User Tag List

Sayfa 1/4 123 ... SonSon
63 sonuçtan 1 ile 19 arası

Konu: Pony- SN95.0

fatihob - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    14 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)

Pony - SN95 5.0

Aralık 2009 - Aralık 2016 arasında otomobiller hakkında bana herşeyi öğreten bir çok tecrübe yaşatan, onun bana, benim ona çektirmediğim dert bırakmayan Alfa MiTo 1.4T.jetimi sattıktan sonra,

Son birkaç senesini yatarak geçirdiği için içi rutubet kokan, geçmişi hiç bilmediğim, geleceğinde neler yapılabilir bir fikrim olmadan, arabayı yerinden 10cm bile oynatmadan kör bir şekilde 95model Mustang GT aldım. Almadan önce tek düşündüğüm "2.0 motorlara bile artık büyük diyoruz, elektrikliler kapımıza dayanmış, ben birdaha V8 kullanma keyfini nerde bulacam" dı. 33gün olmuş alalı ve iyiki almışım diyorum. Gözümü açan @wolrath Barış abiye ve beni gaza getiren @atituti Atillaya teşekkürler

İlk gün Atilla ile beraber,

Bakımsız kalmış, teyp çerçevesi double din takılma sevdasına kırılmış ve kesilmiş.

Üstünde 2005 üretimi Fulda lastiklerin diş derinliği çok iyidi ama kendisi beton olmuştu. Yokuş yukarı gaza bastığımda burnoutan başka birşey yapmıyor, olduğum yerde sağa sola bakıyordum. 245/45r17 ölçüde 2016üretim 10bin km cıvarında Bmw çıkması Michelin lastik alıdm.

Bir süre ne yapsam diye duşundum, bir yandanda dolar hızla artıyordu. Arabayı aldığıım gün 3civarı olan dolar biranda 4e dayanmıştı. Bu belirsizlikten, ilk etapta çok harcama yapmayıp stok halde tadına bakmak daha sonrasında yürüyene motora yaptıklarımın farkını anlamak amacıyla Hazirana kadar orjinal şekilde binmeye karar verdim. 1-2 pist günene çıkıp hem pist günlerinden ayrı kalamyacam hemde arabayı tanıyacağım.
    Bu yüzden Amerikadan ufak bir sipariş verdim. Buji, buji kabloları, bobin, distributor üst kapağı ve tevzi makarası. Ayrıca ön logo, bir tane jantın orta kapağı aldığımda yoktu onlarında siparişi verdim. 2 adette teyp çerçevesi siparişi verdim.

Gelen bu parçaları taktık, denemelik marşa bastık ama kablolar sarsıntıran kayışa doğru kayıyordu diye deneme turu atmadık. Kablo bağımızda olmadığından bu şekilde bıraktık sonra toplarız dedik ve teyp çevesini söktük. Yarında borusu çıkmış silecek suyu sorununu ve çalışmayan kornayı çözmeyi planlıyoruz.

Amacım 3 sene içinde atmosferik 350hp civarında, iyi yol tutan, eli yüzü düzelmiş hale getirip saklamak. Tabi bunların hepsinde el emeğimin olması, çok başım sıkışmadıkça işin içinden çıkamadığım bir şey olmadıkça rutin bakımlarını ve modifiye parçalarının montajlarını arkadaşlarımla bu çalıştığımız yerde yapmak. MiTodan sonra büyük bir heycana atıldım, bana ve arkadaşlarıma kolay gelsin
    Konu fatihob tarafından (23-01-2017 Saat 15:57 ) değiştirilmiştir.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    14 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    yeni maceran hayirli olacak bro buna eminim , hictiyse her piste ciktiginda aks kesmeyeceksin bu sevindirici kucuk italyandan sonra bu hayvana geçiş enteresan boyutta sıçrama oldu senin için , yuruyen setubundan sonra 300 350 hp ile mukemmel olacaktır

levent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    94 Post(s)
    Tagged
    3 Thread(s)
    akszedelikten kurtulman sevindirici oldu özellikle fatih

pistte de sf çıkarken burnout yaparsan şaşırmam ama şimdiden söyliyim, bide fiyatlar belli olsa yeni sezonun

yürüyene ne zaman / ne yapmayı planlıyorsun peki? bir de kaportaya bi pasta cila işlemi yapın arada
    AR Giulietta 1.6 jtdm2
    ~ 210hp 420nm (ex setup with gtb1549vk) 22.8 sn -1.8 eğim
    ~ 250hp 500nm (ex setup with gtd1752mvkr - giulia 2.2) 14 sn kadran
    1460 kg scaled
    now back to stock.

fatihob - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    14 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    @atituti, senide biraz yorucam, ben evlenmek için düğün salonu bakarken parça bulma işlerini sana bırakıcam

@levent, ben yine aks kesersem bunla şaşırmam. Yuruyen için çok fazla parçası var, para buldukça hepsini getirtmek istiyorum. En iyi ihtimalle 3 senemi alır, ilk siparişi vermem bu senenin sonuna falan denk gelir. Ürünleri hep Amerikadan alcağım için nakliye ücretleri çok aşırı çıkıyor buna bir çözüm bulmalıyım tabi bide doların yükselmesi işleri daha zorlaştırıyor. İlk olarak BC Racing coilover getirtmeyi deneyeceğim, sonrasında ön arka sway bar ve anti roll barları. Subframe connector diye bir parça var, arabanın altında krikoların otursun diye ray gibi olan yerin yanına takılıyor heralde, şaşe rijitliğini arttıyormuş, kulananlar çok memnun ama çok uzun parça nakliyesi çok tutar, onu kendim burda yapmayı deneyebilirim. Arka tarafta control arm olarak geçen MiToda hiç görmediğim alt ve üst olarak farklı 2 parça var. Kimisi tavsiye ediyor, kimisi gereksiz şekilde arkasını salıyor bunu takınca diyor, listemde var ama kararsızım. Daha çok zamanım var zaten onu düşünmek için. Bunlar dışında aklıma gelen diğer birşey, Panyhard Bar adındaki parça. Bunları alırken araya ufak tefek olan gaz kelebeği, egzantrik ve diferansiyel gibi parçalarıda getirtmek istiyorum. Listede çok parça var. Ben hala arabayı öğrenmeye çalışyıorum, MiTodan sonra herşeyiyle farklı bir dünyaya girmiş oldum. Her boş anımda ya xxx parçası nasıl sökülür videosu izliyorum yada sn95 forumlarında kim arabasına ne yapmış, sonuç olarak ne olmuş onları okuyorum

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    hayırlı olsun aracınız. bende de 1999 model new edge olarak geçen manuel vitesli mustang gt var. gerçekten özel ve keyifli araçlar. mustang'le uğraşanları görmek güzel oluyor.

YAS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    45 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    maşallah,hayırlı olsun.konuyu takipteyim
    91' E34 M50B30 Avus blue
    98' E36Cp Cosmosschwarz
    05' E46Touring Titan silber

Berkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    151 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Obuz sen alfayı sattıysan herşey olabilir bu dünyada hayırlı olsun yeni atın
    1881 - 193

oabayram - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Tekrardan hayırlı olsun şekerim, her türlü destek olarak ben ve @aybrskck yanındayız her türlü amelelik yapılır, lojistik destek sağlanır
    leyleğiz

Post Thanks / Like
    Mentioned
    14 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    @Berkan sonunda kurtardik adami alfadan @fatihob farketmez pampa ben hep burdayim

BurakYozgat. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Takipteyim ilgimi fazlasıyla çeken bir araç hayırlı olsun boş bırakmayın buraları
    Real men use three pedals !
    Supercharged e36coupe

SULTANOGLU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    78 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Güle güle kullanın aşırı keyif alacağınızdan eminim.
    74 model sehpa...

wolrath - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    37 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    borç/harç ödenir ama hayat bır daha gerı gelmez fatihim belkı arabaya bındıgımız andan ıtıbaren hep bır ? oluyor, bazen park etmek bıle 15(!) dakıka suruyor arabaları ama yasadıgımız belkıde 10-15 sanıyelık zevk, gunlerce yer edıyor hayatımızda.

gule gule kullan, allah buyuk arıza-kaza gostermesın

Rec.O - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    takipteyim buralar değerlenir, hayırlı olsun

oxygen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Hayırlı olsun Fatih

fthdrn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    233 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Hayırlı olsun aracın mit 07 yi modifiyemden hatırladım. Mustang de maşallah çok güzel duruyor. Techte bu arabayla en haşır neşir herhalde @orcunnn dur. Tecrübelerinden yararlanabilirsin.

altugkocer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    63 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Nicelerin (ben de bunun içindeyim) yapmak isteyip bir türlü cesaret edemediği bir şeyi yapmışsınız O yüzden tebrik ederim. Her gördüğümde ağzımın suyu aka aka sesini dinlediğim ve imrenerek baktığım bir araç. Kazasız belasız kullanın inşallah. Paylaşımlarınızla belki aramızdan bazılarına da ön ayak olursunuz

@wolrath abinin dediği gibi "ama yasadıgımız belkıde 10-15 sanıyelık zevk, gunlerce yer edıyor hayatımızda." Ne kadar da doğru.

metin_1989 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    maşallah allah sabır ve güc versin

MCN21 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    22 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Fatih hayirli olsun 1.4t den sonra buyuk degisim olmus kazasiz belasiz gule gule kullan

SpeedlinE™ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Almadan önce tek düşündüğüm "2.0 motorlara bile artık büyük diyoruz, elektrikliler kapımıza dayanmış, ben birdaha V8 kullanma keyfini nerde bulacam" dı

şu düşünceyi okuyup ardından '' mantıklı '' dememden sonra ilanlarda v8 araçları aratmam çok kısa sürmedi

araç ciddi anlamda çok iyi. Amerikada her türlü parçası var. Mert Gırgırlar abi vardı bu kasadan dı onun aracı çok çok iyidi en son satılığa çıkartmıştı ama akıbetini bilmiyorum. Allah güzel günlerde kullanmayı nasip etsin

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler