User Tag List

Sayfa 1/2 12 SonSon
24 sonuçtan 1 ile 19 arası

Konu: Maviş 92 Doğan L

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Maviş 92 Doğan L

Merhabalar;

Rahmetli dedemden kalma 92 model meneviş mavisi bir doğan L'm var. Kendisi benden bir ay büyük. Küçüklüğüm içinde geçti, çocukluğumdan bir sürü anım var içinde. O yüzden dedem rahmetli olunca bu arabayı almalıyım dedim. Genel durumu idare eder diyebilirim, değişeni yok ama ufak tefek kazaları var. Arabamı oldukça çok seviyorum, o yüzden bu arabayı yaşatmak için elimden ne geliyorsa yapıyorum. Km olarak 150000 de. Motor ve yürüyen olarak bir sorunu yok. Düz motor olarak bilinen motora sahip. Tempra motorlu olmasını isterdim ama sanırım Doğan L 'm 2-3 ayla SL olmayı kaçırmış. Kendim makina mühendisiyim. Motoru biraz canlandırmak için full enjeksiyon ve headers yaptırmayı düşünüyorum. Kim bilir ufak bir turbo bile olabilir.

Bunlar arabayı ilk aldığım zamanki fotoğraflar

Boyasında güneş yanıkları olduğundan arabamı boyattım. Dedem yaşlanınca sağa sola çok sürttüğü için macun biraz fazla kullanılmış. İlk boya tecrübemdi. İlerde full resterosyan yaptığımda daha temiz bir işçilik yaptırmaya çalışacağım

Bunlarda boyadan çıkmış hali. Biliyorum bir çoğunuz SLX görünümüne çevirdiğim için kızacaksınız. İçimde bir uhteydi SLX görünümü o yüzden denemek istedim. Doğan L ön orjinal panjuru arıyorum, bulmak baya zor artık, yan sanayilerin ortası çökük oluyor. İstediğim panjuru bulunca, tekrar L ye dönücem. Almanyadan 15 inch Azev A getirmeyi düşünüyorum. Başaran veya namıştein coiloverla arabayı biraz alçaltıcam, tam basık yapmayı kesinlikle düşünmüyorum.

Arabamda ufak çaplı ses sistemi var. Arabayı alır almaz bişeyler yapmaya amatörce başladım. Efsane pioneer serilerinden haberim yoktu. O yıllarda maalesef daha çocuktum. Elime bir tane keh9200 geçsin isterim.
    Arambadaki ses sistemi
    -Sony CDX-G1150U. 100-200 lira daha verip Alpine almalıydım biliyorum. En kısa zamanda son seri bir Alpinele değiştircem. Yinede memnunum.
    -Pioneer 760 W amfi
    -Arkalarda iki tane PIONEER TS-A6933IS oval Hoparlör
    -Önlerdede Almanyadan getirdiğim JBL GX600C 210W 2.3 ohm Mid takımı var.
    Ses sistemi hastalığına maalesef bende tutuldum. Elimden geldiğince geliştirmeye devam. Sırada bagaja subwoofer ve Alpine teyp var. Arabamdaki ses sistemini kim dinlediyse bugüne kadar beğendi.
    Ufak bir de resital videosu koymak istedim. Arabanın içi de azda olsa gözüküyor.

Fotoğrafların kalitesini affedin lütfen. Yorumlarınız bekliyorum.
    Konu ismail91 tarafından (06-06-2017 Saat 17:58 ) değiştirilmiştir. Sebep: Eklenti

SpeedlinE™ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Maşallah aracınıza, stance works yazısı sökülse,arka stop camları orijinale dönse ve ön taraf dediğiniz gibi doğan l parçaları kullanılsa( panjur çıkma bile olur bence) mükemmel olur

Allah güzel günlerde binmeyi nasip etsin.
    Konu SpeedlinE™ tarafından (27-05-2017 Saat 16:41 ) değiştirilmiştir.

YAS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    45 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Maşallah,kazasız belasız
    91' E34 M50B30 Avus blue
    98' E36Cp Cosmosschwarz
    05' E46Touring Titan silber

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı SpeedlinE™ Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Maşallah aracınıza, stance works yazısı sökülse,arka stop camları orijinale dönse ve ön taraf dediğiniz gibi doğan l parçaları kullanılsa( panjur çıkma bile olur bence) mükemmel olur

Allah güzel günlerde binmeyi nasip etsin.
    Öncelikle çok teşekkür ederim.
    Stanceworks stiline uydurcam jantlarla beraber arabayı o yüzden icraat yapmadan yazıyı yazdım. Dediğiniz gibi orjinal stoplar ve orjinal L ön tarafa dönücem ama biraz daha SLX tipi gezmek istiyorum. Gençlik hevesi işte
    Konu ismail91 tarafından (27-05-2017 Saat 16:44 ) değiştirilmiştir.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Yasindavulcu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Maşallah,kazasız belasız
    Çok teşekkür ederim sağolun

BarışSever - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Hocam maaşallah ama orjinal kalsa daha güzel olmaz mı

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı BarışSever Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hocam maaşallah ama orjinal kalsa daha güzel olmaz mı
    Slx görünümü hevesini biraz daha yaşamak istiyorum. Seneye orjinal L panjuru bulup tekrar L ye çevircem inşallah

yyk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    hevesiniz çok sürmemesi dileğiyle diye başlayalım zımpara pasta cila gerekiyor boya otursun hemen yaptırın bence ön far düzeni ve arka stoplar hemen orji olmalı amerikan park ya da orijinal park yapın bence güzel cemiyet baskı app gerekli yaşı gereği tr sizde olabilir . iyi günlerde kullanın
    Şüphe , tek gerçektir ...

Kutluhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    dedenizden kaldığı gibi dursa daha anlamlı olmaz mı sizcede, kolay gelsin şimdiden

E46 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    30 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Kazasız cezasız güzel olmuş. Yorum olarak da arkadaşlar soylenecekleri söylemiş. Benim ekliyeceğim farlarda mavi ampul kullanmayın en azından beyaz olabilir. Mavi ampul araca kesinlikle cello görüntüsü veriyor. Bide karşıdan gelenin gözünü alıyor .
    Peugeot 206 RC Feline -1.4 Hdi

Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Araç gerçekten çok güzel duruyor yeni boyalı arabayı gerçekten seviyorum Bence hevesinizi alana kadar slx haliyle binin. Araç sonuçta Tofaş. 3-5 kuruşa istediğin zaman istediğin şekile sokarsın

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı yyk Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    hevesiniz çok sürmemesi dileğiyle diye başlayalım zımpara pasta cila gerekiyor boya otursun hemen yaptırın bence ön far düzeni ve arka stoplar hemen orji olmalı amerikan park ya da orijinal park yapın bence güzel cemiyet baskı app gerekli yaşı gereği tr sizde olabilir . iyi günlerde kullanın
    Bir kere pasta cila yapıldı, Kurban bayramına kadar bir kere daha yaptırmayı düşünüyorum. Dedem maalesef tr siz plakaları değiştirmiş. Tr siz plaka olsun bende isterdim. L görünümüne dünücem fakat şeffaf stop camı alıp üstüne siyah film çekçem. Sarı sinyalleri sevmiyorum. Çok teşekkür ederim güzel yorumlarınız için.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Kutluhan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    dedenizden kaldığı gibi dursa daha anlamlı olmaz mı sizcede, kolay gelsin şimdiden
    Dedemden kaldığı gibi durması araba için çok iyi olmazdı çünkü güneş yanığı baya kötüydü ve bir kaç yerinde çizikler vardı. L görünümü için diyosanız bende çevirçem en kısa zamanda. Orjinal panjurla bu işi yapmak istiyorum. Panjurun önündeki T dik olmalı. Piyasada maalesef dik T li Doğan, şahin panjuru yok.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı E46 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kazasız cezasız güzel olmuş. Yorum olarak da arkadaşlar soylenecekleri söylemiş. Benim ekliyeceğim farlarda mavi ampul kullanmayın en azından beyaz olabilir. Mavi ampul araca kesinlikle cello görüntüsü veriyor. Bide karşıdan gelenin gözünü alıyor .
    Teşekkür ederim güzel cevabınız için. Yorumlarınızı dikkate alacağım

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı gokhankenar Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Araç gerçekten çok güzel duruyor yeni boyalı arabayı gerçekten seviyorum Bence hevesinizi alana kadar slx haliyle binin. Araç sonuçta Tofaş. 3-5 kuruşa istediğin zaman istediğin şekile sokarsın
    Öncelikle teşekkür ederim güzel yorumunuz için. İstediğim orjinal dik T panjuru bulunca L görüntüsüne geçicem. Benim amacım aslında iki setin de elimde hazır olması, SLX görüntüsü de yakışıyor bence, L görüntüsü de asil duruyor. İstediğim zaman L ye çevirip, istediğim zaman SLX'e çevirmeyi düşünüyorum

SpeedlinE™ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Orijinal doğan L parçaları sattığını bildiğim insan var.Mesaj yoluyla ihtiyacınız parçaları yazarsanız sorabilirim.

Han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    olabildiğince orjinale çevirmeye bakın zamanla gözünüze daha hoş gelir eminim. Hayırlı olsun

kadireren - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    15 Azev yanlış bi seçim olur , far sinyal panjur tamponlar L tipe çevrilip lastiklere beyaz yanak takarak çok daha sade görünüm olur azevdende güzel olur

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    @kadireren @Han, Her yaptığım gösteriş için değil, 13 jant olunca 70 yanak lastik oluyor. Sizde biliyosunuz ki lastik yan duvarları ne kadar fazla ise virajlarda araba o kadar dengesiz oluyor. Azev işinden vazgeçtim çünkü almanyadan gelirken gümrükte sorun çıkartıyorlarmış jantlara. Türkiyeden hoşuma giden bir 15 jant takçam. Alacağım lastikte 195-50-15 olacak. Virajlarda daha çok güven versin istiyorum. Alacağım jantta büyük ihtimalle Kormetalin Ac schnitzer type 3 e benzeyen jantı olacak. Tamponlar zaten L tipi, tampon altı boyasız da meneviş mavisine yakışmıyor. Siyah tampon kombinasyonunu sevmiyorum. @kadireren dediğiniz beyaz yanak kombinasyonunu da kış lastikleriyle orjinal jantıyla yapacağım. Yorumlarınız için teşekkür ederim.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler