User Tag List

Sayfa 2/9 İlkİlk 1234 ... SonSon
171 sonuçtan 20 ile 38 arası

Konu: Project HILTI 106GTI+ ( 106 GTI diriltme hikayesi ) ( Fazlasıyla DIY içerir )

fthdrn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    233 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Plakadan dolayı son halini biliyordum
    Masallah ellerine ve kesene sağlık.

Rec.O - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Maşallah keyifle okudum devamınıda dört gözle bekliyorum.. Bu arada aracı aksaraydanmı aldınız hiç görmemiştim burda

MeRtCaN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    78 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    maşallah Ömer ciddi emek harcadın ılk foto ıle son halı arasında daglar fark var
    Daily Drive : VW Polo 1.6 TDI
    Race : Honda Civic TypeR FK2

Kahn23 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    23 Post(s)
    Tagged
    2 Thread(s)
    Dün akşam okudum. Okurken de zevk aldım.

İşini severek kendi yapan insanın arabası başka oluyor. Ciddi emek harcanmış. Harcanan emeğin de karşılığını almak herhalde hiçbirşeyde yoktur.

Son kırmızı hali de zaten son nokta olmuş.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yalnız Spoiler vermeseydin iyiydi Bakalım Daha neler olacak.

alperaslann - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Valla helal olsun spoiler merak ettirdi

mikelazi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    91 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı fthdrn Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    tiyo versene

birde merak ettigim bişey var.bu b18 emmesi 106 ya göre ters degilmi.nasıl yönü degiştiriliyor.

gerçekten güzel konu olmuş

OmerBLN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı anıl06 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    en heyecanlı yerinde reklama girer gibi oldu
    Başlıyorum birazdan devamına =)

Alıntı Junshi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Devamını merakla bekliyoruz
    Geliyor =)

Alıntı GurolKara Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    çok güzel konu takipteyim.Heyecanlı heyecanlı okudum son satıra kadar.fazlasıyla el emeği var allah tekerinize taş değdirmesin.Devamını sabırsızlıkla bekliyoruz.
    Teşekkür ederim.. Allah hiçbirimizin emeğini karşılıksız bırakmasın inşallah..

Alıntı lewel Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Eski bir Quiksilver sahibi olarak 2. Bölümü merakla bekliyorum.Emeğinize sağlık.
    Ufaktan başlıyorum şimdi..

Alıntı PiscocuK Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Maşallah eline koluna emeğine sağlık
    Teşekkür ederim =)

Alıntı Deepblue Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Konu ve proje çok başarılı olmuş devamını mutlaka bekliyoruz elinize emeğinize sağlık
    Teşekkür ederim devamı az sonra..

Alıntı MertSerhanÖ. Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    harika konu merakla bekliyorum bende devamını.Yanlış anlama lütfen kesinlikle kötü söz olarak söylemiyorum ama ciddi kırıksınız vallahi sokak önünde motor sökmeler falan helal olsun.
    Antep'e ilk geldiğimde arkadaşım hiç yoktu burda bi 106/Saxo tayfası yaptım kendime.. Onlarla ilk tanıştığımda da bu çocuk arızalı biz bunu kaybetmeyelim demişler.. Severek yapıyorum inan hiç üşenmiyorum araba konusunda..

Alıntı Rea Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hocam en heyecanlı yerinde bitirmişsin Eski bir 106 sahibi olarak merakla bekliyorum konunun devamını
    Alıntı tolgaaydın Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Keyifle okudum, çok eğlenceli ilerliyordu. Umarım yakın zamanda devamı gelir
    Geliyor az sonra..

Alıntı SpeedlinE™ Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Otobusteyim,dedim aha güzel bir konu baya okurum yolda canım sıkılmaz. Bir baktım en keyifli yerinde konu bitmiş

Bu gün bitiririz inşallah =) Teşekkür ederim..

Maşallah ellerinize sağlık güzel ve keyifli araç
    Teşekkürler..

Alıntı MehmetOrkun Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    En güzel konulardan bir tanesi takibe devam . Böyle bir hoca bize de lazımdı
    Teşekkür ederim.. Öğretmen olmak sadece tahtada ders anlatmaktan ibaret olmamalı düşüncesindeyim.. Bir yerden yakalamak lazım gençleri.. =)

Alıntı samara Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Eline koluna sağlık.Keyifle sonuna kadar okudum.konuyu takipteyim
    Teşekkürler..

Alıntı memincbn Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    şuraya bi rezerve atalım
    Alıntı mehmet6r Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    MaşaAllah abi, son renk on numara olmuş. KPSS için ayrıca tebrik ederim Allah yardımcın olsun. Kazasız belasız sürüşler.
    Teşekkür ederim kardeşim =)

Alıntı tuner faruk Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Helal olsun Konu baya eğlenceli
    O zaman ben bi gaza geleyim daha da aksiyonlu anlatayım =)
    If you don't follow through on your dreams, you might as well be a vegetable.

Burt MUNRO

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı fthdrn Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Amin cümlemize inşallah =)

Alıntı Rec.O Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Maşallah keyifle okudum devamınıda dört gözle bekliyorum.. Bu arada aracı aksaraydanmı aldınız hiç görmemiştim burda
    Teşekkür ederim.. Ankara'da askerken aldım.. Orda kıydık nikahı =)

Alıntı MeRtCaN Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    maşallah Ömer ciddi emek harcadın ılk foto ıle son halı arasında daglar fark var
    Sağolasın Mertcan sen eski halinden dönüşünü biliyorsun sende topluyordun o sıralar..

Alıntı Carolita1907 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Dün akşam okudum. Okurken de zevk aldım.

İşini severek kendi yapan insanın arabası başka oluyor. Ciddi emek harcanmış. Harcanan emeğin de karşılığını almak herhalde hiçbirşeyde yoktur.

Son kırmızı hali de zaten son nokta olmuş.
    Valla harcanan paradan ziyade emek gerçekten çok fazla.. Yaz tatili 15 tatil hiç boşluğum olmadı desem yeridir..

Alıntı Serci07 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yalnız Spoiler vermeseydin iyiydi Bakalım Daha neler olacak.
    Devamıda keyifli konuyu yarım bıraktım ayıp olmasın dedim =)

Alıntı alperaslann Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Valla helal olsun spoiler merak ettirdi
    Devamına başlıyorum ufaktan..

Alıntı mikelazi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    tiyo versene

birde merak ettigim bişey var.bu b18 emmesi 106 ya göre ters degilmi.nasıl yönü degiştiriliyor.

gerçekten güzel konu olmuş
    B18c5 manifoldu emmeye bağlanan yerinden kestim yapı olarak zaten Honda üzerinde bakarsan gaz kelebeği aşağı bakacak şekilde duruyor ben onu ters taktım bizim araçlara uyumlu oldu.. 2 hafta zamanımı aldı.. Flanş yap elde işle enjektör delikleri benzin rayı gaz kelebek potansiyometresi derken oda ciddi bir DIY aslında..

Burt MUNRO

Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    maşallah elinize sağlık,devamını bekliyorum
    nickime kadar..

Absinthe. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Hevesle sıkılmadan okudum, devamını merakla bekliyorum. Şuna bayıldım.

Beni o gece geçen arabalar var ya Geçemediler bi daha denediler yine geçemediler Para çükületa eğrisi baya bi verimli olmuştu yüzler gülüyordu artık =)
    Elinize sağlık, maşallah.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Başlayalım o zaman tekrar..

Bu da Antep tayfamızdan ufak bir kesit..

Maskotumda dursun kenarda =) Çok sevimli şerefsiz adama kurt sevdirir =)

Araba Bursa'ya gitmişti bense Antep'te dört gözle okulların kapanmasını bekliyorum.. Maddi manevi hazırlık süreci lazım.. Arabayı nerde soyacağım.. Parçalar nerde duracak.. Neler lazım olucak.. Her akşam kafamda deli sorular tabi..

Bu arada okuldan eve yürüyorum bi baktım jantçıda bu jantlar Allah Allah dedim ne kadar da Speedline a benziyor.. Orçun Murat Sarp kankamla vi whatsup trafiğinden sonra aldım koydum çeyize biraz çalışarak üzerinde olur diye düşündüm..

Tatil geldi çattı sonunda.. Bursa'ya geldim arabayı sökmek için garaj arıyorum hüsran yer yok.. Dedim Ömer bizim atölye bu kapı önü başladım sökmeye arabayı mahallelinin yer yer meraklı yer yer bu çocuk kafayı yemiş yer yer helal olsun sana bakışları altında..

Arabayı direğe zincirledim bıraktım kaportacı o gün almadı yeri yokmuş.. Haydaaa ne olacak şimdilerle dolu uykusuz her tık sesine uyanır halde bir gece geçirdim.. Hurdacı gelse 2 kişiyle el arabasına atar götürür.. Boşken tek başıma 1 metre kaldırıyorum ciddi söylüyorum sağlam 2 kişi alır arabayı.. Onun üzerinde bu hızları yaptığım aklıma geldi resmen konserve kutusunda gidiyoruz beyler... Dikkatli olmamız lazım..

Ertesi gün bir yer ayarladım.. Bayram sonrası kaportacı alacağına söyledi.. Daha ilk baştan 3 hafta attı durduk yere iş.. Bu iş kolay olmayacak dedim kendi kendime.. Kaportacı klasiği ufak işleri yapıp günü kurtarma felsefesi.. Kızamıyorum da adam da haklı eve ekmek götürmek kolay değil ama benimde zamanım neyse konu kopmasın..İlerde bahsederim tekrar..

Sarp kankamla beraber arabayı kamyonete attık evime yakın kaportacının yoluna düştük..

Konu OmerBLN tarafından (01-10-2017 Saat 00:31 ) değiştirilmiştir.

Burt MUNRO

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Evin Önünde bahçe önemli. İyi sokmüşsünüz sokakta

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bayramdan sonrası geldi yine bekleme süreleri salılar çarşambalar filan derken bir gün yarın getir sözünü duydum attım kamyonete arabayı..Tabi yine başlamadı boyacının dükkanında da bir hafta yattı araba.. Böyle rahat anlatıyorum bakmayın sabır taşı gibi oldum.. Ama önceden de dedim ya bu kez güzel olacak diye.. Kaportacım da efsane adam resmen saça fısıldıyor.. Biliyorum o işini güzel yaparsa araba hatasız çıkar.. Bu arada boyacım Tahir Usta gördü arabayı sökük sağı solu yamuk evveliyatında sağolsunlar vurmuşlar düzeltmemişler macun çekmişler.. çektirmişler tıraşlamamışlar.. Gördü adamın tansiyonu düştü ben bu arabayı 5 binden aşağı boyamam diyor.. Olmaz Ömer çok iş var bunda diyor benim tansiyon yerlerde bu sefer 5 bini duyunca.. 5 bin güzel para şimdi kulaklarım bile kızardı öyle fena oldum.. Ama Tahir Usta'da çok sanatkar adamdır onun boyamasını istiyorum ama para çok geldi tabi.. Dedim bi kaporta bitsin bi daha bakalım.. Bulucaz birilerini..

ITB almıştım hazır kaporta oluyorken şurayı kesermisin abi dedim adam sanat yaptı resmen.. Saçtan çerçeve yaptı güzelce hem itb için hemde altta beynin soketini soktuğum delik için.. Dedim ya sinir krizleri geçirdim kafamı duvarlara vurdum.. Ama adam yapıyor bi dokunuyor arabaya bir bakıyorum hepsi geçiyor..

Bu arada sağ sol çamurluk ve kaputu yeni al dedi macunsuz olsun onlar.. Daha güzel çıkar araba diye.. Onları da aldık..

Altını kazımamıştım da hastalık oldu bende kazınmadık yer kalmasın dedim yan çevirdim arabayı altını yıkadım,tinerle sildim temizledim.. Ve pütür attım gönlümce..

Araba kaportadan çıkınca Tahir abide birazda serzenişlerimi duymuş olacak ki beni çağırdı.. Dedi arabanın kaportası olmuş Ömer ben korktum yalan yok..İş yaptığımda arkamdan laf söylensin istemem eski haliyle olmazdı ama Süleyman Abin yapmış güzelce abi dedi duvara yaslandım bi rakam söyle tansiyonum düşmesin.. Fiyatta güzel bir indirim yaptı gittim çektim parayı verdim hayırlı olsun abi dedim..

Bu arada arabaya saç astarı atılmıştı hiç macunsuz resimleri bunlar.. Kaportacı konusundaki inadım anlaşılır belki =)

Konu OmerBLN tarafından (01-10-2017 Saat 00:32 ) değiştirilmiştir.

Burt MUNRO

BRKYLMZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Son zamanlarda en eğlenceli konu oldu valla Emeğinize sağlık devamını bekliyorum

Amazing - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Maşallah heycanla okudum, Elinizden her iş geliyor ne güzel
    Z20LET POWER!
    PR MOTORSPORT

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bukadarcıkken başladı bende bu sevda =) Dedemin 131 Kartalı benim ilk kobayım =)

Tabiki bunlar yapılırken bende boş durmadım..Yürüyen aksam elden geçti kumlandı,renklendirildi..

Taban halısını da kapladım kırmızıya =) Ellerimin değmediği bir yer kalmadı dedim ya =)

Gösterge saatininde aydınlatmasını elden geçirdim.. İnce bir ayrıntı olsun diye de çubuklarını kırmızıya çevirdim..

Direksiyonu kaplamayı denedim.. Fena olmadı ilk sefere göre ve tüm dikişleri elde yapıp kalıbı bantla çıkarmama göre iyi bile oldu diyebilirim..

Jantları boyaya hazırlama işide bana düşmüştü haliyle..

Jantlarımızın son hali.. Jantlarımı eskiden 3 aracımı boyayan Emre Abim boyadı sağolsun.. Çok kahrımı çekmiştir benim..

Elektirik tesisatı en ufak ayrıntısına kadar elden geçti.. Bir hayalim daha vardı sigorta kutusu ve kaput altındaki tüm ıvır zıvır içeri taşınmalıydı.. Kaputun altında motor kalmalıydı.. Evde onları da hallettim.

Konu OmerBLN tarafından (01-10-2017 Saat 00:33 ) değiştirilmiştir.

Burt MUNRO

PiscocuK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    74 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Vallahi deli işi
    keşke benimde elimden bunun 1000 de 1 i gelebilseydi
    41 kere maşallah
    Ülkede yükselmeyen tek şey araç KM leri

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bu arada babam kendine sağa sola gitmeye bir araba istedi.. Bunca iş yetmezmiş gibi gittim yatalak bir 106 daha aldım.. Allah'ım bazen insan kendi kafasından çeker derler ya o benim işte.. Hoş Jelibonu çok sevdik ailece ama o da beni çok yordu.. Sağ önden minik bir kazası vardı.. İçinde elektirik tesisatında yapılcak işleri.. Bozuk bir ön takımı.. Ve duman atan bir motoru.. Neyse 1-2 hafta içinde onu da ayaklandırdım.. Motor yine kapı önünde yapıldı Allah'tan sulu gömlek alttan üstten açıp toparladım keratayı.. 1100cc miniğimiz =)

İlk aldığım gün kurtarıcı üzerinde..

Son hali

Bir de Fadıl İrfan Ekeryılmaz kardeşimin arabasını şakaladım o 1 saatliğine bıraktığında.. Hello Kitty tarzı 306 motoru =)

Bir iki saatlik işim var arkadaşımın sunroof arızalıydı onu dağıttım evde toplayım geç olmadan yine devam edeceğim =)
    Konu OmerBLN tarafından (01-10-2017 Saat 00:34 ) değiştirilmiştir.

Burt MUNRO

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler