User Tag List

Sayfa 3/3 İlkİlk 123
55 sonuçtan 39 ile 55 arası

Konu: 1987 Murat 131

immortalboss - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Evet arkadaşlar.Herşey güzel gidiyordu ki kaportacı takarken camı patlatmış.Kendi kendine yürüdü diyor ama nedir nasıl oldu bilmiyorum.Camın aynısını buldum.Orjinalden renkli.Kahverengi.Ama çok üzüldüğüm nokta orjinal etikleri duruyordu.İlk 87 yılında yapıştırılmış cam puluna kadar üzerindeydi.Kızdım,üzüldüm ama napalım.P.tesi renkli cam gelecek.O zaman toplanıp boyacıya gidecek.Boyanan yerleri kontrol edilip teslim edilecek...

Emre-Dylan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    17 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Turbo olacak mı? Bence olmalı kuş serisinde bir tek 131 doğanı severim
    AC/DC Back In Black
    1968 Mercury Cougar GT-E 427 390Hp

Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Emre-Dylan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Turbo olacak mı? Bence olmalı kuş serisinde bir tek 131 doğanı severim
    Yok o iş olmaz. Ben orjinal seviyorum.Ama 2.0 TC severim.Çaktırmadan üstüne koyup 1600 yazısını bırakmak lazım üzerinde.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Tatatatam.Evet neler oldu arkadaşlar...
    Direkler tamir edildi.Aracın rötüş yapılacak yerleri yapıldı.Bi de sanayi işi pasta atıvermiş boyacım.Son durum bu şekilde.900 daha gitti.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Evet arkadaşlar.Bu çalışmamızda deri direksiyon kılıfı yaptık.Maliyet kargo dahil 21 lira.
    Bir bardak nescafe ve biraz da müzikle yaklaşık 2 saatte hallettim.Bana göre de gayet yeterli oldu.Çok anlatıldığı kadar zor değil.Alacak arkadaşların sormak istediği sorular varsa yardımcı olmak isterim.1-2 eksiğimiz kaldı.Sonra bu halini koruyacağız.Biraz da etiket işine girebiliriz.Mercek far ve hella sis çok istiyorum ama hadi hayırlısı.

gkhn55 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Maşallah kondisyonu çok iyi gözüküyor.Ara ara resimlere açıp bakıyorum Abartmadan etiket yapılırsa çok güzel olur.215 lastik rüzgar gülü mangels tercih edilebilir.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı gkhn55 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Maşallah kondisyonu çok iyi gözüküyor.Ara ara resimlere açıp bakıyorum Abartmadan etiket yapılırsa çok güzel olur.215 lastik rüzgar gülü mangels tercih edilebilir.
    Aslında arap momo,italyan panjur,hella 181 sisler,bir kaç cam süsü gibi aksesuarlar düşünüyorum.Etiket tesisat işine hiç bulaşmayayım.Çok uçsuz bir kuyu.
    Bagajın içini de biraz toparlama fikrim var bakalım.
    Cevabınız için çok teşekkür ederim.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bugün aracımızın cortlayan tweeterlarına el attık.35 lira sıkışmış.Cuptıs cuptıs kaldığımız yerden devam.Şimdi kendinden beyaz yanaklı lastikler ve comet sarı sis farlarına geçiyoruz.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Baktım etiket ürünlerin fiyatlar uçmuş.Orjinal sise 500 lira isteyenler mi ararsın.Bir takım 6985e clarion teyp parası isteyen mi ararsın.Ben de kendi kafama göre ürünlerle aracımı kişiselleştirmeye başladım.Direksiyon kılıfından sonra sislerim geldi.Kapaklı.Bilerek kapaklı aldım.Kapaklar takılıyken çok tatlı görünüyor park gibi.Aracın 4 ay sonra vizesi var.O zamana kadar hem eksikler gidecek hem de aksesuarlar toparlanıp takılacak.
    Sislerimiz bunlar.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Evet sisleri takmaya anca fırsat bulduk.Gerekli röleler bağlandı.Kaput altında yatan kablo kalabalığı toparlandı.Şimdi görünen bütün kalabalıkları bez bantla sarıp güzel bir görüntü yakalayacağım.
    Sonrasında yapılacaklar lpg ayarı ve lastikler...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Direksiyon kılıfı olmamış bence çok basit duruyor . Trsiz tip 1 çift plaka takılmalı bence . Kolay gelsin takipteyiz

Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı RIDVAN Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Direksiyon kılıfı olmamış bence çok basit duruyor . Trsiz tip 1 çift plaka takılmalı bence . Kolay gelsin takipteyiz
    Kılıfı 10 dakikada sökebilirim.Ancak bu tür direksiyonlar aşınmaya çok müsait.Koruma amacıyla taktım aslında.Hem de denemek açısından.Tr'siz plakayı da trafikten korkuma takamıyorum.Yoksa aklımda aslında.Bakalım bu işler bitsin detaylı bir temizlik bizleri bekliyor.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Evet arkadaşlar.4 adet lastik aldık.Kalorifer borumuz takıldı.Rot balansa girdik.Ancak yine de 90 km ve üstü hızlarda balans yapıyor.%99 şaft diye tahmin ediyorum.Bakalım ne yapacağız.Başka bir iş kalmadı.Detaylı bir temizlik istiyorum.Tavan taban vs.Bu arada arka camın rezistansı tam kablo takılan yerinden kopmuş.Elektrikçi cam değişecek dedi.Ama yine de kıyamadım değiştirmeye.Kendim tamir etmeye çalışacağım.

yyk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı immortalboss Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Evet arkadaşlar.4 adet lastik aldık.Kalorifer borumuz takıldı.Rot balansa girdik.Ancak yine de 90 km ve üstü hızlarda balans yapıyor.%99 şaft diye tahmin ediyorum.Bakalım ne yapacağız.Başka bir iş kalmadı.Detaylı bir temizlik istiyorum.Tavan taban vs.Bu arada arka camın rezistansı tam kablo takılan yerinden kopmuş.Elektrikçi cam değişecek dedi.Ama yine de kıyamadım değiştirmeye.Kendim tamir etmeye çalışacağım.
    Lehim yapin nacizane fikrim
    Şüphe , tek gerçektir ...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı yyk Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Lehim yapin nacizane fikrim
    Bakalım bu akşam deneyeceğim.Sonuçları buradan yazarım arkadaşlar.Camda lehim tutturmak çok zor olacak ama hadi hayırlsı.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Evet arkadaşlar.Sonuçlar şu şekilde.Aracın 4 lastiğini sıfırladım.Barum marka lastik aldım.Balans azalmıştı ama devam ediyordu.Kafam kızdı bir anlık hışımla giriştim şaft+diferansiyel bakımına.Ayarlar yapıldı vs. balans sorunu şafttanmış.
    Burada balans yapacak adam hem yok hem de çok para istediler.Vazgeçtik.130 liraya çıkma şaft aldık şansımızı denedik.%90 düzgün çıktı şaft.Sadece 80-90 arası biraz vibrasyon var.Ama çok çok az hissediliyor.145 civarı hızlara çıkarıp direksiyonu bırakıp titreşimsiz gitmek gerçekten güzelmiş. Satılık satılık dedim.Şimdi istiyorlar vermiyorum.
    Arka cam rezistansı ve detaylı bir temizlik ve boya koruma kaldı.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bayağıdır güncelleme çekmemişiz konuya.Araca bu ara hiç dokunamıyorum.Ön tampon yan sanayi ve paslandı.En yakın zamanda onu değiştireceğim.Bu ara müzik sisteminin en sevdiğim parçası oval hoparlörleri temizledim.Aracın üzerindeki e30 perdeyi söktüm.Akvaryum gibi oldu arka taraf.Geri gelirken geceleri çok eziyet oluyordu bana.
    Daha sonra 2 camcı gezdim.İkisi de rezistans tamir olmaz.Bağlantı yeri kopuk dedi.250 lira cam parası isteyince kendim giriştim.25 kuruşa bir adet sarı jackla işi çözdüm.Cam fitilinin arasına güzelce monte ettim.Kolay kolay çıkmaz.Şu anda cam rezistansımız çalışıyor.1-2 çizgide temassızlık var ama fazlasıyla iş görüyor.
    Hoparlörlerimizi de temizledik.Son hali bu şekilde.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler