User Tag List

Sayfa 22/37 İlkİlk ... 12202122232432 ... SonSon
685 sonuçtan 400 ile 418 arası

Konu: 2010 Audi A5 1.8 TFSI 170Hp

emrek0c - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    güzel araç maşallah..

yigitavsar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Eğer hala satmayı düşünüyor iseniz görüşmek isterim. İyi forumlar.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    138 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı yigitavsar Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Eğer hala satmayı düşünüyor iseniz görüşmek isterim. İyi forumlar.
    yiğit bey selamlar.
    satmaktan vazgeçtim, istemiş olduğum fiyatın piyasa koşullarına göre az olduğunu ve emeklerime yazık olacağını düşündüğüm için binmeye devam edeceğim.

Konu wolkanku tarafından (02-01-2019 Saat 12:29 ) değiştirilmiştir.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    138 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bir çok kişiden olumsuz dönüş alacağımı baştan belirterek sadece aklımdaki merakı gidermek için bunu yaptığımı belirterek konuya başlayayım

arabayı satmaktan vazgeçtikten sonra kafamdaki 20" projesini yapmak için alternatifler arıyordum. 19" da seçenek çokken 20" de 5x112 için fazla alternatif olmaması sebebiyle oem görüntüye yakın olmak adına rotor jantlar denenebilir diye düşündüm.

255 35 19 'dan 265 30 20'ye geçmem gerekiyordu ( ya da 255 35 20 ) , 265 35 20 bulunca alıp deneyeyim dedim.

anadolu yakasının bilindik jantçılarından biri çakma göbek + sticker logolar için 150 TL isteyince, eldeki kapakları deneyeyim dedim, hiç beğenmedim çünkü orta kısımda dışa bombe veriyor, aliexpressten oem görüntüdeki kabartma krom logolu kapakları 43 TL ye sipariş verdim, 1 aya gelir. öne özellikle kapak takmadan foto çektim ki doğru kapaklar geldiğinde ortadaki konkavlığı gözümde canlandırabileyim istedim.

ortaya şöyle bir görüntü çıktı;

artılar ;
    *konfor inanılmaz arttı, hiç beklemediğim şekilde konfor bu soğuk havaya rağmen belirgin derecede arttı..sadece bu sebeple bile bu ebatı korumak istiyorum.
    *araç yerden 1-1,5 cm yükseldi, kasislerden geçişte, katlı otoparkların kat aralarında geçiş daha rahat hale geldi.
    *19" lar ile önde 15 arkada 20mm spacer kullanıyordum, balans tutturmak çok zordu, tutturduğun balans ise, lastiği poryadan ayırdığın anda gidiyordu, tekrar balans parası vs. derken iş can sıkıcı hale gelmeye başlıyordu. bu jantlar et 35 olduğu için öne spacer takmadım, arkalara 15mm spacer taktım.. yani ön et 35 arkalar et 20 oldu, dolu gözüküyor.

eksiler;
    *lastikler çukurlarda davlumbazın halısına sürtüyor. çamurluğun iç kısmına sürtmüyor çünkü et 20 limit ( et 17-18 de kaportaya da sürtüyor.) davlumbaza sürtme olayını ortadan kaldırmak için arka tarafı 1,5cm yükselteceğim. bu arabaya biraz daha konfor katacak olsa da, görsel olarak eksiye götürebilir. bakacağım.
    *oem rotor jant olmadığı için, oem jant ile görsel olarak çok fazla fark var, jant ben replikayım diye bağırıyor farkındayım. düşündüğüm bir kaç değişiklik var, onları da yaparsam araçta bütünlük oluşup bu durum ortadan kalkabilir.

elimizde artık bir takım 19" bir takım da 20" jant lastik var. konuyla ilgili her türlü görüş ve önerilerinize açığım.

Ome_RS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    20" ile sahane olmus. Arkayi 1.5cm kaldirinca siritacak kadar kotu duracagini dusunmuyorum.
    Gobek biraz siritiyor degisimi sonrası bal kaymak. gule gule kullan.

BARR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    186 Post(s)
    Tagged
    2 Thread(s)
    LiMe LiMe edicem seni.
    23'' Tesla Model Y Performance

Instagram Paylaşımlarım: edriver_35

driver_can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Jantlar yakışmış kesinlikle.Konforun artma sebebi lastik markanızdan mı kaynaklanıyor?Replika jantta 20inç balans yönünce problem olur mu?Markası nedir acaba?Çok soru sordum

Post Thanks / Like
    Mentioned
    138 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı driver_can Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Jantlar yakışmış kesinlikle.Konforun artma sebebi lastik markanızdan mı kaynaklanıyor?Replika jantta 20inç balans yönünce problem olur mu?Markası nedir acaba?Çok soru sordum
    teşekkürler.
    çıkardığım lastikler 255 35 19 Dunlop Sportmaxx GT 2015 üretimi idi
    taktığım lastikler 265 35 20 Dunlop Sportmaxx GT yine 2015 üretimi

bu kadar birebir aynı kıyaslama yapabileceğim şekilde denk gelmesi ilginç oldu tabi. tamamen bir tık büyük yanaktan kaynaklı konfor artışı oldu diyebilirim.

20" leri henüz tam balans yönünden tam test edemedim, yerler hep ıslaktı gazlamaya korktum , anlık bir 120 ye çıkıp bıraktığımda herhangi bir balans problemi yok gibi gözüküyordu. şu arkayı kaldırıp sürtmeyi kestikten sonra arklara da araç üstünde balans yaptırıp son haline getireceğim.

replica jantın markası TFT , bu arabada S5 jantı replikası denemiştim göbekte 0,1mm boşluk vardı o bile titreşim yapıyordu, TFT jantta sıfıra sıfır oturdu hiç boşluk yok.

driver_can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Sizin adınıza sevindim güzel denk gelmiş.Boşluk olmaması önemli gerçekten.

Respect - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    20 inch de nasıl konfor oluyor yahu biz 18 ile çile çekıyoruz

SkY - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    11 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    ilk fotoyu gördüğümde acaba büyük mü olmuşlar çok dedim ama sonra göz alışınca baya yakıştırdım.

Detailing Bölüm Başkanı imprezaWRC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    145 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    @wolkanku Cumartesi 15:00 gibi bir baktım trafikte soldan soldan gidiyorsun. (Gerçi, seni sol şeritte fark edene kadar Şaşkınbakkal-Erenköy arasında meğer yan yana gitmişiz ama ben o ara çok acıktığımdan bütün otomobilleri köfte şeklinde görüyordum )
    Bir merhaba demek için niyetlendim ama senin bulunduğun şeridin ilerlemesi ve benim bulunduğum şeridin durması ile bir anda açılan ara ve kırmızı ışıkta beklemenin ardından haliyle gözden kayboldun

Post Thanks / Like
    Mentioned
    138 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Respect Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    20 inch de nasıl konfor oluyor yahu biz 18 ile çile çekıyoruz
    18" + standart amortisöre eibach prokit vb. kullanıyor olabilirsiniz

bu arabanın ilk hali olan 19" + orj amortisör üzeri prokit ile şu anki 20" (extra yanak) + kw v1 coil, uzaktan yakından alakası yok.

jant lastiği taktığım gün e46 330xi 17" jant standart amortisör kullanan arkadaşım inanamadı, benim arabamdan çok daha yumuşak şu anda dedi, ki aynı kişi sabah 19" lu hali ile de 1 saatten fazla yol yaptık.
    Konu wolkanku tarafından (07-01-2019 Saat 12:08 ) değiştirilmiştir.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    138 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı imprezaWRC Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    @wolkanku Cumartesi 15:00 gibi bir baktım trafikte soldan soldan gidiyorsun. (Gerçi, seni sol şeritte fark edene kadar Şaşkınbakkal-Erenköy arasında meğer yan yana gitmişiz ama ben o ara çok acıktığımdan bütün otomobilleri köfte şeklinde görüyordum )
    Bir merhaba demek için niyetlendim ama senin bulunduğun şeridin ilerlemesi ve benim bulunduğum şeridin durması ile bir anda açılan ara ve kırmızı ışıkta beklemenin ardından haliyle gözden kayboldun
    selamlaşsaydık keşke abi
    o ara arabada 103 kg arkadaşım + bagajda 19" jant lastik vardı (25x4 desek 100 de ordan) , lastikler çamurluk içlerini full doldurmuş şekilde gidiyorduk )) dışarıdan görünüm nasıldı
    nasıldı görüntüsü
    Alıntı SkY Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ilk fotoyu gördüğümde acaba büyük mü olmuşlar çok dedim ama sonra göz alışınca baya yakıştırdım.
    benim gözüm hala alışmadı, otoparka inip arabaya sağdan soldan bakıp duruyorum beğendiyseniz sevindim.

Detailing Bölüm Başkanı imprezaWRC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    145 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alıntı wolkanku Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    selamlaşsaydık keşke abi
    o ara arabada 103 kg arkadaşım + bagajda 19" jant lastik vardı (25x4 desek 100 de ordan) , lastikler çamurluk içlerini full doldurmuş şekilde gidiyorduk )) dışarıdan görünüm nasıldı
    nasıldı görüntüsü

benim gözüm hala alışmadı, otoparka inip arabaya sağdan soldan bakıp duruyorum beğendiyseniz sevindim.
    Kötü olsa kötü derim ama değil. Bence gayet güzel

makif84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    9 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Hocam araca maşallah zıpkın gibi.Merak ettiğim konu yakıt olayı ne durumda oldu lastik değişiminden sonra?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    138 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı makif84 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hocam araca maşallah zıpkın gibi.Merak ettiğim konu yakıt olayı ne durumda oldu lastik değişiminden sonra?
    henüz onu gözlemleyebilecek kadar yol yapamadım.
    ofise arabayla git gel yaptığım gün net olarak anlarım.

arka jantlarım 9,5 genişlikteydi 19" larda, bunda 4'ü de 8,5 .
    oradan bir hafifleme var.
    öndeki spacerlar ve uzun bijonlar çıktı oradan yine bir hafifleme var.
    dolayısıyla yakıtta çok büyük bir fark olacağını düşünmüyorum.

gözlemleyeceğim.
    beğendiğinize sevindim.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    138 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    265 35 20 ile 20" arka çamurlukların halısının tavanına sürttüğü için dün sabah soluğu sanayide aldım.

coiloverları arkadan 1,5cm yükseltelim dedim, kaldırdık baktık, hiç pay yok. Coiloverın en yüksek hali, standart amortisörün -5 ile basılmış hali gibi düşünün.
    araya takoz koysak dedim, yaylar zaten sıkışık takozla çok sakat iş olur, ses de yapar dediler.

canım sıkılmış vaziyette ofise gazlayarak gittim, 20" ile performans ve yakıt farkını da görmek istedim.
    performans dramatik şekilde düşerken, yakıt tüketimi de 1,5 litre kadar arttığını gözlemledim.

20" sevdası buraya kadarmış diyip, eve dönüp 19" jantlarımı arabaya yükledim ve sanayinin yolunu tuttum yine.

19" ları eski düzen arkalara 20mm önlere 15mm spacer ile taktım, muayene için önleri 2 cm kaldırmıştım, önleri tam 1 cm düşürdüm takarken.

20" jant lastiği de kuzey rot balansa bıraktım, daha çok kişi görür , alıcıya ulaşır diye düşündüm, benim adıma satarlar.

eve dönerken gerçekten yüzüm gülüyodu, 19" larım zaten güzelmiş , performans gayet yerinde, sürtme derdim hiç yok. bunlarla devam ederim uzunca bir süre.

eh bu kadar anlattık, mutlu sonlu bir hikaye olsun madem.

OEM S5 panjuru da almış oldum, haftasonu hava izin verirse montajını yapacağım, sonrasında cam çıtalarındaki siyah folyoyu söküp mat krom çerçeveleri ortaya çıkaracağım. koyu jant ile krom çerçeveler olmaz diye düşünüyordum ancak şu fotoğraf fikrimi değiştirdi.

uyumlu olduğu durumda, mat krom aynaları da düşüneceğim.

BARR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    186 Post(s)
    Tagged
    2 Thread(s)
    Aklın yolu bir, doğru karar, güzel karar, kararında karar.
    23'' Tesla Model Y Performance

Instagram Paylaşımlarım: edriver_35

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler