User Tag List

Sayfa 4/7 İlkİlk ... 23456 ... SonSon
125 sonuçtan 58 ile 76 arası

Konu: Evlat edİndİm sonunda c5 2.0 hdi

Post Thanks / Like
    Mentioned
    58 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    @tolga_kaan_

Kullandın mı würth ürünlerini?

KÖROĞLU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı B16 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    @tolga_kaan_

Kullandın mı würth ürünlerini?
    Bu gün geliyor malzemeler, yarın yapıyorum bakımı, kullanacağım birçok yazı / yorum okudum faydasına inanan çok.

Yaptığı iş yağı inceltip (rolantide) çözüp kartere inmesini sağlamak sanırım. Yeni yağı da motul 5w30 aldık bakalım ses ne kadar değişecek.

marikan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Motor iç temizleyici bende kullanmak istedim ama ustam güvenmiyorum bu ürünlere dedi. Gerek de yok zaten dedi. Bende ısrar etmedim.
    Sonucu yazarsanız ona göre kullanayım bende bayadır aklımda.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı marikan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Motor iç temizleyici bende kullanmak istedim ama ustam güvenmiyorum bu ürünlere dedi. Gerek de yok zaten dedi. Bende ısrar etmedim.
    bence güvenebilirsiniz. 3.2 transit minibüste özellikler yokuşlarda tekleme vardı.
    bazı ustalar o,bu,şu sensörü ,bazı ustalar fan-radyatör vs vs diyordu. tümünü uç uca eklesen 2000 tlyi geçiyor ve inansak sorun çözülmeyecekmiş.
    würth egr temizleyici kulandık ;oymuş sıkıntısı.. şuan sorunsuz kullanıyoruz. motor içi temizleyici ve enjektör temizleyici siparişleri de 3 5 güne elimizde olur.
    Hatta iki tane almıştım egr temizleyici,belki yetmez diye,dün akşam 407 1.6hdi da kullandık,arabanın gönülsüz gitmesi ortadan kalktı. baya da duman attı sonrasında .407 içinde katalizör temizleyici getirtecez. özetle memnun kaldık üründen.

c5 güzel bir tercih olmuş hayırlı olsun güle güle kullanın

Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı marikan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Benimde bilgim yoktu @B16 önerdi, denemeye değer bence biraz araştırdım.

Alıntı balamir_33 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bence güvenebilirsiniz. 3.2 transit minibüste özellikler yokuşlarda tekleme vardı.
    bazı ustalar o,bu,şu sensörü ,bazı ustalar fan-radyatör vs vs diyordu. tümünü uç uca eklesen 2000 tlyi geçiyor ve inansak sorun çözülmeyecekmiş.
    würth egr temizleyici kulandık ;oymuş sıkıntısı.. şuan sorunsuz kullanıyoruz. motor içi temizleyici ve enjektör temizleyici siparişleri de 3 5 güne elimizde olur.
    Hatta iki tane almıştım egr temizleyici,belki yetmez diye,dün akşam 407 1.6hdi da kullandık,arabanın gönülsüz gitmesi ortadan kalktı. baya da duman attı sonrasında .407 içinde katalizör temizleyici getirtecez. özetle memnun kaldık üründen.

c5 güzel bir tercih olmuş hayırlı olsun güle güle kullanın
    egr cleaner'ı nereye sıkmak lazım ben onu çözemedim. Kimisi turbo hortumunu söküp direk pallerin üzerine sıkıyor.

Kimisi de maf tan sonraki hava filtresine giden yere sıkıyor.

1. durumda pallere sıkmak saçma değil mi ? Bunun net kullanımı ne şekilde ? Ayrıca cidden işe yarıyor mu bana pek mantıklı gelmedi.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    58 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alıntı tolga_kaan_ Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Benimde bilgim yoktu @B16 önerdi, denemeye değer bence biraz araştırdım.

egr cleaner'ı nereye sıkmak lazım ben onu çözemedim. Kimisi turbo hortumunu söküp direk pallerin üzerine sıkıyor.

1. durumda pallere sıkmak saçma değil mi ? Bunun net kullanımı ne şekilde ? Ayrıca cidden işe yarıyor mu bana pek mantıklı gelmedi.
    EGR cleaner kullanmak yerine emme manifoldunu ve EGR'yi söküp temizlet daha sağlıklı. Daha rahat hava emişi yapar. Ayrıca, hava filtresinden sonra ki kısımlarda fazla kir olmaz. Emme ve egzoz da kirler birikir.

c20let - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    9 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Bunu bende merak ediyorum. Egr temizleyicisini nasıl kullanalım.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı c20let Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bunu bende merak ediyorum. Egr temizleyicisini nasıl kullanalım.
    Ben o sprey ile egr nin emme den sıkılıp temizleneceğine inanmıyorum.

Hava filtresi zaten o sıvıyı emer muhtemelen.

Bana en mantıklı çözüm söküp temizlemek ve kör tapa ile kapatmak geliyor. Eğer sökebilirsem bu yöntemi uygulayacağım, yada temizleteceğim.

c20let - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    9 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ben o sprey ile egr nin emme den sıkılıp temizleneceğine inanmıyorum.

Hava filtresi zaten o sıvıyı emer muhtemelen.

Bana en mantıklı çözüm söküp temizlemek ve kör tapa ile kapatmak geliyor. Eğer sökebilirsem bu yöntemi uygulayacağım, yada temizleteceğim.
    Peki yazılım ile iptal etmeye gerek yok mu ? Benim duman atma çekiş problemim yok ama 170,000 km olmuş. Artık başa bela olmaya başlar diye düşünüyorum.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı c20let Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Peki yazılım ile iptal etmeye gerek yok mu ? Benim duman atma çekiş problemim yok ama 170,000 km olmuş. Artık başa bela olmaya başlar diye düşünüyorum.
    Muhtemelen mekanik müdahaleden sonra arıza yakar onu da yazılım ile çözmek gerekir. Ben daha önce yapmadım o yüzden bilgim net değil.
    Bilen arkadaş görürse yazsın.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Videonun altında emme manifoldundan sıkılması lazım demiş yetkili. Filtreyi söküp borudan sıkmak lazım.
    DİZEL EGR VALF TEMİZLEYİCİ - Art.-Nr. 5861 013 300 - YouTube

Kullanan olursa geri dönüş yapsın.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Hayir direk turboya veya hava filtresine degil. Hava filtresinden sonra ki bi baglanti yerinden verdim.
    Daha once aracta cok boguk garip bir ses vardi,devirle degistigi icin sesin yuksekligi mekanik bir yerden bekliyordum.
    Uygulama da 3 sn 2000 devre kadar degisik devirler 10 sn rolanti isteniyor. Istedikleri gibi yaptim ve ses kesildi,cekisi iyilesti,ve daha rahat calisiyor.
    37 tl odedim ve 10 dk ugrastik. Transit 3000 km yapmistir,407 ise 250 km civari. Ikisinden de memnunum ve duzenli kullanmayi dusunuyorum.
    Motor temizleyici ve katalizor temizleyici kullaninca gozlemlerimi yazarim.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Dizel ve benzin için ayrı ürün mü var? Bazılarında EGR temizleyici bazılarında dizel egr temizleyici yazıyor.

Met - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    31 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Hayırlı olsun abicim kazasız belasız İzmir'den aldınız sanırım aracı, İzmir oto ekspertize girmiş araç. İşini gerçekten iyi yapan bi yer, söyledikleri her şeye güvenebilirsiniz. Ben İzmir'den aldığım her aracı oraya götürüyorum

Berkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    151 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Hayırlı olsun Tolga ceviz almissin
    1881 - 193

Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Met Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hayırlı olsun abicim kazasız belasız İzmir'den aldınız sanırım aracı, İzmir oto ekspertize girmiş araç. İşini gerçekten iyi yapan bi yer, söyledikleri her şeye güvenebilirsiniz. Ben İzmir'den aldığım her aracı oraya götürüyorum
    Aynen kardeşim İzmir Bornova dan bir abi kardeşten aldım. Dedikleri ne ise o çıktı. Eksperi ben tanımıyorum gezendam vasıtasıyla yapıldı. Oldukça detay bakmışlar, ben söylenenlere itimat ettim. Yazdığın da iyi oldu pekişti. Hatta viteste bir sorun var yazılmış karışıyor diye. Ama olay vites mandalı aşağı inmiyor ben daha büyük birşey sanmıştım oysaki.

Alıntı Berkan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hayırlı olsun Tolga ceviz almissin
    Sağolasın nasip diyelim herşey bir anda oldu anahtarı elimde buldum daha iyileri hepimizin olsun.

@B16 bu gün bakımı yaptım. Ürünü döktüm rolanti de 10 dk çalıştırdım. (ürün üzerindeki kullanım talimatında yazanı yaptım)
    Ses olarak çok bir değişme yok sanrım ama ya bakımdan ya yağdan arabanın çekişinde bariz bir fark var. 3. Viteste nazlanarak devir çeviren araç soluksuz devirleniyor şuan. Sırada enjektör katkısı var. Fullediğimde onu da koyayım bakalım etkisi nasıl olacak.

Ayrıca ilginç birşey oldu geldi araba marş yaptım pil pres too low diyor. Hayda dedim basınç düşmesi ne alaka. Aradık tecrübeli bir citroen ustasını yağ filtresi orj değildir dedi. ( aroto dan aldım tüm filtreleri orj etiketli geldi) neyse gittik parçacı dan aldık yeni bir filtre taktılar düzeldi. İlk filtre sarımsı iken 2. Filtre daha beyaza yakındı renk olarak. Ya ilk filtre de bir problem vardı ya da takarken bir hata yaptılar anlamadım.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    @B16 Bakım sonrası 500 Km daha yaptım rahat devirlenme hissi hala mecvut. Arada sıkıştırdığımda ilk aldığım zaman nazaran daha iyi gibi geliyor.

Bu gün enteresan bir şey oldu bir araç solladım hızım 150 civarı pat dedi bi ses geldi dedim birşey oldu. Sağ aynaya baktım bişey yok araba yürüyor sola bir baktım arka tampon sol çamurluğa tutunmuş geliyor, attım kendimi sağa durdum.
    Çok şükür o hızda kopup arkadan gelen birinin altına girmedi.

Tam oturmamıştı zaten tampon baktım her yerden atmış, braketten vidalardan vs. Oturttum yerine 40 km kadar sakin sakin gittim.

Gittiğim yerde alet edevat yok bir ingiliz anahtarı bir yan keski vardı biraz da tel buldum alttan komple gerdirdim sıktım.

İyi haber park sensörlerinde eksik yok, tamponu takarken onları da oturttum yerine, ön - arka şuan çalışıyor.

Kötü haber plakalık lambalarının kablosu kopuk ve nereden kopmuş bulamadım.

Ayrıca egzoz son çıkışının üstünde bir parça var sanıyorum önceden oradan bir tıklamışlar , muhafaza iyi durumda değil.

Yine de şükür tampon komple kopup birinin hakimiyetini kaybetmesine sebep olmadı.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    58 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    @tolga_kaan_

Ben her araçta kullanıyorum 2 ürünü de, zincirli araçlarda motor sesini azaltıyor motor içi temizleyici. Güle güle kullan tekrar aracını

Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bu gün biraz temizlik yaptım.
    İşlerim yoğun olduğu için uğraşmaya vaktim olmadı kaputu boyattım.
    Arka stoplara plastx uyguladım, istediğim parlaklık olmadı ama kılcal çizikler gitti. Farlara da kaput boyanırken bir pasta yaptılar biraz kendine geldi. Kaputun ayarı tam değil ona baktırmak lazım.

Laguna lip yakışır mı sizce? Bir de bagaj üstü ince spoiler var ondan takasım var nasıl durur kararsızım.

Plastx ile ayna kapaklarını da denedim bence baya iyi oldu

C5 olup ta bu poz olmazsa olmaz

En basık durumda.

Normal sürüş yüksekliği

En Yüksek hali.

Plastx ile ayna kapağı polisaj sonrası. Öncesinde zımpara yok.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler