User Tag List

Sayfa 1/2 12 SonSon
36 sonuçtan 1 ile 19 arası

Konu: Mercedes ML 320 - Made in USA

semavi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    74 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Mercedes ML 320 - Made in USA

ABD'ye geleli 5 ay oldu... Sonunda beni az bucuk hareketlendiren bir araba alabildim...

Tam olarak almak istedigim araba oldugunu soyleyemem ama heyecanlanmam icin nedenlerim var...

Oncelikle, bu zamana kadar ya basit is goren (PT Cruiser) ya da mantikli olan (Dodge caravan-Chrysler Voyager) tarzi araclar aldim...

Gecen gun bir arkadas satiyordu, cok uyguna verecegim, al gotur, ufak tefek eksikleri var dedi... Baktim tam sevdigim eksikler... Yavas yavas yaparim, acemiligimi atarim, hem de satinaldigim aletleri kullanmaya bahanem olur diyerek aldim gitti... Neredeyse Turkiye'nin 10da bir fiyatina...

Arac 2002 makyajli model, 145bin milde...

Arac genel olarak duzgun... Sorunlar kozmetik, sensor yada sok tak parcalar seklinde...

ABS ESP ETS isiklari yaniyor... Yaw rate sensorden kaynakli gorunuyor... Alip kendim degistirecegim, kolcagin altinda...

LOW Range moduna gecmiyor, transfer case problemi, orta susturucunun orada, yatip degistirmek lazim 5-6 vida sokup!

Iceride elden gececek trim parcalari var...

Hepsi bu...

Izlenimlere gelince...

Bose sistemi cok guzel is goruyor... Ama ne yalan soyleyeyim effect konusunda Volvo Prologic sistemi ariyorum... O tam benim istedigim tarzdi... Vokaller ayri yerden, enstrumanlar ayri yerden falan filan...

Performans kararinda... 220 hp bile olsa ***** agir araba...

Yol tutusu hosuma gitti...

Direksiyondan kumanda ses sistemi yok... En Rezil ozellligi bu bence!

Navigasyon, Telefon ve Asistan modulleri var ama kullanmiyorum, demode artik onlar *****...

Ic hacim gayet iyi...

Parcalari siparis edip, onumuzdeki hafta hem parcalari degistirecegim, hem de periyodik bakimini kendim yapacagim bir aksilik olmazsa... Vakit kalirsa ic detayli temizlik yaparim... Low range modulunu degistirdikten sonrada hafif bir arazi denemesi yaparim...

BU arac hakkinda bilgisi olanlar, yorumlari esirgemeyin

Bir kac ozensiz resim ekliyorum idarelik

Biraz saygı... Dünya herkesin...
    youtube.com/c/KadirZora
    www.zoramotors.com
    https://www.facebook.com/ZoraMotorHouston

Uzaklaştırılmış Kullanıcı
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    34 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Hayırlı olsun. Kendisi ilginç bir anım olan bir araçtır. Ortaokul zamanında babası zengin olan bi arkadaşımız anlatıyordu, şöyledir böyledir diye. Bir gün hoca içeri girdiğinin farkında olmayan arkadaş; EMEL'i sattı olm babam, sağlam para kaldırdık, çok karlı işmiş diye anlatırken pezemenk misiniz lan siz diye sağlam bi dayak yemişti. Yolda ne zaman görsem gülesim gelir bu sebeple

Konuyu da hiç ettim, ufaktan uzayım ben

Post Thanks / Like
    Mentioned
    74 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Nightfish Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hayırlı olsun. Kendisi ilginç bir anım olan bir araçtır. Ortaokul zamanında babası zengin olan bi arkadaşımız anlatıyordu, şöyledir böyledir diye. Bir gün hoca içeri girdiğinin farkında olmayan arkadaş; EMEL'i sattı olm babam, sağlam para kaldırdık, çok karlı işmiş diye anlatırken pezemenk misiniz lan siz diye sağlam bi dayak yemişti. Yolda ne zaman görsem gülesim gelir bu sebeple

Konuyu da hiç ettim, ufaktan uzayım ben
    Neyse nu konuyu acmayalim, ayni isimden yakini olanlar vardir benim gibi

Tesekkur ederim iyi dileklerin icin
    youtube.com/c/KadirZora
    www.zoramotors.com

300E - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    17 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Maşallah hayırlı olsun, BAS, ESP, ETS ışıkları fren müşirinden dolayıda yanıyor olabilir, Mercedeste kronik bir arızadır, onuda kontrol edin.
    2004 Mercedes-Benz W203 C230K
    1994 Opel Astra F GSi

Post Thanks / Like
    Mentioned
    74 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı 300E Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Maşallah hayırlı olsun, BAS, ESP, ETS ışıkları fren müşirinden dolayıda yanıyor olabilir, Mercedeste kronik bir arızadır, onuda kontrol edin.
    Eski aracimda (Vaneo) fren musurunden yanmisti. Ilk ondan suphelendim. Onuda her ihtimale karsi siparis edecegim zaten 10 dolarlik parca ama hem bilgisayarda cikmisti o ariza hem de hiz sabitleme de calismamisti o zaman... Bunda bilgisayarda direk c1120 n64 yaw rate turn sensor arizasi yaziyor...

Sorun su sekilde: Araba 20kmh hiza gelince 3 isik birden yaniyor, oncesinde sorun yok... Ben acceleration sesnsorden de suphelendim aslinda... Ama bilgisayar inatla yaw rate sensoru diyor... Deneyecegiz artik hepsini

BU arada ben bilmiyordum bu arabalarin ABD uretimi oldugunu, atraksiyon olsun diye yazdim. ABD lilerin iscilik konusunda cok iyi oldugunu dusundugumden dolayi degil
    youtube.com/c/KadirZora
    www.zoramotors.com

Sti_Ozan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    30 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Abi amerikaya gittiginden beri acaba ne alicaksin diye dusunuyodum,hacimli bi araba almissin tahmin ettigim gibi amerikada iscilik pahali oldugu icin bu tarz basit arizali araclari tamir edip satarak sanirim butceye biraz katki saglayabilirsin,hemde senin icinde hobi olur. Masallah kazasiz belasiz
    Hız,sonsuz bir tutkudur.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    74 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Sti_Ozan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Abi amerikaya gittiginden beri acaba ne alicaksin diye dusunuyodum,hacimli bi araba almissin tahmin ettigim gibi amerikada iscilik pahali oldugu icin bu tarz basit arizali araclari tamir edip satarak sanirim butceye biraz katki saglayabilirsin,hemde senin icinde hobi olur. Masallah kazasiz belasiz
    Sagolasin iyi dileklerin icin..

Hala iste bu istedigim arabaydi dedigim bir araba alamadim.

Lakin burada aldigim arabalarin hacimlerinin zekati Turkiye'de kullandiklarimin hacmini gecer Hem de Turkiye'de kullandigim arabalarin zekati parasina

4 araba aldim, 2400, 3800, 3800 ve 3200 cc

Of cok fena konustum

Dodge Charger SRT Hellcat alana kadar tirmalamaya devam
    youtube.com/c/KadirZora
    www.zoramotors.com

ahmetbaha-drs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    27 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Kadir hocam hayırlı olsun güle güle kullan bu sefer ki seçim gayet iyi Mazda 3-6 MPS bulursun belki düzgün birşeyler.
    V40 Cross Country T4
    Megane GT-Line
    Range Sport SDV6
    A8 4.2 TDI Quattro
    VW Passat Variant TSI

Post Thanks / Like
    Mentioned
    74 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Mazda6lar ilgimi cekiyor AWD oldugu icin ama bulamadim maalesef duzgun... Artik model yili da baya eskidi, denk gelir mi temiz bilemem. Ama tetikteyim degisik arabalar icin...
    youtube.com/c/KadirZora
    www.zoramotors.com

turbo&quattro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    57 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı semavi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sagolasin iyi dileklerin icin..

Hala iste bu istedigim arabaydi dedigim bir araba alamadim.

Lakin burada aldigim arabalarin hacimlerinin zekati Turkiye'de kullandiklarimin hacmini gecer Hem de Turkiye'de kullandigim arabalarin zekati parasina

4 araba aldim, 2400, 3800, 3800 ve 3200 cc

Of cok fena konustum

Dodge Charger SRT Hellcat alana kadar tirmalamaya devam
    Oha ya ne ara 4 araba aldin. Benim 11 sene oldu daha yeni 4.Arabami aldim birkac ay once camry 5 sene arada ikinci arac olarak 350z. Bmw 335 5 sene ve smdi nissan altima

Post Thanks / Like
    Mentioned
    14 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    resimlere bakmadan önce eksikler oldugunu okudugumda insallah bas belasi almamissinizdir dedim , araba kalem çıktı sanirim oradakilerin en leş durumda olani bile buradaki araclardan cok daha diri konumda cok guzel gozukuyor

Post Thanks / Like
    Mentioned
    74 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı turbo&quattro Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Oha ya ne ara 4 araba aldin. Benim 11 sene oldu daha yeni 4.Arabami aldim birkac ay once camry 5 sene arada ikinci arac olarak 350z. Bmw 335 5 sene ve smdi nissan altima
    Hayatimda sadece bir arabami 1 yildan fazla kullanabildim

Yeni arabalari denemeyi cok seviyorum. OZellikle degisik olanlari...

Mazda serileri, Mercedes Vaneo (kango almamak icin is amacli) Volvo c70 xc70, Proton Savvy (sevmistim tenekeyi) Fiat Bravo falan filan...

BUrada Tum Turklerin yaptigi gibi, gidip Toyota yada Honda almak istemedim... Chrysler Dodge derken simdi ML320 ile devam... Biraz isleri var, ugrasiyorum....
    youtube.com/c/KadirZora
    www.zoramotors.com

Post Thanks / Like
    Mentioned
    74 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı atituti Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    resimlere bakmadan önce eksikler oldugunu okudugumda insallah bas belasi almamissinizdir dedim , araba kalem çıktı sanirim oradakilerin en leş durumda olani bile buradaki araclardan cok daha diri konumda cok guzel gozukuyor
    Arac gayet diri durumda... O konuda sikinti yok. Yurumesini engelleyen bir sorunuda yok simdilik...

Yanliz soyle bir durum var... Burda iyi denen arabalarin bazilarina bakmaya gittim. Turkiye'nin en kotusu onlarin yaninda temiz diye satilir...

Araba para degil, AKBIL burada...

Soyle dusun, bazilari Kartini yada pasosunu tertemiz tutar, PVC yaptirir...

Bazilarininki paramparcadir, bantlidir falan filan... Durum ayni...

Beyaz amerikalilar biraz daha iyi bakiyor arabalarina...
    youtube.com/c/KadirZora
    www.zoramotors.com

altugkocer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    63 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Kimse sormamış ben sorayım ne kadar aldınız

Bu arada kazasız arızasız günlerde kullanın inşallah. Dediğiniz gibi biraz detaylı temizlik istiyor, özellikle trim parçaları.

Tam benim de istediğim işler evinizin kapalı garajı ya da bu tarz işleri yapacak yeriniz varsa tadından yenmez valla

Ne yalan söyleyim özendim valla size umarım ailenizle mutlu, sağlıklı, başarılı ve huzurlu yıllar geçirirsiniz

Post Thanks / Like
    Mentioned
    74 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı altugkocer Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kimse sormamış ben sorayım ne kadar aldınız

Bu arada kazasız arızasız günlerde kullanın inşallah. Dediğiniz gibi biraz detaylı temizlik istiyor, özellikle trim parçaları.

Tam benim de istediğim işler evinizin kapalı garajı ya da bu tarz işleri yapacak yeriniz varsa tadından yenmez valla

Ne yalan söyleyim özendim valla size umarım ailenizle mutlu, sağlıklı, başarılı ve huzurlu yıllar geçirirsiniz
    Ozenmeyelim, masallah falan diyip hayir dua edelim Insanlar kiskansin diye degil, keyifli paylasim olsun diye paylasiyorum nazar degmesin

Sizin soylediklerinizi cok iyi anladim ve sanirim ayni seyleri seviyoruz... Agir mekanik isler disinda ki sok tak isler, trim parcalari vs...

Fiyati soyleyip soylememekte emin degilim, moral bozucu olmasin bin verecegim sanirim arkadasa Uzerine ne kadar masraf cikacak ona bakacagiz artik. Arabanin piyasasi 2500-3500 dolar arasi zaten...

Suan gorunen masraflar

AKU
    Low Range transfer Case motor
    Bir iki sensor, belki abs sistemi ile ilgili parcalar...
    Detayli bir temizlik
    Arka camin acilip kapanma isi (Belki sabitler birakirim)
    Bir kac trim parcasi...
    Sanzimanin 13 pin soketinin yenilenmesi ve sanziman yag ve filtre degisimi...
    youtube.com/c/KadirZora
    www.zoramotors.com

Post Thanks / Like
    Mentioned
    16 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ruhsat işlemleri alakalı bir şey sorabilr miyim?
    Araba satışı nasıl yapılıyor? arada bir devlet kurumu var mı? Noter vb. gibi yoksa satış sözleşmesi kafi geliyor mu? Plate nasıl alınıyor. Vergi sisteminden öte Polonyada mesela arabanın lokasyonuna göre vergi ödüyordunuz municipal'a burada nasıl acaba?
    Teşekkürler.

Dou - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    21 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Hayırlı olsun

320 motorlar dönemine göre gayet dayanıklı ve az yakan motorlar.

Hacim muhabbetine çok takılmamak lazım, 70 mph geçemiyorsun zaten otobanda (eyalletten eyalete değişiyor ama otoban kültürü yok), 2 litre olmuş 5 litre olmuş önemi olmuyor piste çıkmadıkça. İyi günlerde kullanın.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    74 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Dou Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hayırlı olsun

320 motorlar dönemine göre gayet dayanıklı ve az yakan motorlar.

Hacim muhabbetine çok takılmamak lazım, 70 mph geçemiyorsun zaten otobanda (eyalletten eyalete değişiyor ama otoban kültürü yok), 2 litre olmuş 5 litre olmuş önemi olmuyor piste çıkmadıkça. İyi günlerde kullanın.
    Zaten 3.8 dedigim dodgelar 1.4tsi kadar gitmiyor Isin esprisi sadece hacim olayi. Hiz sinirlarindan dolayi dedigin gibi, oyle Allah ne verdiyse basmak buyuk risk. EN cok 75mph gordum Austin'e giderken...

Guzel olan sey, rahatca araba kullaniyorsun ve arabaya Servet muamelesi yapmiyorsun...

Kotu olan, araba ucuz ve masraf yapinca icin aciyor

Simdi bu araba Turkiye'de yaklasik 15bin-18 bin dolar... Masraf yapsan kaldiriyor... Burayi sen benden iyi biliyorsun zaten
    youtube.com/c/KadirZora
    www.zoramotors.com

Post Thanks / Like
    Mentioned
    74 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ckrc Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ruhsat işlemleri alakalı bir şey sorabilr miyim?
    Araba satışı nasıl yapılıyor? arada bir devlet kurumu var mı? Noter vb. gibi yoksa satış sözleşmesi kafi geliyor mu? Plate nasıl alınıyor. Vergi sisteminden öte Polonyada mesela arabanın lokasyonuna göre vergi ödüyordunuz municipal'a burada nasıl acaba?
    Teşekkürler.
    Ben 4 arabamda da henuz plaka cikarmadim Daha once geldigimde cikarmistim. Soyle olmustu

Satici TITLE yani Ruhsati imzaladi ve verdi bana bir gece yarisi... Araba benim oldu!

Sonra kimlik ehliyet plaka vs veren devlet ofisine gidip adima olan evraklari ve plakalari aldim. Arabaya beyan uzerine vergi odedim diye hatirliyorum... toplam 45 dolar mi ne tutmustu plakalar dahil (2009da)

Burada 3 arabami arkadastan aldim... Sadece sigorta yaptirdim, ikisi duruyor digerini ise onun imzaladigi kagit ile sattim... Tabi binerken kendi adiniza sigorta yaptirmaniz gerekiyor...

1 arabami galeriden aldim, tum islemleri o halletti...

Yanliz soyle bir sey var. Ruhsat dedigimiz TITLE kimdeyse araba onundur gibi bir durum var burada. o yuzden ruhsatlar arabada birakilmiyor....
    youtube.com/c/KadirZora
    www.zoramotors.com

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler