User Tag List

11 sonuçtan 1 ile 11 arası

Konu: 2008 Toyota AVENSİS 1.6 Elegant

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

2008 Toyota AVENSİS 1.6 Elegant

Selamın Aleyküm abiler

Olayı anlatmaya başlayım, öncelikle şurdan başlayım mayıs 'ta babam gözünden rahatsızlandı ve 1 hafta çalışmayacaktı. İşten dolayı toz toprak görmeyecek olması ve Fayansçı olması sebebiyle çalışmadı. Memlekete gittik. Araba falan lazım tabi amcam çorumda memleket amasya yakın yani çağırdık geldi. Yeni araç almış 2006 corolla 1.6 lpgli güzel araç gümüş gri boyasız dendiğine göre tam incelemedim ama temiz sadece pasta cila bir iki bişeyler ister geneli iyi. Neyse biz aldık aracı gittik gideceğimiz yere babam ve annem aracı beğendiler.
    Vectraya nazaran daha yumuşak oluşu ve buna bağlı olarak daha konforlu olması bizimkileri memnun etti. Sonra şu muhabbete girildi tabi. Bizde böyle birşey alsakmı acaba işimizi görmezmi ne olacak falan olurdu olmazdı neyse döndük memleketten. Aradan biraz geçti 3 hafta 1 ay biraz konuşuyoruz yine bi para toparlandı netleşti. Bende araba bakıyorum tabi o civarda fiyatlarda. Babam avensis hastası çok beğeniyordu bundan 4 sene önce falan ben 8 w giderken avensis alacam avensis alacam diyordu ama almadık nasip olmadı. Şimdi asıl isteği focus almaktı vectrayı satıp 80 90 şara kadar çıkıp yeni modelli birşeyler düşünüyordu. Ama ben vectrayı sattırmak istemiyordum. 18 senelik anı lar herşey çocukluğum ne dersen artık. Neyse sonunda ikna ettim. Benim üzülmemi de istemedi. Dedi tamam artık araç arıyorduk alacaktık. Aslında çok uzun sürmedi arayışımız. Bitane izmirde vardı. Sol iki kapı sacı değişik 47200 comfort donanım 113 bindeydi şuan 118 binde satılık. Geçenleede gördüm yani. Neyse aben avensis grubuna katıldım. Ve aradığımı yazdım 2006 2008 model max 126 binde 2500 ye kadar tramer olabilir diye. Ve grup yöneticisi aradığınız araç sanırım burda dedi. 126 km sonlarında anlaştık. 15 gün sonrası için sözleştik. Kapora falan istemem dedi. Sözüm sözdür araç sözleştiğimiz tarihte geldiğiniz taktirde sizindir dedi. Neyse gelecek birkaç parça nakit vardı geldi. Kredi çekildi bayram sonu biletler alındı ve istanbula gidildi. Bu arada 126 km dedim çünkü ilk aracımız vectra da 126 binde alındı . Neyse devam edelim. İstanbulda araca batırdık aynı zamanda akraba vardı baktırdılar. Denildiği gibi 2 parça boya harici temiz. Araç düzgün alınır falan. Neyse o gün indik istanbula. Sabah ben bi sogulattım plakada kayıt çıktı korktum bi an. Sigortacıya söyledim baktı araç şasiden geçmişi temiz. Rahatladım sonra. Zaten boya için toyotada kayıt çıkar Tramer temiz dediler. O gün uygun saatte gittik aracın olduğu yere evlerine yani. Notere gidildi. Hayırlı oldu. Ertesi gün bir iki istanbul gezisi. Akşam 10 da yola çıktık trafik den ötürü. Ve 5 gibi geldik izmire.
    Şimdi araca gelelim 127 bin 340 km de alındı. 2008 model avensis elegant atiker simit tüp lpg mevcut. Tramer kaydı yok sadece plakada çıkıyor ama önemsiz. Gelirken ne kadar rahat olduğunu gördük. Böyle yağ gibi akiyür. Sİyah renk araç. Tam makam spec eheheh. Yapılacak birkaç şey var harici güzel bi sıkıntı yok çok şükür. Bende 8 e giderken babamdan dolayı avensis alacağım demiştim. Ama Allah bana hem avensisi hem vectrayı nasip etti.
    Araç alınalı 4 ay oldu birkaç izlenimi mi paylaşayım araç konfor bakımından çok güzel tokve yumuşak vectra gibi sert değil. Motor olarak biraz ağır. Özellik olarak çok iyi usb aux eksik sadece. 9 hava yastığı dijital çift bölge klima katlanır ayna vs harika şeyler. Aracın gri anahtarı mevcut bu arada. Şuan 128 bin 900 km falan oldu geldiğinden beri 4 ayda 1000 km yaptık. Ama şunu söyleyim artık memlekete giderken otobüs çilesi çekmeyeceğiz en güzelide bu bence. Cok iyi zamanda aldık gerçekten hemmaliyeti hemde aracın denk gelmesi bizim için çok yerinde oldu. Bilerek siyah aldırdım boyayı belli etmesin en aza indirsin ton farkını diye öylede oldu zaten. Gri olsa içimize sinmezdi. Neyse birkaç fotoğraf ekleyim ben sustum bide fotoğraflar konuşsun. Okuduğunuz için teşekkür ederim. Müsait olunca Vectra yıda paylaşıcam Vectra yi ben aldım. Bir miktar ödemesinide yaptım işte öyle böyle birşekilde ödeyeceğim ailem istemesede ben alın teri ile kazanmak istiyorum.
    Fotoğraf eklediğimde yaz karakteri bozuluyor o yüzden yorum da ekleyeceğim.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Konu brtrkcll tarafından (02-10-2018 Saat 19:07 ) değiştirilmiştir.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Ertekin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    41 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Üşenmedim hepsini okudum. Yeni aracınız hayırlı olsun kardeşim. Avensis bence de çok çok güzel araba. Fakat fotoğraflar çıkmıyor. Belkide bende çıkmadı. Hayırlı olsun.

FaikYILMAZSOY - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Hayırlı olsun inşallah, arac cok güzel görünüyor. İç kısmınıda en kısa sürede görürüz umarım bn fotoları hizliresim.com adresinden yüklüyor forum linkini direk kopyalıyorum sorun olmuyor. İşinize yarayabilir.
    ER134 Rover 25 1.8 // VL332 Taunus GT 1.6 // DY541 Marea Liberty 1.6 // RR904 Rover 75 Connoisseur SE 2.5 // ABP874 Rover 45 Club 1.6 // RR061 Vw Jetta Comf. 2.0TDİ

Utku85 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bende bir sorun var herhalde diye düşünüp okudum, belki yardımımız dokunur diye.
    Kardeşim ne gerek var bu kadar uzun anlatmaya, avensis aldık şu km, şu yıl tamam, bitti gitti
    Hayırlı uğurlu olsun, kazasız sürüşler dilerim.
    Drehmoment ist wichtig

tuner faruk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    9 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Hayırlı olsun 2.0 Otomatiği vardı konfor güzeldi de yakıt zorlamıştı

SkY - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    11 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    hayırlı olsun kazasız belasız kullanın..bende fotoları göremeyenlerdenim

asmisinsan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    okumayı yarıda bıraktım sonuç hayırlı olsun

i-vtec07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    22 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Kardeşim aracın hayırlı olsun . Avensis o paraya alınabilecek en mantıkli araçlardan başı çeker.

Yanlız şu yazıda satırbaşlarına ve yazım kurallarına dikkat etsen nasıl olur ? Ayrıca çok devrik cümle kurmuşsun benim türkçem de 4 4 lük değildir illaki hata yapiyoruz ama sen abartmışsın.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Teşekkür ederim abilerim. Uyarılarınızı dikkate alacağım. Fakat şöyle bi sorun var. Mobilden yazdığım için up uzun yazıyı anca olabildi. Birde şu var fotoğraf ekleyince yazı karakteri değişiyor saçmalıyor. O yüzden böyle oldu. Bu arada kısa zamanda fotoğraf eklemeye çalışıcam.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler