User Tag List

Sayfa 3/4 İlkİlk 1234 SonSon
73 sonuçtan 39 ile 57 arası

Konu: EPY Typer

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı omerce Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Açıkçası hepsi için farklı farklı sebepler çıktı. Öncelikle sti ve evo dan aşırı yakıt tüketimleri (hatta rx8 de bakmıştım bir araç sahibi ile görüşmem sonrası vazgeçtim) ve 4 çeker olmasından dolayı getirebileceği masraflardan çekinerek vazgeçtim. Mini den çok dar olduğu ve aşırı sert süspansiyonları sebebiyle vazgeçtim. clio, megane rs lerin km leri çok yüksekti bende yüksek km bir araç istemiyordum önceliğim ideal bir km de ve kazasız olmasıydı. Polo gti ve ibiza cupra da bakmıştım onlarda da manuel seçeneği yoktu. Bende manuel hastasıyımdır otomatik araba tercih etmiyorum. Aradığım kraterlere en yakın 2-3 araç kalmıştı. fn2, ep3 ve leon fr . Önceliğim japon grubu olduğu için fr ı eledim orta konsol fn2 de daha güzel durduğu içinde fn2 tercih ettim. Arabayı alırken en ufak bir fanatikliğim yoktu. Kullandıkça sevdim sevdikçe hastası oldum. Kana typer sevdası geçtiyse başka arabadan zevk almak imkansız oluyor yaşayınca anladım.
    Açıkladığınız için teşekkür ederim . Eleme yöntemizi baya begendim açıkçası çok mantıklı hareket etmişsiniz . Bende bu tarz araçlar almak istiyorum yani aklımdakiler aynı sizinkiler gibi ağırlıklı olarak clio megane rs biraz daha çekici geliyor bana ama dediğiniz gibi kilometre sıkıntısı var . Yakıt olarak fn2 yi önerirmisiniz?

omerce - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı phantom Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    son disli tecrube edebildigim bir konu olmadi, ama mod ile bilincli ugrasanlar arasinda cok yaygin oldugunu biliyorum. tecrubesi olanlar yazar herhalde.

son disli tum vites araliklarini kisaltiyor, her durumda araba hizlaniyor. motora dokunmuyorsun . araba satilacakken diferansiyeli eski haline dondurebilirsin. tabi TR'de bu mekanik isleri yapacak duzgun adam var mi bilmiyorum.

hizlanmanin bedeli azami hizin dusmesi. ancak bu kadar radar, trafik vs. varken arabanin 200 ustu gormesi iyice zorlasti. o yuzden spor kullanilacak araba icin oldukca iyi gozukuyor. hizlanma tork artisi gibi aciklanmis, uyduruk bir artis degil.

youtube'da uygulamalari gorebilirsin.
    Bu konuyu bende araştırayım çok kaliteli tecrübeli ustalarımız var tabiki eğer sıkıntı yaratabilecek olumsuz bir etkisi yoksa düşünebilirim yalnız bir sorun daha var. Benim vites oranlarım zaten kısa ben 8500 dönüyorum vites atınca 7bin e düşüyor daha kısa olsa vites değiştir değiştir 130 değiştir değiştir 135,5 ))). Şu an videolarda olduğunda daha hızlı durumdayım vites atmak yoruyor zaten. En güzeli komple oranların elden geçmesi ama onunla uğraşmak denemek tecrübe etmek gerek stoğa yakın bir araçta biraz pahalı bir tecrübe olmazmı ?

Dersenki nasıl bir şey olsun isterdin yazayım( tabi egz emme kelebek vs yeni bir setup ile)

2 - 105
    3 - 140
    4 - 190
    5 - 235
    6 - emin değilim

Bu hızlara belki 9k+ devir dönerek ulaşırım ama araba için risk olduğundan kararsızım hız komusunda şanzıman ve motor sağlığı ön planda. Dediğim gibi 2 boy geri kalsın ama sağlıklı yürüsün
    instagram.com/omersaglm

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı yigityedidag Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Açıkladığınız için teşekkür ederim . Eleme yöntemizi baya begendim açıkçası çok mantıklı hareket etmişsiniz . Bende bu tarz araçlar almak istiyorum yani aklımdakiler aynı sizinkiler gibi ağırlıklı olarak clio megane rs biraz daha çekici geliyor bana ama dediğiniz gibi kilometre sıkıntısı var . Yakıt olarak fn2 yi önerirmisiniz?
    Yakıt olarak önermem. çünkü yakıtı az yaksın istiyorsan çok sakin kullanman gerek. Bomboş yol polis derdi yok keyfin yerinde nasıl yapacan o işi? yakıt düşündüğün bir konu ise 1.6 motor veya 1100kg civarları bir araç bakman daha iyi olabilir.
    instagram.com/omersaglm

sipahi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    hayırlı olsun maşallah.Erenler de görüyorum aracı ara sıra.
    ome-R

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı sipahi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    hayırlı olsun maşallah.Erenler de görüyorum aracı ara sıra.
    Teşekkürler eşim oralı ziyarete geliyoruz arada.
    instagram.com/omersaglm

serkanaygün - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ömer'im arabanın maşallahı var. İlk günden bu güne epey aşama kaydetti, bundan sonra da öyle gider umarım Kazasız belasız binelim

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bu konu uzunca devam eder umarım. Açıklamalar, yorumlarınız alacaklara, hayranı olanlara değerli bilgiler niteliğinde. Maşallah kazasız belasız kullanmanız dileğiyle.
    BMW E90 320d LCI

Post Thanks / Like
    Mentioned
    49 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    yalnız bir sorun daha var. Benim vites oranlarım zaten kısa ben 8500 dönüyorum vites atınca 7bin e düşüyor daha kısa olsa vites değiştir değiştir 130 değiştir değiştir 135,5 ))). Şu an videolarda olduğunda daha hızlı durumdayım vites atmak yoruyor zaten. En güzeli komple oranların elden geçmesi ama onunla uğraşmak denemek tecrübe etmek gerek stoğa yakın bir araçta biraz pahalı bir tecrübe olmazmı ?
    final drive oranini kisaltmak 8,500'e daha hizli gelmen demek. yani motor max guc uretimine daha hizli variyor diyelim. o nedenle 130 - 135.5 olmuyor, yine iki vites arasinda 8,500 devirde ciddi hiz farki oluyor. 130km/s - 170km/s oluyor diyelim (kafadan atiyorum).

vitesli bisiklet kullanirken vites oranlarinin etkisini net bir sekilde gorebiliyorsun. sanziman+diferansiyel+tekerlek sisteminde de ayni prensipler gecerli diye tahmin ederim. 3x7 vitesli bir sistemde on vitesi sanziman, arka vitesi diferansiyel olarak dusun. tabi bisikletle aran var mi bilmiyorum .

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı serkanaygün Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ömer'im arabanın maşallahı var. İlk günden bu güne epey aşama kaydetti, bundan sonra da öyle gider umarım Kazasız belasız binelim
    Sağolasın serkancıım senlede bi akşam çıkamadık
    instagram.com/omersaglm

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı tlgylmz106 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bu konu uzunca devam eder umarım. Açıklamalar, yorumlarınız alacaklara, hayranı olanlara değerli bilgiler niteliğinde. Maşallah kazasız belasız kullanmanız dileğiyle.
    Teşekkürler bilgi paylaştıkça çoğalır
    instagram.com/omersaglm

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı phantom Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    final drive oranini kisaltmak 8,500'e daha hizli gelmen demek. yani motor max guc uretimine daha hizli variyor diyelim. o nedenle 130 - 135.5 olmuyor, yine iki vites arasinda 8,500 devirde ciddi hiz farki oluyor. 130km/s - 170km/s oluyor diyelim (kafadan atiyorum).

vitesli bisiklet kullanirken vites oranlarinin etkisini net bir sekilde gorebiliyorsun. sanziman+diferansiyel+tekerlek sisteminde de ayni prensipler gecerli diye tahmin ederim. 3x7 vitesli bir sistemde on vitesi sanziman, arka vitesi diferansiyel olarak dusun. tabi bisikletle aran var mi bilmiyorum .
    Var var olmazmı bu konuyu detaylı araştırcam ufak tefek eksikleri tamamladıktan sonra yeni setup için düşünebilirim
    instagram.com/omersaglm

Post Thanks / Like
    Mentioned
    49 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Var var olmazmı bu konuyu detaylı araştırcam ufak tefek eksikleri tamamladıktan sonra yeni setup için düşünebilirim
    o zaman soyle bi deneme yap;

- arkayi en yuksek vitese al (en kucuk disli), orada birak, bu mevcut diff. sadece on vitesle sifirdan kalk 1-2-3 yap. max hiza cik.
    - simdi arkayi 2 dusur, bu final drive degismis diff. tekrar on vitesle sifirdan 1-2-3 yap ve max hiza cikmaya calis.

2. durumda ivmelenmen daha fazla olacak, daha rahat gazlayacaksin ancak hizlandikca bacaklarin daha fazla bosa basacak, max hiza ulasamadan bacaklarin pedalda bosa donecek. yani 1. durumdaki max hizina ulasamayacaksin.

canozgur106 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    19 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Sürekli bakmaktan kendimi alamıyorum
    ALLAH VAR GAM YOK..

alperaslann - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Maşallah benden nazar değmezse kimseden değmez. MAşallah

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    ** Konuya bir güncelleme çekelim muayene işini hallettik çok şükür. Yolumuz honda sistemden geçti yağ yağ filtresi değiştirelim.

Muayeneden geçtik egzostan ceza yemezsen bi daha 2019 da görüşmek üzere

Şimdiye kadar castrol, eneos derken sıra çok merak ettiğim motul 300v ye geldi. Etkisini görecek bir imkanım olmadı ama ilk yağ değiştiğiniz motorun sessiz ve saat gibi çalışması inanılmaz bir huzur kaynağı

Ramazandan hemen önce ufak bir buluşma yapalım dedik denediğim ep3 te tps sorunu oldu b18 de şanzıman ama genel olarak eğlenceli bir akşam oldu. Denemelerde kimin geçtiği önemli değil önemli olan eğlenceli vakit geçirmekti.
    instagram.com/omersaglm

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı alperaslann Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Maşallah benden nazar değmezse kimseden değmez. MAşallah
    Allah daha güzellerini nasip etsin sana
    instagram.com/omersaglm

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bir süredir konuya güncelleme atamıyorum ancak yeni bir setup girişimimiz var. Parça temin etmeye çalışıyoruz. Düşüncemiz netleştiği için buraya da yazabilirim artık

şuan zaten feh + fp olarak devam ediyoruz.

Bunlara ek olarak yeni setup ta;
    RRC emme manifoldu
    70lik kelebek
    kelford 179a egzantrik
    Tam emin değilim ama belki toda ince conta
    440cc enjektör

bu setup ile yakıtlı (%30 etanol olabilir bu konuyu değerlendircem) olarak tekerde 230bg civarı bir güç hedefliyorum. 220bg üstü her güç kabulümdür

Çok yakında yeni konu güncellemesi ile devam ediyor olacağım

Herkese iyi günler dilerim
    instagram.com/omersaglm

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Motul 300v yağı tecrübe etme imkanım oldu. Acaba nasıl diye düşünenlere gözü kapalı denemelerini öneriyorum. Ben 5w30 koydum çok ince geldi. Bence 5w40 daha ideal olacaktı. Yağı aldığımız yerde 5w40 kalmadığı için 5w30 deneyelim bu seferlik dedik. Typer larda yağ eksiltme sorunu olmadığı için bir süre böyle devam ederim. Haftasonu setup değişikliği için yağ dökülecek zaten o ara kontrol de edilecek. Yağ değişimi sonrası sakarya kocaeli derken yaklaşık 500km kadar kullandım.

Aracımda oluşan 2-3 gazlama sonrası ufak gerilemeler sanırım yağ basıncından kaynaklı. Bizlerde balanslı yağ pompası olduğu için yüksek basınç ve sıcaklıkta zamanla özelliğini kaybeden yağ devrini aynı performansta tamamlayamayarak biraz performans kısılmasına sebep oluyor. Motul ile şimdilik bir sorun veya gerileme olmadı. İlerleyen zamanlarda tekrar tecrübelerimi paylaşırım

sağlıcakla
    instagram.com/omersaglm

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Konuya bir güncel daha çekelim araya giren bazı olumsuzluklar sebebiyle henüz setup değişikliğimiz olmadı ancak hafif jant işe yarar deyip bir kardeşimizden Enkei rs+m 17 inç jantlarını aldık.

225-40-r18 yerine 215-45r17 ölçülerine döndüm jantın ağırlığı 7,2kg. Jant boyutunu düşürmek gibi bir niyetim yoktu ancak 18 olup 7 kilo civarlarında jant bulamadım mecbur kaldım. 17 de güzel durdu sanki. Oem jant - lastikleri poşetledik dolaba attık.

Eski duruşumuz. Biraz amatör duruyordu ön arka farklı. Aracın yanına gelip kafasını bi ön janta bi arka janta çevirenleri çok gördüm )

Yeni Duruşumuz. Diğer araçtan söküp takmak ile bir sürü zaman kaybı oldu yıkamadan hemen önce çektim

Yıkandık temizlendik ilerleyen saatlerde toplanmaya başladık. Plakaları gizledim buluştuğumuz arkadaşların onayını almadığım için rahatsızlık olmasın dedim

Birde kendi aramızda ufaktan gazladık. Maksat keyfi almaktı tabi ki. Denk speclerde bu kadar eğlenceli deneme uzun zamandır yapmamıştım. Yol yokuş yukarı olduğu için hızlanmalar yanıltmasın

instagram.com/omersaglm

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler