User Tag List

Sayfa 3/9 İlkİlk 12345 ... SonSon
171 sonuçtan 39 ile 57 arası

Konu: Project HILTI 106GTI+ ( 106 GTI diriltme hikayesi ) ( Fazlasıyla DIY içerir )

MertSerhanÖ. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    29 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    yav usta sen napıyosun bir insanın elinden her iş gelirmi yaa helal olsunn hadi işini çabuk yapta geri dön devam et çok merak ettik
    Sizin Maymun Olmanıza Darwin de Şaşkın.

Belly Detail

SpeedlinE™ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    O değilde bir yanım hikaye gibi devam etsin bitsin istiyorum diğer yanım hemen bitipte heyecanı kaçmasın diyor.Bakalim hangisi olursa artık

burakgunay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Aren reis baksın da görsün pabucun dama atılacak reis koş yaz sen de

Elinize sağlık, herkes gibi ben de hayranlıkla izliyorum işiniz çabuk biter umarım
    Alıntı KOSEREN Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Vazeline de zam yaparlar mı acaba seçimden sonra?Yapacaklarsa şimdiden alalım

corrado - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bu tarz konuları takip etmesi çok keyifli.
    elinize sağlık. müthiş iş çıkarmışsınız.

babanızın motor kapağının renginden haberi var mı

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    dostum elıne saglık kesene bereket. vallahı agzımın suyu aktı. cok ımrenıyorum elınden böyle ıs gelenlere.
    ]Senin araba bitene kadar ben otomotiv sektörünü bitirir emekli olup planör falan kullanırım, sıkıntı yok

gökan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    guzel proje bende şanlıurfada öğretmenım öğrencılerın onunde gazlayınca çok sevınıyorlar
    www.honda-tech.com

çok bildimlik yaparsan çok düşmüşlük yaşarsın,yok derdimlik yaparsan dert görünce saparsın....

suk3b3 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    masallah. Bi rezerve de ben yapayim
    SWAT

OmerBLN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Geldim Sunroof tamir edildi,tavan döşemesi takıldı,radyatördür ıvırdır zıvırdır anca eve attım kendimi duşumu aldım..
    Bu arada Sunroofunu yaptığım Antepli arkadaşım Kadir geçen yaz motoru yatak sarmıştı Antep'te onun motoru da arabayı dağıtırken sil baştan yaptım Antep'e kargoladım.. Düşünüyorum da tatilin hakkını vermişim
    If you don't follow through on your dreams, you might as well be a vegetable.

Burt MUNRO

YASNAKTP - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Takipteyim.Merakla bekliyoruz.
    1997 Honda Civic 1.4is (Satıldı)
    2005 Audi A3 HB (Satıldı)
    1997 Honda Civic VTi

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Evet en son Jelibonda kalmıştık.. Babamın arabasını da teslim ettikten sonra tatilinde sonuna geldim.. Evin bir odasını gasp edip herşeyi kolilerle eve yığdım.. Yaşlı nonnik bir dedem var ve fazlasıyla meraklı ne olur olmaz dedim..

Ve tatil dönüşü çekirdek ailem terminale kadar bıraktılar beni Jelibon'la bilmiyorum yaşlanıyormuyum neyim artık ayrılıklar daha bir dokunur oldu.. Otobüsten el sallarken gözlerim doldu ağladım.. Yaşağımız yerin önemi yok aslında sevdiklerimizle geçireceğimiz sayılı günlerimiz varken ayrı kalmak dokunmuyor değil.. Ama ne yapalım bizimde bu ülkeye bu şekilde fayda sağlamamız gerekiyormuş..

Antep'e geldim ama eksik kalanlar hala aklımda Antep'ten parça temin etmeye devam ettim.. Ön tamponum fazlasıyla tamirliydi yenisini haketti HILTI =)

Kapı çıtaları iptaldi daha önceden işin açıkçası Gun Metal renkte gözüme batmıyordu.. Kırmızı olunca 1998'in namındandır dedim onları da temin ettim..

İşler devam ederken Murat Güner kardeşim beni hiç habersiz bırakmadı sağolsun..Adam Bursa'daki elim ayağım olmuştu.. Tahir Usta'dan yana kafam o kadar rahattı ki boya işini hiç ama hiç dert etmiyordum.. Kendisi macun düşmanıdır.. Zaten belli de oldu gayet makul bir kontrol macunuyla iş çözüldü.. Kaportacımızın da sanatının etkisi büyük tabiki..

Konu OmerBLN tarafından (01-10-2017 Saat 00:35 ) değiştirilmiştir.

Burt MUNRO

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Allah kolaylık versin . Gerçekten büyük emek sabır var çok iyi bir proje . Antepdeyim bende hiçbiryerde denk gelmedim aracınıza, hayret ettim her cümlede antep geçiyor şaşırdım. Takipteyiz

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Böyle parça parça atıyorum şu an yazıyorum bende heyecan yaptım baştan başlayınca

Evet astar boyamız atılmıştı sonunda kırmızı rengini belli bize HILTI

Bu arada arabayı sağa sola götürdüğümüz o alttaki arabayı biz yaptık tabiki

Astar boyamız tamamdı bi meges işi kalmıştı.. Onu daha Antep'e gelmeden konuşmuştum.. Hayrettin abimiz sağolsun benim tüm kazıdığım megesleri yeniledi.. Gözüne batan ileride sorun çıkarması muhtemel yerleri de belirleyerek meges işini tamamlamış oldu..

Bir gün Murat aradı kankacım senin araba boyandı dedi.. İşte o an gerçekten sabırsılanmaya başlamıştım.. O ana kadar yoktu fazla birşey ama finale geliyordum.. Arabanın tüm parçaları hazırdı özene bezene ayarlamıştım.. Arabada bitmişti artık beni bekliyordu ben ise tatili =) İnsanlar tatilde Uludağa gider kayak filan yapmaya benim hayalim bile esnaf Neyse ama bu kez kapı önü olayı yoktu.. Çünkü Orçun Erdem (Milimetrik Orçun) aradı beni bir gün , garaj buldum dedi benim yerimi ayarla kaç para gönderiyorum dedim =) Sonunda yeniden garajım olmuştu =)

Boyacı Tahir Usta bizim taktığımız ismi Mermer Hacı boya temizliği yaparken.. Ben orada yokken yaşanan bir olayı anlatayım.. Yanında çalışan eleman sabah bir kaputa zımpara yaparken boyayı çıkarıyor.. Benim arabanın panelini kontrol etmeden boyuyor hatalar oluyor Hacı 2. hatada da birşey demiyor.. Akşam üzeri benim kaputa zımpara yaparken de astar görününce salı günü elemanının tam haftalığını veriyor ve kardeşim ben artık seninle çalışamam al bu haftalığın mağdur olma iş bulamazsın filan diyor.. Eleman abi bi daha olmaz dikkat ederim desede Hacı ben artık sen iş yaparken gözüm hep arkada çalışıcam ben bu şekilde iş yapamam diyor.. Böyle de işine dikkat eder sevilesi insan..

Konu OmerBLN tarafından (01-10-2017 Saat 00:36 ) değiştirilmiştir.

Burt MUNRO

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Otomatiğe bağladığım için yorumlara anlık cevap veremiyorum affedin dostlar.. İyi dilekler için hepinize çok teşekkür ederim.. Bu konuyu buraya açma nedenim aslında şu korkmayın sökün takın eliniz biraz anahtar tutuyorsa cesaret edin.. Ufak ufak başlayıp güzel bir yere gelebilirsiniz bence..

Yine aklımda arabaya özel birşeyler yapmak vardı.. Aracım bana göre 106 da bi tık fazlaydı artık.. Kapıdaki GTI yazılarını satın almamıştım.. CNC kodlarını çıkartıp işledim bende kapı ama biraz artı kattım

Sonunda Bursa'ya gelmiştim.. Yapılacak o kadar iş vardı ki.. Ama hepsinin programı üç aşağı beş yukarı aklımdaydı.. Bismillah dedim giriştim işe.. Önce arabayı tekerleklerinin üzerine bastırmam lazımdı.. Ayakları yere basmayalı çok olmuştu Kurtarıcıya bindirip dükkana sokarken ihtiyaç vardı buna..

Ve artık uzun bir aradan sonra ayakları yere basıyordu evladımın..

Konu OmerBLN tarafından (01-10-2017 Saat 00:37 ) değiştirilmiştir.

Burt MUNRO

ugurcan52 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    abi konuya bak yaw , İMBD : 9.9 oynuyor

Maşallah emeğinize , ağız açık izliyoruz
    EE 2100 Modus 1.5 dCi -->
    BZ 9640 Fiesta 1.4 TDCİ-->
    DK 9104 Megane 1.5 dCi 105 -->
    D 6222 Megane 1.6 dCi Gt-line Energy

Ertekin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    41 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Konuyu okuyup gaza geldim alttan şanzımanı indirdim dahada takamıyorum. Bak neye maaloldu mevzu. aha gel tak şimdi yerine gel tak gaza getirmeyi biliyon insanı süper işler yapa yapa

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ve garajımıza geldik sonunda =) Gece geç saatlere kadar sürecek yoğun bir tempo bizi bekliyordu.. Neyse ki sobamız yanıyor çayımız demleniyordu..

Herkes elinden geldiğince bir işin elinden tutuyordu.. Sağolsunlar hepsinin hakkı büyük projede.. Murat Güner, Ceyhun Kenaryol..

Ve Orçun Erdem.. O olmasaydı bu proje bitmezdi demiyorum ama bu kadar içime sine sine bu kadar detaylarla uğraşa uğraşa bitmezdi.. Yani tam manasıyla profesyonel ve kardeşim sağolsun kendi arabası gibi uğraştı.. Aracın izolasyonun içini tamamen topladı.. Emeği çok büyük.. Ve denildiği gibi gerçekten de kumpasla bagaj ayarı yaptıya adam..

Torpido altı yanmaz sünger..

Taban izolasyonu

Ben yine içeri taşıdığım sigorta kutusuyla uğraşırken.. En deli olduğum iş o oldu.. En az 5 kez torpidoyu söktüm taktım ve artık 15 dk sürmüyor söküp takmam

Konu OmerBLN tarafından (01-10-2017 Saat 00:38 ) değiştirilmiştir.

Burt MUNRO

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Ertekin Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Konuyu okuyup gaza geldim alttan şanzımanı indirdim dahada takamıyorum. Bak neye maaloldu mevzu. aha gel tak şimdi yerine gel tak gaza getirmeyi biliyon insanı süper işler yapa yapa
    Adres ver geliyorum Reyiz =) Üstübü derler bana elime anahtar aldığım günden beri nerde yağ görsem atlar, tamirata bulaşırım =)

Burt MUNRO

Post Thanks / Like
    Mentioned
    13 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Helal olsun, çok güzel iş çıkarıyorsun hocam..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bagaj izolasyonu da güzelce yaptı kardeşim pırıl pırıl bir bagajım olmuştu =) Ya aslında bakmayın böyle değildim ben okula gidip gelirken bir arabam söküktü roll olur filan gece diye hep hazır geziyordum.. Adam öyle güzel topladı ki sökmeye kıyamam artık ben bunu

Hasret bitmişti artık HILTI kalbine kavuşmuştu.. Motorumuz yerini aldı =)

Dodiklerimiz de yapıştırılmaya başlandı.. Geçen sefer ben yapıştırmıştım esnaf beni arabadan zor ayırmıştı resmen kendimi de yapıştırmıştım arabaya.. Bu kez yine sahneye Orçun kankam çıktı.. =)

Bu adamlar ne yapıyor Resmen sanatsal oldu

Ve HILTI yeniden sesini duyurdu bize =)

Kaportacının yollarına düşmeden önce Hatıra fotoğrafı almadan olmaz dedik.. Bu arada farlar güzel ayar yapılsın diye orjinal yoksa Morette sevdam bitmez =)

Kaportacımızın önüne geldik zamanında kamyonetle geldiğindeki halini hatırlayanlar tanımakta zorlandı tabi =)

Arabanın içinde de daha detaylı resimlemeye fırsatımın olmadığı ayrıntılar var.. Kapı döşemelerim sadece gerektiği kadar var.. Tutamakların yerine halat yaptım.. Sarp Yılmaz kardeşim sağolsun Momo direksiyonunu verdi.. Vitesi short shift yaptım fakat tarzı değişik oldu kolu uzatıp daha agresif bir görünüm kazandırdım.. =)

Ve nihayet kaputumuz da yerini aldı.. Bu arada kaput takılırken canım çok sıkıldı.. Tam istediğim gibi olmadı sanırım Süleyman abi günüde değildi ve tampon kasıntılı kaput arası da çok sıkıcı olmuştu.. Projenin sonunda at malzemesine kelebek konmuştu.. Kendi nazarım mı değiyor dedim anlamadım.. Ama o gece uyku bana yine haramdı..

Sabah ilk iş dükkana gittim ve tamponu söktüm yeniden otutturdum sil baştan çalıştım.. Bir kaç saat zamanımı aldı ama oldu ve canım bebeğim morettelerimi de taktım sonunda =)

Bebeğim oldu bebeğim =)

Projeye başladığım günden beri aklımda olan ayrıntıyı da hayata geçirdik =) Murat kardeşimin kesesine bereket o hediye etti =)

Motor içimizden ufak bir kesit..

Artık yıkanmanın zamanı gelmişti.. Bu arada Cupra Lip taktım öndeki eksikliği de kapattık böylece..

Konu OmerBLN tarafından (01-10-2017 Saat 00:41 ) değiştirilmiştir.

Burt MUNRO

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler