User Tag List

Sayfa 1/2 12 SonSon
29 sonuçtan 1 ile 19 arası

Konu: Tam 2 sene sonra tekrar İ es :)

Apocaltique - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Tam 2 sene sonra tekrar İ es :)

Herkese iyi forumlar, konuyu açmak yeni nasip oldu.. Hiç bir aracımı konu açmadığım için bu konuda hepsi azda olsa yer alacaktır ufak ufak...
    İlk aracımı 2014'te almıştım metalik bordo 99 model makyajlı kasa bir civic ies'ti..
    Tabi ki herkesin ilk arabası o döneme damga vurur hep hatırlanır ve çok özeldir.. Aracım cidden çok temiz güvenlik paket bir iesti, ikinci sahibinden almıştım 150bin'de sağlıklı ve boyasız değişensiz bir araçtı..
    İlk araç, ilk heves, biraz bilgisizlik ve ihmalkarlık derken 1 sene beraber vakit geçirdik, aracım d16y4 ve ben sürekli devir çeviriyordum, stock bir i es yüksek devirlerde yeterli yağlama yapmıyordu ve segman duvarlarım zarar görüyordu, araç belli bir süre sonra yağ yakmaya başladı, eklediğim yağ bitiyordu, rektefiye yolları gözükmek üzereyken aracımı satmış bulundum, km'si 230binlerde şuan ve hala sağlıklı ne hikmetse motora hiçbir revizyon yapılmamış, uslu kullanınca yağ yakmıyormuş demek ki..

Her neyse ben ilk aracımı sattıktan sonra baya bir üzülmüştüm, ama satmamın kocaman bir sebebi vardı, belki de hayatımın her anında aklıma gelecek olan kırmızı sedan bir VTi sahibi olduğum gerçekti..
    Şöyle gelişti, ben başka bir arkadaşım vasıtasıyla gittiğim bir yerde kırmızı sedan bir vti gördüm, ama hayatımda ilk defa vti görmüştüm ve içine oturduğum hayal kurduğum ilk vti'dı, benim iesimden çok çok farklıydı, koltukları kadranı jantları duruşu sunroofu falan.. Bildiğin bayıldım arabaya, yaklaşık 1 sene sonra iesimi satacağım zaman, çok alakasız bir tanıdığın ''iesi sat bende vtec var onu sana vereyim'' demesiyle başladı, o kadar alakasız ki ben sanıyorum vtec ll var 2004-2005 onu verecek bana, demez mi ''araç 97 model''.. Benim gözlerim parladı tabi, aracı görmek istedim, bir baktım ki 1 sene önce ilk gördüğüm vti, içine ilk oturduğum vti karşıma çıkmıştı tekrardan

Tanıdıklarım aracın yorgun olduğunu ies gibi gittiğini bakım istediğini söylediler, ben ne olursa olsun o aracı almalıydım, isterse hiç gitmesin dedim, başıma açacağı masrafları bile bile hayallerimi süsleyen aracın bende özel bir yeri olduğunu, hep olacağını bildiğim için o aracı satın aldım..
    İlk başta aracımda yaklaşık 1 sene (gördüğüm tarihte çok iyi kondisyondaydı) yatmasının bıraktığı çok ciddi problemleri vardı, çok bakıma ihtiyacı vardı.. Oda beni beklemiş

Aldığım ilk gün harap durumdaki egsoz sistemini 60'lık straight pipe, 63 mm varex'e cevirdim, araca resmen can geldi.. Aracımın komple motor bakımlarını yaptım, yağ su ıvır zıvır, iridium bujilerim ve buji kablolarım yerini almıştı, klima takılıydı ama kötü durumdaydı söktüm, aracımda aks arızası vardı ve akslar the driveshaft dss 9.5 1000hp akslarıydı, onları tamir etmek için kaç lale ve istavroz takımı bozdum bir bilseniz , ee birde araç çok hızlıydı zamanında aks değiştirirken ön takımdaki civataları sökemedik bir aks değiştirmek 10 saat alır mı , aracım zamanın en hızlı turbo araçlarındandı, ben stock almıştım ama tabii ki stage 3 baskı balata hafif volan, walbro pompa gibi parçalar bana kalmış sağolsunlar ) arabaya can geldi resmen çok mutluyum vtec açması falan harikaydı, bir kaç sensör arızalıydı araç bazen zengine çekiyordu ve her gaza bastığım an egsozdan alevler atıyordu, ben bunu farkedince gaza geldim ve o gece trigerim zarar gördü..

Ertesi gün fırsat bu fırsat ucuz atlattık dedim komple kayışları yeniledim, motor kulağım koptu ve motor yere düştü, karter falan eğildi aks kırıldı, çektim çekiciyle bir güzel değişti kulaklar karter, yağ süzgeci yağ değiştirdim, artık motor mekanikle ilgili bir problemim kalmamıştı, motoru mükemmel bir araçtı, ama üst kapağımız sonuna kadar işliydi ve ufak bir çatlak çıkageldi, o sırada şanzımanımızdaki problem büyüdü ve şanzıman kırıldı... Aracım her şeyini halletmişken artık komple kaporta revizesine girecekken bir şekilde beni terketti gitti... Her şey mükemmel çok hızlıyız, stock ve keyifliyiz, üst kapak ve şanzıman aynı anda elveda dedi, bende öğrencilik ***** kalkamadım bu problemin altından aracımın beni bıraktığı gibi bende onu bıraktım ve satıldı gitti...

Gönülden bağlı olduğum tek otomobilimdi..

Sonrasında 2003 model rs yavrusu clio aldım,140 binde 1.6 110hp boyasız bir araçtı ve oem sunroofluydu, ilk hb arabamdı ama mutlu olamadık sevemedim bir türlü, geride bir kırık şanzıman daha bıraktık ama bu alttan üstten karpuz gibi yarılmıştı, fransız modeli olduğu için lanet bir sensör problemi vardı, yolda kendi kendine kesiciye girmeler, launch kontroller falan sapıtmıştı sonra o problemi ustalar çözemedi ben ufak bir oring yardımıyla hallettim, takmışken kısa şanzıman takalım dedim satmayı kafaya koymuştum ya, alan arkadaş güzel bir 7k yazılımla mutlu olur diye kısa koymuştum, onu da öylece verdikten sonra bir müddet araba almadım..

Bu fotoğrafı çektiğim akşam, şanzımanım kırıldı

Ve konuyu açma sebebim olan Honda'ya tekrar döndüğüm ve 3.5 aydır sahibi oldum araca geldi sıra
    Yine yeni yeniden 1.6i ES )
    Ben yaklaşık 4 ay araba almadım bir takım problemler yüzünden, ilk iesim kadar temizini bulamayacağıma inanıyordum çünkü, ama birde ne göreyim ilanlarda çok güzel yine kırmızı bir ies' karşı taraftaydı, gitmeden bir honda parka sorgulatayım dedim, 100bine kadar servis bakımlıydı ve 138bin km'deydi, eneos 10W40'tan başka yağ konulmamış yani, emekli albaydan almıştım aracımı, ön tampon oğlunun kurbanıydı ona pek takılmayın , siyah deri koltuklu içi dışı hatasız bir araba bulmuştum akabinde hemen görmeye gittim ve satın aldım... Asıl bomba şanzıman katili ben bu sefer OTOMATİK VİTES bir ies alıyordum ) araç otomatikti.. Gidişinden geçişlerinden ciddi anlamda çok memnun kaldım ve 138bin km'deki aldığım araç 3 ayda şehiriçi 10bin kilometre gezmeme sebep oldu, çok keyif alıyordum aracımdan, fotoğraflara geçelim, yaptıklarım yapacaklarım güncellenecektir kafanızı çok ağrıttım, okuduğunuz için teşekkür ederim RC benim diyebildiğim bir abimle birlikte yaptığımız bir araç asıl sahibi o, ama onunda konusu solo olarak açılcak hele bir canlansın ) Yalnız ne hikmetse nasıl bir ihmalse aracın subap ve avans ayarını ilk biz yapmıştık avans sonuna kadar açıktı falan çatır çatır vuruyordu, subap ayarı o biçim sıkıydı, yine can verdik

İlk gün

Sonra jant değişiklikleri sırasıyla geldi.. Öncelikle saçma bir jant ET'si 16456467 olan ofsetli model bir TE37' takmış bulundum..

Ardından aracımı yordu bu jantlar çıkardım onları ve orjinal del sol jantı taktım..

Sonra güzel bir Spoon jant buldum 15'' onu taktım, oem vti jantı ve oem ce28, mugen mf, enkei rpf takana kadar kalır bu spoonlar büyük ihtimalle

İç güzelliklere geçelim )

15.03.2017

Sıfır tampon aldım, aracımı komple pasta cilaya soktum şimdilik, yaza doğru yavaştan eskimiş bir boyaya sahip olduğu için komple boyatmayı düşünüyorum..
    Güncel fotoğraflar..

Şimdilik bu kadar, iyi forumlar )

Bir sonraki güncelde chargerspeed ön ek, usdm far stop vs, ufak kozmetik işler yer alacaktır
    34TF3376 D16Y4 RED iES
    34LA6012 B16A2 Sedan RED VTi
    34YN4748 K4M HB RED Clio
    34FFU95 D16Y4 RED iES
    34RC7033 M42 RED E36 Coupe-34KV3945 M20B30 E30 Coupe

burakgunay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    İlerde sanzumani bozunca bu da "bir şekilde" gider...

Maşallah.
    Alıntı KOSEREN Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Vazeline de zam yaparlar mı acaba seçimden sonra?Yapacaklarsa şimdiden alalım

samara - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Maşallah kazasız belasız.Öne güzel bir lip çok tatlı gösterir
    Samara 2109/Peugeot 207/Skoda Fabia III/Octavia Sport

fatihdurutuna - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Maşşallah son ies de huzuru bulacakmışsınız gibi heldi gayet derli yoplu

Nedense içimden inş satılan araçları alan kişiler sorunlarını bilerek almıştır demek geçti...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı fatihdurutuna Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Nedense içimden inş satılan araçları alan kişiler sorunlarını bilerek almıştır demek geçti...
    Aynı soruyu bende sordum kendime nedense...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Maşallah hikayen iyiymiş kardeşim

Otomatik olanla fazla oynamaz hırpalamazsan çok çok güzel bi araç olarak evladiyelik binilir gibi. O kasada deri koltuk ilk kez gördüm ORJ mi acaba ? Pek bilgili değilim Honda konusunda.

Aklıma benimde herkes gibi eski araçlarını satarken şanzıman kırdım onun için sattım diyebildin mi ? Büyük hak girer o işin içinde

Cimmeria - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    clio gibi mütevazi bir araba nasıl kullanıldı da şanzımanı kırıldı yahu o şekilde

tremx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    masallah kirmizi goz aliyor.Orjinal deri sanirim ilk defa goruyorum.
    K 1989 BB - TYPER / K 1997 BM - S2K / K 1595 BM - ML350

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Son Aracınızı komutandan aldığınız şekliyle bir app , pasta cila , assaydınız şuanki halinden kat kat güzel olurdu eminim. Jant değişiliği hiç gerek yokmuş bence masallah ayrıca clionun şanzumanını kırmanız büyük emek ve başarı

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı burakgunay Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İlerde sanzumani bozunca bu da "bir şekilde" gider...

Maşallah.
    Bunun şanzimani bozulursa ki biraz zor, manual şanzimana çevirir devam ederim.
    34TF3376 D16Y4 RED iES
    34YN4748 K4M HB RED Clio
    34FFU95 D16Y4 RED iES

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı fatihdurutuna Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Bende öyle hissettim nedense , ama yazmamişim tam olarak sattigim araclarin her şeyini bilerek aldim, her şeyini yazarak söyleyerek sattim, vti'min forumda satilik konusunu hatirlayanlar bilir, en ufak civatadaki problemine kadar yazmiştim...
    34TF3376 D16Y4 RED iES
    34YN4748 K4M HB RED Clio
    34FFU95 D16Y4 RED iES

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı HasanCanYazici Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Maşallah hikayen iyiymiş kardeşim

Otomatik olanla fazla oynamaz hırpalamazsan çok çok güzel bi araç olarak evladiyelik binilir gibi. O kasada deri koltuk ilk kez gördüm ORJ mi acaba ? Pek bilgili değilim Honda konusunda.

Aklıma benimde herkes gibi eski araçlarını satarken şanzıman kırdım onun için sattım diyebildin mi ? Büyük hak girer o işin içinde
    Teşekkur ederim , aynen koltuklar servis cikisli, satin alinirken opsiyon olarak siyah deri koltuk yapilmis, zaten 17 yildir ayni plakasi

Bu zamana kadar 3 aracimi sattim ya hani, hepsiyle hâla arkadaşim, vti bambaska bi sehire gitti, i es ankaraya gitti, clio izmire gitti vs almaya gelen herkes bunlari bilerek geldi, ilki zaten boyasizdi bilgisisizlik ve ihmal yazmistim ya shellden yag alip ekleyip gidiyodum, megerse guzel bir yag ve filtresi her seyi kokunden halletti, her aracim istenilen usta servis ve ekspertize sokuldu, clionun sanziman gordugunuz gibi cikarilip cope atildi, sifir k4m/1 kisa oranli sanzimanini aldim taktim, fark ettiyseniz bende yumurta bi taraflarin agzina gelince para harcaniyor... Imkanim olsaydi vti' satmazdim... Yani hak var dedigin gibi, bende korkarim kul hakkindan
    34TF3376 D16Y4 RED iES
    34YN4748 K4M HB RED Clio
    34FFU95 D16Y4 RED iES

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı tremx Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    masallah kirmizi goz aliyor.Orjinal deri sanirim ilk defa goruyorum.
    Cok tesekkurler evet servis cikisli oem deri..
    34TF3376 D16Y4 RED iES
    34YN4748 K4M HB RED Clio
    34FFU95 D16Y4 RED iES

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı RIDVAN Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Son Aracınızı komutandan aldığınız şekliyle bir app , pasta cila , assaydınız şuanki halinden kat kat güzel olurdu eminim. Jant değişiliği hiç gerek yokmuş bence masallah ayrıca clionun şanzumanını kırmanız büyük emek ve başarı
    Haklisiniz ama jantlar 17 yillik olunca kaldirma karari verdim , umarim oem vti janti takarim her sey daha guzel gorunur... Clio'ya herkes şaşirdi ve gorunen degil sadece kovanin hem ustu hem alti paramparça..
    34TF3376 D16Y4 RED iES
    34YN4748 K4M HB RED Clio
    34FFU95 D16Y4 RED iES

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Teşekkurler iyi dilekleriniz için
    34TF3376 D16Y4 RED iES
    34YN4748 K4M HB RED Clio
    34FFU95 D16Y4 RED iES

Ertekin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    41 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Son ies in orjinal hali çok güzelmiş. şuanki halini beğenmedim.Bence artık hondalara orjinal haliyle binmek marjinallik modifiye etmek değil. Allah ağız tadıyla binmeyi nasip etsin

gazi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    maşallah. Allah kaza bela vermesin.

düzeltme: orjinal jantlarını takmalısın kaç yıllık olursa olsun. spoondan kat ve kat sağlamdır emin ol.
    Konu gazi tarafından (15-03-2017 Saat 12:46 ) değiştirilmiştir.
    az insan, çok huzur...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Ertekin Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Son ies in orjinal hali çok güzelmiş. şuanki halini beğenmedim.Bence artık hondalara orjinal haliyle binmek marjinallik modifiye etmek değil. Allah ağız tadıyla binmeyi nasip etsin
    Orjinale en yakın şekilde yapacağım teşekkür ederim

Alıntı gazi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    maşallah. Allah kaza bela vermesin.

düzeltme: orjinal jantlarını takmalısın kaç yıllık olursa olsun. spoondan kat ve kat sağlamdır emin ol.
    14'' jant bir türlü sevemedim hocam, kısmetse oem vti jantı veya prelude jantı takmak istiyorum, spoon evet geçici şuan, Amin iyi dileklerin için
    34TF3376 D16Y4 RED iES
    34YN4748 K4M HB RED Clio
    34FFU95 D16Y4 RED iES

300E - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    17 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Maşallah, TE 37 leri görene kadar konuyu tebessümle, zevkle okudum. TE 37 leri görünce yüzümdeki gülümseme gitti.
    2004 Mercedes-Benz W203 C230K
    1994 Opel Astra F GSi

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler