User Tag List

Sayfa 2/3 İlkİlk 123 SonSon
39 sonuçtan 20 ile 38 arası

Konu: Bmw e34 m20b25 callypsorot 1990

yusufcan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Tekrardan herkese merhaba arkadaslar. Baski balatadan sonra hedefimde on takimi yenilemek vardi. Yuksek hizlarda giderken fren yaptigimda araba sacmaliyordu. Ya da trafikte dur kalk yaparken frene bastigimda araba one dogru yigilip geri geliyordu Tumseklerden gecerkende konfor dusuyordu. Dun sabah erken kalktik dukkani actik.

Salincak ve burclari temin ettik.

Ise giristik ve on takimi asagi indirdik.

Cay molasi verdik ve ustayla sohbet muhabbet ettik eskilerden girdi Kendisi gercekten saygideger ve isinin ehli birisi

On takim isleri devam ederken bos durmayalim dedik ve kadrani soktuk. Daha oncede bahsetmistim kadranin isiklari ampullerden dolayi sonuk kaliyordu.

Ustanin isi bittikten sonra araci rota goturdum. Ordanda bir kareyi sizlerle paylasiyim

Evet rottan ciktiktan sonra ekranimizi taktik. Krom halkalar ve Photon led ampuller kullanildi. Turuncu bekliyordum ama kehribara yakin bir renk verdi Renk farkli olsada kadrani sikir sikir yanarken gormek keyifli

-Murat Özcan- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Kazasız belasız sürüler dilerim. Ufak dokunuşlar ile araç ciddi anlamda güzelleşebilir..
    /// M POWER 3.20 // VW MK6 TDI //SEAT LEON TFSI

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı -Murat Özcan- Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kazasız belasız sürüler dilerim. Ufak dokunuşlar ile araç ciddi anlamda güzelleşebilir..
    Teşekkür ederim, ufak ufak toparlıyoruz

huncherry - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    uzun zamandır bu arabayı neden kimse almıyor dediğim bir e34'tü. callypso çok iyi ama komple boyalı olması çok daha iyi hayırlı olsun Allah ağız tadıyla binmeyi nasip etsin. gösterge ampul rengi orjinal renge dönmeli bence acilen,bir de obc ampullerinden ikisi yanmıyor sanırım. dış trimler çok iyi durumda görünüyor maşallah,bu size maddi anlamda çok yarar sağlar motora yürüyene daha fazla yönelirsiniz,çünkü lanet olası dış trim ıvırı zıvırı oem olsun derseniz deli para tutuyor. arabayı çok beğendim,bnde bir e34 sahibi olarak gelişmeleri merakla bekliyorum.

Melih-Ö - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    66 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Maşallah yaşına göre cidden harikulade
    App plaka ve pleksik plakalık için ulaşabilirsiniz. Ailenizin Plakacısı

www.instagram.com/kokumerkezi

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı huncherry Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    uzun zamandır bu arabayı neden kimse almıyor dediğim bir e34'tü. callypso çok iyi ama komple boyalı olması çok daha iyi hayırlı olsun Allah ağız tadıyla binmeyi nasip etsin. gösterge ampul rengi orjinal renge dönmeli bence acilen,bir de obc ampullerinden ikisi yanmıyor sanırım. dış trimler çok iyi durumda görünüyor maşallah,bu size maddi anlamda çok yarar sağlar motora yürüyene daha fazla yönelirsiniz,çünkü lanet olası dış trim ıvırı zıvırı oem olsun derseniz deli para tutuyor. arabayı çok beğendim,bnde bir e34 sahibi olarak gelişmeleri merakla bekliyorum.
    Yorumunuz ve guzel dilekleriniz icin cok tesekkur ederim. Bu araci almam yaklasik 2 aylik bi surecti. Acikcasi bende kalicagini pek dusunmuyordum ama kismetimizde varmis Ustayla en son baktigimizda motorun eli kulagindaydi. Pek sikistirarak kullanmiyorum araci fakat motor istedigi asikar. Suanda hedefimde yeni motor yapmak var. Kimisi M50 motor koy diyor fakat onlarda kapali kutu oldugu icin pek guvenemiyorum. Acikcasi ustunde ki M20 motoru yeniden toplamak ve ufak bi hacim yukseltme operasyonu dusunuyorum Forumu arastirdigimda BMW motorlarinin hacim yukseltme projelerine el verisli oldugunu gordum. Bende bilmedigim yeni bi motorla ugrasmak yerine uzerindekiyle oynamayi dusunuyorum. Aracta gozume takilan o kadar detay var ki anlatamam. Arabanin yuruyenine el attik simdi motoruda sifirladiktan sonra kozmetik detaylara girmeyi dusunuyorum. Iceriden baslayarak koltuk revizyonu ic aydinlatma ivir zivir derken jant degisikligiyle finallicem sanirim. Uzun bir yolculuk tabii ki illa ki ekstra biseylerde cikicaktir. Bakalim yasayip gorucez

Alıntı Melih-Ö Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Maşallah yaşına göre cidden harikulade
    Tesekkur ederim.

huncherry - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı yusufcan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yorumunuz ve guzel dilekleriniz icin cok tesekkur ederim. Bu araci almam yaklasik 2 aylik bi surecti. Acikcasi bende kalicagini pek dusunmuyordum ama kismetimizde varmis Ustayla en son baktigimizda motorun eli kulagindaydi. Pek sikistirarak kullanmiyorum araci fakat motor istedigi asikar. Suanda hedefimde yeni motor yapmak var. Kimisi M50 motor koy diyor fakat onlarda kapali kutu oldugu icin pek guvenemiyorum. Acikcasi ustunde ki M20 motoru yeniden toplamak ve ufak bi hacim yukseltme operasyonu dusunuyorum Forumu arastirdigimda BMW motorlarinin hacim yukseltme projelerine el verisli oldugunu gordum. Bende bilmedigim yeni bi motorla ugrasmak yerine uzerindekiyle oynamayi dusunuyorum. Aracta gozume takilan o kadar detay var ki anlatamam. Arabanin yuruyenine el attik simdi motoruda sifirladiktan sonra kozmetik detaylara girmeyi dusunuyorum. Iceriden baslayarak koltuk revizyonu ic aydinlatma ivir zivir derken jant degisikligiyle finallicem sanirim. Uzun bir yolculuk tabii ki illa ki ekstra biseylerde cikicaktir. Bakalim yasayip gorucez

Tesekkur ederim.
    şahsi fikrim üzerindeki m20'yi satıp m50 almanız yönünde. b20 veya b25 olur orası size kalmış tabiki. burada asıl düşünmeniz gereken alacağınız motorun durumu,imkanlar elveriyorsa revizyon sonrası takmanız m50'yi. şimdiye dek m20 motorla hiç alakam olmadı ama m50 candır ya bu arada inan motor işin en basit kısmı,içinizi ferah tutun dışını bu hale getirmek çok daha masraflı ve sinirleri zorlayan bir süreç.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Merhaba arkadaslar. Allah nasip ederse yarin araci ustaya birakiyorum, alttan ustten komple yeni motor yapilcak. M50 motor koymayi dusunduk fakat maliyeti butceme gore baya yuksek kaliyor. Stroker da dusunduk fakat ondada maliyetler oldukca artiyor. Uzerinde ki M20 motoru revize edip en son yazilimla motor sayfasini kapatmayi dusunuyorum . Motor icin 885 kodlu temiz ust kapak ariyorum. Elinde olan varsa yardimci olursa sevinirim. Ayriyetten araci birakmisken dosemelerede el atmak istiyorum ama kullanilan urun vs. ne kadar orjinalina yakin olur bi fikrim yok. Bu konudada yorumlarinizi bekliyorum.

mertxx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı yusufcan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaslar. Allah nasip ederse yarin araci ustaya birakiyorum, alttan ustten komple yeni motor yapilcak. M50 motor koymayi dusunduk fakat maliyeti butceme gore baya yuksek kaliyor. Stroker da dusunduk fakat ondada maliyetler oldukca artiyor. Uzerinde ki M20 motoru revize edip en son yazilimla motor sayfasini kapatmayi dusunuyorum . Motor icin 885 kodlu temiz ust kapak ariyorum. Elinde olan varsa yardimci olursa sevinirim. Ayriyetten araci birakmisken dosemelerede el atmak istiyorum ama kullanilan urun vs. ne kadar orjinalina yakin olur bi fikrim yok. Bu konudada yorumlarinizi bekliyorum.
    Maşallah aracınız çok diri duruyor kazasız belasız kullanmak nasip olsun. Koltuklar için Maslak Bekar Oto Ramazan Usta yı öneririm. Motor konusu kişisel tercihiniz saygı duyarım. M50 tabiki teknolojik olarak daha iyi olabilir tecrübem ve bilgim sınırlı fakat orijinal olarak devam etmeniz bence uygun olacaktır.
    MagicPerformance

scoobz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Piyasada gördüğüm çoğu sunrooflu recarolu E34den daha diri duruyor, bmw alırken BMW almayıp sunroof alanların yaptığı hatalar.. Şöyle diri kasası olan araca mı bakarsın, sunrooflu macun yığınına mı? Bizim insanımız garip işte , masallah araç cok güzel parlıyor.. Dış aksam çok stock cok güzel, iç aksamıda doldurulursa daha güzel olabilir..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı mertxx Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Maşallah aracınız çok diri duruyor kazasız belasız kullanmak nasip olsun. Koltuklar için Maslak Bekar Oto Ramazan Usta yı öneririm. Motor konusu kişisel tercihiniz saygı duyarım. M50 tabiki teknolojik olarak daha iyi olabilir tecrübem ve bilgim sınırlı fakat orijinal olarak devam etmeniz bence uygun olacaktır.
    Tesekkurler arkadasim daha iyileri sizin olsun . Daha sonra tekrar motordan basimiz agrimasin diye M20 den devam edicez. Ileride M50 motor belki baska arabalarda kismet olur.

Alıntı scoobz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Piyasada gördüğüm çoğu sunrooflu recarolu E34den daha diri duruyor, bmw alırken BMW almayıp sunroof alanların yaptığı hatalar.. Şöyle diri kasası olan araca mı bakarsın, sunrooflu macun yığınına mı? Bizim insanımız garip işte , masallah araç cok güzel parlıyor.. Dış aksam çok stock cok güzel, iç aksamıda doldurulursa daha güzel olabilir..
    Guzel yorumunuz icin tesekkur ederim. Sunroof guzel bir ozellik tabikii. Ama sunroofum olsun diye ceset araba almanin esprisi yok. Guzel kondisyonda ki sunrooflu arabalarin fiyatlarida baya degisik. Allah herkesin gonlune gore versin. Motordan sonra aracin gorseline yonelicem. Suan hayalimde ki E34 den baya uzak

Post Thanks / Like
    Mentioned
    14 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Maşallah aracınıza. en kısa zamanda baş belası akışmetreden kurtulmanız dileğiyle.
    Coğrafya kaderdir

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Zorbey Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Maşallah aracınıza. en kısa zamanda baş belası akışmetreden kurtulmanız dileğiyle.
    Allah razi olsun Bakalim kismet

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Selam arkadaslar 1 hafta sonra arabayi cikardik cok sukur. Sorunlarla dolu bi haftaydi. Bi cogunu hallettik cok sukur. Asama asama hepsini paylasicam.

1. GUN

Bismillah dedik kaputu kaldirdik motoru asagi indirdik... Aksam 6 da biraktim arabayi ufak ufak ayiklamaya basladik. Kisa sure sonra mal meydana cikti. Ust kapakta tirnaklardan biri evde yoklar haberim vardi Daha once bir kasap ustann eline dusmus araba oye boyle degil. Alirken baya sovmustum, gecen hafta acarken sovdum simdi gene kulaklarini cinlatiyorum Silindirler meydanda bitmis okeye donuyolar. Boyle silindir dusman kicina

2. GUN

Verdik calaskari arabanin kalbine. Motoru soktuk aldik. Motor arabadan ayrilirken arabanin boynunu yukari bukmesi epey uzucuydu Vurduk yere ondan sonra ayikladik incigini boncugunu. Ust kapagim kotu gorunuyordu. Eminim daha kotuleride vardir. Saga sola haber saldik komple dizili 885 kapak alalim dedik kimseden ses cikmadi. Millet sozlesmis gibi 731 kapak depolamis. Onuda ben istemedim. Orjinali neyse o He yuruyen cok. Usta yapmis 3 tane araba M20B25 kapaklar 731. Baska arkadaslarimda 731 kullanmislar. Sikinti olmaz arabani yurutursun ama araban bogulur ilerde motor omrunden yersin dediler yanasmadim/

3. GUN

Verdik ust kapagi once tirnak icin kaynaga. Gelince alt kapakla beraber rektefiyeye gonderdim. Kapak geldi elimize guzelce tesviyelerini yaptik. Gelecek habere gore parcalari alicaktim. Oyle ya da boyle ben hepsini yenilemeye karar verdim. 2 gunluk bi surecti. Bizlik bisey kalmadi zaten haftasonuna denk geldi, arabanin basinda 2 gun makara yaptik.

4/5. GUN

Rektefiyeciye gel git yaptik durduk Maalesef adamlarin tek derdi biz degiliz. Sorun yok 3 gunde olsa duzgun yaptiktan sonra bekleriz dedik. Gomlekleride verdik eline beklemeye cekildik.

6 GUN.

Bekledigimiz kargo geldi . Hepsine tek tek baktik. Bekledigimize degdi ve tum silindirler basariliydi. Arabanin kalbini koyduk saseye ve yag filtresini attik. Bi kac saat sonra ust kapagimizda geldi. Eski haline gore oldukca iyiydi. Tum parcalari dizmeye basladik sikir sikir. Horozlar kaval milleri gaydlar subaplar ivir zivir hepsini yeniledik. Eminim guzel kapak bulsak maliyet daha da duserdi

7.GUN

Enjektor temizlikleri yapildi ve aracta iridyum bujiler kullanildi. Motoru dizmeye basladik. Heyecan buyuk. Bisey farkettim bu adam BMW ye gencligini vermis. Anilarini yasadiklarini ivirini zivirini buraya yazsam yol olur. 1 haftalik surecte yasayip anlatmadigim cok sey var. Hala motoru dizerken ve finale dogru giderken baktigimda askini kaybetmemis. Acik ve net bu adamlarin yerine yetiscek genc cirak / kalf kalmamis. Bu tarz adamlar bu markanin mekanigi icin yaratilmis Cok sukur onca gunun ardina motorumuzu dizdik. Bahti bundan sonra guzel olur insallah.

Arabanin resmi suan yok. Kir pas icinde ve bi sure boyle binmeyi dusunuyorum Varsa bir masallahinizi alirim.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Hem de 41 kere, manifold da çok güzel olmuş...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    eski bir e34cü olarak maşallah m20b25 in sesi bi başkadır video bekliyoruz

mturan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    emeginize saglık, ileride manifoldu ve ust kapagi mat siyaha boyamayı dusunebilirsin guzel durur bence, birde kablo vs saklama olayları var onu da yaparsan dısı gibi cigerlerde tertemiz durur iyi gunlerde kullan.

mertxx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Maşallah motor çiçek gibi olmuş. Kaput içğine de ince girerseniz mis gibi olacaktır. İlk marş ile beraber kısa bir video isteriz ki bu sesi biz de duyalım
    MagicPerformance

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı serhadocak Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hem de 41 kere, manifold da çok güzel olmuş...
    Allah razi olsun tesekkur ederim.

Alıntı hakan308 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    eski bir e34cü olarak maşallah m20b25 in sesi bi başkadır video bekliyoruz
    Tesekkur ederim, ilk marsi vurduktan sonra kisa bir video cekildi.

Alıntı mturan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    emeginize saglık, ileride manifoldu ve ust kapagi mat siyaha boyamayı dusunebilirsin guzel durur bence, birde kablo vs saklama olayları var onu da yaparsan dısı gibi cigerlerde tertemiz durur iyi gunlerde kullan.
    Cok tesekkurler. Polisaja verdikten sonra bir arkadas gosterdi. Mat siyahda gercekten cok iyiydi, belki ileride tekrar el atabilirim. Ince detaylari en sona biraktik.

Alıntı mertxx Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Maşallah motor çiçek gibi olmuş. Kaput içğine de ince girerseniz mis gibi olacaktır. İlk marş ile beraber kısa bir video isteriz ki bu sesi biz de duyalım
    Allah razi olsun. Tum isler bitince arabaya detayli temizlik yapicam. Ilk marsin heyecaniyla videoyu unuttuk Arkadas kisa bir video cekmis onu eklicem. Kisa sure sonra daha guzel bir video cekilecek.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler