User Tag List

Sayfa 19/37 İlkİlk ... 9171819202129 ... SonSon
685 sonuçtan 343 ile 361 arası

Konu: 2010 Audi A5 1.8 TFSI 170Hp

FaikYILMAZSOY - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Maşallah baştan sona büyük bi zevkle okudum hatta dısarı cıkma planım vardı birAzda geciktim okurken hersey yerli yerınde ve nokta olmuş bn turuncu zeminli jant göbeklerını çok begenmiştim.. ) şanzıman yagı hala degişmedi mi ben mi kacırdım maşallah
    ER134 Rover 25 1.8 // VL332 Taunus GT 1.6 // DY541 Marea Liberty 1.6 // RR904 Rover 75 Connoisseur SE 2.5 // ABP874 Rover 45 Club 1.6 // RR061 Vw Jetta Comf. 2.0TDİ

marikan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Hocam önceki sayfalarda Çin işi seramik uygulamışınız. Nasıl memnun musunuz? Plastik aksamda nasıl bir sonuç veriyor acaba?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    138 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı FaikYILMAZSOY Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Maşallah baştan sona büyük bi zevkle okudum hatta dısarı cıkma planım vardı birAzda geciktim okurken hersey yerli yerınde ve nokta olmuş bn turuncu zeminli jant göbeklerını çok begenmiştim.. ) şanzıman yagı hala degişmedi mi ben mi kacırdım maşallah
    teşekkür ederim, beğendiğinize sevindim.
    turuncu jant göbekleri istediğim etkiyi vermedi, daha doğrusu aşağıda, güneşin vurmadığı yerde kaldığı için renk patlayamadı.

şanzıman yağı bu haftasonu değişiyor inşallah

Post Thanks / Like
    Mentioned
    138 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı marikan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hocam önceki sayfalarda Çin işi seramik uygulamışınız. Nasıl memnun musunuz? Plastik aksamda nasıl bir sonuç veriyor acaba?
    valla şöyle,
    ben aracı folyo kaplattıktan sonra, üstüne kuş pisliği düşüp 3-4 saat üzerinde kaldığında, vernik yanığı gibi leke yapıyordu. bir kaç farklı zamanda pasta ve wax uygulandığında geçiyordu. ( folyonun hava kanalları zaman içinde düzeltiyormuş onu)
    ama üstünde 3-4 gün beklese geri dönüşü olmayacak zarar vereceğini düşündüğüm için bu çin işi seramiki uyguladım. çok da memnunum. hatta üzerine kuş pislediği zaman, 1-2 gün test etmek amaçlı silmediğim de oldu, kesinlikle folyoda vernik yanığı gibi iz oluşmuyor, ben ürünü beğendim.

motordaki solmuş plastik aksamlara da uygulamıştım, orada da son derece başarılı iş yaptı.
    tavsiye ederim.

XoR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    252 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Pazar günü Şaşkın - Caddebostan arasında park halinde gördüm çok güzeldi maşallah

Bizden bir yıldız kaydı, yine gökler aldı... Hepimizin başı sağolsun. Huzur içinde yat Alperim |RA|

Post Thanks / Like
    Mentioned
    138 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı XoR Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Pazar günü Şaşkın - Caddebostan arasında park halinde gördüm çok güzeldi maşallah
    teşekkür ederim.
    bu aralar gözüme yüksek geliyor park halinde ilk bakışta nasıl görünüyordu yüksekliği?

XoR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    252 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alıntı wolkanku Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    teşekkür ederim.
    bu aralar gözüme yüksek geliyor park halinde ilk bakışta nasıl görünüyordu yüksekliği?
    Bence tam tadında şahane duruyor yüksekliği estetik olarak.

Daha fazla basılırsa körükleri bozulan Range'ler gibi kırık dökük görüntü beni rahatsız ediyor

Bizden bir yıldız kaydı, yine gökler aldı... Hepimizin başı sağolsun. Huzur içinde yat Alperim |RA|

BARR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    186 Post(s)
    Tagged
    2 Thread(s)
    Aracınıza talibim iletişim PM'den.
    23'' Tesla Model Y Performance

Instagram Paylaşımlarım: edriver_35

Post Thanks / Like
    Mentioned
    138 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bugün 6 litre Liqui Moly Toptec ATF 1400 CVT aldım.
    tanesi 82 lira = toplam 492 Lira.

Şanzıman yağı filtresi ( dış ) = 380 Lira
    iç filtre 200.000 km 'de ya da komple şanzıman açıldığında değişiyor. aracım 110.000 km de ve herhangi bir şanzıman sorunu olmadığı için onu almadım.

+200 lira işçilik.

1070 Liraya şanzıman yağı değişmiş olacak.

Cumartesi sabah için randevu aldım. Satmayı düşünsem de , alan kişinin arkamdan eksik iş yapmış demesini istemem.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    138 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    şanzıman yağını değiştirdim sonunda
    allahtan korktuğum gibi ilk kez 110.000 km de değişmiş olmadı , önceden değişmiş, ilk sahibi titiz bir doktordu, o yetkili serviste değiştirmiş orjinal yağ çıktı ve rengi iyiydi henüz kararmamıştı..60.000 km de değiştirdiğini sanıyorum, böylece 120.000 km gelmeden , yılı da gelmeden yağı erken de olsa değiştirmiş oldum ama kafamdan bu iş çıkmış oldu kafam rahat .

hazır bu yağ değişimi yapılacakken, geçen ay aldığım tüm filtreler ıvır zıvırı da yanımda götürdüm , komple motor yağı, yağ filtresi hava filtresi polen filtresini de değiştirmiş oldum. vw tech ekibine teşekkür ederim, tüm hassasiyetime ve kıllıklarıma tahammül edip, her zaman ki gibi temiz işçilikle işi sonlandırdılar

aylar sonra sanayiye girince, lastikleri bir ön arka yaptırayım, rot balans yaptırayım dedim,
    ön arka yapılmasına gerek olmadığı ortaya çıktı, sadece rot ve balans yapıldı. bu esnada göbekteki plastik bilezikleri söküp, aliexpressten aldığım aluminyum malzeme bilezikleri taktık, sıfıra sıfır gram boşluk olmadan oturdu ve kimsenin farketmediği ama benim inatla hissettiğimi belirttiğim titreşim problemim tamamen ortadan kalktı

arabanın eski sahibi ile sanayide karşılaştık, onun gazıyla ön cama film yaptırmaya gittim ( muayeneye 2 ay olmasına rağmen) , ancak ustanın cenazesi olduğu için o iş yattı.
    ön camda 0,5 film ile muayeneden geçtiğini idda ediyor arkadaşım ama mümkün değil diye düşünüyorum, bu konuda aydınlatan olursa sevinirim.
    eski sahibi bmw 218 coupe almıştı, beğendiğim ve düşündüğüm bir araç aslında, ama a5 ile yanyana görünce gözüme çok ufak geldi ve arabayı satma fikrinden biraz uzaklaştım sanırım
    Konu wolkanku tarafından (01-10-2018 Saat 09:13 ) değiştirilmiştir.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ön cam filminde sorun olmuyor benim 0.5 den daha koyuydu geçmiştim.

BARR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    186 Post(s)
    Tagged
    2 Thread(s)
    Volkan ben de geçtim 1 numara ile (Llumar ATR).
    23'' Tesla Model Y Performance

Instagram Paylaşımlarım: edriver_35

Batuhan35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    uzun zaman kafamda git geller sonrasında kw v1 coilover kitini alıp taktım hazır lastikler sökülmüşken hep istediğim turuncu renk kaliperleri de boyacıda spreye bastırıp boyayarak kendim yapmış oldum.

montajdan hemen sonra ;

hızlı bir yıkamanın ardından;

ön lastikler içeride kaldı biliyorum ancak canlıda duruşu hoşuma gidiyor o yüzden önde 15mm spacer ile devam edeceğim. 20mm spacer takmayı şimdilik düşünmüyorum.

hazır vakit varken fiber marşpiyelleri de elimdeki fazla plastidiple mat siyah boyadım ve pürüzsüz bir görüntü elde ettim.

1-2 gün kullandıktan sonra yaklaşık yarım cm daha düştü, ön tarafı bir yarım cm kaldırmayı düşünüyorum.

yahu bu kadar uğraştın ne fark etti ki diyecekler için ;
    Maşallah çok yerinde dokunuşlarla şaheser çıkarmışsınız ortaya renk kombinlerine bayıldım özel değil ise jant renk kodunuzu ve kaliper renk kodunuzu öğrene bilirmiyim

Post Thanks / Like
    Mentioned
    138 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Batuhan35 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Maşallah çok yerinde dokunuşlarla şaheser çıkarmışsınız ortaya renk kombinlerine bayıldım özel değil ise jant renk kodunuzu ve kaliper renk kodunuzu öğrene bilirmiyim
    araç siyah haldeyken jant rengim, siyah plastidip üzerine 3 kat metalizer .
    araç griye kaplandıktan sonra jant rengim bmw b35 orbit grey oldu.

kaliper renginin kodunu bilmiyorum, simli turuncu istedim bunu verdi boyacı.. ama corvette turuncusuna çok çok yakın bir renk. o şekilde de istenebilir.
    normal sprey boyaya bastırdım , kaliperi temizleyip boyadım, üstüne de vernik attım..arka kaliperler ilk günkü gibi duruyor ama önler biraz karardı, sanırım verniğini iyi atamadım.

Batuhan35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Çok teşekkür ederim

SkY - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    11 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    her bu konuya bakışımda aklımı A5 e çelen bir araba..maşallah

Post Thanks / Like
    Mentioned
    138 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı SkY Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    her bu konuya bakışımda aklımı A5 e çelen bir araba..maşallah
    valla eğer imkanlar el veriyorsa, akıldan geçen her arabaya binmek gerekiyor diye düşünüyorum. yanlış anlamayın hayat tecrübeniz benden daha fazla, akıl vermek için söylemiyorum.
    ben bu düşüncem ile brera'ya bile bindim 6-7 ay.
    Tadını alıp , aklıma yeni bir araba düşünce , duygusal bağ kurmuyorum ve alıcı ile orta noktayı bulabilirsek 3e 5e bakmadan satıyorum arabalarımı.

mesela aklımın bir köşesinde hep dolu ve stok bir scirocco sahibi olmak vardır, ancak henüz planlarım arasında değil. bu ara dizel bir şeylere yönelesim var , her gün ilanlara bakıyorum şu olabilir bu olabilir diye, eve gelip a5'e bakınca, boşver dursun gayet güzel diyorum ) kafalar karışık.

SkY - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    11 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    valla eğer imkanlar el veriyorsa, akıldan geçen her arabaya binmek gerekiyor diye düşünüyorum. yanlış anlamayın hayat tecrübeniz benden daha fazla, akıl vermek için söylemiyorum.
    ben bu düşüncem ile brera'ya bile bindim 6-7 ay.
    Tadını alıp , aklıma yeni bir araba düşünce , duygusal bağ kurmuyorum ve alıcı ile orta noktayı bulabilirsek 3e 5e bakmadan satıyorum arabalarımı.

mesela aklımın bir köşesinde hep dolu ve stok bir scirocco sahibi olmak vardır, ancak henüz planlarım arasında değil. bu ara dizel bir şeylere yönelesim var , her gün ilanlara bakıyorum şu olabilir bu olabilir diye, eve gelip a5'e bakınca, boşver dursun gayet güzel diyorum ) kafalar karışık.

bende senin kafadayım zaten..bu nedenle aklıma yatan ama herkesin laf ettiği alfa romeo ya yöneldim.gönlümden geçen neyse (ki elbet bütçe ile alakalı) almaya taraftarım..başkaları için değil kendim için kullanırım..en son 2.0TFSI A5 denk gelmişti çokta hoşuma gitmişti ama 200.000km de olması beni ileride yüksek bakım maliyetleriyle uğraştırır diye girişmedim.. ama dediğim gibi sizin arabaları zaten alfa sitesinden ve buradan da gördüğüm kadarıyla benim aklımda geçen neredeyse birçok şeyi sizin gerçekleştirdiğinizi görüyorum.elinize sağlık

Cimmeria - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    pazar günü ırmak okullarının ordan dönerken gördüm, ben de tam sahile yürüyordum rengi fotolardan daha güzel duruyor. sadece jantlar sanki biraz koyu mu kalmış bilemedim, ya da belki ben kişisel olarak koyu arabada daha açık renk jant seviyor da olabilirim

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler