User Tag List

Sayfa 1/5 123 ... SonSon
82 sonuçtan 1 ile 19 arası

Konu: Yılların hayali aşkın üç harfli hali e39 528...

fatihdurutuna - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Yılların hayali aşkın üç harfli hali e39 528...

Güncel fotoğraflar son sayfada...

Arkadaşlar öncelikle herkese keyifli forumlar.

Kısa bir dizel maceramızdan sonra özüme dönmeye karar verip bmw arayışlarına başladım , yakın çevredeki satılık olup bütceme uyan tüm bmw lere baktım diyebilirim. e34 , e36 , e46 , e39 derken bir türlü aradığımı bulamadım. Amacım sadece çok el değiştirmemiş markaya saygısı olan bilinçli bir kullanıcıdan güzel bir bmw almaktı...
    Bir gece yine ilanları kurcalarken çok uzun zamandır ilanda olan ama gözüme çarpmayan bir 46 ci ye kafayı takıp uykudan oldum Sabah ilk işim araç sahibine ulaşıp bilgi almak ve pazarlığı yapmaktı öyle de oldu aynı gün içerisinde tüm işleri bitirip biletime kadar alıp paramı hazırlamıştım , yolculuk ankarayaydı. Herşey ankaraya gidene kadar hatta aracı görene kadar çok iyi ilerliyordu. Araç sahibi ile borusanın otoparkında buluşup aracı gördüğümde yıkıldım diyebilirim , yinede elim boş dönmemek için dostumuz olan meba oto ya aracı götürdük inceledik fitiller darmadağan içi berbat halde ve mekanik anlamda da sıkıntıları olan bir araç ile karşı karşıya kaldık... öyle böyle derken ankaranın ayazında cebimizde parayla dımdızlak kaldık. Boş dönmemeyi kafaya koyduğum için favorilerime eklediğim araçlara sırasıyla bakmaya başladım ve ne tesadüf ki tüm baktığım araçlar patates çıktı. En son ümidi keserken çocukluktan beri hayalim olan ilk araba kullanmayı öğrendiğim lise çağlarımda gizlice babamdan anahtarı kaçırıp gezdiğim e39 ile tekrardan yollarım kesişti bu sefer babamdaki gibi 530 değildi makinamız ama onun yavrusu 528 di

Aracın sahibi kızılayda butik işleten ve aracını çocuklarını okula götürüp getirmek için hanımına emanet eden aynı zamanda da adaşım olan fatih abimizdi. Kendisi uzun yıllardır aracın sahibi ve hastası diyebilirim. Hiç tüp takmamış ve tüm bakımlarını eksiksiz olarak yapmış hatta herşeyi noktası virgülüne kadar kayıt altına almıştı.

Konuyu çok uzatmadan biraz da makinamızdan bahsedeyim. Aracım 2000 model m52tu makinaya sahip 313.000 km de 260.*** km ye kadar servis bakımlı ve hiç tüp takılmamış.
    Muhtelif yerlerinde temizlik boyaları var kesinlikle sökülen takılan yok. Motor içi tesisatı iç kondisyonu taban halısı koltukları trimleri tavan ilk günkü durumunda diyebilirim. Donanım olarak bir çok 39 dan daha dolu ekektrikli hafızalı koltuklar,bel kırmalar ısıtmalar servotronicler vs baya bi kabarık donanım listesi mevcut.

Yavaş yavaş fotoğraflara geçmenin vakti geldi.

Öncelikle aracı ilk aldığım günün izmire geri dönüş yolunun fotoğrafları ile başlayayım..

izmire gelir gelmez yavruyu yıkayıp eliniz yüzünü açtık...

Biraz bu şekilde zaman geçirdikten sonra maddi durumumuz el verdikce küçük dokunuşlara başladık , ilk olarak style 32 lerimizi taktık...

Sonrasında dayanamayıp uzun arayışların sonunda oem far takımımız ve tamponumuzu takıp önü biraz yere yaklaştırma kararı aldım. oem halı paspaslarımızın yanına yine oem kauçuklarımız ile beraber drive clean osman kardeşimizin yolunu tutup detaylı iç temizliğimizi yaptırdık.Şimdilik bu şekilde yaza kadar devam edeceğiz sonrasındaki planlarım,oem facelift stop takımı takmak , arkalara 2mm spacer , facelift böbrek ve yine osman kardeşimize güzel bir zımpara ve pasta yaptırmak var. Son halinin fotoğrafları ile beraber yavaş yavaş konuyu kapatmanın vakti geldi herkese vakit ayırıp konuyu okuduğu için teşekkür ederim daha iyileri sizlerin olur inşallah..

Konu fatihdurutuna tarafından (27-02-2017 Saat 08:20 ) değiştirilmiştir.

Year One - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bende zamanında Ankara dan yine aynı gri renk 97 528ia almıştım. Erzincan Büyükşehir Belediye Başkanı'ndan aldım hatta. yine bel kırmalı vs temiz bi arabaydı. içini dışını orj m paket yaptım (yan sanayi tampon vs oturmuyor zaten) birde bel kırmalı recaro ve orj m5 jant takmıştım. satalı 4 yıl oldu, hala eş dost akraba hep o arabayı sorar durur... çok zevkli arabadır. hala unutamam konforunu ve gidişini. güle güle kullanın hayırlısı olsun çok güzelmiş maşallah

DeliceBirkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Maşallah kazasız belasız hayırlı olsun

mertypeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    En sevdiğim bmw kasası maşallah güzel araç almışsınız kazasız belasız kullanmanız dileğiyle

huncherry - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Kardom sonunda açtın konuyu Allah gönlüne göre verdi kardeşim güle güle kullan inşallah. Şu DSP'yi yapta bana fazla iş bırakma
    arabayı canlı gören kullanan biri olarak söylüyorum gerçekten az kaldı böylesi..

Ferhat_V - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    hayırlı uğurlu olsun çok güzel duruyor..tek eksik sanki katlanır ayna oda zamanla yapılır ufak bişey zaten..maşallah iyi günlerde kullan.

FreeCaptiv3 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    maşallah, kazasız belası günlerde kullanmanızı dilerim benim de bir zamanlar hayallerimi süsleyen bir otomobildir kendileri

Drive Fast - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    maşallah araç çok temiz deyim yerindeyse ip gibi donanım olarak çok güzel güle güle kullanın allah kaza bela vermesin bende yazın allah izin verirse bi tane e39 almak istiyorum çevremdeki herkes ooo uzak dur masraflı araba bmw sorunlu olur yakıtı vergisi bakımı adamı kanser eder diyip soğutuyorlar böyle konular görünce tekrar gaza geliyorum
    Drive Fast Live Young
    One Love E39
    Alıntı MK8800 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hacı baba yaşın 30 falan dinlemem izmirin ortasında soda şişesine oturturum seni

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Umarım zamanla daha iyi hale gelir, yeterki e39 olsun Maşallah kazasız belasız kullanın.
    BMW E90 320d LCI

_driver_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Maşallah kazasız belasız
    Alıntı mesutt1 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    skodaya tam kocaman oha diodum ki driver abi içimi okudu
    Alıntı doncarlo Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    saxoda sertleşme kronik pompayı kontrol edin.

Rec.O - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Maşallah ip gibi bi e39 Allah nazarlardan esirgesin.. dediklerinizle cok daha güzel olacağa benziyor sonrasında aslında içine recaro ve davul direksiyon da düşenebilirsiniz.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Year One Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bende zamanında Ankara dan yine aynı gri renk 97 528ia almıştım. Erzincan Büyükşehir Belediye Başkanı'ndan aldım hatta. yine bel kırmalı vs temiz bi arabaydı. içini dışını orj m paket yaptım (yan sanayi tampon vs oturmuyor zaten) birde bel kırmalı recaro ve orj m5 jant takmıştım. satalı 4 yıl oldu, hala eş dost akraba hep o arabayı sorar durur... çok zevkli arabadır. hala unutamam konforunu ve gidişini. güle güle kullanın hayırlısı olsun çok güzelmiş maşallah
    Bende çok ikilemde kalmıştım m yapmak ve yapmamak konusunda oem tampon bulamadığım için girişmedim o işe sizin kombinasyonda efsaneymiş gerçekten.. Çok teşekkür ederim

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı DeliceBirkan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Maşallah kazasız belasız hayırlı olsun
    Teşekkürler

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı huncherry Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kardom sonunda açtın konuyu Allah gönlüne göre verdi kardeşim güle güle kullan inşallah. Şu DSP'yi yapta bana fazla iş bırakma
    arabayı canlı gören kullanan biri olarak söylüyorum gerçekten az kaldı böylesi..
    Abilerin gülü Sen makinayı en iyi bilenlerdensin dsp ye gelene kadar daha çok şey yapıcaz merak etme kaşıntılar devam ediyor

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Ferhat_V Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    hayırlı uğurlu olsun çok güzel duruyor..tek eksik sanki katlanır ayna oda zamanla yapılır ufak bişey zaten..maşallah iyi günlerde kullan.
    Çok teşekkürler.Aslında katlanır ayna var ama yukarı doğru değil onlar m paketlerde çıktığı için çok fazla düşünmüyorum orjinali ne ise o olsun mantığındayım

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Drive Fast Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    maşallah araç çok temiz deyim yerindeyse ip gibi donanım olarak çok güzel güle güle kullanın allah kaza bela vermesin bende yazın allah izin verirse bi tane e39 almak istiyorum çevremdeki herkes ooo uzak dur masraflı araba bmw sorunlu olur yakıtı vergisi bakımı adamı kanser eder diyip soğutuyorlar böyle konular görünce tekrar gaza geliyorum
    Aslına bakılırsa çevrenizdekiler haksız sayılmaz şuan piyasadaki bir çok e39 evlat olucak cinsten bakım geçmişini bilmediğiniz bir araçtan bende uzak durmanızı tavsiye ederim. İyi bakılmış bir e39 bulursanızda hiç tereddüt etmemenizi tavsiye ederim sadece rutin bakım yaparsınız. Yakıt olarakda benzinin 5.5 lira olduğu bir ülkede şehir içi gazlamalı 80 kuruştan fazla yaktıramadım

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı tlgylmz106 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Umarım zamanla daha iyi hale gelir, yeterki e39 olsun Maşallah kazasız belasız kullanın.
    Alıntı _driver_ Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Maşallah kazasız belasız
    Teşekkürler

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Rec.O Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Maşallah ip gibi bi e39 Allah nazarlardan esirgesin.. dediklerinizle cok daha güzel olacağa benziyor sonrasında aslında içine recaro ve davul direksiyon da düşenebilirsiniz.
    Çok teşekkürler iç oem şekilde kalıcak , direksiyon dediğiniz gibi davul veya facelift çatal direksiyona dönücek

Eray35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Maşallah araca çok beğendim bence davul veya çatal direksiyon ve maunlarıda mat gri kaplama yaparsan içini çok daha yenileştirir... Tekrardan kazasız belasız yapılan dokunuşlar çok güzel

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler