User Tag List

Sayfa 1/5 123 ... SonSon
87 sonuçtan 1 ile 19 arası

Konu: Arktissilber Metallic - 97'' e36 coupe /SUPERCHARGED

BurakYozgat. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Cool Arktissilber Metallic - 97'' e36 coupe /SUPERCHARGED

Herkese merhaba,

Kiminin dizginleyebildiği kiminin dizginleyemediği e36 aşkı uzunca senelerdir bende de vardı. Bana bu aşkı aşılayan araç ise senelerdir her parçasına emek verdiğimiz @fms nickli abim Fatih Şen'e ait e36 m3 (NTK 44) oldu.

3 sene 2013 yılında sıfır aldığım clio4'e bindikten sonra yeter artık diyip ben de bu aşkın kollarına kendimi atmak için aracımı sattım.
    Sattım sattım da alacak araba yok ? Aylarca bakmadığımız araba gezmediğimiz cenaze kalmadı. E elimizde NTK gibi bir araba olunca haliyle baktığımız coupeleri de onunla kıyaslıyor ve her zaman eli boş dönüyorduk.. Aradığımız kriter kazasız değişensiz boyasız vs de değil yani. Kasası düzgün, en az 6 silindir ve kesinlikle coupe olacak dedik.

Her baktığımız aracın sonu hüsran olunca bir gün Giresun'dan foruma da üye olan arkadaşım Mehmet Can'a ait agu motor 1.8turbo a3'ü almaya karar verdik (nereden nereye).

Araç güzel. 88k kmde gri sunroof bose sistemli manuel agu motor yazılım vs yapılmamış tertemiz. Tamam dedik biz buna biner aşkı kalbimize gömeriz.

İlk zamanlar her şey güzel. Çıkıyoruz gazlıyoruz açıyoruz klimamızı sunroofumuzu serin serin geziyoruz aldık coili taktık başka projeler çiziyoruz ediyoruz falan ama bir şeyler yine eksik. Arabayı çekiyorum kapıları kilitleyip giderken arkama bile bakmıyorum. (Geldi yine tipini s.. mode on)
    Kapıda önü açık her şeye müsait bir a3 var ama benim elim mouseda gözüm sahibindende olan e36 ilanlarında.
    Bir yandan diyorum satayım a3ü kaptırayım kendimi yasak aşkımın kollarına, bir taraftan da diyorum yav bulamam tekrar böyle araba kurcalama işte bin gitsin. Ama arkadaş çocukları yüzünden boşanamayan çift gibiyiz. Mutlu değilim.

Evet.. Yasak aşk galip geldi ve 2aylık ilişkimiz sonrası a3'ü yine forumdan Samet arkadaşımıza sattım.

Tekrar başa sardık deli gibi aranıyoruz gecemiz gündüzümüz karıştı. Ama yine yok. Sonra bir gün yine çok sevdiğim bir kasa olan e39 ilanlarına denk geldim. Ben param 39a yetmez derken meğer 39a yetip 36ya yetmediğini anladım Foruma da üye hızlı hondacı Volkan Erler kardeşimle gidip baktığımız bir e39 macerasından sonra o araba olmasa bile bu kasalara da yönelebileceğimi anlayıp anlık bir kararla beyaz yeteri kadar dolu 98 model 5.20i aldım.

36ya bakıyorum 39a bakıyorum yok yok güzel karar verdim şu donanım prestij nerde 36 nerde diye züğürt tesellisiyle kendimi avutmaya başladım. Cicim aylarında her şey güzel fakat sonra yine ve yine içinde yasak aşk geçen rüyalar görmeye başlayınca artık yeter diyip 2 ay sonunda şu anki aracımla e39u takasladım muradıma erdim.

Uzun bir yazı oldu ama hikayenin her anı ayrı bir zevkti.
    2017 ocak ayında aldığım aracımın aldığım halini şimdilik paylaşıyorum. Bol fotoğraflı ve bol maceralı bir konu olacak

To be continued..
    Real men use three pedals !
    Supercharged e36coupe

osmanaydo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    17 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Hikaye güzel, fotoğraf az.
    Düz adam___

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı osmanaydo Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hikaye güzel, fotoğraf az.
    Yoğunluktan o an o kadarıyla kalabildim şimdi aynı yerden devam
    Supercharged e36coupe

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Aracı gördüm orjinal 196k kmde tamam ben bunun üstünden gelirim dedim. Biraz inceledim e36da olabilecek hemen her şey var.

- Dijital Klima
    - ASC
    - PDC
    - Fabrikasyon M paket, M sport süspansiyon
    - Sunroof
    - Antrasit
    - Siyah Deri Recaro
    - 7 Tuş
    gibi bir çok donanıma sahip.

Alır almaz hemen yapılması gereken bir bakım vardı. Şaft köselesi termostat yağ su değişimi ve en önemlisi o yay amortisörün değişmesi gerekiyordu.

İlk ay arabayı otoparktan çıkartmadım. @fms ile birlikte elimizden gelen değişiklikleri yapmaya başladık ben de parçaları toparladım.

Öncelikle stopları yeniledik ;

Orjinal Momo mod07 direksiyonumuzu taktık

Ta Technix coiloverlarıma kavuştum

Aracın üzerinden 1 bakla yay çıktı. Daha çok basabilmek için 205 40 17 lastik seçmişler (!).
    Ankaradan Gökhan abi sayesinde michelin ps3 235-45-17 lastiğe geçtim.

Artık dolaşmaya engel bir şey olmadığına göre ilk yıkamayı 45 gün sonra da olsa yaptırabildim.

Yürüyecek yol uzun bu sadece başlangıçtı. e36 en ufak değişikliği bile yaparken sahibini mutlu eden bir araba hal böyle olunca incik boncuk şeylerle uğraşmaktan ciddi zevk alır olduk

Mesela gözüme hoş gelmeyen cam fıskiyesinin su tankı mat siyaha boyandı

Çok kişi tarafından linç edilsem de kulelerdeki çizikler kaputu açtığım zaman rahatsız ediyordu. Kuleleri de aracın dış rengine boyadık. Satma planım olmadığı için önemli olan benim içime sinmesiydi. Temiz bir görüntü oldu pişman değilim

Bmw Car Club Turkey isimli grubumuzun Osmangazi Oksijen Avm'de olan buluşmasına gittik.
    Çok keyifli ve kalabalık bir buluşma oldu tam cars & coffee

Deklanşörüne sağlık @Tholl-ga

2 m3 arasına sıvışınca sırıtmıyoruz EMM ve NTK m3

Daha sonra arabanın gitmesi gerektiği kadar gitmediğini farkettim fazla zengin çalışıyodu. Akışmetreyi bi sökelim bakalım dedik iyi ki demişiz akışmetrenin telleri kopmuş o halde geri takmışlar Onu da orjinal siemens bulduk aldık araba kendine geldi ciddi anlamda değişti.

Pist günleri başlamıştı artık arabayı piste sokmak istiyordum. Kumho ku36 semi slick lastiklerim vardı arka 245-40-17 ön 225-45-17 onları takıp 1 seans çıkmaya karar verdim. Yine bmwcctr buluşması da olduğu için bizim seansta sadece grup üyeleri ve diğer bmwler vardı en yavaşları ben kaldım En iyi süre 3.01 oldu.

Arabanın fabrikasyon m paket olup ta arka tamponun düz 36 tamponu olması canımı sıkıyordu değiştirmek yapılacaklar arasındaydı. @fms sayesinde noldu ne bitti demeden orjinal m tamponu da araca taktık. Bagaj üstü leş çıtadan da kurtuldum.

Deri bakımı yapmak istiyodum onu aradan çıkarttım.

Yaz geldi tatil sezonu açıldı. Madem öyle yapalım bir çılgınlık dedim mis gibi dizel corollayı garaja çekip atladım 36ya ver elini Antalya

Hiç pişman olmadan sıkıntı yaşamadan 2000 km yol yaptım döndüm.
    Aracımda 3.45 küçük kafa difransiyel olduğu ve benim ileriye dönük üstündekileri kullanmak gibi bir planım olmadığı için bastık dif.e kaynağı. Bari biraz keyfini alalım

Direksiyon gelişsin abidik gubidik anlarda ne yapacağımızı şaşırmayalım diye gittim kutsal mekana alıştırmalara başladım.

Üstte de dediğim gibi e36 sahibi olunca canın sürekli bir şey yapmak istiyor Ne olabilir bu şey diye düşünürken @fms fikri jantları e39 m5 orjinal jant rengi ve aynı zamanda bmwnin rengi olan "chrome shadow" a boyayalım dedik işe giriştik. Farklı oldu bence gayet güzel.

Before-After (geçici 15ler)-More After

Yıkanıp temizlenince araba ve jantlar daha bi gösterdi kendini.

Şimdilik yapılan değişiklikler bunlar. Rahat durmayıp sürekli ekleme yapacağım için konu güncel kalacak.
    Aklımdaki değişiklikler de,
    - 2 adet sparco evo2 koltuk
    - Arka koltuklar sökülecek açıkta kalan yer döşeme ile kapatılacak.
    - Kırmızı bmw motorsport kemerlerim var onlar takılacak.
    - Yürüyen komple m3'e dönecek. Frenler e46 3.30 ile değişecek.
    - Motor ? Bu konu biraz muamma. S54 istiyorum fakat açmadan koymak ciddi kumar. Stroker + sc ya da turbo yapabilirim 80mm olan silindir çapını 84'e yükseltince duvarlar incelecek alüminyum blokta bu beni korkutuyor. Belki s50 bulursam alttan açarak onu koyabilirim. Şimdilik bu burda dursun.

Herkese iyi forumlar.
    Konu BurakYozgat. tarafından (05-09-2017 Saat 15:32 ) değiştirilmiştir.
    Supercharged e36coupe

Rsci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Maşallah mükemmel bir araç olmuş nazar değmesin, gri çok farklı yakışıyor. Bu e36lara hayran olmayan yoktur herhalde aynı durumdayız sürekli e36 arayışından kapımda hatasız sayılabilecek bir a3 varken gözüm hep ilanlarda hatta a3ü istiyorlar sürekli hem e36 hem a3 bulamam ortada kalırım diye cesaret edemiyorum siz mutlu sona ulaşmıssınız ne mutlu size... emeğinize sağlık zevkle okudum.
    -Honda Civic 1.4is
    -Renault Clio RS 172
    -Audi A3 1.6FSI
    -Bmw 5.28i

drago - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    43 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Maşallah fakat lütfen o direksiyonu söküp davul direksiyona geçin

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Rsci Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Maşallah mükemmel bir araç olmuş nazar değmesin, gri çok farklı yakışıyor. Bu e36lara hayran olmayan yoktur herhalde aynı durumdayız sürekli e36 arayışından kapımda hatasız sayılabilecek bir a3 varken gözüm hep ilanlarda hatta a3ü istiyorlar sürekli hem e36 hem a3 bulamam ortada kalırım diye cesaret edemiyorum siz mutlu sona ulaşmıssınız ne mutlu size... emeğinize sağlık zevkle okudum.
    Teşekkür ederim o deli cesaretini kendinizde bulursanız sonrasında ciddi sabır gerekeceğini unutmayın

Alıntı drago Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Maşallah fakat lütfen o direksiyonu söküp davul direksiyona geçin
    Koleksiyonluk bi araç yapıyo olsam recaroları sökmeyecek spor koltuğa geçmeyecek olsam davul alır ya da orjinal 3 kolu geri takardım fakat ben aracın içini bu şekilde bırakmayacak cae shifter'ına kadar takacağım.
    O yüzden şu an direksiyon sırıtsa bile saydığım parçalarla bütünlüğü oluşturacaktır. Teşekkür ederim.
    Supercharged e36coupe

onurc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    25 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Dıreksıyon bütün güzelliğini bitirmiş bence.

Kazasız belasız masallah

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı onurc Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Dıreksıyon bütün güzelliğini bitirmiş bence.

Kazasız belasız masallah

Teşekkürler , aklımdakiler bitince olacak görüntü bu. O yüzden direksiyonu değiştirmeyi düşünmüyorum.

Piyasada sözde orjinalci olmak 1000 tlye recaro set alıp 500 tlye davul takmakla bitiyor.
    Ben yapılmayanı ve spor kullanımı seviyorum günlük kullanmadığım için aracımı da o amaca yönelik hazırlıyorum.
    Supercharged e36coupe

Yiğit G. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    51 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Kazasız belasız araç nedir göremedim 316 mı 320 mi 3.25 mi ? Ben mi göremedim araç ile ilgili bilgileri.Direksiyon hoşuma gitmedi.Nurburgring sticker ı sökün bence artık apaçi işi.Onun yerine aracın orj model yazısı olsa çok daha güzel olur.
    Rotary.. because we dont need many liters to kick u'r ass..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Yiğit G. Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kazasız belasız araç nedir göremedim 316 mı 320 mi 3.25 mi ? Ben mi göremedim araç ile ilgili bilgileri.Direksiyon hoşuma gitmedi.Nurburgring sticker ı sökün bence artık apaçi işi.Onun yerine aracın orj model yazısı olsa çok daha güzel olur.
    Aracımda m52b20 motor var yani 320i .
    Sticker ring değil seans öncesi istanbul parkta verildi.
    Teşekkürler
    Supercharged e36coupe

maxima - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Maşallah çok güzel aracınız.

diff kaynak yaptım demıssınız. su anda sehir içi kaynaklı bir şekildemi kullanıyorsunuz.
    biraz kilitli diff hakkında bahsedermısınız?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı maxima Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Maşallah çok güzel aracınız.

diff kaynak yaptım demıssınız. su anda sehir içi kaynaklı bir şekildemi kullanıyorsunuz.
    biraz kilitli diff hakkında bahsedermısınız?
    Teşekkürler,
    Düşük hızlarda ya da park ederken tam sağ ve tam sol harici varlığını pek hissetmiyorsunuz.
    Ama fabrikasyon kilit olmadığı için yüksek hızlarda sert manevralar ciddi tehlikeli olabilir ben limit gitmediğim için sorun yaşamıyorum. Onun dışında ufak dönüşlerde araba çok çok daha kolay yanlıyo. Alt takım m3 e geçene kadar işin eğlencesindeyim ama m3 e çevirdikten sonra tekrar aynı şeyi yapmam o da bir gerçek
    Supercharged e36coupe

Yiğit G. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    51 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı BurakYozgat. Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Aracımda m52b20 motor var yani 320i .
    Sticker ring değil seans öncesi istanbul parkta verildi.
    Teşekkürler
    Anladım yalnız 235 - 245 bu lastikler 150 hp bir arabaya çok fazla değil mi ?Daha da yavaşlatır gibi sizi.Benim araç 250 hp ben 205/215 arası kullanıyorum.Hiçbir getirisi olmaz o kalınlığın götürüsü olur. 205 fabrika önerisidir sizin araçlarda. 225 bile e36 m3 için fabrikasyondur.Güle güle kullanın.
    Konu Yiğit G. tarafından (07-09-2017 Saat 19:00 ) değiştirilmiştir.
    Rotary.. because we dont need many liters to kick u'r ass..

ugurcan52 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    kankacım detayları whatsapptan konustuk , allah 4 tekerını yerden kesmesın öpüyorum
    EE 2100 Modus 1.5 dCi -->
    BZ 9640 Fiesta 1.4 TDCİ-->
    DK 9104 Megane 1.5 dCi 105 -->
    D 6222 Megane 1.6 dCi Gt-line Energy

canozgur106 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    19 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    MaşAllah kazasız belasız olsun sıradışı kullanıma hazırladığın için direksiyon jantlar vs gibi detaylara takılmadım değişiklik iyidir Oem görüntünün dışına çıkmak seni mutlu ediyorsa devaaam
    ALLAH VAR GAM YOK..

peace - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    9 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Maşallah kazasız belasız. e36 race spec. hakkıyla yapılınca ben beğeniyorum. Bence bu tarzda m technic direksiyonun işi yok sökülmesi yerinde olmuş. Arka tampon altı difüzör görüyorum bazı arabalada tarzınauyar diye düşünüyorum. Birde e36 ya altındaki jantların et sinde bi janta 205 lastik takarsanız arabanın karşısına geçtiğinizde gözleriniz dolar
    Alıntı SULTANOGLU Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    uzaylıların bizi görmesi için çizilen sıfırlar gayet gereksiz..
    https://www.instagram.com/topalworks/

Özgür Ozan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Yiğit G. Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Anladım yalnız 235 - 245 bu lastikler 150 hp bir arabaya çok fazla değil mi ?Daha da yavaşlatır gibi sizi.Benim araç 250 hp ben 205/215 arası kullanıyorum.Hiçbir getirisi olmaz o kalınlığın götürüsü olur. 205 fabrika önerisidir sizin araçlarda. 225 bile e36 m3 için fabrikasyondur.Güle güle kullanın.
    e36 da 17 jant takılacaksa 225 45 17 ön 245 40 17 arka olarak ölçü belirtilmiştir şoför kapı içinde ve bu ölçü sadece m3 için geçerli değildir. Ayrıca ne kadar 245 arkalar yanlamayı zorlaştırsa da viraj içinde de bir o kadar tutunuyor o yüzden ben olsam lastiklerle oynamam zira 7.5 8.5 motorsport u daha güzel dolduran ölçü yoktur.
    Arkadan itmek harbiden bambaşkaymış....

OnurJDM - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Maşallah kazasız belasız inşallah. Keyifle okudum güncellemeleri takipteyim

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler