User Tag List

Sayfa 2/2 İlkİlk 12
27 sonuçtan 20 ile 27 arası

Konu: Full OEM Pacific Green 1998 Ford Mustang GT

MAT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    ...Plakalarımız yerlerini aldı ama yerlerini almamış bir şey vardı bagaj döşemesi! Bagaj döşemesinde sağlı sollu bulunan ve döşemeyi sabitleyen bu görmüş olduğunuz arkadaş;

Sağ tarafta sorunsuz şekilde yerindeyken sol tarafta yivleri biraz aşınmış şekilde görevini yerine getirememekteydi ve tabii ki iş başa düşecekti, düştü de sonuç olarak mutant bir tutucu çıkarttım ortaya ve eskisinden çok daha sağlam olduğu aşikar Bakınız:

Bagajımızda bu küçük iyileştirme ile döşeme tam olarak oturdu

Tabii en başından beri en çok gözüme takılan nokta egzoz uçlarıydı, bütün egzoz hattı oem şekilde muhafaza edilip bugünlere gelmiş bir arabanın nasıl bu egzoz uçlarıyla bir araya getirildiğine anlam dahi veremiyordum. Zevkler ve renkler olayı tam olarak bu noktaya açıklama getirmek için var tabii.
    Egzoz uçlarına anlamsız kafalar takmak istemediğimden bununla birlikte arkadan ve yan kısımdan bütün bir görüntü oluşturmak istediğimden uçları krom borudan yapacaktım ama Osmaniye'de krom boru bulunmadığı gerçeğiyle yüzleştim!

Ibrahim tatlises Bulamadim - YouTube

Bir miktar beklemeden sonra tedarik edip sonrasında 76'lık krom boru ile tampon altını yan kısımdan da doldurulacak şekilde durması adına egzoz uçlarını yapıp montajını ustayla gerçekleştirdik. Ve;

Instagram: mekanikkafa

KÖROĞLU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Anlatım çok güzel olmuş, özellikle dua kısmı süperdi.

O kadar araba aldım sattım hiçbirinde şu heyecanın yarısını yaşamadım Araba da çok güzel, kazasız belasız.

İç foto eklesene birkaç tane görelim bizde.

16EC813 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    59 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    maşallah baştan sona okudum ben bile bu yaşta heyecanlandım
    plakayı tamda 2 harfmiş zaten keşke GT alaydın sonuda 998 off mis
    PROSTOCK GARAGE

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı tolga_kaan_ Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Anlatım çok güzel olmuş, özellikle dua kısmı süperdi.

O kadar araba aldım sattım hiçbirinde şu heyecanın yarısını yaşamadım Araba da çok güzel, kazasız belasız.

İç foto eklesene birkaç tane görelim bizde.
    Tabii ki! kısa zamanda sıra o kısımlara da gelecek

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı 16EC813 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    maşallah baştan sona okudum ben bile bu yaşta heyecanlandım
    plakayı tamda 2 harfmiş zaten keşke GT alaydın sonuda 998 off mis
    AT bulamazsam ne alırım diye düşünürken aklıma gelmişti GT ama ben 4.6'dan ötürü GT 046 düşünmüştüm Lakin hem istediğim harfleri bulmam hem de modele doğrudan bağlı plakalara olan antipatimden hiç ağır basmadı o yönüm hele de kimse üzerine alınmasın ama leonlardaki FR plaka furyasından artık ciddi anlamda tiksinmiş durumdayım.

Seven7 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    18 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    İnsanın arabasını bu kadar sevmesi çok güzel bir şey. Allah kaza bela vermesin, nazarlardan korusun.

Her mevsimi yaşadığınız 1000km yol size ne kadara mal oldu bu arada yakıt olarak?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Seven7 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İnsanın arabasını bu kadar sevmesi çok güzel bir şey. Allah kaza bela vermesin, nazarlardan korusun.

Her mevsimi yaşadığınız 1000km yol size ne kadara mal oldu bu arada yakıt olarak?
    Teşekkürler, herkes arabasını seviyor ancak benimkisi biraz daha farklı bir noktada İlk çıktığımda 100-110 arası başladım sonrasında süratim arttı ve ortalama 9-10 arasını geçmedi basarak sürdüğüm depo da dahi.
    Konu MAT tarafından (03-08-2017 Saat 18:28 ) değiştirilmiştir.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    ...Eveeet, kafa mekanik, kafa hep do it yourself kafası e hal böyle olunca yapılacaklar listesi yokken var oluyor, var olanlara hep bir şeyler ekleniyor. İçeriden ilerlemeye devam dedim ve bagajdaki minimal iyileştirmeden sonra teybe göz kırptım... Bundan önce arabalarım konusunda yaptıklarım notlar, fotoğraflar, anılar olarak benim arşivimde kaldılar ve benden çıkmadılar ancak bu durumu değiştirip yaptığım işlemlerden herkes tarafından yapılabilecek olanları mümkün olduğunca detaylarıyla açıklayacağım ki insanlar sanayide yapılan işlerin Tanrı tarafından yapılıyormuş gibi lanse edilmesine göz yummasın, kendileri de işe koyulmaktan çekinmesinler.
    Şimdi olayımıza gelelim aşağıda gördüğünüz gibi arabamda oem bir kasetçalarım ve bir track cd çalarım var.

İsimlerinden de anlaşıldığı üzere bunlar pek bu çağa ait bileşenler sunmuyorlar. Oem görüntüyü bozmamak adına farklı bir teyp asla düşünmedim bu nedenle kullanılabilecek tüm çeşitli ek aksesuarları, dönüştürücüleri kullandım fakat hiçbirinde istediğim verimi alamadım. Sonunda el atmanın vaktidir deyip başladım. Hadi başlayalım; yukarıda oem teybe takılmış iki adet aparat görüyorsunuz, bunlar; piyasadan alabileceğiniz veya sizin de basit bir şekilde mukavemeti yüksek birer mili u şeklinde bükerek yapabileceğiniz aparatlar. Hiçbir şekilde çerçeveyi dürtükler çıkarırım vs düşüncesine girmiyor, görünen gözlere aparatımızın uçlarını sokup içerideki dili hissedene kadar itiyoruz sonra iki elimizle aparatları hafifçe yanlara doğru açarak kendimize çekiyoruz ve teybi dışarı alıyoruz. Teybi dışarı aldıktan sonra kullanacağımız AUX kablosunun bir tarafındaki başlığı kesiyor ve üç renkli kabloyu görüyoruz.

Bu renkli kablolardan hangisinin şase olduğunu bulmak bizim için önemli bir husus olacağından multimetre yardımıyla(veya kontrol ampülü) şasemizi buluyor ve teybimizin üst kapağını dikkatlice açıyoruz.

AUX kablomuzu bağlantı yapacağımız yeri bulmak için ses çıkışları ve şaseyi bulma kısmına geçiyoruz (bu işlemi yaparken kolaylık olması adına kristalin çıkışlarını bulup takip etmek entegre bilgisinin olunmadığı noktada daha kesin sonuçlar ortaya çıkaracaktır) çıkışlarımızın yerlerini tespit ettikten sonra kesme biçme yapmayacağımız için entegrenin hemen yanındaki sokete kadar takip ediyor ve soketi çıkarıyoruz.

Çıkarmadan önce:

Çıkardıktan sonra:

Bu noktadan sonra imkan varsa soketin aynını yoksa bu soketi kullanmak tercih meselesi olmakla birlikte eğer kendi soketini kullanacaksak; kristalden gelen 3 kablonun soketin içinde kalan uçlarını tırnaklarına basarak çıkarıp AUX girişi için kullanacağımız kablonun uçlarına dişi uçlar bağlayarak soketin içine yerleştiriyor ve soketi yerine oturtuyoruz. Benim gibi farklı bir soket kullacaksanız da direk AUX kablosunun kestiğimiz kısmındaki kabloları sokete yerleştirip soketi yerine oturtuyoruz:

Sonrasında kristalden gelen uçları veya kullanmadıysak soketi izole edip teybin içinde uygun bir yere oem hale dönmek istediğimiz an kullanmak adına yerleştiriyoruz. Daha sonra kaset bölmemizin kaseti koyduğumuzda ses çıkarmaması için(bu kısım isteğe bağlı) kasetimizi çeviren motora giden güç çıkışını devre dışı bırakıp kasetin dönmemesini sağlayabiliriz...

...Böylelikle teybin içine koyacağımız kaset yalnızca radyodan AUX okuma moduna geçmemize yardımcı olmak için switch görevi görecek, teybin orijinalliğini bozmak isteyen arkadaşlar olursa bir switch yardımıyla tüm kaset sistemini iptal edip radyo/kaset çalar modu(AUX) geçişlerini o switch ile de yapabilir ben kesinlikle böyle bir şeyi istemediğimden oynamaya gerek duymadım. Daha sonra AUX kablomuzu teybin arkasından çıkararak teybimizi kapıyor ve geri yerine takıyoruz. Teybimiz hazır, şimdi teybimizi açıyor ve içine herhangi bir kaset yerleştiriyoruz, kaset yerleştirdiğimizde AUX moduna geçecek, kaseti çıkardığımızda da radyo modunda devam edecek. Teybimiz hem orijinal hem çağımıza uygun oldu böylece Şu an her ne kadar videosunu yükleyemesem de ileride bu noktaya bir link ekleyeceğim
    Konu MAT tarafından (05-08-2017 Saat 11:23 ) değiştirilmiştir.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler