User Tag List

19 sonuçtan 1 ile 19 arası

Konu: Peugeot 308 16' 1.6 BlueHdi

Alpii - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Cool Peugeot 308 16' 1.6 BlueHdi

Herkese merhabalar,

Yeni bir 308 macerası ile karşınızdayım Diğer 308'imiz abimin aracıydı, bu aslan da bana nasip oldu. Bütçeme uygun olarak alabileceğim en mantıklı araçtı kendisi, aldığım fiyata neredeyse b segmenti Fabia, ibiza, polo'lar vs satılıyor. Özet geçmek gerekirse 99 bin kilometrede, değişensiz ve lokal boyası bile olmayan, Sedefli Beyaz Active paket bir araç. 120 beygir, 300 tork ve EAT6 ile çok cezbetti kendileri. 1200 kilogram olduğu için soft yazılımı bile sport modda iken pek aratmıyor

İlk eksperdeki haliyle başlayayım;

Aracı satın aldıktan sonra ilk yıkama;

Tabi biraz uyguna aldığımız için bir iki düzeltilmesi gereken şeyi var (marşpiyelleri ezilmiş biraz). Onun dışında şu anlık masrafsız bir araç gibi duruyor. Bir önceki sahibi sağolsun sonra 4-5 ayda balata, diski, lastiği, trigeri vs vs. her şeyi değişmiş. Bana sadece binmesi kaldı, ama son bakımda hangi ürünler vs kullandığını bilmediğim için bayramdan sonra bakımını biraz erken yapacağım.

Arabada ilk yaptığım iş; internetten bulduğum GTI difüzörünü alıp montajını yapmak oldu Orijinal parçasına servis 3xxx lira dediği için öyle bir imkanım olmadığından böyle bir seçim yaptım Aslında duruşunu baya değiştirdi ama egzoz ucu gibi duran krom parçayı söküp 90'lık egzoz ucu koyacağım yakında. O zaman orijinalinden farkı kalmıyor pek yakından bakmadıkça. Bayram sonrası marşpiyellerini de taktıracağım inşallah, ön tarafa bakınıyorum bir şeyler. Peugeot'ta böyle parçalarda pek seçenek yokmuş Civic gibi

Sonraki işlem ise baya yüksek derecede olan TRIM seslerini engellemek oldu. Düz yolda giderken çıt çıkmayan araba, azıcık bozuk yola girdiği an; arka kapılar başta olmak üzere resmen konuşmaya başlıyordu. Alırken pek farketmemiştim düz yollarda sürdüğümüzden ama 1-2 gün içinde baya takılmıştı kafama. Gruplarda kronik değil cevapları aldıkça içim rahatladı. Araştırmalarım sonucunda Würth'ün "Silikon Spreyi" ile hallettiğini gördüm milletin. Pek inanmamıştım o kadar sesi kesebileceğini fakat harbiden abartıldığı kadar varmış, arabada şu an çıt yok. Gördüğüm her birleşim yerine bol bol uyguladım, fitiller ve araları vs. ellemediğim yer kalmadı. Acaip zevk almaya başladım araçtan Ekstra olarak kapıların bazı yerlerine ve kilit kısmına bez kumaş ile ekler yaparak o sesleri de engelledim. Ekstra olarakta direksiyonu sağa çevirip son tura gelirken ses yapıyordu, frenin arkasındaki mili WD40'layarak onu da çözdük şimdilik.

Vernikli App plaka, pleksi ve plakalık ampullerim de gelmişti o ara. Plakalıkların ampüller hiç yanmıyordu, zaten içinde takılı olanlar simsiyah olmuştu. Baya görünüşünü değiştirdi plakalar.

Araç arkadan hala biraz basit duruyordu, stop çerçevesi yaptıktan sonra gün ışığında baya baya farketti duruşu.

1-2 haftada şimdilik bunları yapabildim bütçeme uygun olarak.

Zamanla yapmak istediklerim ise;
    - Haftaya GtLine'lardaki marşpiyellerin montajından yapacağım inşallah.
    - Farları halojen olduğu için sarı aydınlatması görünüş olarak kötü duruyor, aydınlatmada pek bir sıkıntı yok ama büyük ihtimal yada photon milestone gibi kaliteli bir led alacağım yorumlara göre yada night breaker %200
    ampul bakacağım.
    - Maddiyatıma göre en az 3-4 sene binerim gibi bu sebeple Soft yazılım atmayı düşünüyorum. Geçen hafta Maslak sanayide lastikleri değişirken bir çok yazılım firmasıyla konuştum. Aslında klasik DrEcu'yu düşünüyordum
    ama Remaps'teki arkadaş o kadar ilgilendi, o kadar bilgi vs verdi ki büyük ihtimal Remaps'te yaptıracağım 1-2 ay içerisinde.
    - Gönül jantta takmak istiyor ama zaten 1.5 sene ödemesi var aracın, 17 jantlar bile 7k-8k olmuş lastiksiz. Onu şu an için düşünemiyorum

Konuyu şimdilik böyle sonlandırayım, şimdiden herkese teşekkürler. Bir kaç fotoğrafla daha şişirmeden sonlandırayım.

Diğer aslanımızla

https://www.instagram.com/gnn.308/

34 GNN 111 #308 21'
    34FDC785#308 16’ - RIP - 34BAG097 #308 18'

bilalMW - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Allah utandırmasın kazasız belasız. Ön takımda herhangi bir ses şikayetiniz var mı?

birde bez bantları nerede kullandınız?
    Ex Automobile Service Advisor - New Truck Service Area Manager

SGurbey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    maşallah kazasız belasız 308 leri çok yakışıklı buluyorum.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı bilalMW Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Allah utandırmasın kazasız belasız. Ön takımda herhangi bir ses şikayetiniz var mı?

birde bez bantları nerede kullandınız?
    Allah razı olsun hocam, valla önden bi sıkıntı yok gibi şuanlık.

Bez bantı şu videolardaki yerlerde uyguladım, ya 1 - 1.5 tur. Ekstra video dışında bazı plastiklerin kapıyla birleşim yerleri boşluk kalmıştı, oralarda koydum. Elimle bastırıp ses yapan kısımlara yani.
    ARAÇLARDA TRİM SESi TAKIRTI TUKURTU SESİNE SON (DUA EDECEKSİNİZ) - YouTube

Aslında kapıyı söküp, kapıyla plastiğin birleştiği yerlere yapsak çok iyi sonuç verir gibi ama uğraşamadım

34 GNN 111 #308 21'

Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı SGurbey Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    maşallah kazasız belasız 308 leri çok yakışıklı buluyorum.
    Eyvallah hocam, active paket olduğu için biraz boş duruyor önden ama ALLURE yada Gtline olsa dediğiniz gibi çok iyi duruyor bence ekstra parçalar sonrası

34 GNN 111 #308 21'

CüneytIşıkkent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Maşallah Hayırlı Olsun kazasız belasız güzel günlerde kullanın. Bir önceki kasayı yaklaşık 4 sene kadar kullanmıştık 1.6hdi Premium Pack olarak gerçekten her konuda memnun eden araçlar.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı CüneytIşıkkent Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Maşallah Hayırlı Olsun kazasız belasız güzel günlerde kullanın. Bir önceki kasayı yaklaşık 4 sene kadar kullanmıştık 1.6hdi Premium Pack olarak gerçekten her konuda memnun eden araçlar.
    Amin hocam, sağolun. Bizde herhalde 1.5-2 senedir 2013 ehdi sportium sahibiyiz, dediğiniz gibi maşallahı var aracın. O yıla göre gayet dolu ve güzel araç. Memnun kaldığımız içi bu kasada eat6 ve bluehdi kombinasyonu ile de üzmez diye böyle bir seçim yaptım. Şu anlık seçimim için çok mutluyum. Ama Allah kısmet ederse borcu bittiğinde; makyajlı ve allure yada gtline ‘ını almak çok isterim.

34 GNN 111 #308 21'

S.Özcan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    hayırlı olsun yeni aracınız, ben de aynı kasadan kullanıyorum, marşpiyeller bende de ezik.
    kapatması için plastik marşpiyel aldım ama olmadı, istersen hediye edebilirim.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı S.Özcan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    hayırlı olsun yeni aracınız, ben de aynı kasadan kullanıyorum, marşpiyeller bende de ezik.
    kapatması için plastik marşpiyel aldım ama olmadı, istersen hediye edebilirim.
    Sağolun hocam, evet baya göçük benimde sol kısım. Valla çok iyi olurdu şu an ama bir arkadaş sağolsun hediye etti. Marşpiyelleri aldı yani sadece izinli günümde taktırması kaldı Tuningci her türlü oturturuz dedi isterseniz adı Astuning, isterseniz bir sorun. Sanayide yalandan sorayım dedim tamire 3-4k arası çekince 2-3 yer, bende sizin gibi düşündüm. Tuningcide yaparız sıkıntı olmaz dedi, bakalım perşembe yada ctesi göreceğiz����

34 GNN 111 #308 21'

S.Özcan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Alpii Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sağolun hocam, evet baya göçük benimde sol kısım. Valla çok iyi olurdu şu an ama bir arkadaş sağolsun hediye etti. Marşpiyelleri aldı yani sadece izinli günümde taktırması kaldı Tuningci her türlü oturturuz dedi isterseniz adı Astuning, isterseniz bir sorun. Sanayide yalandan sorayım dedim tamire 3-4k arası çekince 2-3 yer, bende sizin gibi düşündüm. Tuningcide yaparız sıkıntı olmaz dedi, bakalım perşembe yada ctesi göreceğiz����
    maalesef göçükleri kapatmadı ekler, öyle duruyor bende de. boyatmayı sormadım, tekrar olma ihtimali var çünkü.

SkY - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    11 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    hayırlı olsun kazasız belasız kullanın

GokhanK. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Hayırlı uğurlu olsun. Kazasız Belasız.
    Biz kaçırdık kırmızıyı amca satmış

sweap07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Hayirli olsun oncelikle cok guzel tercih yapmissiniz.Bende 1.6 E- hdi cep paketini almak icin niyetlenmistim fakat fiyatlarin alip basini gitmesinden dolayi alamadik hala aklimin bir kosesinde var gule gule kullanin

Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı S.Özcan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    maalesef göçükleri kapatmadı ekler, öyle duruyor bende de. boyatmayı sormadım, tekrar olma ihtimali var çünkü.
    Aynen hocam en temizi. Bende ellemeyecektim de marşpiyel ekini oturturuz dedikleri için aldık bakalım. Yoksa boşa masraf yapmazdım bende tamire 3-4k

Alıntı SkY Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    hayırlı olsun kazasız belasız kullanın
    Allah razı olsun sağolun.

Alıntı GokhanK. Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hayırlı uğurlu olsun. Kazasız Belasız.
    Biz kaçırdık kırmızıyı amca satmış
    Şanssız olmuş abi, hayırlısı olsun. İnşallah daha güzeli denk gelir ama dediğim gibi max mart sonu - nisan başı t9 facebook grubunda makyajlı allurelar felan döndü 390-400 lere

Alıntı sweap07 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hayirli olsun oncelikle cok guzel tercih yapmissiniz.Bende 1.6 E- hdi cep paketini almak icin niyetlenmistim fakat fiyatlarin alip basini gitmesinden dolayi alamadik hala aklimin bir kosesinde var gule gule kullanin
    Allah razı olsun hocam, allure vs alsaydım ömürlük binilecek araç hibi . CEP paket geçen sene baya uygundu. Emsalleri arabalardan %20 min daha ucuzdu. Onlarıda sonunda değerlendirdiler. Daha iyisi nasip olur size de inşallah

34 GNN 111 #308 21'

fthdrn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    233 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Hayırlı olsun pejo olunca ayrı bi seviyorum. Çok yakışıklı güzel dokunuşlar olmuş. Kazasız belasız…

GokhanK. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Alpii Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Şanssız olmuş abi, hayırlısı olsun. İnşallah daha güzeli denk gelir ama dediğim gibi max mart sonu - nisan başı t9 facebook grubunda makyajlı allurelar felan döndü 390-400 lere
    İnşallah, hayırlısı hepimiz için. Amcaya galerici 397 vermiş vermemiş. Kendi gösterdi konuşmaları. Araba full servis bakımlıydı. Bütün kronikler serviste para vererek yaptırmış. Nokta hatasızdı.

Başka baharlara artık bizde buluruz bir beyaz belki bakarsın

Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı fthdrn Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hayırlı olsun pejo olunca ayrı bi seviyorum. Çok yakışıklı güzel dokunuşlar olmuş. Kazasız belasız…
    Bizde abi kardeş peugeot fanı olmaya başladık honda sonrası allah razı olsun, çok sade araba diye bir şeyler yapıyım dedim basit. beğenildiğine sevindim, bundan sonra bi marşpiyel bide güzel bi ön ek bulursam daha da şimdilik ellemem. Belki para bulursam daha orjinal görüntü için egzoz ucu takarım , difüzördeki kromlar düşerse

Alıntı GokhanK. Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İnşallah, hayırlısı hepimiz için. Amcaya galerici 397 vermiş vermemiş. Kendi gösterdi konuşmaları. Araba full servis bakımlıydı. Bütün kronikler serviste para vererek yaptırmış. Nokta hatasızdı.

Başka baharlara artık bizde buluruz bir beyaz belki bakarsın
    Valla abi ne diyim, bu hafta da bayram geliyor diye mi bi arabalar zam yencek haberlerinden mi hepsi yine 15-20k yazmaya başladı. Düşüncen varsa bi an önce davran derim. Dediğin gibi bütçene yakın iki tane beyaz var, düşük kilometre. İzmir ve bağcılarda. Ama dediğin gibi dededeki gibi çıkarlar mı bilemem

İşin ilginci GtLine’ ilanlarındaki kırmızı hala gitmedi. Şubattan beri favlı, 420de kaldı 1 ay min. O fiyata allure makyajlı alanlar oldu. O duruyor, keşke biraz inse de alabilsen
    Konu Alpii tarafından (26-04-2022 Saat 13:54 ) değiştirilmiştir.

34 GNN 111 #308 21'

Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Kazasız, belasız...
    Felaket tellallığı algılamayın ama yazmadan geçemeyeceğim: Adblue pompası basınç sorunu çıkarabiliyor. Depoyla beraber komple değişim gerekiyor, oldukça pahalıya mal oluyor. Genelde beyinden iptal yoluna gidiliyor.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı livaneli Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kazasız, belasız...
    Felaket tellallığı algılamayın ama yazmadan geçemeyeceğim: Adblue pompası basınç sorunu çıkarabiliyor. Depoyla beraber komple değişim gerekiyor, oldukça pahalıya mal oluyor. Genelde beyinden iptal yoluna gidiliyor.
    Eyvallah hocam. Estf bunu bile bile aldık aslında. Dediğim gibi bütçeme bu uydu, b segment bişey almaktansa böyle bir tercih yaptık. Bu sefer dsgli polo, fabia yada ibiza alsam DSG cortlar mı olacaktı

Adblue arabada aktifmiş, değişmemişte 100 binde. Eski sahibi her bakımda doldurdular vs dedi ama ben bundan sonra kendim sürekli full doldururum. 308 grubunda gördüğüm kadarıyla boş bırakmayın, kristalleşme çabuk oluyor öngörüsü var. İnşallah gelmez ama, olur da arıza çıkarırsa yazılım ile iptal ettirebilirim. zararı yokmuş nerdeyse. Diğer türlü de depo değişip 2-3 sene sonra tekrarlayan kullanıcılar baya fazla, ondan dolayı yenilemem büyük ihtimal

1.2 puretech’ olanlara da baktım ama benzin olduğundan pek aklımda değildi. Onda da kronik olarak triger parçalanıyor, 50 binde bi yenilenmesi isteniyor, olur da koparsa baya masraf cıkarıyor. Bunu duyunca zaten ilgilenmedim bile pek. Zaten fiyatlardan belli oluyor, dizelin baz paketi fiyatıyla 1.2 de allure alınıyor
    Konu Alpii tarafından (26-04-2022 Saat 17:07 ) değiştirilmiştir.

34 GNN 111 #308 21'

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler