User Tag List

Sayfa 2/4 İlkİlk 1234 SonSon
74 sonuçtan 20 ile 38 arası

Konu: Acemi Mazda RX-8 sahibi

ambinte - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Yiğit G. Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    google a "izmir egzos" yazmak nedir yahu

Hayırlı olsun çok özel ve güzel bir araç almışsınız güle güle kullanın.Bence en detaylı bilgiliyi rx-8 forumundan ve buradaki arkadaşlardan alırsınız.Kazasız belasız
    rx-8 forumunu eskiden takip ediyordum ama şimdi bulamadım. Kapanmış olabilir mi?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Herkese iyi dilekleri için çok teşekkür ediyorum.

Alıntı HondatugraL Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İzmirin neresindesiniz yakışıklıya prof foto çekek tanışırız hem
    Karşıyakadayım.

Alıntı N0M4dh Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    hayırlı olsun; bir rx8 sahibi olarak bir kaç şey yazmak isterim

*bizim motordan dolayı pro veya denenmemiş bir ekzos sistemi faydadan çok zarar verebilir performansa.
    *kat iptali farz.
    *chip için boşuna para harcamayın, emek fayda oranı çok düşük belirli bir stage alt yapı olmadan.
    *motor katkısı aman ha, allaha yakın size uzak.
    *ses sistemi dikkat bu işi bilen hariç dokunmayın, elektrik sistemi türk kızı kadar tribi olan bir sistem.
    *motor soğuk iken basmayın (r3 de devir saati uyarsa da)
    *çok elzem olmadıkça yol tutuşu kapatmayın, f1 pilotuyum deyip residance pisting oynayan çok var.

sevgiler.
    Sizin gibi direkt kullanıcıların tavsiyeleri çok değerli.

Alıntı ehveniser1903 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bostanlıdaki arac mıydı bu orta yaslı bi abimizindi adını hatırlayamıyorum ?
    Önceki sahibi değil ama yeni sahibi sizin tanıma uyuyor

Alıntı beetle Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Maşallah , kazasız belasız sürüşler. Aracınız gibi yanlamaya müsait araçlarda iyice alışana kadar dikkatli olmanızı öneririm.
    Çok haklısınınz. Eski lastiklerini saklıyorum. Bir gün takıp boş bir alanda dinamiklerini öğrenmeye çalışacağım.

-Günalp- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Hayırlı olsun. 2. Aanayide bir ustadaydı sanırım bu araç. Öncelikle yağ ve fl 22 yi değiştir. Egsoz için okan, osman usta egsoz. Bende rx8 kullanıyorum. Okan yaptı egsozu. Gayet başarılı. Tavsiyem ön tamponda siyah olması gereken yerleri tekrar siyaha çevirmen

taylaner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Egosz için 3.sanayi Okan Baycu gidebileceğiniz tek nokta Hayırlı olsun , kazasız belasız ..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı -Günalp- Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hayırlı olsun. 2. Aanayide bir ustadaydı sanırım bu araç. Öncelikle yağ ve fl 22 yi değiştir. Egsoz için okan, osman usta egsoz. Bende rx8 kullanıyorum. Okan yaptı egsozu. Gayet başarılı. Tavsiyem ön tamponda siyah olması gereken yerleri tekrar siyaha çevirmen
    Evet 2.sanayiden alındı.
    Aracın alınma evresinde ben yoktum. Şu an araçta bir sorun var. Araç 5000 devire gelince bayılıyor ve kalıyor. Araç alınmadan önce DYNOMOSS da arkadaşım tarafından ekspertize sokuldu ama araçta sorun bulunmadı. Motor perfonmans değerleri ölçülürken 5400 devre kadar incelenmiş. Bu normal mi?

Yarın satıcı arkadaşla buluşup sorunun ne olduğuna bakacağız. Ustanın tahminine göre 2.enjeksiyon devreye girmiyor.

Mr.K - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    14 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alıntı ambinte Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Evet 2.sanayiden alındı.
    Aracın alınma evresinde ben yoktum. Şu an araçta bir sorun var. Araç 5000 devire gelince bayılıyor ve kalıyor. Araç alınmadan önce DYNOMOSS da arkadaşım tarafından ekspertize sokuldu ama araçta sorun bulunmadı. Motor perfonmans değerleri ölçülürken 5400 devre kadar incelenmiş. Bu normal mi?

Yarın satıcı arkadaşla buluşup sorunun ne olduğuna bakacağız. Ustanın tahminine göre 2.enjeksiyon devreye girmiyor.

Tabi ki degil dyno egrisi veya olculen guc beya yapilan xx yy expertiz islemi. Kesiciye kadar gitmesi gerekirdi(veya 8800 donuyo diyelim enkotu 8500 donmesi lazimdi) he elektronik kontrolleri kapatamayip olcume basdiysa arac kendi kesmisir belki dyno da(olabilir) ama o zmn siz kullanirken gecmesi lazimdi. Hayirli ve gecmis olsun.
    - K -

________
    Dr.Ecu

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Teşekkürler.

Aracı halatla bağlayamadıkları için o devirlere çıkmadıklarını belirtmişler ama bu anlamsız bir açıklama.
    Bu araçta ciddi bir sorun varsa DYNOMOSS da sorumlu mudur?

-Günalp- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Hiçbir sorumluluk almazlar. Ateşleme sistemindende yapar.bobin buji kabloları kontrol ettirin. Araç sıcakken geç çalışma vs yapıyor mu? Rx8 i bilinçli kullqnıcıdan almak lazım. Motordan anlamadıkları için saçma uygulamalar yapabiliyorlar. İnş büyük bir aorun çıkmaz aracınızda.

35AB - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Hayırlı olsun rx-8'iniz Umarım yaşadığınız sıkıntıyı çok başınız ağrımadan atlatırsınız. Cumartesi akşam bayraklı liseninin önünden geçen zır stock bi rx-8 görmüştüm acaba siz miydiniz

PiscocuK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    74 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yerinde olsam egzoz yapmam
    katı sökerim sonrası kalır
    AEM filtre kiti takarım sesi de muazzam güzel
    Fikir olması açısından kendi aracıma ait birkaç video ekliyorum

montaj sonrası görüntü ve ses

aynı üyelikte egzozlu videolarını da bulabilirsin aracın
    Ülkede yükselmeyen tek şey araç KM leri

Nameless34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Öncelikle hayırlı olsun çok keyifli bir arabaya sahip olmuşsunuz, bir de sorun için geçmiş olsun arkadaşlarında dediği gibi önce bir ateşlemeyi kontrol edin sonrasında ufak bir ihtimal ama katalizörü de kontrol ettirin ordaki sorunda tıkayabilir aracı, egzozda tamamen sese tahammül ve zevk meselesi ama en tatlı ve dayanılabilir sesi çift çıkış 63 lük bir sistemden alırsınız genelde.
    rx8 forumunun adı re78.net bu arada.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı 35AB Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hayırlı olsun rx-8'iniz Umarım yaşadığınız sıkıntıyı çok başınız ağrımadan atlatırsınız. Cumartesi akşam bayraklı liseninin önünden geçen zır stock bi rx-8 görmüştüm acaba siz miydiniz
    Çok teşekkürler. Cumartesi akşamı ben değildim

Alıntı Nameless34 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Öncelikle hayırlı olsun çok keyifli bir arabaya sahip olmuşsunuz, bir de sorun için geçmiş olsun arkadaşlarında dediği gibi önce bir ateşlemeyi kontrol edin sonrasında ufak bir ihtimal ama katalizörü de kontrol ettirin ordaki sorunda tıkayabilir aracı, egzozda tamamen sese tahammül ve zevk meselesi ama en tatlı ve dayanılabilir sesi çift çıkış 63 lük bir sistemden alırsınız genelde.
    rx8 forumunun adı re78.net bu arada.
    Bugün bütün gün araç başındaydım. Ateşlemede sorun bulunmadı. Enjektörlerden şüphelendiler. Onlar sökülüp temizlendi. Ayrıca servis aşırı yağ koymuştu ve çubuktan yağ atmıştı. Hava filtresinden bile yağ çıktı. Bu temizlendi. Araç artık kesiciye kadar gidiyor sorunsuz. Şu anda gösterdiği performans iyi mi kötü tabi ölçemiyorum. İlk defa rx8 kullandığım için bunu anlamak zor. Gazladığım zaman koltuğa yapıştırmıyor çok fazla. Katalizörde de tıkanıklık olabilir. Buna da bir Seyehat var ve dönüşte bakacağım.

scoobz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Öncelikle hayırlı olsun, aracınızın performansı iyi mi kötümü emin olmak isterseniz şöyle birşey yapabilirsiniz. Rx8 0-100 fabrika verisi 6.5saniyedir. Yanınıza birini alıp kronometre tutarak 0-100 deneyebilirsiniz 6.5-7 arasındaysa performans iyidir, 0.5sec zamanla kayıp yaşanabilir fakat bunun üzerinde bir kayıp varsa eğer çözüm aranabilir.

Nameless34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    @ambinte hocam fazladan yağ koymayı becerebilen servisten mümkünse uzak durun, bir de düşünmek istemiyorum ama acaba dexelia dışında bir yağ kullanmış olabilir mi? Eğer dexelia yani renesis için şart olan yağ değilse mümkünse hiç kullanmadan yağı komple değiştirin, onun dışında da turbo araçlar gibi bi anda koltuğa yapıştırmaz tabiki ama özellikle 6500 devir sonrası çok iyidir. kat iptali sonrası bunu daha da iyi fark edersiniz.
    Tekrardan hayırlı olsun.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    @Nameless34 dexelia yağ koyduklarından eminim. Bundan sonra yetkili servise sanmıyorum uğrayacağımı. İzmire dönder dönmez kat iptalini yapacağım.

Aem filtre setini en uygun nerden temin edebiliriz?

mmert - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    maşallah kazasız belasız..

brs852 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bende rx8 sahibiyim ben greddy sesini seviyorum kat iptal orta spor susturucu 70lik borular greddy son kullanıyorum şan internette iskender abinin yaptığı birebir greddy var iyi bir pazarlıkla alınabilir izmirde yapacak bir yer var mı bilmiyorum ama birebir greddy yaptırılabilir. Arm hava filtresi güzel en iyi verim alabileceğiniz filtre şuan yine satılık var ikinci el 350 tl gibi komik bir rakam isteniyor yeni bir filtre alınıp güzel bir kit yapılabilir ateşleme sistemi şart oem bobinler zayıf kalıyor ben msd kullanıyorum hafif kasnak hafif volan ile araç güzel bir gidişe sahip olur yazılım vs hiç gerek yok

brs852 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Birde fazla yağ koyulduğu zaman filtreye kadar sıçrattığı doğrudur izmirden günalp var rx8 sahibi eğer yakınsanız oda aracı denemenizde yardımcı olabilir ama ekspertiz şirketleri bu aracın motor kompresyonunu ölçemezler motor kompresyonu ölçen cihaz sadece istanbulda 3 yerde var başka bir yerde yok motorda sıkıntı yoktur umarım soğukken geç marş alma yada ısındıktan sonra stop edip çalıştırırken geç marş durumu var mı ?
    Konu brs852 tarafından (23-05-2017 Saat 18:59 ) değiştirilmiştir.

ProdriveSTI - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    51 Post(s)
    Tagged
    4 Thread(s)
    Güle güle kullanın kazasız belasız inşallah.
    Murat CANTÜRK

Trafik ve Kasko teklifleri için lütfen pm mail atınız.
    Renpar Sigorta
    info@renpar.net

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler