User Tag List

Sayfa 1/2 12 SonSon
33 sonuçtan 1 ile 19 arası

Konu: Audi A4 1.8 Tfsi

Mr.Bilal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Audi A4 1.8 Tfsi

Merhaba arkadaşlar. Bir türlü fırsatını yakalayıp konuyu açamadım. Kısmet bugüneymiş.
    2.5 aylık Peugeot 301 maceramızdan sonra ailem için daha güvenli benim içinde hızlı bir araç arayışına girdim.

Peugeot 301 konu;
    http://www.techturkey.com/forum/otom...eot-301-a.html

İlk olarak Bmw E90 320i lere bakıyordum her nekadar Bmw'nin bende ki yeri ayrı olsada bir türlü içime sinen araba bulamıyordum.Çok Kmli, Yorulmuş, Bakımsız arabalar piyasada cirit atmaktaydı.
    Hal böyle olunca Bmw sevdamı bir kenara bırakıp beni üzmeyecek alternatif markalara bakmaya da karar verdim. Aradığım aracın Manuel vites ve benzinli olması ilk tercihimdi.
    Yine birgün elime yapışan telefonumda ilanlara bakarken şuan sahibi olduğum aracı gördüm.

2009-2017(şubat) yılları arası Balıkesir - Edremitte ilk sahibi tarafından kullanılan. Ardından aracı aldığım Fatih Bey'e 6 aylığına konuk olan full servis bakımlı 2009 Audi A4 1.8 Tfsi 120 Hp 98.000km aracımı gidip Balıkesir - Edremitten aldım.

Balıkesirden Manisaya geçtim. Bir gece orada konaklayıp sabah memleket yollarına düştüm. Konya üzeri gitmeyi tercih ettim. Konya da pide molası verdikten sonra yine Kayseri ye kadar bir fiil geldim ve depoyu Manisa dan sonra ilk burada doldurdum.
    Arabayı almadan acaba çok yakar mı endişesi hep vardı. 850 Km yi 36 kuruş gibi bir rakamla tamamladığımı görünce yakıt olarak kafamda ki endişelerin bir çoğu azaldı. Şehir içi yakıt durumuna gelirsek şuana kadar en fazla 47 kuruş gördüm.

Memlekete gelince yapılan ilk iş Plakayı 58 e çevirmek oldu Detaylı iç-dış ve motor temizliği yapıldı. Ardından bütün sarı lambalar, Led lambalara çevrildi.
    15 Eylül de Ankara'ya kardeşimi birliğine teslim etmek için gittim. Gitmişken Aydoğanlar Audi ye yıllık bakımını yaptırdım. Ardından arabanın içinde ki canavarı ortaya çıkarmak için RSA motorsports un yolunu tuttum. İlgi ve alakalarından dolayı Kürşat bey'e çok teşekkür ediyorum.

Stage 2 RSA yazılım atılarak teknik değerleri 120 hp > 210 hp, 230 nm > 360 nm gibi oldu. Sivas a dönerken aracımı tanıyamadım yolda Bmw 525 xdrive denk geldi resmen şakaladım adamı. Yakında 80-200 videosunu çekeceğim. Sıfırdan kalkışta çok sarıyorum. Orjinal halinin 0-200 videosunu paylaştım.

Çok yazdım kusuruma bakmayın vaktinizi aldım. Sevgiler, Saygılar...

100-200 videosu 21-22sn civari

Konu Mr.Bilal tarafından (27-09-2017 Saat 22:08 ) değiştirilmiştir.
    Life is Too Short To Stay Stock

YAS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    45 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Hayırlı olsun abi,maşallah kazasız belasız
    91' E34 M50B30 Avus blue
    98' E36Cp Cosmosschwarz
    05' E46Touring Titan silber

Sezgin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Hayırlı olsun, güle güle binin.

araç stok ekipmanlarla mi stage 2 oldu ?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Sezgin Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hayırlı olsun, güle güle binin.

araç stok ekipmanlarla mi stage 2 oldu ?
    Yazılımı stage 2 atıldı. Araç full stock.

i-vtec07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    22 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Hayırlı olsun 301 den sonra baya farklı gelmiştir biz şuan mutluyuz kendisiyle satıp yeni kasasını almayı bile düşündük pratik araba

Orta iptali fena olmaz

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    hayırlı olsun çok güzel , maşallah . Yazılımla bile bence cok güzel bir değer almış . Güle güle kullanın.

birde yazılım sonrası yakıt değerlerini paylaşırsan çok güzel olur. Normal gündelik kullanım değerlerini merak ettim doğrusu.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı i-vtec07 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hayırlı olsun 301 den sonra baya farklı gelmiştir biz şuan mutluyuz kendisiyle satıp yeni kasasını almayı bile düşündük pratik araba

Orta iptali fena olmaz
    Tesekkur ederim. 301 e cok alismadan gitti zaten ondan once 2015 golf7 150 hp dsg vardi. Kiyaslamayi onla yaparsam 2009 olmasina ragmen golften cok onde.

Alıntı beetle Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    hayırlı olsun çok güzel , maşallah . Yazılımla bile bence cok güzel bir değer almış . Güle güle kullanın.

birde yazılım sonrası yakıt değerlerini paylaşırsan çok güzel olur. Normal gündelik kullanım değerlerini merak ettim doğrusu.
    çok tesekkur ederim. Yazılım sonrası yakıtta normal kullanımlarda 1litre oynamadı. 120 hp iken 8.5-10litre suan 9-10.5 litre gıbi oldu.

calamityeas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Hayırlı olsun Maşallah.Gizli özelliklerini açtırmanızı tavsiye ederim ayak altı aydınlatması amerikan park filan gizli olarak var.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    301’den Sonra ilaç gibi gelmiştir . Araç çok temiz duruyor maşallah . 3.5 yay iyi olur sanki .

scoobz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Masallah güzel araç güzel km. Fakat 525xdrive nasıl şakaladınız orayı anlayamadım

Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı calamityeas Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hayırlı olsun Maşallah.Gizli özelliklerini açtırmanızı tavsiye ederim ayak altı aydınlatması amerikan park filan gizli olarak var.
    Teşekkür ederim. Gizli özelliklerin Amerikan park hariç hepsi açık. Amerikan parkı bilerek açtırmadım gündüz led ini boğmak istemedim.

Alıntı RIDVAN Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    301’den Sonra ilaç gibi gelmiştir . Araç çok temiz duruyor maşallah . 3.5 yay iyi olur sanki .
    Teşekkür ederim. Hemde ne ilaç yay değilde ilerde güzel bir coilover düşüncem var inş.

Alıntı scoobz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Masallah güzel araç güzel km. Fakat 525xdrive nasıl şakaladınız orayı anlayamadım
    Teşekkür ederim. Yolda denk geldi sol şeritte ilerliyordu bende geçmek için sellektör yaptım aldırış etmedi. Tamponuna yapışıp sellektör yapmaya devam ettim. Arkadaşta basmaya başladı yine yol vermemek için bende peşine bastım tabi. 220 den sonra Bmw çok gelemedi.

ozan gülle - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Hayırlısı olsun kazasız belasız 2 ay önce bir kapı boyalı manuel 89 bin km olanını dayım aldı geçenlerde izmire gittiğimde kullandım 2 gün kadar aklım kalmadı değil stock haldeyken sanki alt devirleri biraz cansız geldi bana özel değilse ne kadara aldınız acaba

Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ozan gülle Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hayırlısı olsun kazasız belasız 2 ay önce bir kapı boyalı manuel 89 bin km olanını dayım aldı geçenlerde izmire gittiğimde kullandım 2 gün kadar aklım kalmadı değil stock haldeyken sanki alt devirleri biraz cansız geldi bana özel değilse ne kadara aldınız acaba
    Teşekkür ederim. Alt devirler çokta cansız sayılmaz. Marka ve modele göre değişkenlik gösterebilir elbette. Fiyatı pm attım.

Sezgin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Mr.Bilal Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yazılımı stage 2 atıldı. Araç full stock.
    okey ben stock halde stage 2 sorun olur mu olmaz mı onu merak ettiğimden sordum açıkçası. Stock Hp ile suan ki arasında ciddi bir fark var çünkü.

AhmetKadir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    18 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    benım de cok baktıgım bır kasaydı bunlar ama lpg takılamamasından dolayı vazgecmıstım, yoksa ozellıkle on farların durusu cok hosuma gıdıyor, ufak ufak s line yapılabılır mesela cok yakısıklı oluyor.
    yazılımla gelen guc artısı efsane olmus
    kazasız belasız kullanın

Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Sezgin Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    okey ben stock halde stage 2 sorun olur mu olmaz mı onu merak ettiğimden sordum açıkçası. Stock Hp ile suan ki arasında ciddi bir fark var çünkü.
    Sorun sadece olursa yılı ve km sinden dolayı dump valve de olabiliyormuş. Basınç kaçırması gibi. Fiyatıda 300 TL civarlarında. Onun haricinde Kuru hava filtresi de takacam. Bir müddet bu şekilde binmeyi planlıyorum. Daha sonra k04 setup yapabilirim.

Alıntı AhmetKadir Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    benım de cok baktıgım bır kasaydı bunlar ama lpg takılamamasından dolayı vazgecmıstım, yoksa ozellıkle on farların durusu cok hosuma gıdıyor, ufak ufak s line yapılabılır mesela cok yakısıklı oluyor.
    yazılımla gelen guc artısı efsane olmus
    kazasız belasız kullanın
    Teşekkür ederim. Şuan bu araç için uyumlu ve sorunsuz Lpg sistemleri olduğunu biliyorum. Fakat ben taktırmam ve tavsiyede etmiyorum Lpg yi.

Cimmeria - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    vay be modifiye sektörü ne kadar değişti, sadece yazılımla 90 beygir alınır hale geldi arbaalr üstelik 2009 model arabadan... biz uğraşıp dururduk yok filtre tak yok egzantrik tak...

güle güle kullanın, ben de stationlarına bakayım bu kasa motorun

Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Hatırladığım kadarıyla bu motor 1.8 160 olarak geldi. Sonra daha ucuza 120 hp olarak satıldı. Kısık olarak yani. Yazılımla alınan güç normal aslında. !60 2dan 210!a yükselmiş. Hayırlısı olsun çok güzel araç. Kazasız belasız .

Seven7 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    18 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Maşallah. Araç hiç 2009 model 8 yaşında bir araç gibi durmuyor. Güle güle kullanın nazar değmesin.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler