User Tag List

Sayfa 2/3 İlkİlk 123 SonSon
55 sonuçtan 20 ile 38 arası

Konu: 1987 Murat 131

immortalboss - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Biraz da eski araçlarımızı paylaşalım değil mi?
    Sene 2008.18 yaşımda babamla birlikte kullandığımız,yeri geldi ağzına kadar mal yüklediğimiz,yeri geldi 9 kişi bindiğimiz benzinli otomatik 78 model Golf'üm.En çok özlediğim arabam.Bütün keçelerden yağ kaçırıyordu.Ama yılda 22 000 kilometre yaptırdım.Tık demedi.Bir kez radyatör hortumu patladı.Harici hiç yolda kalmadım.Doğru düzgün para bile harcamadım.Ancak şu an bu kadar temizi kalmadı diyebilirim.3250 liraya sattım 2010 yılında.Eşşek gibi pişmanım.

İnterneti bu kadar iyi kullanamıyorduk tabi.Sağ ön kapı çitası ve çatlak farla 2 yıl gezdik.

Orjinal plaka lambalarını da daha önce boyayan boyacı maskelemediği için değiştirdik.O zamanlar mor plaka lambası modası vardı.Bizde uyduk.

Aldığımızda Vw'nin orjinal kestane kabuğu gibi olan süngersiz koltukları vardı.Orjinali deri döşemeymiş ancak üstüne bally sürüp sünger yapıştırıp üstüne de kılıf geçirmişler.Az sövmemiştim.Komple doğan süngerlerini traşlayıp zar zor soktuk.Boyum 168.Kafam tavana değiyordu.

Bütün göstergeler eksiksiz çalışıyordu.Bu devir saati 3000 devri geçince arabanın sesi çok değiştiği için 3.vites 3000 devirde alet anca 86 falan yapıyordu.85 km/h ile gitmediğim yer kalmadı.

Arkadaşlarla deniz kıyısına gittiğimizde çelik kasalı çok kaliteli 6300 telefonumla çektiğim aracımın en net resmidir kendisi.
    Konu immortalboss tarafından (11-06-2017 Saat 10:59 ) değiştirilmiştir.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Evet bir güncelleme çekelim.Nikelaj çemberler paslandı yenileri söylendi,ön tampon yenisi alındı takılacak.Yaz moduna geçiliyor yavaştan.Arkadaşlar bu paslanma sorunları için de şöyle bir düşüncem var.Bütün malzemeleri alır almaz vernik atmayı düşünüyorum.
    Sizce nasıl olur?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Evet aracı satardın satamazdın derken bir hırsla başladım parça toplamaya.İtalyan parçalar Tr'de çok zor bulunuyor.Bulunsa da abuk subuk fiyatlar isteniyor.Pako parçaları aramaya başladım.
    Şimdilik aklımda olanlar şöyle.
    Pako orta reflektör,körüklü tampon,e30 mercekli farlar,italyan panjur.Bbs chrome yapmaya karar verdik.Ancak çamurluklara kıyamadım.O yüzden biz de 80'lerin sonu modasına uyacağız.Cromodora 4 kollu jant arıyoruz tabi bulmak epey zor.

SpeedlinE™ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Körüklü tampon fiberden Ali Akar beyde olmalı. Benim gözümde bu işin Piri'dir. Pako için özelden bir kişi yazacağım.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı SpeedlinE™ Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Körüklü tampon fiberden Ali Akar beyde olmalı. Benim gözümde bu işin Piri'dir. Pako için özelden bir kişi yazacağım.
    Ali Akar'a nasıl ulaşırız peki.Bir de fiyat ne çıkar acaba? Abuk subuk fiyatlar isteniyor.Körükler normal 131 tamponun üstüne geçiyor diye biliyorum.

Sti_Ozan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    30 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Masallah umarim istediginiz kondisyona getirebilirsiniz
    Hız,sonsuz bir tutkudur.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Sti_Ozan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Masallah umarim istediginiz kondisyona getirebilirsiniz
    Teşekkür ederim.Lpg olayı olmasa içim çok daha rahat olurdu ama artık olan olmuş. Benzinde de 6 silindir bmw kadar yakıp 3 silindir polo kadar gidiyor meret.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Evet bugün ne yaptık.Çok ince su sızan bir yer vardı.Çok yağmurda su damlıyordu torpidonun altından.Kış da geliyor.Kıyamadım.Soktum kaportacıya.Camı söktük ve manzara...
    Panik yok.Bu Tofaş.Bu kadar olur. Bu hafta içi kaporta işleri yapılacak.2 gün de boyacıda durur.500 lira civarı gider heralde parça falan derken.Neyse kanseri ilerlemeden durdurduk.Bir kaç ufak yerde daha bu tarz sorun çıkacak.Alet 30 yaşında.O kadar olur.
    Aracı satmaktan vazgeçtim.Herkes ölü s.kici olmuş.5-6 teklif eden,aracı 15750'ye mal ettim diyorum.Adam 6000 veririm diyor.Çekip silahı vuracağım en son.Malı ben satıyorum.Fiyatı onlar belirliyor.Yakarım 6000 liraya kapının önünde ısınırım.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Peki neler oldu? Direkleri söktük.Bereket tavanda ve çamurluk uçlarında birşey çıkmadı.Torpidoyu sökmeye gerek kalmadı.Aracı tanesi 50 liradan 2 direk aldık.Sıfır olmak üzere kaportacımıza bıraktık.Su giren yerimizi hallediyor.Kışa bomba gibi geliyoruz.Uygun fiyatlı içine araba sokabileceğim dükkan arıyorum bu süre zarfında. Eğer öyle olursa kendi aracımı kobay yapıp zımpara,boya işleri için de elimi yatkınlaştıracağım.İleride komple boyaya gireceği için sıkıntı yok.

16EC813 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    59 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    1992 yılında 2.arabamdı ilk arabam murat 124 tü çok severek yıllarca bindim kar kış yaz yagmur demeden gittim geldim gemlik armutluya hakkı ödenmez bu arabanın 1985 yılında da mezun oldugumda kısa süreliğine tofaş ta çalışmıştım bunun jantlarını ve parçalarını çok basmışlıgım var haa tofaşta en boktan bölümde preslerde çalışıyodum
    heyyyy gidi günler hey gençliğim geldi gözümün önüne bian
    neyse uzatmıyayım kazasız belasız kullan satıncaya kadar
    PROSTOCK GARAGE

Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Evet bugün bayağı bir ilerleme kaydettik.Yarın boyaya gidiyoruz kısmetse.Fotoğrafları akşam paylaşırım.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Eskinin derdi bitmiyor , Ve bir işe başladığım zamanda en iyisi hatasız içime sinene kadar şartlar kurtardığı sürece hiç kaçınmadan olmasını isterim .Gözümü korkutuyoraıkcadı Hep niyetimde var böyle güzel bir 131 yapıp garaja atmak unutmak insallah birgün yaparım . Masallah aracınıza güzel duruyor yeni resimleri gelişmeleri bekliyoruz . Allah kolaylık versin...

Mr.Tasbas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Allah kolaylık versin , aracınızı takip ediyorum maşallah çok diri bir aracınız var.Benim de 80 model bir badem farım var gerçekten başka bir sevda.Sağ sağlim bitmesini temenni ediyorum ağız tadıyla binersiniz inşallah.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Mr.Tasbas Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Allah kolaylık versin , aracınızı takip ediyorum maşallah çok diri bir aracınız var.Benim de 80 model bir badem farım var gerçekten başka bir sevda.Sağ sağlim bitmesini temenni ediyorum ağız tadıyla binersiniz inşallah.
    Şu ana kadar hep dalga konusu oluyorduk bu arabaya 10 000 mi istiyorsun vs. diye.Kaportacı söktü baktık.Değişen hiç bir parçası yok.1-2 yerde macun var.Üstüne dandik bir boya atılmış İzmir'de.
    Direkler yapıldı.Şimdi fotoğrafları yüklüyorum.Siz de badem farın kıymetini bilin.İtalyan olanların kaportaları diğerlerine göre daha kalın diye biliyorum.Ama 1300 olması kötü.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı RIDVAN Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Eskinin derdi bitmiyor , Ve bir işe başladığım zamanda en iyisi hatasız içime sinene kadar şartlar kurtardığı sürece hiç kaçınmadan olmasını isterim .Gözümü korkutuyoraıkcadı Hep niyetimde var böyle güzel bir 131 yapıp garaja atmak unutmak insallah birgün yaparım . Masallah aracınıza güzel duruyor yeni resimleri gelişmeleri bekliyoruz . Allah kolaylık versin...
    Umarım hayalinizi gerçekleştirirsiniz.Emin olun parçası olan aracı toplamak kolay oluyor.Bütün kaporta parçalarını sıfır olarak bulabiliyoruz.Bulamazsak yeni model şahin'lerin parçaları şık diye oluyor.Benim aracıma yapmak istediğim şeyler genelde piyasa işi diye tabir edilen ancak hafif klasik olarak da toplamak istiyorum.Bakalım zaman ne gösterecek...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Evet taze fotoğrafları kaportacım gönderdi.Aracı boyaya verdik.Bakalım ne çıkacak.Artık su giren yerimiz yok.Aracın masrafı 4 lastik kaldı.Onu da zaten 450 lira verince alıyorum. Taze taze fırından!

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı immortalboss Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Şu ana kadar hep dalga konusu oluyorduk bu arabaya 10 000 mi istiyorsun vs. diye.Kaportacı söktü baktık.Değişen hiç bir parçası yok.1-2 yerde macun var.Üstüne dandik bir boya atılmış İzmir'de.
    Direkler yapıldı.Şimdi fotoğrafları yüklüyorum.Siz de badem farın kıymetini bilin.İtalyan olanların kaportaları diğerlerine göre daha kalın diye biliyorum.Ama 1300 olması kötü.
    Herkesin malı kendine , bu arabaya 10.000 istiyorsan sen istiyorsun onların verip vermemesi çok enterese bi durum olmasın ve hiç bi zaman takılma bizim insanımız çok sever öyle şeyleri , eksikleride tamamlanınca pırıl pırıl olur.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Mr.Tasbas Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Herkesin malı kendine , bu arabaya 10.000 istiyorsan sen istiyorsun onların verip vermemesi çok enterese bi durum olmasın ve hiç bi zaman takılma bizim insanımız çok sever öyle şeyleri , eksikleride tamamlanınca pırıl pırıl olur.
    Aynen öyle.Şu an tek sıkıntımız çözemediğim bi balans var.Tamircim lastikten dedi.Umarım çözeriz.Başka eksiği yok.Seneye de komple kaporta boyaya sokar klasik hale getiririm.LPG'yi söktürecektim.Ama çok verimli çalışıyor namıssız.Kışın falan tek marş.Yakıt da 8 silindir gibi yaktığı için böyle devam.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı immortalboss Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Aynen öyle.Şu an tek sıkıntımız çözemediğim bi balans var.Tamircim lastikten dedi.Umarım çözeriz.Başka eksiği yok.Seneye de komple kaporta boyaya sokar klasik hale getiririm.LPG'yi söktürecektim.Ama çok verimli çalışıyor namıssız.Kışın falan tek marş.Yakıt da 8 silindir gibi yaktığı için böyle devam.
    Eğer seneye kaporta boya yaptıracaksanız bence mümkün olduğu kadar zorunlu olmadıkça para harcamayın ve parça kullanmayın , çünkü hem maddi olarak hemde parça olarak ihtiyacınız olacak her geçen gün fiyatlar ve parçalar altın değerine bürünüyor.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler