User Tag List

Sayfa 5/5 İlkİlk ... 345
94 sonuçtan 77 ile 94 arası

Konu: Deli dolu geçen kocaman bir 7 sene artık zamanı geldi yazmanın.

B.Battal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ev Okmeydanı taraflarında galiba mt-07'ne bakmaya gelmiştim bir zamanlar benzetmediysem

cannn22 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    16 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı B.Battal Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ev Okmeydanı taraflarında galiba mt-07'ne bakmaya gelmiştim bir zamanlar benzetmediysem
    Ben sizi hatırlayamadım. O yüzden kesin bir şey diyemiyorum, eğer bendim diyorsanız sizsinizdir yani.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    17 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı cannn22 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hevesiniz varsa heveslerinizi, hayallerinizi ertelemeyin.
    Bende öylr düşünüyorum

İzzet Göçmen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    hep ailemin yüzüne 17 imde a2 almıstım 2014 yılı tıko param hazırlı yamaha bayisi kapandı diye sabah gidicektik almaya yas tutmuyorki,aile konseyi toplanıp araba aldırdılar içimde hala uktedir su sıralar kuduruyorum askerlik var kullanmasam bile odama koyucam kısa kesmeyin ama Kazasız belasız özel degilse fotograf programı nedir ios kullanıyorum varmıdır ?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    16 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı İzzet Göçmen Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    hep ailemin yüzüne 17 imde a2 almıstım 2014 yılı tıko param hazırlı yamaha bayisi kapandı diye sabah gidicektik almaya yas tutmuyorki,aile konseyi toplanıp araba aldırdılar içimde hala uktedir su sıralar kuduruyorum askerlik var kullanmasam bile odama koyucam kısa kesmeyin ama Kazasız belasız özel degilse fotograf programı nedir ios kullanıyorum varmıdır ?
    Snapseed en güzel çözüm

canimrecepcim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    13 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    @cannn22

Konuyu okuyup gaza geldim.Bugün bizde bulunan Honda MSX ile biraz alıştırma yaptım.Motor ufak tatlı şirin bişey inanılmaz keyif aldım diyebilirim.Bu ay dorse ehliyetimi alırken yanına bir A sınıfı daha eklicem şimdi

Yalnız kafamda bi soru var,başlangıç olarak mt 07 nasıl olur.Öyle hız mız takılmadan kullansak zorlanırmıyım ? Zaten eğitim ve sınav için kullandığımız için gazını kıstırmıştık ama yine de çekiniyorum.
    - Doğruları konuştuğundan dolayı hüküm giymiş user.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    16 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ILongBoardDude Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    @cannn22

Konuyu okuyup gaza geldim.Bugün bizde bulunan Honda MSX ile biraz alıştırma yaptım.Motor ufak tatlı şirin bişey inanılmaz keyif aldım diyebilirim.Bu ay dorse ehliyetimi alırken yanına bir A sınıfı daha eklicem şimdi

Yalnız kafamda bi soru var,başlangıç olarak mt 07 nasıl olur.Öyle hız mız takılmadan kullansak zorlanırmıyım ? Zaten eğitim ve sınav için kullandığımız için gazını kıstırmıştık ama yine de çekiniyorum.
    Dostum sıkıntılı olur. Gazını kıstırabilme gibi bir durumunuz yok. Yani ben hiç bir kurs firmasının motoru yavaşlatmak için yazılım yaptırıp ve 1.000-1.500 lira bir meblağ ödeyeceğini düşünmüyorum açıkçası.

Nacizane tavsiyemdir aceleci olmayın. MT-07 başlangıç seviyesi olarak ciddi derece de tehlikelidir. Gaz tepkileri inanılmaz derece anlıktır. Düşündüğünüz gibi tepki gelir. Bence aceleci olmayın derim. Allah korusun kötü bir durum olabilir tecrübesizlikten dolayı. İst'da Yamaha Daytona motorun bahçesinde bir avuç değil, bir dünya kazalı mt07 ve mt09 var. Gazı ayarlayamadım taklat attım diyinler, birden gazı açtım kafama geçti, frene bastım durmadı, gaz açtım yanladı altımdan çıktı, virajda gaz açtım hızlanmak için motor kaydı düştüm.

Bunun gibi nicelerini dinledim. MT hafife alınacak, başlangıç motoru olarak alınıcak, tavsiye edilecek, kullanılacak bir motor değildir. 2 tane MT07 sahibi oldum. Bunları hayaller kurarak değil, tecrübelerime, yaşadıklarıma, gördüklerime, şahit olduklarıma dayanarak sizin de başınıza kötü olaylar gelmemesi amacıyla yazıyorum.

Msx dediğiniz gibi ufak, şirin bir motor. Bence en azından 5.000 km kadar şehir içinde msx kullanın. Yokuşlarda kalkmak için tecrübe edinirsiniz, fren mesafesi, trafikte nerede durulmalı, nelere dikkat edilmeli bunları öğrenir trafik tecrübesi edinirseniz bir sonraki max 500cc 50hp civarı bir motora geçtiğinizde çok çok rahat edersiniz.

MT07 aniden hızlanan, fakat buna oranla hızlandığı kadar çabuk duramayan, yol tutmayan, hafif, frenleri zayıf bir motosiklettir. Hayatınızın ucuz olmadığını, sevenleriniz olduğunu düşünerek bu tavsiyelerde bulunuyorum. Acele etmeyin, önünüzde kocaman bir ömür, yaşayacağınız bir dünya macera var. Motosikletlerin hacimlerini kademe kademe atlamanız sizin bu maceranızı çok daha keyifli ve bilinçli bir hale getirerek size daha güzel anılar bırakacaktır.

canimrecepcim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    13 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Dostum sıkıntılı olur. Gazını kıstırabilme gibi bir durumunuz yok. Yani ben hiç bir kurs firmasının motoru yavaşlatmak için yazılım yaptırıp ve 1.000-1.500 lira bir meblağ ödeyeceğini düşünmüyorum açıkçası.

Nacizane tavsiyemdir aceleci olmayın. MT-07 başlangıç seviyesi olarak ciddi derece de tehlikelidir. Gaz tepkileri inanılmaz derece anlıktır. Düşündüğünüz gibi tepki gelir. Bence aceleci olmayın derim. Allah korusun kötü bir durum olabilir tecrübesizlikten dolayı. İst'da Yamaha Daytona motorun bahçesinde bir avuç değil, bir dünya kazalı mt07 ve mt09 var. Gazı ayarlayamadım taklat attım diyinler, birden gazı açtım kafama geçti, frene bastım durmadı, gaz açtım yanladı altımdan çıktı, virajda gaz açtım hızlanmak için motor kaydı düştüm.

Bunun gibi nicelerini dinledim. MT hafife alınacak, başlangıç motoru olarak alınıcak, tavsiye edilecek, kullanılacak bir motor değildir. 2 tane MT07 sahibi oldum. Bunları hayaller kurarak değil, tecrübelerime, yaşadıklarıma, gördüklerime, şahit olduklarıma dayanarak sizin de başınıza kötü olaylar gelmemesi amacıyla yazıyorum.

Msx dediğiniz gibi ufak, şirin bir motor. Bence en azından 5.000 km kadar şehir içinde msx kullanın. Yokuşlarda kalkmak için tecrübe edinirsiniz, fren mesafesi, trafikte nerede durulmalı, nelere dikkat edilmeli bunları öğrenir trafik tecrübesi edinirseniz bir sonraki max 500cc 50hp civarı bir motora geçtiğinizde çok çok rahat edersiniz.

MT07 aniden hızlanan, fakat buna oranla hızlandığı kadar çabuk duramayan, yol tutmayan, hafif, frenleri zayıf bir motosiklettir. Hayatınızın ucuz olmadığını, sevenleriniz olduğunu düşünerek bu tavsiyelerde bulunuyorum. Acele etmeyin, önünüzde kocaman bir ömür, yaşayacağınız bir dünya macera var. Motosikletlerin hacimlerini kademe kademe atlamanız sizin bu maceranızı çok daha keyifli ve bilinçli bir hale getirerek size daha güzel anılar bırakacaktır.
    Yazılımla falan değil ya bu gaz teline bir mekanizma takıldı gazı açamıyorsun.

Ama tehlikeli diyorsan o ayrı tabi.Ben kendime zihniyet olarak güveniyordum hani gaza gelip hızlanmam vs diye.Ama işte demin videoları izlerken gördüm ki Türkiye'de iş biraz farklı.Yani ne kadar akıllı düzgün gitsen trafikte ayna-sinyal kullanmayıp gireceği sapağa son saniye girmeyi tercih eden arkadaşlar çok fazla.Mt07 ile ilgili biraz da araştırdım frenleri yetersizmiş.

Tüm hevesim kaçtı ehliyetini alayım dursun kenarda.Zaten eve gidip gelemem koyacak yer yok.Bulunduğum yerde çalınması garanti gibi.
    - Doğruları konuştuğundan dolayı hüküm giymiş user.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    17 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    2 gün önce yazıldım A2 ye 1 ay sonra ehliyetime kavuşucam Başlangıç olarak mondial 150 vulture düşünüyorum

Post Thanks / Like
    Mentioned
    16 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Tayfun.O Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    2 gün önce yazıldım A2 ye 1 ay sonra ehliyetime kavuşucam Başlangıç olarak mondial 150 vulture düşünüyorum
    Kardeşim bütçen nedir tam olarak. Ona göre elimden geldiğince yardımcı olmaya, fikir vermeye çalışayım.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    17 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Kardeşim bütçen nedir tam olarak. Ona göre elimden geldiğince yardımcı olmaya, fikir vermeye çalışayım.
    2-3 arası belki 4

Post Thanks / Like
    Mentioned
    16 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    2-3 arası belki 4
    Bajaj discovery 150F bakabilirsin. Satarken de elinden çıkarman kolay olur. Patçaları ucuzdur, servisi her yerde vardır. Yeni yenidir işte

Post Thanks / Like
    Mentioned
    17 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bajaj discovery 150F bakabilirsin. Satarken de elinden çıkarman kolay olur. Patçaları ucuzdur, servisi her yerde vardır. Yeni yenidir işte
    aslında mantıklı abi ama Isparta da bajaj çok var ama satan yok bende pusuya yattım zaten bajaj-mondial arası bakıp duruyorum

Post Thanks / Like
    Mentioned
    16 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    aslında mantıklı abi ama Isparta da bajaj çok var ama satan yok bende pusuya yattım zaten bajaj-mondial arası bakıp duruyorum
    Allah gönlüne göre en hayırlısını nasip etsin kardeşim. Hayırlısı ile alır, kazasız belasız kullanırsın inşallah.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    17 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Allah gönlüne göre en hayırlısını nasip etsin kardeşim. Hayırlısı ile alır, kazasız belasız kullanırsın inşallah.
    Amin abi cümlemize, sen ateşledin içimde ki kıvılcımı abi

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    @cannn22 yokmu birseyler takıpteyizz

Post Thanks / Like
    Mentioned
    16 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Çok yoğunum aslında ben konuyu bile unutmuştum tamamen.

Herkese merhaba diyerek başlayalım o zaman

600RR'ı sattım ben, aslında Kawa 636 bakıyordum 2015-2016 model. Aradım ettim, yedim attım. Bayiler, 2.el dükkanları, sahibinden.com gezmediğim yer kalmadı ama 2.el temiz aklıma yatan bir motor bulamadım. Saat gece 22.30 - 23.00 civarı, arkadaşımın evindeyim oturduk çay içiyoruz. Dedim şu 1000RR'lara bir girip bakayım. Bir baktım ilanda bir motor var, 2015 model 1000RR SP, hemide öhlins, brembolu yaniiiiii

Dedim ben bunu alırım, aradım adamı, evide çok yakındı bana. Dedim motoru ilandan kaldırır mısın abi, almaya geliyorum yarın dedim. Tamam kardeşim sen yarın gel, motoru gör, sonra kaldırırız dedi. Dedim abi, motor dediğin, yazdığın gibiyse aldım işte, kaldır daaaa dedim En fazla expere gideriz, sonra ben gazlar giderim haberin olsun dedim Motoru ilana koyulduktan 17 dk sonra ben aldım, hızlı olduğumu söylemiş miydim daha önceden

Allah'ın izniyle makineyi aldık, expere gittik. Makine boncuk, cıncık üzerinde sigara bile içilmemiş çıktı Servis alabileceğin en temiz SP'yi bulmuşsun ben şuanda daha temizini görmedim, maşallah kardeşim hayırlı olsun dedi. Allah razı olsun abim, daha güzelleri S1000RR'lar ya da gönlünde her ne varsa Allah'ım en hayırlısını sana nasip etsin diyerek ayrıldım servisten

Yavru kapıya gelir, eriyorum karşısında resmen. Allah'ım herkese daha güzellerini daha iyilerini nasip etsin inşallah

En büyük hayallerimden birisiydi repsol. Hamd olsun, şükürler olsun Rabbim nasip etti mutluluğu, sizin olduğunu bilmek çok başka bir şey.

Benim Rot'u Edirne'den getirdim. Rahatsızdı biraz yaşının verdiği yorgunlukla beraber. Aşıları vardı yapılacak, veterinere gitmesi gerekiyordu onuda getirmiştim köyden. Dedim 1000RR'ıma iyi bak kanki, sana emanet

Sonra tabiki gazlamaya çıktık ama fazla fotoğraf yok maalesef. Hava soğuktu baya güneşin olduğuna bakmayın, 3 kat giydim, üzerimde motosiklet montu götüm dondu, içim sızladı resmen. Pek keyifli olmadığı için nadir fotoğraf çektik

1000RR bende toplamda 2 ay kaldı ve 800 km kadar gezdim 2 ayda, 6 kere zincir temizledim yağladım. Ortalama 150-200 km'de bir zincir temizliği, her dışarı çıkarmamdan ayrıntılı yıkama, temizlik, pasta/cila yapıyordum zaten. Önceden yazdım mı hatırlamıyorum ama bende bel fıtığı var, şehir içinde canıma okuyordu resmen. Ağrıdan 1 hafta yattığım yeri bilmiyor, hastahaneden hastahaneye geziyordum fizik tedavi, ağrı kesici iğneler.. Sağlığımdan değerli değil diyerek 2 ay sonra sattım. Bunlarda son kalan hatıralar.

Önceki postlarım da dediğim gibi, temizlik hastalığı var bende. Hal vaziyet böyleydi işte, doya doya yaşayamadım 1000RR'ı ama nasibimiz bu kadarmış buna da şükür. 600RR'da 280'leri gören ben. 1000RR'de 240 bile görmedim o kadar yani. Hamd olsun olmadı, binemedim, hevesimi alamadım diyemem. Bundan sonraki süreçte 3 ay kadar motosiklet almadım. Sağlık problemleri, fizik tedavi, ağrılarla uğraştım durdum. Ama Allah'ın izniyle yeni post bomba gibi gelicek, şuan son 4 fotoğrafın yerinde başka canavar var
    Konu cannn22 tarafından (31-03-2017 Saat 10:37 ) değiştirilmiştir.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Lütfen dikkatli olun,Cok kardesimiz vefat ediyor,Hırsın kurbanı olmayın hiçbir zaman Takipteyiz Sürükleyici anlatım daha bi güzel ve heyecanlı oluyor

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler