User Tag List

Sayfa 12/15 İlkİlk ... 21011121314 ... SonSon
268 sonuçtan 210 ile 228 arası

Konu: Peugeot 307 1.6 hdi xt "oem+"

1502salih - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    maşallah en son sayfada hybrit yazısını görünce en baştan okudum herşey yerinde ve güzel olmuş ufak aksilikler gelmiş başınıza ama olsun nazar bende de 308 var 110 luk aynı proje konusu benimde kafamı kurcalıyo fakat 1 ay sonra düğün olduğu için bütçe izin vermiyo , sizinle bu konuda irtibata geçicem

Alıntı By CrAzY Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bırakın servisi Fransa bile boya kodunu vermiyor özel bir jant diye Bende bir kod üzerine yapılmış karışım vardı o koda bir kaç gr renk girildiğinde birebir sonucu alıyorduk kayıp etmediysem o bilgiyi paylaşacağım

Buda benim orijinal stom lincancaburlarım.

tam aradığım duruş maşallah

VTEC® - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    11 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı 1502salih Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    maşallah en son sayfada hybrit yazısını görünce en baştan okudum herşey yerinde ve güzel olmuş ufak aksilikler gelmiş başınıza ama olsun nazar bende de 308 var 110 luk aynı proje konusu benimde kafamı kurcalıyo fakat 1 ay sonra düğün olduğu için bütçe izin vermiyo , sizinle bu konuda irtibata geçicem

tam aradığım duruş maşallah
    Kronik şeyler var, iyi ustan varsa çözülüyor biraz para harcanıyor ama sonuca çıkıyorsun ama ustan kötüyse çözüm yok bol bol para harca modundasın

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı VTEC® Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kronik şeyler var, iyi ustan varsa çözülüyor biraz para harcanıyor ama sonuca çıkıyorsun ama ustan kötüyse çözüm yok bol bol para harca modundasın
    dediğim gibi iletişime geçicem sizinle hybrit konusunda

Post Thanks / Like
    Mentioned
    11 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı 1502salih Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    dediğim gibi iletişime geçicem sizinle hybrit konusunda
    150 küsür km oldu, akşamları heveslenip km yaparım diyorumda, eve girip çocukların arasına girince, unutuyorsun arabayı rodajı

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    150 küsür km oldu, akşamları heveslenip km yaparım diyorumda, eve girip çocukların arasına girince, unutuyorsun arabayı rodajı
    arabaya sıra gelir evin içindeki mutluluk daha önemli

Post Thanks / Like
    Mentioned
    11 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Brandalandık, evin önündeki ağaçtan damlayanlar artık bezdirmişti. Akşam silip brandalıyorum artık sabah silme derdim kalmadı. Ürünün içi pamuklu bir malzeme dışı su geçirmez bir malzeme. Araç temizken takılırsa çok çizmez gibi görünüyor. Şimdilik kullanmaya başladım bakalım ilerleyen zamanlarda ne yaparım kullanmaya devam edermiyim bilemedim.

Rodajı merak edenler olacaktır. 500 km bitirdim. Onurcanla beraber tam istediğimiz gibi bir operasyon yapamadık. Tamamiyle beyini söküp yeniden yazılım yapacaktık ancak maaşallah onurcanın dükkan çok kalabalık, işleri iyi. İlerleyen günlerde bi operasyon yapacağız. Basıncı biraz açtık 1.6 civarı eski halinden gayet iyi gidiyor. sorun yok.
    Hedefteki basınç ve gücü almak için biraz daha sabredicem artık.

FaikYILMAZSOY - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Guard marka içi miflonlu bi cadir almıştım 2014 de Rover 25’im için görev için 15 gün sehir dışına gidiyordum her ay ilk kullanımda gözle görülür acılmalar olmustu boyada ama eli kulagındaydı tavan direkler 2000 model araba orjinaldi boyasi uzun süreli kullanımda havalandırmak gerekıyor sanırım. Hayırlı olsun
    ER134 Rover 25 1.8 // VL332 Taunus GT 1.6 // DY541 Marea Liberty 1.6 // RR904 Rover 75 Connoisseur SE 2.5 // ABP874 Rover 45 Club 1.6 // RR061 Vw Jetta Comf. 2.0TDİ

Post Thanks / Like
    Mentioned
    11 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı FaikYILMAZSOY Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Guard marka içi miflonlu bi cadir almıştım 2014 de Rover 25’im için görev için 15 gün sehir dışına gidiyordum her ay ilk kullanımda gözle görülür acılmalar olmustu boyada ama eli kulagındaydı tavan direkler 2000 model araba orjinaldi boyasi uzun süreli kullanımda havalandırmak gerekıyor sanırım. Hayırlı olsun
    Şuan araba tam temiz değilken veya akşam eve geldiğimde aracımı silemezsem üstünü kapatmıyorum, tamamen tozsuz olmasını sağlarsam takıyorum.
    Gece tak sabah çıkar modundayım.

Memnunum brandadan. Sabah çiğ yağmamış, tozlanmamış, ağaçtan bişeyler akmamış araca biniyorum. Güne güzel başlıyorum.
    Yağmur yağmasında ne yapacağım plan yapamadım. Islakken bagaja koyamayacağım, apartmanda koyabileceğim yer yok, paranoyak oldum. Arabadan inerken telefondan hava durumuna bakıyorum

TarikS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    59 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Şuan araba tam temiz değilken veya akşam eve geldiğimde aracımı silemezsem üstünü kapatmıyorum, tamamen tozsuz olmasını sağlarsam takıyorum.
    Gece tak sabah çıkar modundayım.

Memnunum brandadan. Sabah çiğ yağmamış, tozlanmamış, ağaçtan bişeyler akmamış araca biniyorum. Güne güzel başlıyorum.
    Yağmur yağmasında ne yapacağım plan yapamadım. Islakken bagaja koyamayacağım, apartmanda koyabileceğim yer yok, paranoyak oldum. Arabadan inerken telefondan hava durumuna bakıyorum
    Brandayı en yakındaki ağaca bağlayıp gideceksin başka bir şey aklıma gelmiyorr

Oturduğum sitede elemanın biri motosikleti için yarım daire şeklinde çadır yapmış salyangoz gibi bi taraftan aç kapat şeklinde demir iskelet üzeri naylon branda şekli.. Onun biraz büyüğü bir sistem de arabaya yaptırsam kaça mal olur diye düşüyorum ama araştırmaya başlamadım.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    11 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı TarikS Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Brandayı en yakındaki ağaca bağlayıp gideceksin başka bir şey aklıma gelmiyorr

Oturduğum sitede elemanın biri motosikleti için yarım daire şeklinde çadır yapmış salyangoz gibi bi taraftan aç kapat şeklinde demir iskelet üzeri naylon branda şekli.. Onun biraz büyüğü bir sistem de arabaya yaptırsam kaça mal olur diye düşüyorum ama araştırmaya başlamadım.
    İnternette yapan bi firma vardı, hatta kırmızı s2000'i olan biri var aracına yaptırmış, otoparkım ona müsait değil olsa yaptırmak isterim.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    11 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Güncelleme çekelim.

2 hafta önce araçta bi gariplik başladı, duman fazlalaştı basınç azaldı yada bana mı öyle geldi derken yine gittim Bemaps Onurcana. Basıncı da açtırmak istiyordum. Hem kontrol hem basınç açma davasına gittik.
    AFR'ye bakıldı, MAF sensörü 1.7 ye kadar izin verdiği için o seviyeye kadar basınç açtık. Devamı için emülatör gerekiyormuş. Onun arayışına girdim
    Tamam dedik 1.7 basınçla günü kapattık diyorken ÇAAAAAT sesiyle irkildim e ne güzel gaz açıyordum sağ üst motor kulağı koptu. Tuttuk Harun abinin yolunu..

Onurcanın Dükkandan bi kare

Yurt motorsport Harun abinin dükkanda kulak değişirken..

Sanayiden çıktım, klasik temizlik vs bi poz...

WALLPAPER TADINDA

Sonrasında Maxi Hakan abiden Emülatör siparişi verdim. Sağolsun inanılmaz bir hızla hazırlayıp kargoladı bana.
    Bugün taktırmak nasip oldu.

Maslak sanayinde Beyin işlerine bakan tamir onarım yapan bi yer Gökhan diye bir arkadaş çok güzel ağırladı tertemiz bitirdi işi.

Tabi çıktık basıncı deniyoruz kontrol ediyoruz herşey güzel 3.9V yok 4.1V saatten 2.0 gördük 2.2 gördük kaputu açtık bakarken ilgimi bir anda genleşme kabı çekti kırmızı olan su, kahverengi gibi derken ve MUTSUZ SONNN yağ soğutucum 2. kez elimde patladı. Suya yağ karıştırdı. Sanayiye yakındım, Direk Harun abinin dükkana attım kendimi.
    Soğutucu söküldü parça orjinaldi garantisi var diye götürdük garantiden değişti. Yenisi takıldı.
    Tabi sıvı sisteminin tamamı temizlenmesi gerekliydi radyatörcüde bu işlemde halledildi. Onlarda esnaf insanlarmış, gayet güzel bir şekilde temizlik yapıldı.

Günü kapattım. Şuan hybrit setup ile devir arttıkça 2.2-2.3 bar civarı basıyorum. Gidişi çok güzel oldu arabanın. Tedirginmiyim evet!!!
    Her an bişey olabilir gibi geliyor. Herşeyi zamanında bakımlı kullanılmış keza bende öyle kullanıyorum ama bi nazarımız var
    mutlaka bi yerden bişey çıkıyor. biraz km yapıcam 150-200 km kadar sistemde kaçak vs varmı diye
    sonrasında biraz gazlayıp keyfini çıkarmaya başlayacağım artık nasipse.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    11 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Merak edenler oluyordu.. Paylaşayım.

Hybrit sonrası Yakıt tüketimim normal, 6 seviyelerinde geziyorum şehir içi.

Emülatörü takana kadar duman fazlaydı basınç az diye dumanlıyordu çok rahatsız etmiyordu ama vardı.
    Şimdi basınç basabildiğimden beri duman azaldı artık durum daha iyi.

Günlük kullanırken 18 jantında biraz etkisi var turbo biraz daha geç dolduğundan devirli kullanmaya itiyor beni. Alt devirler öldü diyemem ama eski turbo gibi değil.

Ama üst devirler atmosferik gibi devirlendikçe basınç görüyorum performans gayet iyi. Peak / Cont. 2.2-2.3 gibi görüyorum basınç saatinde.

Şimdilik güzel herşey umarım böylede gider.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Abi maliyet tablosu çıkardın mı ?

Eğer paylaşa bilirsen sevinirim ...
    ...

srkns - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    kazasız belasız gazlamalar olsun.
    *emülatör yerine yazılımdan maf iptal yapılabilir miydi acaba?
    aynı motora sahip focus var bende de stock turbo ve bemaps'ın soft yazılımı var idi ufak bir setup değişikliği yaptık şimdi dumanlamaya başladım
    tekrar ayara girecek, şimdi peak 1.5 bar, stock turbo (1244) için 1.7bar basmak riskli midir sizce?
    Ne mutlu Türküm diyene

Post Thanks / Like
    Mentioned
    11 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı mert5 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Abi maliyet tablosu çıkardın mı ?

Eğer paylaşa bilirsen sevinirim ...
    Valla alt alta yazmadım ama Enjektör ve cooler aracın üzerinde vardı, diğerleride 4-5 bin bandında harcamışımdır takriben.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    11 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı srkns Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    kazasız belasız gazlamalar olsun.
    *emülatör yerine yazılımdan maf iptal yapılabilir miydi acaba?
    aynı motora sahip focus var bende de stock turbo ve bemaps'ın soft yazılımı var idi ufak bir setup değişikliği yaptık şimdi dumanlamaya başladım
    tekrar ayara girecek, şimdi peak 1.5 bar, stock turbo (1244) için 1.7bar basmak riskli midir sizce?
    ben eski turboya 1.5 bastık, ama 1.7 basmadım ki benim stock turbom 1544'tü bana mantıklı gelmedi, onurcanda basmayı uygun görmeyebilir.

srkns - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Biraz forumda eski konulari kurcaladim 1544 stock degeri peak 1.5 demişler, Bektaş vardı belki tanirsiniz o da focus yuklemisti 1.8 bar actigini yazmis arabanin konusuna. O da big turbo 2056 enjektor filan epey yuklemisti 200hp civari bandinda yürüyordu. Bemaps de Gokhan yazmıştı bana sagolsun ona danisayim yinede.
    Ne mutlu Türküm diyene

Post Thanks / Like
    Mentioned
    11 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı srkns Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Biraz forumda eski konulari kurcaladim 1544 stock degeri peak 1.5 demişler, Bektaş vardı belki tanirsiniz o da focus yuklemisti 1.8 bar actigini yazmis arabanin konusuna. O da big turbo 2056 enjektor filan epey yuklemisti 200hp civari bandinda yürüyordu. Bemaps de Gokhan yazmıştı bana sagolsun ona danisayim yinede.
    2056 bu makinelerde çok sağlıklı olmuyor, özellikle benim gibi araç kullanan kişilerde, günlük kullanırken rahatsız edici olduğunu söylüyorlar biraz geç dolduğu için.
    %100 Sağlıklı adapte olmadığını söylüyorlar.

bende biraz kullanıp km yaptım, sanki değiştirilmesi gereken yerler var bana göre. Bi daha onurcanın kapısını çalacağım. Bi ince ayar daha gerekli sanki

Post Thanks / Like
    Mentioned
    11 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Böyle bir nazar değme şekli yok, hep benim başıma gelir.

Yine yıkadık sildik görenler maaşallah (!) dediler, sağolsun..

Arabanın logosu düşermi arkadaş, deliricem
    tek dişi kalmış kahramana döndük, hugo gibi oldu

Buldum logoyu biraz yıpranmış ama elden geçirip yerine takıcam artık.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler