User Tag List

9 sonuçtan 1 ile 9 arası

Konu: Skoda Octavia 1.4 tsi

semih4718 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Thumbs up Skoda Octavia 1.4 tsi

Merhaba,

Uzun zamandır aranızda olmama rağmen konuyu yeni açabildim. Golf 5 1.6 fsi aracımı sattıktan sonra 1 yıldan fazla bir süredir octavia 1.4 tsi 122 hp Ambiante kullanmaktayım. Comfortline (2004 ün en donanımlısı) Golf 5 kadar donanmlı olmasada performans ve rahatlık açısından beklentilerimin üstünde bir araç çıktı. aldığımda 80 Bin KM'de idi şuan 100Bine dayanmış durumda.

Alır almaz üzerindeki swing teybi değişip orjinal bolero taktım. Fabrika çıkışı 225x45x17 ebat lastiklere sahip. Ayrıca Dr. Ecu Quattro Garage Bekir'de soft yazılım atıldı. Kastamonu-Ankara gidiş-dönüş sakin kullanımda (100km/s civarı) 5.0 lt tüketimleri çok rahat gördüm.

Aracın en büyük eksikliği elegance donanım olmaması. Sensörlerden ziyade direksiyondan kumanda ve kol dayamanın eksikliğini çekmekteyim. Kısa vadede downpipe ve filtre modifikasyonları eklemek istiyorum. Bu noktada diğer önerilerinizi duymak isterim.

8.000rpm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    16 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Maaşallah aracınız golfü bagajına alır , az bile söylemişsiniz beklentilerinizi karşılamasını
    Bence bir takım kaliteli hafif jant gerekir , oz ultraleggera veya enkei rpf1 tartışmasız
    Yay da görünüşü ciddi değiştirecektir ama octavia konforlu bir araç , şahsen tavsiye etmiyorum
    Bence başka da birşeye gerek yok zira araç ve motor ile ilgili amaçları doğru konumlandırmak lazım

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı 8.000rpm Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Maaşallah aracınız golfü bagajına alır , az bile söylemişsiniz beklentilerinizi karşılamasını
    Bence bir takım kaliteli hafif jant gerekir , oz ultraleggera veya enkei rpf1 tartışmasız
    Yay da görünüşü ciddi değiştirecektir ama octavia konforlu bir araç , şahsen tavsiye etmiyorum
    Bence başka da birşeye gerek yok zira araç ve motor ile ilgili amaçları doğru konumlandırmak lazım

Octavia sayesinde korkusuzca heryere gidebiliyorum. Zira şehiriçi nakliye bile yapılır bu bagajla Jant konusunda OZ Superturismo Gunmetal sanırım süper olur. Denenmişi var aşağıdaki resimde. Hem görüntü Viraj performanısını arttırmak için yay düşünülebilir aslında ama yaşadığım bölgenin yolları kötü olduğu için konfordan ödün veremiyorum maalesef

8.000rpm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    16 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    ben ultraleggera'yı ağırlık için tavsiye etmiştim , superturismo biraz daha ağırdı sanırım
    sizin makine standardı 1,4-122 ve octavia kasa ağırlığı sebebiyle jantlardan atacağınız ağırlık çok ciddi fark yaratacaktır

ErayCerit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    kasa ve motor olarak çok sevdiğim bir araç kazasız belasız kullanın Aklınızda bulunsun CAX kodlu motorlar LPG ile çok güzel uyum sağlıyor ve cidden aşırı tasarruf sağlıyor uzun vade binecekseniz kesinlikle öneririm

canozgur106 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    19 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Hey maşAllah koca gemi bu
    ALLAH VAR GAM YOK..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    ben ultraleggera'yı ağırlık için tavsiye etmiştim , superturismo biraz daha ağırdı sanırım
    sizin makine standardı 1,4-122 ve octavia kasa ağırlığı sebebiyle jantlardan atacağınız ağırlık çok ciddi fark yaratacaktır
    Haklısın Ben bunu listeme yazayım

kasa ve motor olarak çok sevdiğim bir araç kazasız belasız kullanın Aklınızda bulunsun CAX kodlu motorlar LPG ile çok güzel uyum sağlıyor ve cidden aşırı tasarruf sağlıyor uzun vade binecekseniz kesinlikle öneririm
    Çok düşündüm tüp olayını ancak yazılım ile beraber uygulanamayacağını söylediler. Bende tercihimi yazılımdan yana yaptım. Daha önce uygulayan tanıdık biri varsa görüştürebilirsen çok sevinirim.

Hey maşAllah koca gemi bu
    3 ceset sığar bagaja

ErayCerit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı semih4718 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Haklısın Ben bunu listeme yazayım

Çok düşündüm tüp olayını ancak yazılım ile beraber uygulanamayacağını söylediler. Bende tercihimi yazılımdan yana yaptım. Daha önce uygulayan tanıdık biri varsa görüştürebilirsen çok sevinirim.

3 ceset sığar bagaja
    @MKT Dr.Ecu bayisi arkadaşımız bu konuda yardımcı olacaktır sanırım. Tüpden sonra yazılım da yaptıracaktım ama arabanın ömrü yetmedi talihsiz bir kaza sonucu kendilerini kaybettik. Fakat herkes tüple beraber yazılımın çok iyi olacağı yönünde konuşuyordu

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ErayCerit Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    @MKT Dr.Ecu bayisi arkadaşımız bu konuda yardımcı olacaktır sanırım. Tüpden sonra yazılım da yaptıracaktım ama arabanın ömrü yetmedi talihsiz bir kaza sonucu kendilerini kaybettik. Fakat herkes tüple beraber yazılımın çok iyi olacağı yönünde konuşuyordu
    Yazık olmuş. Benim yazılımda Dr. ECU zaten ama PRINS'in önderilen modeliyle uyumlu olmadığını söyledi Quattro Garage Ankara belki farklı bir marka kullanılınca olabilir bilemiyorum

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler