User Tag List

Sayfa 1/3 123 SonSon
50 sonuçtan 1 ile 19 arası

Konu: Corsa 1.7 > Polo 1.6 Tdi

CVK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Corsa 1.7 > Polo 1.6 Tdi

Öncelikle selamlar herkese. Şimdilik anlatımı yapayım fotoğrafları akşama konuya topluca koyacağım.

Üniversite son sınıfta araba aşkıyla yanıp tutuşurken o zamanlar da 1.7 corsalar yeni yeni meşhurken bir tane araç arayışına girdik. Bir sürü yakın çevrede araç bulmama rağmen arabaları babama bir türlü sevdiremedim. En sonunda kendisi ankarada bir beyaz corsa bulup bana gösterdi. Ben de beğendim aracı kilometresi 147 bin yazıyor ve içi oldukça diri duruyordu. Atladık otobüse gittik. Arkadaşın dediği aracın kaputun boyalı olduğuydu. Gittiğimizde kaputun değişmiş olduğunu anladık o kadar yol geldikten sonra almadan dönmeyelim dedik aldık arabayı Tekirdağa döndük.

Gelir gelmez cırtla tutturulan arka sileceği değiştirdim. Bildiğimiz plastik cırtla tutturmuşlar parça fiyatı 20 lira daha sonra kornanın bozuk olduğunu söylemişti vatandaş ama azcık kurcalayınca airbag makarasının bozuk olduğunu ve airbag ışığı yakmasın diye direnç bağladıklarını fark ettim. Kaza yapsam airbag açılmayacak. Şerefsizlik diz boyu. PArça fiyatı Türkiye'de 300 lira ben ingiltereden çıkma aldım 80 liraya hallettim.

Aracın üstünde orjnal GM port bagaj vardı. Ama anahtarı yok ve sökülmüyor çilingirin birine zorla anahtar yaptırdım öyle sökebildim.

Bu da cırtlı silecek ve efsane kolpa jant kapaklarımızla.

Sonra yavaş yavaş kendimce bişeyler yapmaya başladım. Jant kapaklarını çöpe attım. Hep jant aradım ama para yoktu. 4 tane nokian lastik alabildim araca bakımlarını aksatmadım amortisörlerini değiştirdim. Emme manifoldunu temizletmek ve yağ kaçağı için exclusive garaja gittim emmeyi zor söktük kilometre orjinal dedi bana. Emmenin içinde kurum da yoktu söktük geri taktık. Daha sonra 110 kilometre üstüne çıkınca araç arıza vermeye başlamıştı. Sorun turbo borusundaki küçücük yarıkmış. Hata kodu p1125. Bu hatayı alanlar göz ardı etmesinler basınç kaçağından da yapıyor çoğu zaman. Turbo borusu için anadolu yakasındayken egzozcunun birine yaptırdım boruyu. Taktı ama kelepçeyi sıkmamış. Köprüye çıktığım gibi boru yerinden çıktı. DUman ata ata goptan girdim hemen. Arkadaşı aradım bildiği bir usta varmış adama da zorla taktırdık kelepçeyi. Bu kadar nazlanmalarının sebebini anlamıyorum ustaların.

Göstergesini değiştirdim ve bu halde sattım. Hala özlüyorum alan arkadaş kaputu açmadan arabayı aldı gitti. Keyifle kullanıyor. Satışı verdikten sonra yemek yedik yola çıktığında resmen gözlerim dolmuştu

Corsa nın hikayesi bu kadar şimdi poloya geçeyim. COrsayı sattıktan sonra Polo aramaya başladım işe de girmiştim acilen araç gerekiyor. Keşan'da bir askerden buldum arabayı. Bakımlar serviste yapılmış 45 binde temiz araba. Balatalar bile serviste değişmiş. Araca bakıp aldık.

Devamını akşam yazacağım herkese selamlar tekrar.

Mr.Bilal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    maşallah. güzel araçlar iyi günlerde kullanın.
    Life is Too Short To Stay Stock

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Hayırlı olsun. Devamınıda bekliyoruz

alperaslann - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Corsa'yı Polatlı'dan mı aldınız naptınız ? Maşallah ikiside diri duruyor kazasız belasız.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Valla bilmiyorum ki neresiydi hatirlayamadim.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    araçların 2si de güzel ama, corsa cidden çok diri ve güzel , özellikle arka koltukları çok beğendim maşallah
    nickime kadar..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı aroglu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    araçların 2si de güzel ama, corsa cidden çok diri ve güzel , özellikle arka koltukları çok beğendim maşallah
    Tesekkurler, aynen kol dayamasi da vardi kendi orjinal koltuk dosemesinden

Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Mr.Bilal Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    maşallah. güzel araçlar iyi günlerde kullanın.
    Tesekkurler

Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Emert20 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hayırlı olsun. Devamınıda bekliyoruz
    Tesekkurler, aksama yazacagim hepsini.

BarışSever - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Maaşallah toprağım.corsan gerçekten diriymiş

Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Devam edeyim, selamlar herkese tekrar

Corsanın son 1-2 fotosu, satılmadan önceki gün ve satıldığında giderken

Nalet port bagaj

Polodan devam

Poloyu alır almaz dr ecu da yazılım yaptırdım. Soft yazılım yapıldı, bu bile yeterli oldu bana hızlanması vs yakıtı gerçekten memnunum.

Daha sonra RCD510 teyp aldım. Özellikle kamera takılabilen modelini aradım buldum aldım. Kamera takılabilenlerde arkada sarı bir soket oluyor. Ama rcd510 a bir türlü kamera takamadım çünkü kamera 100 dolar

Daha sonra bixenon far işine girmek istedim. Yıllardır geceuçuşunu takip ederim poloyla beraber kısmet oldu. Gti far alıp direk takmak geldi aklıma ama daha sonra biraz farklı olsun dedim. Malzemeleri kendim topladım. İşe giriştim. Farları açmak ölüm. Tek kelime ile ölüm. Silikondan kat kat sağlam bir malzeme sıkmışlar mastik gibi bişey. Yetmemiş far camıyla plastik arasına zımba atmış adamlar. Ne amaçla yapıldı bu far bilmiyorum savaşa sürsen dayanır o derece sağlam. Uzatmadan fotolara geçeyim.

Daha sonra mercek sabitleme işini bir türlü istediğim gibi yapamayınca ve zaman bulamayınca farları ankaradaki oktay ustaya yolladım. Röle devre vs herşeyi halledip bana geri gönderdi. Kendim yapmak çok isterdim ama tecrübe bu işte gerçekten gerekiyormuş.

Farlar geldikten sonra böyle bir görüntü oldu araçta. Ben beğeniyorum sizin görüşünüzü de merak ediyorum, GTI far mı alsaydım acaba?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Kar yağışında sis kapaklarından biri düşmüş. Nereye gitti bilmiyorum aradım bulamadım. 100 liraya sis farı seti bulunca direk aldım kapakları ile beraber. Zaten kullandığım bir aydınlatma aracı değil. Sadece görüntü amaçlı taktım.

Daha sonra her polocuya bence şart bir donanım otomatik far anahtarı ve modülü 30 dolar civarı direk aliexpressten alın geçin. Çok kullanışlı ve kaliteli.

Bluemotion panjur aldım. Piano black görüntüsünü sevdiğim için sonra tribe girdim araba hava almıyo diye çıkardım. Yakışıyor mu sizce?

Grimlord - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    54 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Farlar çok güzel olmuş bence. Maşallah. Pololar zaten yazılımla Phaeton oluyor

Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Rcd510 u çıkarıp RCD330 plus aldım. Bu harika bir teyp. Bluetooth usb vs bu da her vw cinin alması gereken bir donanım. Sonra buna geri görüş kamerası da bağladım. Baya kullanışlı oldu hepsini öneririm.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yine şahsi görüşüm oemci tayfanın kesinlikle yapması gereken bir hareket. Amortisörleri değiştirmek. Berbat bir süspansiyonu var bu arabanın. Nasıl bir mantıkla yapılmış bilmiyorum jöle kıvamında araba. Bilstein B4 amortisör aldım 4 tane. Tam istediğim kıvamda oldu. Spor yay takamıyorum ***** aracı babama bırakacağım ekim ayında gidiyorum. Gündüzleri de o kullanıyor yoksa hafif bir alçaltma ile çok daha güzel olabilirdi.

Bilstein B4 ler üstünden çıkan Sachs lardan gövde olarak daha kalın daha etli. Sertlik olarak tam istediğim gibi darbe emişi de oem alternatifi olduğu için oldukça başarılı.

Konu CVK tarafından (26-05-2017 Saat 21:12 ) değiştirilmiştir.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Son olarak da daha hafif olan ve tipini beğendiğim bluemotion jantları taktım araca. Görenler 1.2 tdi sanıp henüz sataşmadı. Ama bekliyorum

Bu da en son halidir. Güllerin içinden canıııımmm yakışıklı oldu kerata

arsenikli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Hayırlı olsun allah kaza bela vermesin
    Bunlara çikolata istediğinde fare zehri vermeyen bakkalın amk.....

Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Maşallah corsada çok tatlıymış bizdekine benziyor yeni sahibine hayırlı uğurlu olsun , yeni aracınızda çok güzel ama plakalar göz tırmalıyor app plakaya şehrinizdeki polisler takık değilse bi app iyi gider

i-vtec07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    22 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Masallah guzel olmus ama ben farları begenmedim niye dersen güzel aslında ama gti farı fazla güzel diger islemler yerli yerinde

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler