık, Kiralık, 2.El, Emlak, Oto, Araba, Alışveriş, Hizmet, Kariyer, İş İlanları, Bilgisayar, Cep Telefonu, Tekne, Motosiklet, İş Makinesi fiyatları - ilan ve alışverişte ilk adres

Alıntı metin_1989 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    kmde ne yakıyor bu araclar? maşallah allah tekrar kaza bela vermesin
    Sağol baba eyvallah

En son ölçümümde 0.33 kuruş şehir içi, normal kullanım, E5'e bile girilmemiş vaziyette

Uzun yol olarak 313 TL mazot (68 litre) tapagaz, 160 - 180km ortalama hız devamlı, istanbul - aydın git gel, 1176 km yol.. Yani 0.26 kuruş

Hava şartlarına göre bazen anlamsız az yaktığıda oluyor

(Turbo,intercooler,enjektör,egr,emme manifoldu,hortumlar vs tertemiz yeni bakımı yapıldı)
    - Bize Her Yer TRABZON

Rec.O - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Maşallah kankam cocukluk hayallerimi süsleyen bir araba 406 = taxi takipteyim.. canımsınn

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler