User Tag List

Sayfa 1/7 123 ... SonSon
125 sonuçtan 1 ile 19 arası

Konu: Evlat edİndİm sonunda c5 2.0 hdi

KÖROĞLU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Evlat edİndİm sonunda c5 2.0 hdi

Karşılaştırma başlığında c5-laguna-407 konusunu açtıktan birkaç gün sonra bir ilana denk geldim.

Araç Citroen C5 2.0 HDİ SX ve 2005 Model.
    Aradım görüştüm adamla, o ara krediyi onaylattım bankadan.
    Sonra gezenadam.com dan bir eksper ayarladım.
    2 saat sonra telefonda "abi araba benim" deyip kapatırken buldum kendimi.

Baya baya hızlı oldu her şey. Nasip dedikleri böyle bir şey sanırım biraz da fiyatın uygun olması km düşük ve eksperin "benim ihtiyacım olsa o rakama alırım" demesi cezbetti.

Hasar kayıtlı araç, şişirilmiş dediklerinden. Benim takıntım yok bu konuda.
    Sol ön kapı ve marşpiyel değişmiş. Kapı sıfır olarak değişmiş.

Ekspertizde satıcının söylediğinin harici bir şey çıkmayınca pazar akşamı atladım gittim, bu sabah satışı alıp döndüm.

Araç 2.0 138 Hp manuel. Donanım olarak oldukça dolu, hele eski aracıma göre (clio ph2) çoook dolu.
    Donanım listesi ekleyeceğim aşağıya.

Birlikteliğimiz çok yeni ama 460 Km yaptım bugün.
    Aklımda kalanlar: Oldukça konforlu bir araç, geniş ( en çok ihtiyacım olan şey clio dan sonra ) şekli şemali düzgün.
    Geri gelirken sağ ayna aşağı iniyor mesela çok hoş. ( yıllardır var ama benim ilk defa var, mağaraya internet muhabbeti olmasın )
    Uzun yolda oldukça ekoomik. 465 KM de ort 5.8 LT ortalama hız 86 KM kasmadım ekonomi için.

Elektronik aksamda çalışmayan yer yok, fransız sahibi olanlar bunun hassasiyetini iyi bilir.
    Km 139 bin. Yetkili Servisi arayıp öğrendim 128 Binde triger değişmiş. Triger derdini attık hemen kafadan. (400+ işçilik)

Sol ön çamurluk boyalı, sol arka çamurluk lokal boyalı. Kalanda boya yok. Az sonra göreceğiniz fotodan da anlaşılacağı üzere kaput da boyanacak.

Gözüme takılan eksikler, ön cam çatlak. Sol marşpiyel dış plastik aksamı değişecek. Ön takımda rot rotil vs değişecek, yağ bakımı yapılacak.
    Frene basınca saçma sapan bir titreme var, karter muhafaza parçası kopukmuş bu gün hepten gitti yolda.
    Hangi aracı alsan bunlar olası zaten, aldığımız araç sıfır değil neticede muhakkak eksikleri olacak. Görmezden geldim bende.

Fotolara geçelim.

Eksper anından fotolar.

Benim çektiklerim.

En basık durumda.

Normal sürüş yüksekliği

En Yüksek hali.

Donanım listesi:

Araca dair izlenimlerim olumlu. f/p olarak benim kriterlerime göre üstüne yok şuan.
    Uzun süre beraber olacağız kaza bela olmazsa detay izlenim yazarım.

7 Ay ve 13.000 KM Sonra izlenimlerim:

İlk olarak sınıfının vaad ettiği konforu gerçekten sağlıyor. Hydractive süspansiyon'un konfora katkısı inanılmaz.

İçi oldukça geniş , bu süre zarfında bir çok araca bindim sürücü ve yolcuya sunduğu yaşam alanı çok yeterli.

Bagaj kapağı ve arka cam birlikte açıldığı için ve alt konuma aldığınızda yükleme çok rahat oluyor. Bagaj genişliği çok yeterli.

Aracın koltukları konforlu ve yumuşak, sadece yanal destekler olsa daha iyi olurmuş. Kumandaların kullanımı oldukça basit tutulmuş.

Sadece bazı ayarlar için dil bilmek lazım basit kelimeler o da Türkçe değil maalesef.

Çift yönlü klima işini çok iyi yapıyor, + klima performansı da çok tatmin edici.

Bose-harman gibi sistemler ile kıyas edilmez ama ses sitemi 6 hoparlör ile işini yapıyor.

Kolon değişimi ve subwoofer desteği ile güzel bir ses yakalanır diye düşünüyorum.

En beğendiğim özelliklerinden yol tutuşu özellikle yüksek hızlarda kenidisini yol durumuna göre alçalttığı ve süspansiyon sertliğini viraja göre artırdığı için normal süspansiyonlu araçlar gibi sağa sola yatmıyor çizgisinden çıkmıyor, beni sollayıp virajda geçtiğim araç çok oldu.

Model yılına göre (2005) Adaptif far olması güzel, şöyle alıştıktan sonra gece başka bir araçla seyahati yadırgıyorsunuz.

Bakımından bahsedeyim biraz, sarf malzemeleri pahalı değil. Orj filtre ekipmanları diğer araçlar ile benzer fiyatlarda.

Hava filtresi 35 Polen filtresi 40 mazot filtresi 60 (Sadece filtre kabı değişmiyor) Yağ filtrei: 20 TL civarında. 5w30 Yağ kullanıyor.

Ben motul alıyorum farkı var mı yok mu bilmiyorum ama en azından psikolojik olarak iyi hissediyorum.

Trim aksamları pahalı, sol alt marşpiyelin servis fiyatı 800+ tl stok yok. Çıkması 400 TL civarında.

Ön cam serviste 2500+ Çıkması 500 Civarı, Olimpia düz cam 500 TL Olimpia Atermik olanı 1500 TL.

Benim gördüğüm donanım olarak bir de koltuk ısıtma olsa güzel olabilirmiş.

Arkalarda torsiyon olduğundan tıkırtı yapıyor bakımı çok pahalı değil 400 TL parçası tutuyor 200 de işçilik ile 600-700 arası halledilir.

Ses yalıtımı biraz daha iyi olabilir ama genel olarak iyi. Gürültülü bir makina var aracın üzerinde. 136 hp 320Nm tork hakkını veriyor.

6. Sf da kadran videosu ekledim, bence gitmesi gerektiği kadar giden bir araç. Yazılım ve birkaç iyileştirme ile daha keyifli hale gelecektir eminim.

6 ileri vites olması uzun yolda cc ile çok ekonomik sürüşe imkan veriyor. 120 KM ile cc marifetiyle 4-4.5 LT civarında tüketimi var.

En son sıfırlamam üzerinden 5.000 KM Geçmiş ortalamam 6.5 LT Ort hızım 35 Km. Aldığım yakıt tutarını km ye oranladığımda yol pc ile eşleşiyor.

Benim bu aracı alma sebebim coupe clio dan sonra çocuk koltuğu koyduğumda rahat seyehat etmekti. Bu açıdan beni fazlasıyla tatmin etti. Arka diz mesafesi çok başarılı gerçekten.

En olumsuz yanı oldukça iri olmasından dolayı park etmek kolay değil.

Diğer bir + sını yazmak gerekirse engebeli bir yolda yükseltip 40 KM/H'a kadar en üst konumda kullanıma imkan vermesi.

Bu özellik birkaç defa çok işime yaradı.
    Konu KÖROĞLU tarafından (02-03-2018 Saat 07:52 ) değiştirilmiştir. Sebep: ekleme

Ertekin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    41 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Hayırlı uğurlu olsun, çok güzel bir tercih yapmışsın. Bende stationwagon olanlarını çok beğeniyorum.

Bugra06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Hayırlı olsun araç bence çok güzel, anlatımınız da bir okadar güzel
    Folyo için aynı durumda bir gümrük aracının kaputundan söktük ve altı temiz çıktı bence boyatmaya gerek kalmayabilir pasta cila ile desteklersiniz güzelce hallolur.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    KAzasız belasız kullanın. Gezenadam bu ara iyi rağbet görüyor

onursumer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    65 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    birebir aynısı zamanında arkadaşın babasında vardı ben hayatımda bozuk yol dahil yüksek suratte boyle konforlu yolculuk yaptığımı hatırlamıyorum hayırlı olsun ciddi keyifli güzel bir araç

psn&Live id: onursumer
    135
    ├┼┼╕
    246R

Emre İlbi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Abi gayet diri duruyor, maşallah, hayırlı uğurlu olsun, kazasız, belasız, sorunsuz, sıkıntısız ağız tadıyla binesin

Shadow_Dancer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    37 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    güle güle kullanın, koltuk belli ediyor ne kadar konforlu oldugunu..
    Tango-1 never dies.

gkhn55 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Hayırlı olsun kazasız belasız binmek dileğiyle.Airmatic var sanırım.Gezenadam'dan memnun kaldınızmı?

Grimlord - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    54 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Tolga abi hayırlı uğurlu olsun, çok güzel bir araç. 407den de iyi bir tercih olmuş bence

hddsheriff - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    11 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Allah analı babalı büyütmek nasip etsin

Tekerin düz bassın hemşerim

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Evlat edinmek şu an bu ülke piyasasında yapılacak çok mantıklı bir hareket.. İyi günlerde..

BarışSever - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Maaşallah.
    yahudi mersedesi derdi dedem bunlara

Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Ertekin Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hayırlı uğurlu olsun, çok güzel bir tercih yapmışsın. Bende stationwagon olanlarını çok beğeniyorum.
    Ertekin teşekkür ederim, piyasa koşullarında 25 gibi bir rakama daha iyi ne alabilirdim bilmiyorum inan. sw ları güzel tam senlik

Bindir çocukları doldur bagajı doğru trabzon

Alıntı Bugra06 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hayırlı olsun araç bence çok güzel, anlatımınız da bir okadar güzel
    Folyo için aynı durumda bir gümrük aracının kaputundan söktük ve altı temiz çıktı bence boyatmaya gerek kalmayabilir pasta cila ile desteklersiniz güzelce hallolur.
    Teşekkür ederim, Uzaktan arac almaya tövbeliyken izmirden nasip oldu, sahipleri on numara insanlar sağ olsunlar. Dedikleri neyse o çıktı.
    Isı tabancası ile biraz denedim alttaki boyayı kaldırıyor, çok parçalanmış folyo o yüzden tutup çekemiyorsun maalesef. Bir de başkası denesin bakalım ne olacak.

Alıntı gokhankenar Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    KAzasız belasız kullanın. Gezenadam bu ara iyi rağbet görüyor
    Bence süper hizmet, benim gidip gelmeye vaktim yok satış için zor izin aldım. 1 telefon + 170 TL ye halloldu.

Alıntı onursumer Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    birebir aynısı zamanında arkadaşın babasında vardı ben hayatımda bozuk yol dahil yüksek suratte boyle konforlu yolculuk yaptığımı hatırlamıyorum hayırlı olsun ciddi keyifli güzel bir araç
    Kullanım keyifli tek mola ile izmirden geldim 450 KM kadar herhangi bir yorgunluk yok.
    110 Km hız dan sonra araç alçalıyor değişik bir viraj kabiliyeti oluyor şaşırttı beni.

Alıntı Emre İlbi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Abi gayet diri duruyor, maşallah, hayırlı uğurlu olsun, kazasız, belasız, sorunsuz, sıkıntısız ağız tadıyla binesin
    Sağolason Emre, aracın sağ tarafında boya hasar hiçbir şey yok. Sadece ön çamurlukta gamze var o kadar. Genel olarak diri gerçekten.

Alıntı Shadow_Dancer Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    güle güle kullanın, koltuk belli ediyor ne kadar konforlu oldugunu..
    Evet koltuklar cliodan sonra uzay mekiği gibi geldi, sadece yan destekleri az daha olsa iyiymiş. Clioda tam sığıyordum iyi oluyordu

Alıntı gkhn55 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hayırlı olsun kazasız belasız binmek dileğiyle.Airmatic var sanırım.Gezenadam'dan memnun kaldınızmı?
    Gökhan gezenadamdan oldukça memnun kaldım, adamların mantığı şu ben arabaya öyle bir bakmalıyım ki sen geldiğinde benim görmediğim birşeyi görmemelisin. Ben levent diye bir arkadaşla muhatap oldum, sistem şöyle işliyor.
    Gezen adamın sitesindeki numarayı arıyorsun, adamlar seni ilgili lokasyondaki arkadaşlarına arattırıyorlar.
    Sonra expertiz bedelini (ben 170 ödedim) eft yapıyorsun. Satıcının bilgileri paylaşıyorsun anlaşıp buluşuyorlar çalıştıkları ekspertiz kurumuna götürüp araca bakıyorlar. Bana 50 civarı foto attı arkadaş. Üstüne telefonda araca dair izlenimlerini 20 dk kadar konuştuk.
    İzmir için ben sorun yaşamadım, farklı ilde nasıl olur onun için net konuşmak doğru olmaz.

Araçta airmatic diyorlar ama hydractive 3 denilen hidrolik destekli sistem var. Şuana kadar öğrendiğim kadarıyla
    10 km ye kadar dip basık gidebiliyor, 40 km ye kadar da yükseltip gidebiliyor. Bu hızlardan sonra otomatik yüksekliğine geri dönüyor.
    Düz (engebesiz yolda otoban diyelim) 110 KM sonrası da alçalıyor. Bu alçalma net bir şekilde anlaşılıyor,dün bursa tarafında virajlarda biraz zorladım oldukça güven verici geldi bana.

Alıntı Grimlord Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Tolga abi hayırlı uğurlu olsun, çok güzel bir araç. 407den de iyi bir tercih olmuş bence
    Kısa süreli 407 tecrübem olmuştu, daha konforlu ve daha geniş olduğu aşikar. Ama 407 daha yakışıklı

Alıntı hddsheriff Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Allah analı babalı büyütmek nasip etsin

Tekerin düz bassın hemşerim
    Eyvallah abi sağ olasın, 5-6 sene kadar benimle görünüyor, sonrasına bakacağız.

Alıntı cookies Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Evlat edinmek şu an bu ülke piyasasında yapılacak çok mantıklı bir hareket.. İyi günlerde..
    Ben aracı 25'e aldım eksper yaptırırken araca daha fazla teklif ettiler vermedi sahibi.
    Hondacılar kızmasın ama 1.6 ies lere bu paraları istiyorlar, yukarıda da yazmıştım f/p olarak üstüne yok şuan.
    İleride bana max açacağı masraf turbo - enjektör - volan olur. Onlar da 5-6K ya hallolur evladiyelik binilir.

Alıntı BarışSever Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Maaşallah.
    yahudi mersedesi derdi dedem bunlara
    Dedelerin tabirleri süper

rain man - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    55 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Maşallah abi. O paraya alınacak en rahat ve mantıklı arabalardan bence geçen hafta bi laguna'ya bindim süspansiyon diye bir şey varmış hatırladım. Bu da farklı değildir eminim. Güle güle kullanırsın inşallah.

KaanBRS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Hayırlı olsun mantıklı konforlu az yakan düzgün bir araç güle güle binin

Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı rain man Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Maşallah abi. O paraya alınacak en rahat ve mantıklı arabalardan bence geçen hafta bi laguna'ya bindim süspansiyon diye bir şey varmış hatırladım. Bu da farklı değildir eminim. Güle güle kullanırsın inşallah.
    Teşekkür ederim, kesinlikle katılıyorum. Alt takımda ufak tefek tıkırtılar var onları çözünce daha stabil olacak.

Alıntı KaanBRS Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hayırlı olsun mantıklı konforlu az yakan düzgün bir araç güle güle binin
    Teşekkür ederim.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    58 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Hayırlı olsun güle güle kullan, 1.6 olanlarına bakıyordun iyi ki 1.6 almamışsın
    Merak ettiğim şey, yetkili servis araç plakasını verince yapılan işlemleri söylüyor mu?
    Şimdiye kadar ben detaylı öğrenemedim.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Hayırlı olsun,piyasada kıymet görmeyen ama konfor ve donanım olarak üst düzey araçlardan birisi.

i-vtec07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    22 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Maşallah tolga abi hayırlı olsun . Kaputun vernik saglam mı ? O filmin yapıskanını söken sıvılar var daha sonra zımpara ve polisaj kurtarır vernik saglamsa tabi

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler