User Tag List

11 sonuçtan 1 ile 11 arası

Konu: Gecmişten bu güne kısa bir değiniş,Golf 6 1.4 tsi twincharger - R desing

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Gecmişten bu güne kısa bir değiniş,Golf 6 1.4 tsi twincharger - R desing

Herkese merhabalar ;
    İsmim kaan, 23 yasındayım Pamukkale Üniversitesinde Türk Dili ve Edebiyatı öğrencisiyim.Konu cok uzamasın diye artık özet biçiminde geciyorum
    ilk aracım xsara matadordu:
    [IMG][/IMG]
    [IMG][/IMG]
    .1.6 115 beygir fabrika cıkıslı body kit li sunrooflu görünüş konfor paraya göre yeter gibiydi ama ben hızlı birşeyler arıyodum o bütçelere 1.8 t alıp yükleme gibi ama olmadı dayımın aracını aldılar zorla.Sonra yay film filtre vs yaptım güzel ve zevkli geldi.
    Aracı sattıgımda alan kişi ne alacaksın diye sordugunda polo gti demiştim ama nereye o bütçeler imkansızdı benim için.
    Sonra elimdeki parayla kendim arac alıp satayım dedim. Honda aldım sattım 2 tane 1.6 ies , biraz bütçe olusturdum annemle bir civic aldık fd6 55 bindeydi sanırım.
    Konu cok uzayıpta sıkıcı olmasın diye bunlarda pek resim eklemiyorum
    [IMG][/IMG]

Sonra bu aracı Akrabaya sattım, poloyu kafaya takmıstım fakat fiyatlara yetişemiyordum artı olarak babam hız konusunda hala baskıcıydı,onunda etkisi olarak hayaller ertelendi yarına hesabı oldu ve golf 6 1.4 tsi 122 lik aracımı aldım.50 binde gercekten cok temizdi.Kafamda r body kit vardı güzel bir sesle idare eder diyordum.Aracın ilk hali:
    [IMG][/IMG]
    [IMG][/IMG]

R body kit yay,farlar ile ki dönem :

[IMG][![image](http://i.hizliresim.com/ALLjV0.jpg)]...im.com/ALLjV0)[/IMG]

Sonra bir gün motor alıcam dedim kendime ciddi ciddi kafayı bozdum.7 milletten insan geldi,aradı beni babamın arkadaslarından bak şöyle olur böyle olur filan biz konusuruz senin yüksek güçlerde araba almana gönlünü razı ederiz babanın ama motor yok eyv dedimBir gün bakınıyorum bi baktım polo var aksarayda saat 11 de mesaj attım filan hiç ümidim yoktu nasip oldu gittik babayla aldık geldik.Gelirken kendisi pek direksiyonun basından cekilmedi hatta.Birde ufak bir not eger baktınız aile sizin araca karsı cıkıyor,hemen daha kötüsünü sunun önüne ötekine razı geliyorlar Buda polo gti :
    yolda gelirken
    [IMG][/IMG]
    [IMG][![image](http://i.hizliresim.com/r337Lz.jpg)]...im.com/r337Lz)[/IMG]

buda bonus olsun polo vs 122 golf: ( r logosu yanlıs yerde )

Sonra parcaları söktüm golf teki sattım.Poloya biraz daha bindim onuda sattım.Mini subaru vs diye aranıyorum sagda solda yok.
    Sonra benim bilader golf alalım 160 lık dedi, olur dedim manuel golf 6 aradım 160lık kaç ay.Bu sırada fb7 civic oldu.Neyse istanbulda denk geldi gönderdik dayımızı baktı onayladı aldık.Km 50 binlerdeydi.Body kit takıp güzel bir setupla r alamıyorum madem, ona yakın birşey olsun.
    Golfün ilk hali hemen stoplar yaylar takıldı:
    [IMG][/IMG]
    [IMG][/IMG]
    [IMG][/IMG]
    Body kit jantlar takıldı:
    [IMG][/IMG]
    [IMG][/IMG]
    [IMG][/IMG]
    [IMG][/IMG]
    [IMG][/IMG]

Yazın Kızdan ayrılmısım,formasyon stajı bir yandan, iş güç stres derken, saracak yer arıyorum, dedim b.boost yapayım bi yapıstırayım yaptım yapıstırdım 3.vitese attıgımda cüvvvvv diye ses gitmiyor dedim tamam elimuze verdiler adlı sanatsal çalısma buyrun :
    [IMG][/IMG]

Turbo yu yemişim.Fırsat bu fırsat dedim hybrid gecerim,hatta sagolsunlar forumdan bir kaç abiyle görüştüm yardımcı oldular ama yine sıkıntı bir sıkıntı devir daimide ucurmusum bu yüzden bütçem hybrid secenegini elenmiş oldu.Turboyu revizyon edip, yeni bir devir daim aldım.Ufak bir not polo da ,bu golf de tam 60 binde devir daimim patladı.sanırım tsi da kronik bu yada bende problem var
    Satayım dedim aracı,söktüm parcaları ve parcaları bir kardeşime sattım.İlana koydum sacma sapan takaslar,arabalara bakıyorum fiyatlar yüksek,alıcak araba bulamadım bari eldekinden olmayalım dedim, biraz sade takıldım daha sonra sattıgım parca paralarıyla tekrar parca aldım.
    R body kitsiz olmaz asla
    Komple 70 lik eksoz sistemi(hybrid için 70 lik tercih ettim)
    Bmc cda filtre
    Forge sesli tip dump valve
    h-r 3.5mm yaylar
    18 r jantları ve lastikler.v.s v.s derken topladım tekrardan aracı.Bu sefer amacım hybrid e gecip 280 li güçlere ulasmaktı.
    [IMG][/IMG]
    [IMG][/IMG]
    [IMG][/IMG]
    [IMG][/IMG]
    [IMG][/IMG]
    [IMG][/IMG]
    [IMG][/IMG]
    Eksoz yapım aşaması:
    [IMG][/IMG]
    [IMG][/IMG]
    [IMG][/IMG]
    [IMG][/IMG]
    [IMG][/IMG]

Bunlarda bonus olsun
    [IMG][/IMG]
    [IMG][/IMG]
    [IMG][/IMG]

Aracta emegi gecen bütün ustalarıma teşekkür ediyorum özellikle eksoz için murat abi ve yazılım için Mg ibrahim'e saatlerce ugrastı ve emegin karsılıgı bu oldu.

Arac suan tahminen 210-220 hp güçlerinde diye düşünüyoruz.Allah nasip ederse bir kaç aya hybride gecmeyi istiyorum.Değerli vaktinizi ayırdıgınız için teşekkür ederim.
    Buda ufak bir video görüntü kalitesini ayarlayamadım inşallah güzel videolarla tekrar devam edicem :
    Konu Kgn020 tarafından (31-03-2017 Saat 16:58 ) değiştirilmiştir.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    maşallah ya çok sevdim aracı orjinal r jantlarını piano black olanları gunmetal yapıp taksan çok iyi olur bence maşallah

berkred - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    maşallah kazasız belasız
    34 BAK 117 - cıvıc vti

34 BB119 uno s -- 34 RED 87 cıvıc vti -- 34 UL 5510 corsa 1.7 dti -- 34 ZJ 7086 focus 1.6 tdci -- 34 FP 6830 corsa 1.7 dti --
    34 HK 4550 - cıvıc vtec2

Batuhan67 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Maşallah baya emek geçmiş üzerinden nokta atışı olmuş renk parlaklık efsane
    Batuhan YÜKSEL®

ibozum - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Maşallah kazaszı belasız kulalnın.. Golf 6 candır

BarışSever - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Maaşallah çok güzel

s1nanozk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ya dedim bir an bu adam ne yapmış, bir ara okurken kafam karıştı Hatta dedim, polo gti i neden satmış Neyse sonunda karmaşa biraz son bulmuş,maşallah araç son haliyle çok güzel olmuş ama R diyince jantları da orjinal yaparsanız daha mı iyi olur acaba

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    teşekkür ederim arkadaslar,ALLAH daha iyilerini sizlere nasip etsin.Jant r jantı sıkıyor artık golf 7nin ki daha iyi olur diyerek onu almıstım biraz dursun bakalım böyle

Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Aracın çok güzel maşallah ama tavsiyem biraz daha paraya kıy ve orjinal b-xenon al

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    o hep aklımdaydı ama suan bir kaç problemim var aracla ilgili onları cözmeye calısıyorum tavsiyeniz için sagolun

Şirzat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    MaşALLAH bende aynı siyah tdi yaptım çok uğraştım golf çok güzel araba emeklerinizin karşılığını şu alevle almışsınız
    JUST A DRİVE...

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler