User Tag List

Sayfa 6/7 İlkİlk ... 4567 SonSon
125 sonuçtan 96 ile 114 arası

Konu: Evlat edİndİm sonunda c5 2.0 hdi

mikelazi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    91 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    vay tolga konunu yeni gördüm.aracını biliyordum zaten.

tank misali maşallah,insan bu araca binince uzun yol yapası gelir.ailece çıkılan tatil yolculuğu çok eğlencelidir eminim...

buarada konudamı bendemi sıkıntı bilemedim ama,son yazım 4kasım 2017 görülüyor.

KÖROĞLU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı mikelazi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    vay tolga konunu yeni gördüm.aracını biliyordum zaten.

tank misali maşallah,insan bu araca binince uzun yol yapası gelir.ailece çıkılan tatil yolculuğu çok eğlencelidir eminim...

buarada konudamı bendemi sıkıntı bilemedim ama,son yazım 4kasım 2017 görülüyor.
    Selam, abi iyisin umarım biraz kafanı şişirmiştim

Ben de konunun 6. sf sını göremiyorum şuan son mesaj yazan sensin o da 5. sf da görünüyor, bir enteresanlık var sanırım forumda yine.

6 ayda 12.000 KM yapmışım sağ olsun bakım hariç bir masrafım olmadı. Ufak tefek eksiklerimiz hala var.

Şuursuz bir vatandaş arka sol çamurluğumu göçertmiş yapılacaklara onu da ekledik.

Ciddi anlamda uzun yol için konforlu, hatta geçen gün 12 Captiva ya bindim bu ne dedim resmen.(ileride almayı hayal ettiğim bir araçtı)

Evet içi dışı çok güzel ama c5 in süspansiyonuna alışınca başka araç keyif vermiyormuş. Arada bir çok araç kullandım gerçekten konfor anlamında fark çok fazla. Hatta bir ara sw 407 ye sardım ama yok bununla devam gittiği yere kadar. Yapar yapar bineriz.
    Amazon dan sifer işini de çözdük TR nin 5 te 1'i fiyatına geliyor daha ne olsun

Bu arada benim bazı mesajlar silinmiş sanırım, kadran videoları atmışım, enteresan.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    91 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı tolga_kaan_ Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Selam, abi iyisin umarım biraz kafanı şişirmiştim

Ben de konunun 6. sf sını göremiyorum şuan son mesaj yazan sensin o da 5. sf da görünüyor, bir enteresanlık var sanırım forumda yine.

6 ayda 12.000 KM yapmışım sağ olsun bakım hariç bir masrafım olmadı. Ufak tefek eksiklerimiz hala var.

Şuursuz bir vatandaş arka sol çamurluğumu göçertmiş yapılacaklara onu da ekledik.

Ciddi anlamda uzun yol için konforlu, hatta geçen gün 12 Captiva ya bindim bu ne dedim resmen.(ileride almayı hayal ettiğim bir araçtı)

Evet içi dışı çok güzel ama c5 in süspansiyonuna alışınca başka araç keyif vermiyormuş. Arada bir çok araç kullandım gerçekten konfor anlamında fark çok fazla. Hatta bir ara sw 407 ye sardım ama yok bununla devam gittiği yere kadar. Yapar yapar bineriz.
    Amazon dan sifer işini de çözdük TR nin 5 te 1'i fiyatına geliyor daha ne olsun

Bu arada benim bazı mesajlar silinmiş sanırım, kadran videoları atmışım, enteresan.
    sıkıntın yoksa devam.

piyasada temiz araç bulmakta zor.

captiva bir dostumda vardı yazılımlı 6bin km.sonra sattı

kadran videosu bekliyorum

Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı mikelazi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    sıkıntın yoksa devam. kadran videosu bekliyorum
    Çok şükür tık demedik daha Bu arada hydractive ile ilgili stabilite de az çok belli videodan. Titreşim engelleme yok telefondan çektim.

Tel direksiyona tutacak ile sabit. Bastığım yol standart bir yol.

Bilen varsa aydınlatsın bu araç 136 hp mi 138 hp mi ? Bir sürü yerde farklı veriler var.

Cevabı buldum 138 PS (PS:Pferde Starke Demekmiş = Almancada Beygir Gücü) = 136 bhp ye denk geliyormuş, Şöyle bir oranlaması varmış.

bhp-ps 1.01387 ps-bhp 0,98632

Maksimum beygir gücü : 138 PS or 136 bhp or 101 kW @ 4000 rpm
    read more at: 2004 Citroen C5 2.0 HDi 138 Teknik ozellikler

136 h

Post Thanks / Like
    Mentioned
    91 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

semavi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    74 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı tolga_kaan_ Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Karşılaştırma başlığında c5-laguna-407 konusunu açtıktan birkaç gün sonra bir ilana denk geldim.

Araç Citroen C5 2.0 HDİ SX ve 2005 Model.
    Aradım görüştüm adamla, o ara krediyi onaylattım bankadan.
    Sonra gezenadam.com dan bir eksper ayarladım.
    2 saat sonra telefonda "abi araba benim" deyip kapatırken buldum kendimi.

Baya baya hızlı oldu her şey. Nasip dedikleri böyle bir şey sanırım biraz da fiyatın uygun olması km düşük ve eksperin "benim ihtiyacım olsa o rakama alırım" demesi cezbetti.

Hasar kayıtlı araç, şişirilmiş dediklerinden. Benim takıntım yok bu konuda.
    Sol ön kapı ve marşpiyel değişmiş. Kapı sıfır olarak değişmiş.

Ekspertizde satıcının söylediğinin harici bir şey çıkmayınca pazar akşamı atladım gittim, bu sabah satışı alıp döndüm.

Araç 2.0 138 Hp manuel. Donanım olarak oldukça dolu, hele eski aracıma göre (clio ph2) çoook dolu.
    Donanım listesi ekleyeceğim aşağıya.

Birlikteliğimiz çok yeni ama 460 Km yaptım bugün.
    Aklımda kalanlar: Oldukça konforlu bir araç, geniş ( en çok ihtiyacım olan şey clio dan sonra ) şekli şemali düzgün.
    Geri gelirken sağ ayna aşağı iniyor mesela çok hoş. ( yıllardır var ama benim ilk defa var, mağaraya internet muhabbeti olmasın )
    Uzun yolda oldukça ekoomik. 465 KM de ort 5.8 LT ortalama hız 86 KM kasmadım ekonomi için.

Elektronik aksamda çalışmayan yer yok, fransız sahibi olanlar bunun hassasiyetini iyi bilir.
    Km 139 bin. Yetkili Servisi arayıp öğrendim 128 Binde triger değişmiş. Triger derdini attık hemen kafadan. (400+ işçilik)

Sol ön çamurluk boyalı, sol arka çamurluk lokal boyalı. Kalanda boya yok. Az sonra göreceğiniz fotodan da anlaşılacağı üzere kaput da boyanacak.

Gözüme takılan eksikler, ön cam çatlak. Sol marşpiyel dış plastik aksamı değişecek. Ön takımda rot rotil vs değişecek, yağ bakımı yapılacak.
    Frene basınca saçma sapan bir titreme var, karter muhafaza parçası kopukmuş bu gün hepten gitti yolda.
    Hangi aracı alsan bunlar olası zaten, aldığımız araç sıfır değil neticede muhakkak eksikleri olacak. Görmezden geldim bende.

Fotolara geçelim.

Eksper anından fotolar.

Kaputta şeffaf film kavrulmuş resmen :S

Benim çektiklerim.
    Marşpiyel çok göze batıyor. Yapılacak en kısa sürede.

Folyo çıkmıyor ısı tabancası ile denedim :S Önerisi olan varsa hemen denerim boyatmadan hallolursa süper olur.

Kardeşi passat ile beraber.

Donanım listesi:

İç tavan, güneşlikler ve yan direkler pek temiz değil, temizlik sonrası daha güzel fotolar ekleyeceğim.

Araca dair izlenimlerim olumlu. f/p olarak benim kriterlerime göre üstüne yok şuan.
    Uzun süre beraber olacağız kaza bela olmazsa detay izlenim yazarım.
    evlat edinmissin.... satilmaz zaten. piyasasi yok... fransizin arizasi cok olur falan filan askdkss

Bende baktim bunlara bir ara...

bu tip arabalar inanilmaz bir f/p imkani veriyor...

Eskiden mazdalar boyleydi... Volvolarda... Simdi ise piyasalari guclendi ikinci elde onlarin biraz daha...
    Biraz saygı... Dünya herkesin...
    youtube.com/c/KadirZora
    www.zoramotors.com
    https://www.facebook.com/ZoraMotorHouston

Grimlord - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    54 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    O kiloda ve donanımda bir araç gayet ideal hızlanıyor abi, daha ne olsun

Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Grimlord Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    O kiloda ve donanımda bir araç gayet ideal hızlanıyor abi, daha ne olsun
    Enteresan kadrandan ciddi iyi duruyor boyut/kg göre ama içten hissiyat sıfır 150+ olmuşsun farkında değilsin.

Clio gibi hissettirmiyor bana hala Sattığım çocuğu çağırayım da roll yapalım nasıl gidecek yan yana bir deneyeyim.

marikan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Biraz hızlandırman lazım bunu yazılımla
    Yakıt ne durumda hocam? Ölçüyor musun?

Birkan61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    11 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Abi maaşallah arabana çok güzel araba almışsın güle güle keyifle kullan

Bende E39u sattıktan sonra efendi işi bişe bakarken seni konuyu inceliyordum

sonra c5 ilanlarına göz attım biraz bursada bi araba beğendim sen vesile oldun desem yalan olmaz gidip arabayı aldım

ben yeni kasasını aldım gerçi ama bunu alırken aynı senin kasa gölcükte sonu 61 plakalı 110.000 km civarında bir araç vardı. Onada epey niyetlendim ama fiyatları birbirine yakın olunca yeni kasasını alayım dedim

Çokta güzel tercih yapmışım beklentimin üzerinde bir araç çıktı, o cüsseye güzel yürütüyor aracı yinede. Bu arada benim araç 1.6 hdi 199.000 kmde

- Bize Her Yer TRABZON

-Murat Özcan- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Hayırlısı olsun kazasız belasız
    /// M POWER 3.20 // VW MK6 TDI //SEAT LEON TFSI

Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı marikan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Biraz hızlandırman lazım bunu yazılımla
    Yakıt ne durumda hocam? Ölçüyor musun?
    Ölçmez miyim net 2000+km yapmışım ayda. Petrole çalışıyorum neredeyse Yakıt fiyatlarına 3 nokta

5000 KM de ortalamam karışık güzergahta 6.5 LT lerde. Sırf şehir içi kullanırsam 7 - 7.2 arası geziyor.

Boyutuna ve hacmine göre araba az yakıyor ama yakıt 3 nokta. Şuan yazılım işi askıda,

Tüm diskleri - balataları ve hidrolik yağı değiştiriyorum. Yazılım + dp bütçemiz buraya gitti. Önce durmayı başaralım sonra koşmaya çalışırız

Yazılım +dp ile (abartıp hibrid turbo+cooler) 200+ çiftliği görülür sanırım, eren'in konusunu görmüşsünüdür.

Referansım o olacak ileride. Sağ olsun destek oldu ne sorduysam fakat bütçeden sınıfta kaldık

Alıntı -Murat Özcan- Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hayırlısı olsun kazasız belasız
    Teşekkür ederim, daha iyisi senin olsun

Alıntı Birkan61 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Abi maaşallah arabana çok güzel araba almışsın güle güle keyifle kullan

Bende E39u sattıktan sonra efendi işi bişe bakarken seni konuyu inceliyordum

sonra c5 ilanlarına göz attım biraz bursada bi araba beğendim sen vesile oldun desem yalan olmaz gidip arabayı aldım

ben yeni kasasını aldım gerçi ama bunu alırken aynı senin kasa gölcükte sonu 61 plakalı 110.000 km civarında bir araç vardı.
    Onada epey niyetlendim ama fiyatları birbirine yakın olunca yeni kasasını alayım dedim

Çokta güzel tercih yapmışım beklentimin üzerinde bir araç çıktı, o cüsseye güzel yürütüyor aracı yinede. Bu arada benim araç 1.6 hdi 199.000 kmde

Çok sevindim rabbim kazasız belasız binmeni nasip etsin. Aracın da maşallahı var çok beğendim. x7 Kasayı zaten çok seviyorum güzel bir tasarımı var.

Keşke 2.0 alıp hydractive ile tanışsaydın. Gölcükteki arabayı biliyorum ama pahalı. Yaşına göre.

Üvey evlat da olsa fransızları seviyoruz

Bu arada 1. sf ya izlenimlerimi içeren birkaç cümle karaladım, fikir ihtiyacı olan arkadaşlar okuyabilir.

Fren dedik onu da açayım biraz, TRW her aracımda kullandım ve hiç pişman olmadım.

O yüzden tüm disk + balata TRW olacak şekilde alıyorum.

Delphi-ferodo-mga-bosch -valeo vs var. ilk 2 marka daha uygun fiyat olarak.

Arka Balata trw gdb1450 75 TL
    Arka Disk trw df4215 225 TL ( Bunları parçacı olan akrabadan alacağım geliş fiyatına. )
    Ön Disk trw df4141 303 TL
    Ön Balata trw gdb1449 185 TL
    Dot 4 Bosch 2 litre 60 TL
    ------------------------------------- +
    850 TL tutuyor. İşçilik vermeyeceğim ama 150 de o desek. Sonuç 2. El araç alırken frenlere iyi bakmak lazım.

Ben biraz keyfi değiştirsem de fren ve lastik önemli. Verdiğime hiç acımadım, konuyu okuyan kim varsa o da acımasın derim.

marikan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yakıt değerleri güzel. Bende 1.9 TDI ile şehir içi sakın trafiksiz kullanımda 6lt yakıyorum. Biraz sert ve trafik ile 7-7.2lt arası.
    Maşallah tekrar kazasız belasız.

rain man - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    55 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Maşallah abi. Gerçekten tam bir fiyat performans arabası. Artık konunu göre göre nasıl bilinçaltıma yerleştiyse hydractiveli c5 ilanlarına bakmaya başladım

Bu arada evlat değil hayırlı evlat diyelim biz seninkine
    Alıntı bhb Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Memlekette beyaz olup tutulmayan tek şey kedi herhalde

Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı rain man Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Maşallah abi. Gerçekten tam bir fiyat performans arabası. Artık konunu göre göre nasıl bilinçaltıma yerleştiyse hydractiveli c5 ilanlarına bakmaya başladım

Bu arada evlat değil hayırlı evlat diyelim biz seninkine
    Şükür üzmedi şimdilik, çözülmeyecek bir sorun da yok aslında, en üzecek parçası süspansiyon pompası. O da olur bir şekilde var satan.

Sana artık 2.0 hdi x7 kasa lazım. Hatta konusu vardı sanki yorumunu gördüm orada, ondan almak lazım. Ama beyaz olmasın lütfen.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Hayırlı olsun.

Araba ile ilgili herhangi bir soruya bilgim dahilinde keyifle cevap verebilirim , güzel tercih olmuş Biz de bakmıştık Tayfun abiye bu arabayı, mantıklı bir araçtı .

Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Birkaç foto ekleyeyim, arka kısıma o ince spoilerımsı şeyden taktım, bence güzel oldu beğenmeyen de var

Beğendiğim fotolardan biri oldu,

Bu da iş bilmez ben'in bagaj amortisörü değiştirmeye çalışırken arka cam nasıl kırılır temalı çalışması.

Servis fiyatı = 2410 TL Yan sanayi 950 TL. O yüzden dikkat etmekte fayda var.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı alperen48 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hayırlı olsun.

Araba ile ilgili herhangi bir soruya bilgim dahilinde keyifle cevap verebilirim , güzel tercih olmuş Biz de bakmıştık Tayfun abiye bu arabayı, mantıklı bir araçtı .
    Sana bir soru o zaman, torsiyonları sıfırladım. SKF kullandım ürünleri.

Arka tarafta çukura girince lak / luk diye bir ses geliyor bunu neden yapar?

(Bagajdaki stepne altında 2 kat paspas var, stepne içi köpük tam, ve içindeki parçaları da sararak koydum ses yapmasın diye.

Ben hep torsiyonla ilgili olacağını düşünüyordum ama değilmiş.

KaanBRS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    geçmiş olsun talihsilzik olmuş arka camı bagaj ile yekpare mi kalkıyor tam anlayamadım bu kazanın nasıl gerçekleştiğini

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler