User Tag List

Sayfa 1/4 123 ... SonSon
73 sonuçtan 1 ile 19 arası

Konu: EPY Typer

omerce - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

EPY Typer

Herkese merhaba,

2 yıldır bende olan aracım ile ilgili bir konu açmanın zamanı geldi diye düşündüm. Herşey bundan 2 yıl önce ne alsam diye düşünürken başladı. Ne alsam sorusu bir çok arkadaşımızda olduğu gibi benim içinde büyük bir sorundu. Mini, fr, rs, gti, wrx... bak bak bitmiyordu. İnternetten araştır, yorumları oku, fikir al, değerlendir vs çok yorucu bir süreçti. Biraz hızlı olsun, eğlenceli olsun, güzel dursun diye aranırken fn2 lere denk geldim. Bir iki video izledim yorumlara baktım kronik sorunlar varmı eksileri artıları vs derken karar verdim aynı gün bi gazla gittim aldım.

Aracım 2008 model gri renk fn2 kodlu civic typer. Aldığımda 70bin km deydi ilk plakası üzerinde tertemiz bakılmış duruşu sesi soluğu yerinde bir araçtı. Atmosferik beslemenin sürüş keyfi ve modern görüntüsü ile bir hayli eğlenceli duruyordu. Ağırlığı atmosferik bir araç için sorun gibi gözükse de rolling koşturan birisi için biraz hafiflediğinde typer formuna dönüyordu. Ben aracı stok olarak aldım.

Öncelikle egzos sisteminde değişiklik yaparak ses alalım dedik. 70lik krom boru, sonda 76 lık warex ile güzel bir ses hedefledik. Aracım stok olduğu için kat iptali yapmadık (İptali denedim ancak pek beğenmedim) Stok headers ımız 4-1 yapıda olduğu için kat iptalinde aracın alt devirler resmen ölüyor. En ufak bir trafikte boğulmalar, titremeler bir hayli sorun oluyordu. Aracı rol harici sakin kullandığım için katı söktürmemle taktırmam bir oldu.

Sıra filtreye geldi. Kutu içi filtre yerine açık filtre takarsanız bütün motor sıcaklığı filtre tarafından emiliyor ve gaz tepkileri ölüyor. Özellikle yaz ayları aracınızın gidişini gaz tepkisini normal olmadığını çok iyi fark ediyorsunuz. Söylediğim şeye short ram dahil. Hepsi bir yana sis farını iptal ederek cai ile sorunu çözmenizi öneririm. Birçok yolu denedim cai kesinlikle en ideal çözüm oldu. Sis farı iptal edildi cai bağlandı yalnız yakın arkadaşlar biraz hızlı ne yapsak dedik arka koltukları sökeyim bari dedim. Bu arada sadece arka koltuk dediğime bakmayın fn2 istepne + arka koltuk = 50kg !

Söktük arka koltuğu bende sök tak işlerinden nefret ederim söktüğüm arka koltuğu güzelce ambalaj yaptım eve attım dursun güzel güzel.
    Dedim ki aslında aracımdan memnunum ama biraz daha hızlanayım ne yapsam dedim headers alayım.. Dedim ama Türkiye de fn2 için headers bulmakta zor yaptırmakta zor. Yaparım diyen çok yoğundu çıkma alalım dedik uyduramadık orjinal sıfır alsak dedik o paraya yeni motor yaparsınız... Gel zaman git zaman bakınırken 3 ay geçti. Derken bi arkadaşımız sayesinde 10 gün gibi kısa bir sürede headers hazırlanarak kargolandı. Hazır headers takılacak yazılım güncellemeside yaparız dedik ingiltereden flashpro siparişinide verdik. 5 günde geldi. O arada x series wideband de aldık ilk aşama için gerekli parçalar tamam gibiydi.

Kat iptal edildi headers takıldı tam 4 saat uğraşıldı. Takıldı ama yerine bir türlü oturmuyor.. bir gariplik vardı. Meğer headers orta bölümü olması gerekenden 6cm-8cm daha aşağıda yapılmış. Gaza ilk basışta ufaktan bir tıkırtı yapıyor direksiyon kutusuna değiyordu headers. Bende gıcık olurum iç trim seslerine hiç dayanamam. Baktım olacak gibi değil usta sökelim geri gönderelim demeye başladı usta dedim ben sonra halledicem bu işi hiç gönderme vs bekleyemem artık. Headers ile uğraşılırken wideband de takıldı headers tan gelen ufak tıkırtı haricinde sorun yok gibiydi.
    Bir iki baktık ettik alt devirler güzel üstler güzel gidiş iyi gibi hiç rol deneme gazlama fln uğraşamam dedim doğru yazılım güncellemeye. Sevdiğim bir kardeşimin önerisi ile tolga aksakala ulaştım. Müsait bir akşam buluştuk yazılım güncellememizi yaptık. Kesinlikle hard bir yazılım istemiyordum. Avans vurmasın sorun yaratmasın 1-2 boy geri yürüsün hiç sorun değil diye söyledim sağolsun Tolga abide güzel ve sorunsuz bir ayar yaptı. Gidişi gayet tatmin ediciydi ama hala istediğim sesi alamıyordum. Gaza oturuyorum vtec açınca sanki boş kola kutusu titriyor gibi bir ses egzos tan geliyor. Bakındık ettik ne yapsak diye zaten direksiyon kutusuna vuran headers sorunuda duruyor en iyisi sağlam bir egzoscuya gitmenin zamanı geldi dedim. Ufak bir araştırma arkadaş tavsiyeleri vs derken kınalı spec mustafa ustaya gittik. Headers metal ek kısımları kaliteli boğazlar ile değiştirildi (cızırtı eklerden geliyormuş) ve 5-6 yerde oluşan çatlak onarıldı. Yaklaşık yarım günlük uğraş sonrasında headers 6cm kadarda yukarı kaldırılıp tam ideal yerine oturtuldu. ve artık istediğim ses gelmişti...

Şimdi araba işleriyle uğraşanlar iyi bilir bu modifiye işleri yap yap bitmiyor sürekli alternatif birşeyler olabiliyor. Bende bunlara pek bulaşmak istemediğim için biraz daha nasıl hızlanırım dedim çareyi hafiflemede buldum. Hemen tanıdıklar vesilesiyle hafif jant tedarik ettik. Jant deyip geçmeyin fn2 oem jant lastik tanesi tam 22kg ! Takacağınız en kötü jant-lastik 18kg ı geçmiyor ve gerçekten gaz tepkileri ilk basışta ileri atılmalar vs arabanın kaderi değişiyor. Sonrasında 8kg lık sparco koltuk takayım dedim. Biraz merakta var bulduk sparco sprint taktık. Rahatsız ve sert oluşu haricinde herşey güzel oldu. Koltuk demişken sağ koltuk 22kg sol sürücü koltuğu 26kg.

*** Araç görselleri ve birkaç deneme videosu

Aracımızın satışını aldık. Sakaryadan dönmeden önce hatıra fotosu

Çok şükür kazasız belasız istanbula geldik

Bakım zamanı. Yağ, filtreler, baskı balata, fren diskleri ve lastik değişimleri yapılıyor

Güzel bir detailing uygulaması pasta cila boya koruma

Yaklaşık 1 yıl geçtikten sonra tekrardan cila uygulaması yapıldı. Biraz farlar sararmıştı onları da temizlettik detaylı iç temizlikte yapıldı

Muayene tarihimiz geldi. Muayene öncesi son güncel fotomuz

*** Bir kaç deneme videosu paylaşayım

Çıktım bir akşam 100-200 deneyeyim dedim. Tamamen eğlence amaçlı 2 aydır yağmur çamur kullanamamıştım dayanamadım daha fazla

Konuyu elimden geldiğince güncel tutacağım. Maşallahı esirgemezseniz sevinirim. Allah herkesin gönlüne göre versin
    instagram.com/omersaglm

YAS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    45 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    maşallah,kazasız belasız
    91' E34 M50B30 Avus blue
    98' E36Cp Cosmosschwarz
    05' E46Touring Titan silber

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Maşallah, instagramda görüyorduk

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Teşekkürler
    instagram.com/omersaglm

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı fatihcakin Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Maşallah, instagramda görüyorduk
    kullanıcı adın fatihcakin mı
    instagram.com/omersaglm

Ahmet.S - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bir ara satılıklardaydı ömer sattın sanmıştım. Tegiwa headers varken başka birşeye gerek yoktu bence maşallah kazasız belasız kullan.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Ahmet.S Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bir ara satılıklardaydı ömer sattın sanmıştım. Tegiwa headers varken başka birşeye gerek yoktu bence maşallah kazasız belasız kullan.
    Yok satmadım uzun bir sürede satmayı düşünmüyorum ekonomim el verdiği sürece devam inşallah. Tegiwa baktım hatta buldumda ama 1200dolar gibi bi fiyat ve o dönem dolarda uçunca bütçemi aştı açıkçası. Bende ki tegiwa nın aynısı bir ara bs deki toda headers için görüşmüştük sahibiyle ona da başkası niyetlenmiş öyle kaldı
    instagram.com/omersaglm

wekoo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    maşallh kazasız belasız kullanın
    gariban 106 gti....

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı wekoo Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    maşallh kazasız belasız kullanın
    Allah razı olsun teşekkürler
    instagram.com/omersaglm

Efswap - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    9 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    MaşAllah gidişi, duruşu çok güzel.

Melih-Ö - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    66 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Maşallah Ömer'im Allah kaza bela göstermesin, EPY her zamanki gibi mükemmel
    App plaka ve pleksik plakalık için ulaşabilirsiniz. Ailenizin Plakacısı

www.instagram.com/kokumerkezi

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Melih-Ö Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Maşallah Ömer'im Allah kaza bela göstermesin, EPY her zamanki gibi mükemmel
    Amin Allah razı olsun melihim cansın
    instagram.com/omersaglm

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Efswap Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    MaşAllah gidişi, duruşu çok güzel.
    Teşekkürler
    instagram.com/omersaglm

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Maşallah Allah kaza bela vermesin.

Araç ankarada cumhurbaşkanlığı koruması yada savcılıkta calışan bir arkadaşındı sanırım.
    Biz de almak için epey konumuştuk, Fiyatta anlaşamamıştık yanlış hatırlamıyorsam.

Kazasız belasız sürüşler dilerim.

Volkann - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    maşallah kazasız belasız.
    99' ZN 106 GTİ
    14' SC İBİZA CUPRA
    94' MAM 106 XSİ (TU5 SWAP)
    16' FK2 TYPE-R

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Krupp Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Maşallah Allah kaza bela vermesin.

Araç ankarada cumhurbaşkanlığı koruması yada savcılıkta calışan bir arkadaşındı sanırım.
    Biz de almak için epey konumuştuk, Fiyatta anlaşamamıştık yanlış hatırlamıyorsam.

Kazasız belasız sürüşler dilerim.
    İlk sahibi engin pekyılmaz. Plakası güzel diye kimse değiştirmemiş bende beğendim kaldı. Uzun bir süre otoparkta kalmış ankarada. Doğru hatırlıyorsundur
    teşekkürler
    instagram.com/omersaglm

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Volkann Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    maşallah kazasız belasız.
    teşekkürler
    instagram.com/omersaglm

canozgur106 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    19 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    MaşAllah herşeyiyle çok güzel olmuş emeklerine sağlık kesenize bereket Anladığım kadarıyla şu an arka koltuklar sökük ve önlerde 2 adet Sparco V Sprint koltuk mu var araç bu şekilde ciddi olarak hızlanmışdır gaz tepkimeleri aktarmada ki hafifletme ile gerçekten çok neşeli olmuştur..Jantlar dan bahsetmişsiniz ama oem jantlar dışında fotosu yok,konig vs gibi bir jant mı var üzerinde şu an ?
    ALLAH VAR GAM YOK..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı canozgur106 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    MaşAllah herşeyiyle çok güzel olmuş emeklerine sağlık kesenize bereket Anladığım kadarıyla şu an arka koltuklar sökük ve önlerde 2 adet Sparco V Sprint koltuk mu var araç bu şekilde ciddi olarak hızlanmışdır gaz tepkimeleri aktarmada ki hafifletme ile gerçekten çok neşeli olmuştur..Jantlar dan bahsetmişsiniz ama oem jantlar dışında fotosu yok,konig vs gibi bir jant mı var üzerinde şu an ?
    Aynen önde sparco koltuk ile birlikte yaklaşık 100kilo atabildik sadece koltuklardan. Jant olarak 16 types jant denedim ve tepkilere inanamadım. Aslında amacım hafif jant bakmak değildi ne kadar fark olabilirki diyordum ama denedikten sonra Fikrim tamamen değişti. Güzel dileklerin için teşekkürler
    instagram.com/omersaglm

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler