User Tag List

Sayfa 1/2 12 SonSon
27 sonuçtan 1 ile 19 arası

Konu: Full OEM Pacific Green 1998 Ford Mustang GT

MAT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Full OEM Pacific Green 1998 Ford Mustang GT

Selamlar selamlar selamlar ve hatta se lam lar sevgili forum üyeleri...

Üye olduğum günden ve hatta çok daha öncesinden bu yana büyük bir keyifle hemen her "otomobilleriniz" ve "project cars" konusunu takip eden mekanik kafalı bir forumdaşınız olarak, bu kez rolleri değişelim ve ben yazayım forum üyelerimiz olan sizler takip edesiniz istedim. Umarım hoş sohbetlerle çeşitlenen, bilgi alışverişleriyle zenginleşerek devam eden bir konu olur.

İkinci W124 kasam olarak aldığım, oem olarak değil piyasada yapılan diğer örneklerinden daha farklı şekilde hazırlayıp binmeyi kafaya koyduğum W124'ümü 9 ayın sonunda bitirip satmamla birlikte yine arayış zamanı geliyordu(daha doğrusu ben hemen almam falan diyorum böyle rahatım falan gibi ama öyle değil tabi) Bir kaç gün diğer arabalarla rahat kafa oh mis havalarımla takılsam da bir gözüm ufaktan ufaktan arar olmuştu. Arar olmuştu olmasına ama ufak tefek şöyle bir giriyorum sahibindene, tam mobil uygulama içinden "kapıldı bu yine bana" diyecek gibi oluyor "şaaaak!!!" Kapatıyorum uygulamayı. Neden? Çünkü biz öyle kaptırmayız, rahatız! Uzun süreli bir ilişkiden çıkmışız. Tamam, isteyerek çıkmışız ama yorulmuşuz da. Kötü mü ayrıldık? Hayır! Çok güzel de ayrıldık ama olsun, durun... Rahatız! Hem bu kez kriterlerimiz çok katı, o yüzden zor ancak kader falan karşımıza çıkarırsa olur yoksa mümkün değil. ...Tabii rahat durabilme faslım uzun sürdü mü? Hayır! Başladım mobil uygulamaya kaptırmaya bu kez içinden "amma kaptırdı he bak bak bak" demeye başladı ***** sitenin mobil uygulaması, gel zaman git zaman "offf yine bokunu çıkarttın, bir rahat bırak, ilan numaralarını ezberledin be, bir bırak dürtmeyi" deme seviyesine geldi uygulama ama ben nasıl arıyorum. E tabii kafada hep "iyi araba sahibindene düşmez, bu zamana kadar kaç araba aldın sanki oradan" düşüncesi de var o yüzden kriterlerim ve titizliğim hakkında bilgisi olan başlıca kişilere gerekli telefonlar vs açılmak suretiyle onların da gözleri açıldı Bir yandan hop: techturkey>forum>satılıklar>otomobilleriniz sekmeleri sırayla tıklanıp tıklanıp güncellemelere bakılıyor falan derken kriterler çetin, kriterler zorlu... Arabaların çoğu yazılı sınavı geçemiyor bırakın mülakatta elenmeyi... Düşük KM, RWD veya arabasına göre 4 çeker, LPG kesinlikle değmemiş, temiz kullanılmış, manuel, yüksek hacimli bir araba arıyorum ama yok yok yok koskoca mobil uygulama dahi isyan ediyor kriterleri girince onbinlerce ilandan kalıyor 23-27 ilan

Bir yandan araba bulamayacağım triplerine giriyorum sözde bir tarafım rahat olacaktı diğer arabalarıma binecektim uslu uslu öte yandan ***** siteyi boş bırakmayayım diye olur olmadık ilanlara bakıyor sonra oflayıp puflayıp büyük motorlu araba alıp LPG taktıranlara sövüyorum Yine birgün burnuma kadar gelmiş Mustang ilanlarına bakarken de LPG'li yazısını görürken görürken Facebook'ta isyana bağlamıştım kiii Cenk Abi (nickini tam bilmiyorum ama "rs_cenk" ti sanırım) hop bir fotoğraf ile birlikte yorum yaptı! Ekran fotoğrafını bırakıyorum hemen şu aşağıya

Img 6151 - Hızlı Resim

Img 6152 - Hızlı Resim

Ooo tabi hemen sarıldım messenger'a Cenk abiye yazdım da yazdım, Cenk abi tüm kibarlığıyla güzelce arabadan bahsetti ama satmayı düşünmediğini de dile getirdi ve satmayı düşünürse haber vereceğini de ekledi. Tabii ben de bir burukluk yine gol değil be falan kafaları ve tekrar bilindik yerlere bakmacalar falan derken yine baktım bulamıyorum, dedim elimdeki parayı peşinat yapıp gidip sıfır araba mı alayım(sıfır araba almak benim için en büyük mantıksızlıktır ona rağmen)? Kaç lira lan sıfır bir BRZ dedim ve baktım... Oha! Ne ara arttı lan bunun fiyatı bu kadar?! Oradan da dumur! MX-5 2.0 tüh tüüüh o da coşmuş neyse nerede kaldık ha mobil uygulama. Gir gir kriterleri gir son yarım saatte yeni araba girmiş mi bakalım bir

Bu süreç inişli çıkışlı devam ederken ederken ben huzur bulduğum şehre Kocaeli'ye gideyim, hem tatil yapayım hem de Kocaeli'nin arabaları güzel değişik sürprizlere de geve bir şehir bakarsın bir şey bulurum, dedim. Kocaeli'ye geldim sokaklarda ger gördüğüm cins arabaya bakıyorum ama tabii yok yok yok olmuyor yani! Aramasam kırk araba bulurum arıyorum ya hiç yok. Sabahın tekinde uyandım güzel bir kahvaltı edeceğim sonra yine çıkıp gezineceğim düşüncesi varken (aklım fikrim anlayacağınız üzere araba almakta bozdum iyice kafayı, sokaklarda cins araba kovalıyorum ) telefonda en yakınlarımdan lafta değil ciddi anlamda kardeşim gördüğüm ilyas abime araba bulamamaktan isyan ederken "Mustang noldu, haber yok mu Cenk'ten" sorusuna "haber yok ama satsa haber eder senelerdir tanıyorum" cevabını verdim ve "buluruz buluruz, hep bulduk" cevabını alarak telefonu kapadım. Kahvaltıya oturuyordum kiii Messenger sesi!!! Ahanda Cenk abi! Hop güm pat!!! Valla Mustang valla satmayı düşünüyor oooo oo heyecan falan o biçim hemen telefon görüşmesi el ayak titremesi, ses kesilmesi, karın kelebek uçuşması Allah ne verdiyse coşması...(devam edecek)
    Konu MAT tarafından (20-07-2017 Saat 22:08 ) değiştirilmiştir.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Küçük resim ekleme linki göremediğim için doğrudan fotoğraf sayfası linkini bıraktım büyük fotoğraftan ceza yemeyelim diye bu noktada küçük resim ekleme konusunda da tavsiyeniz varsa lütfen iletiniz.
    Konu MAT tarafından (27-07-2017 Saat 13:46 ) değiştirilmiştir.

SpeedlinE™ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Konu çok güzel başladı,epeydir böyle güzel okunan konuya rastlamamıştım

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    reserve

Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bende ayırtayım yerimi

semehe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    aynen rezerve

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Biz Cenk abiyle konuşuyoruz konuşmaya ama benim vücut İzmit'te ruh çoktan Amerika'ya gitti, Amerika'dan parçalar almaya başladı yaptı ve sonunda biniyorum offf ama nasıl binmek! Sahil turu yapıyorum hem de Osmaniye'de? o derece mantıklıyım yani, gaz tepkileri falan mutlu ediyor daha önce 36295835 kez kullandığımdan biliyorum tabii(!) Hehhe Mustang mi? Ahh bebeğim bunları evcilleştirmek atalarımızdan bize miras, no pırablım yani Kafam hayırlı olmaya başladı anlayacağınız üzere ve tam da bu sırada aşırı dozdan ölmek istercesine ben Cenk abiyi ve titizliğini bildiğin için kuşkusuz anlattıklarını dinliyorum, o arabadan bahşediyor ben Amerika'dan alıp getirip taktığımdan falan Neyse Cenk abi dedim, ben dedim geliyorum, valla ahanda bugün hemen atlayıp geliyorum. Tamam mı? Tamam! Sonra Cenk abiden hemen bir konum istemece hop 72km var aramızda huhhu 72 km nedir ki? Şu körüklü İzmit-İstanbul otobüsüne binersem 1 saatte durması kalkması tamamım ben dedim daha da beni tutamazsın İzmit zaten sen bana bir araba sunmadın bu kez işte gidiyorum! Dedim ve fonda direk çaldı

HoÅŸçakal (Ä°ÅŸte Gidiyorum) (Kazım Koyuncu) - YouTube

Derken ablamdan bir telefon "canım ben elektronik imzamı unutmuşum onu bana getirir misin" ve hemen dj şarkıyı değiştirdi

Hakan Altun - Gidemezsin ( Official Video) - YouTube

Hop yattık gidemedik o gün Cenk abinin işleriyle otobüs saati vs uyuşmadı, oturduk oturduğumuz yere ama aslında oturmadık dedim ya ben fiziken izmitteyim ruhen aldım başımı gittim, sahil turu attım Osmaniye'de ben ötesi var mı? O gün akreple yelkovan bana inat slow motion'a bağladılar yok abi ileri de saramıyorum *****... Ama kafa farklı bir noktada ya hemen başladım don biçmeye doğsun doğmasın bizde adettir bebeğim americanmuscles üzerinden yardırıyorum, geçmeyen her bir dakikada bir parçanın daha ne özellikleri olduğunu ne kadar olduğunu vs aklıma kazıyorum, kafada arabaya takıyorum beğeniyorum-beğenmiyorum derken uuu u kendimi gaza getirdikçe getiriyorum! Gaza geldikçe durur muyum İlyas abime bir alo daha, bak şöyle bir şey de varmış şöyle oluyormuş sonra bir alo daha bir alo daha ooo o. En sevmediğim iş almadan bir şeyi dillendirmektir hiç hoşlaşmam. Hani olur ya bir aksilik çıkar diye paylaşmam yalnızca kendimden ayrı görmediğim insanlarla aramızda kalır ve o noktada da anlata anlatana olayın şokunu çıkarır, kafalarını şiklerim ilyas abim tamam, kankamani ara ona anlat sonra dur şu parçayı da söyle planları da söyleyeyim falan derken yoğun telefon görüşmeleri her birinde ayrı ayrı gaza geliyorum inşallahlar havada uçuşuyor hayırlısı olsun deniyor ben "hayırlısıyla benim olsun, hayırlısı benim olması olsun ve hayırlısı olsun" şeklinde devamını getiriyorum Tabii annem konuşmalara şahit oluyor(o da benle geldi İzmit'e) anneme de anlatıyorum bir yandan; anne böyle böyle bir araba, şöyle şöyle bir hikayesi var hem de güvendiğim bir insanda eminim iyi çıkacak, inşallah iyi çıkacak, evet evet iyi çıkacak, allahım nolur aksilik olmasın, iyi çıksın neyse anne iyi çıkınca alacağım ben onu. Annem demesin mi; ilk arabanı aldığın dönemde de bu kadar heyecanlıydın ondan sonraki hiçbir araban için bu kadar heyecanlı görmemiştim seni diye... Ben annemden bunu duyunca beni bu denli gözlemlemesi ve heyecanıma bu denli hakim olmasından ötürü inanılmaz bir mutluluk duydum ve apayrı bir an yaşadım bir an için. Gecesi geldi yatağa yatıldı, başladım dua etmeye ama bir yandan da kendimi nasıl kötü hissettim dedim ne zamandır doğru düzgün dua ettiğimiz yok, şimdi bir şey istiyoruz menfaatçi gibi dua ediyoruz falan hop sabah oldu ben düştüm yola ama o körüklü otobüs 72 km'nin 60ını 1 saatin üzerinde bir zamanda getirdi geri kalan 12 km'yi 2,5 saatte aldım ve dedim ki şan bu şehirde vallahi yaşanmaz!!! Sonra hop Cenk abi derken büyük vuslata doğru kapalı garaj ve büyük vuslat Allahım sana geliyorum!!!!!

https://i.hizliresim.com/kW033v.jpg

Oha!! Oğlum kocaman lan valla kocaman! Erkek arabası bu! Erkek bu!(yanındaki güzelim sierra'ya hiç gözüm dahi kaymıyor aşkını gören masum çocuk gibi labneye dönüyorum ama of of yani, ben o an tamamım Cenk abi konuyu görünce nasıl bir halet-i ruhiyeye girdiğimi anlatırsa bir de ondan dinleriz (Devam edecek)
    Konu MAT tarafından (21-07-2017 Saat 07:56 ) değiştirilmiştir.

ERK_RS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    devamını bekleyenlerdenim.

BurakYozgat. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Keyifli bir konu olacak gibi Bekliyoruz
    Real men use three pedals !
    Supercharged e36coupe

Sierra Rs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    nick: Sierra Rs
    tekrardan hayırlı olsun kardeşim Tr'deki en düzgün Sn95 benim gözümde

Ozan Özer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alıntı Sierra Rs Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    konu Ford olunca neden şaşırmıyorum acaba

yilmazcatalbas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Burada havalar esmeye başlamış yerimizi alalım
    Techturkey dediğin 12, bilemedin 16. sayfada adamı bulur, 500.000 yerine 1m alır, konuya giren herkesi ihya ederdi...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı SpeedlinEâ„¢ Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Konu çok güzel başladı,epeydir böyle güzel okunan konuya rastlamamıştım
    Çok teşekkürler, ilk başlarda da belirttiğim gibi temennim sizlerin de katkılarıyla hem bilgi alışverişi açısından zengin hem de vakit geçirmek yönünden keyifli bir konu olması yönünde

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Sierra Rs Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sanırım instagramdaki nice ile karıştırdım Cenk abi

Yine yeni yeniden çok çok çok teşekkür ediyorum Cenk abi, bebnde aynı fikirdeyim seninle Sürecin başından sonuna kadar her zaman olduğu gibi kibar ve oldukça içten davrandığın için ayrıca teşekkür ediyorum

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    ...Ben de bir afallama ama öyle hoş bir afallama ki herkes bakmaya gittiği arabayı gördüğünde aynını yaşamayı ister eminim hani bazı araba modelleri fotoğraflarda göründüğünden çok çok çok daha iyi durur ya, hah! İşte sn95'te kesinlikle onlardan! Neyse ben çeşitli açılardan serotoninin etkisiyle sarhoş bir şekilde bakıp bakıp gülümserken en sevdiğim açısını bulmuştum bile!

Şu hattında fotoğrafına bakınca "ooo kordon güzeli be, eh seni bee" vb. cümlelerle "hayırlı cumalar" fotoğrafı paylaşanlar akla gelmiyor değil, bir tek benim aklıma gelmiş olamaz değil mi? Hayır, sanki aracın çizgilerinin tertemiz olması çok anormal bir durummuş gibi bu gibi fotoğraflarla Facebook gruplarında, kendi profillerinde paso atarlı giderli sözler paylaşmıyorlar mı, anlaşılacak gibi değil. E sen onu çizgileri kayık olsa almazdın zaten. Kaportasını sıfırdan yaptın araba pertti de öyle güzel yaptın ki kendinle gurur falan mı duyuyorsun? Nedir yani..?

Neyse bu gibi kısımlara girince işin şokunu çıkarıyorum o yüzden devam; ben bu hatta öylesine vurulmuştum ki o kas yapısı olsun bunun konumlandırıldığı açı olsun benim için hariküladeydi koy çamurluğa şampanya kadehini bir de sen patat gitsin sırıtmaz

Bu değişik düşüncelerden Cenk abiden müsade isteyip içine bakma kısmına gelince arınmak istiyor, kendimi toplayıp zihnen farklı bir kanala geçmek istiyorum ama

Klima kumandası ile TV kanalı değiştirmeye çalışan çocuk - YouTube

Değişmiyor

Aracın içindeki o yeni kokusuyla karışık deri kokusunun nasıl kaldığı hakkında hiçbir fikrim yok ama kendimi bir an axe reklamlarında oynamış aptala bağlayan tipler gibi hissetmedim değil bkz:

The AXE Effect # 1 - YouTube

Alacam seni, benim olacaksın işte Derken Cenk abi de yanıma oturdu e hadi çalıştır bir tur atalım istersen dedi ama ben bu anı hiç beklemiyorum hazır değilim. E hani birbirimizi tanıyacaktık daha bakışmalar falan devam edecekti filmlerdeki ağlatan sahnelere bağlayacaktık daha...404 not found... Hadi o zaman! Marş, V8, gaz pedalı, Allah... Bu kısım fıtı fıtı fıtı fıtı çünkü sürüşe dair aklımda kalanları yazmak yerine izlemek lazım

https://youtu.be/0d6WKrc2HM4

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    ...geldik yerine koyduk ben şöyle bir vay vay vay bakışı yaptım tabii bu sırada yeniden anlatırken bile gülümsüyorum hala o derece.

Cenk abiyle ayaküstü ufak tefek sohbet muhabbet derken o güzel Sierra'ya göz atmadan geçmedim tabii

Tabii Sierra söz konusu olunca Cenk abi boş durmamış direksiyon, büyük diskler, büyük kaliperler, speedline jantlar vs. vs. girişmiş O da ayrı bir hikaye olur hele de bir önceki 2.1 coupe'den sonra, artık onu da ondan okusak hoş olur

Mustang' in başından geri dönmek üzere ayrıldım sonrasında elimde yârin fotoğrafı açıp açıp bakan aşık misali gün doldurdum vee tatataam:

Tabii ki istasyon fotoğrafımız olmalıydı ve bu aklıma gelir gelmez bastım deklanşöre İlk fotoğrafımız da böylelikle istasyonda oldu, kendisiyle mini bir kutlama yapmak adına doldurduk depomuzu
    Instagram: mekanikkafa

altugkocer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    63 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Anlatım gayet güzel, duygularınızı anlayabiliyorum

Biraz da araçtan bahsetseniz, ilk izlenimlerinizden falan

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı altugkocer Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Anlatım gayet güzel, duygularınızı anlayabiliyorum

Biraz da araçtan bahsetseniz, ilk izlenimlerinizden falan
    Geri bildiriminiz ve düşünceleriniz için teşekkür ediyorum, ierleyen dönemlerde epey detaylı noktalara değineceğim için bu kısımda pek yer vermedim aslında instagramdan takip eden arkadaşlar olsun, beni tanıyan arkadaşlar olsun uzun soluklu yazılarla bir takım noktalara değinmeyi sevdiğimi biliyorlar yine burada da aynı şekilde bunu sürdürmek istiyorum fakat giriş kısmında daha çok o anki heyecanımı kaleme almak geldi içimden Umarım karşılıklı güzel paylaşımlarda bulunacağımız bir konu olur

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    ...her mevsimi yaşadığımız bin km'lik keyifli bir yolculuğun ardından evimize merhaba dedik ve tatlı bir uykunun ardından sabah ilk iş güzel bir yıkayıp(tabii yıkamanın ardından atılan cila da benim için standart bir ritüel) gözüme kestirmiş olduğum detaylar konusunda neler yapacağıma bakmak oldu.

En sevdiğim hattı bir de böyle görelim

Hayaller kuran adamın hayallerini gerçekleştirmeye devam ederken hayal kurduğu lise yıllarını yad etmesi ve orada fotoğraf çekmemesi olmazdı tabii, lise kampüsüme geldim:

Tabii plakamız buralarda hala 34 çünkü onun için ayrı bir koşuşturma sürecim vardı. Aslına bakarsanız bu zamana kadar hiçbir arabamda plaka takıntım olmadı değiştirmedim bile ama bu arabam için özel bir şeyler olsun istiyordum ve bu noktada da seçenek sayım pek de çok değildi ***** Osmaniye küçük bir şehir olduğu için henüz 2 harfli plakalarda olduğumuzdan isimlerimin baş harfi(Alperen Taşdelen) AT'yi, arabanın logosuyla da esprili olacağını düşündüğümden istedim ve boştaki son AT'yi şükür aldım Aldım almaya da polis memuru arkadaş ile aramızda tuhaf bir diyalog geçti plakaları iade ederken:

P.M: Normalde araçlara iki adet kare plaka vermiyoruz senin araba ne nasıl iki tane kare plaka çıkıyor senden, bunlar Los Angeles plaka olarak geçiyor biz iki kare plaka veremeyiz, yasak!
    Ben: İyi de iki plakamda resmî gördüğünüz gibi ve ikisi de kare demek verilebiliyor. Kaldı ki araba Amerikan arabası tabii sizin tabirinizle L.A plakasının bu araca takılmasından daha doğal ne olabilir
    P.M: Hadi ya fotoğraflarına bakabilir miyim? Plaka yerlerine de bakayım... ooo hayırlı olsun yazıyorum iki adet kare plaka olarak, basımda sorun çıkarsa bu evrak resmîdir itiraz etmelerine izin vermeyin

Gel gelelim plakaları aldık aldık ama muhteşem şansım yine benimleydi çünkü daha evvel kimsede görmediğim baskı izi benim plakalarımda çıktı ve tam olarak hissettiğim:

Ciddi anlamda sinir olduğum bir diğer nokta yenilerde sıfır araç alırken bastırdığımız plakalar gibi kalın puntayla basılmamış olmasıydı.

Plakalarım olması gerektiği yerinde:

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler