User Tag List

Sayfa 2/6 İlkİlk 1234 ... SonSon
101 sonuçtan 20 ile 38 arası

Konu: Chn's CorsaC 1.7 (Bol DIY İçerir)

Absinthe. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    2.Bölümün sonu kötü bitmiş, tek solukta heyecanla okudum. Şimdiden 5.bölüm sonuna maşallah.

Chn53 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    19 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    3. Bölüm ;

Ankaraya döndük , arabaya 2 ay elimi sürmedim öylece bekledi,

arkadaşlarımın hiç mi merak etmiyorsun , aç bak bi ne olmuş , ne meraksız insansın vb gibi söylemlerinden sonra birgün artık bende meraklanmaya başladım ne oldu acaba motora diye , kapağı söktüğümde karşımdaki manzara biraz üzücü.

piston la sübap seviyesiz bir ilişki içerisine girmişler bu ilişki sırasında enjektörlerde zarar görmüş

2 ayda böyle bekledi yine elimi sürmedim , artık dükkanın demirbaş listesine girme yolunda emin adımlarla ilerliyordu

bende kendimi toparladım bu süre zarfında mali olarak , sonrasında aldım kalemi kağıdı yazıyorum ne lazım ? 4 piston 4 kol, yataklar , conta takımı , kapak subap , itici.... derken liste aldı başını gitti. Bloğum krangım tertemizdi hurdacıdan faturalı temiz bir motor almak kendi motorumu yapmaktan çok daha uygun oluyordu benim için ve birton yedek parçam olmuş oluyordu yedek blok yedek mazot pompası yedek krank yedek karter gibi

Motor almaya karar verdim. Gittim baktım kafama yatan motorumuzu aldık geldiik

motor yağ pas içindeydi , geldiğindeki fotoğrafını bulamadım , ama yaklaşık 2 litre motor temizleme ilacı ve toplam 20 tane balata spreyi kullandım keza yağ bastığı için basınç hattı intercooler ve egzozda yağ içerisindeydi 15 tane balata spreyide bunlara harcadım

Tüm kirlerden arındıktan sonra bloğu Isıya dayanıklı siyah boya ile boyadım

emme manifoldu termostat yuvası motor kulağı vs gibi yerleride gri ye boyadım

Eski motorumdaki sağlamlığından emin olduğum, mazot pompası , krank devir sensörü , yağ soğutucu radyatör , şarz ve marş dinamoları gibi ıvır zıvırları yeni motora aktardım. Devirdaim trigeri yeni olarak taktım.

motorumuz çalıştı , maşallah saat gibi, motoru atarken ve mekanik bütün işlemlerde yardımını ve bilgisini esirgemeyen Opel garaj musa abime burdanda teşekkür ediyorum tekrar tekrar.

daha sonra opc motor kapağımı takıp , vakum hortumlarını mavi olanlarıyla değiştirdim. şimdilik motor içi bu şekilde, su haznesini değiştirmeyi düşünüyorum yılların pisliği birikmiş içinde ve bir kaç ufak tefek daha yapılacaklar var görsel olarak. motoru daha işletemedim , kasım ayında muayne var ikisini bir arada halletmeyi planlıyorum.

şuan basınç çok açık değil , tadımlık bir video atıyorum

Fs corsa 2-3 - YouTube

3. bölüm sonu.

4.bölüm teaser

Konu Chn53 tarafından (18-10-2017 Saat 00:02 ) değiştirilmiştir.

Seven7 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    18 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Motor içi baya kötüymüş. Çok geçmiş olsun.

Merak ettiğim bir şey var, motorun bu hale gelmesinin sebebini bulabildiniz mi? Önceki sayfada belki benim hatam belki turbocunun hatası demişsiniz. Hata kimdeymiş? Bu motorda da aynısı olmaması için ne gibi değişiklik oldu?

Bir de yeni motor almak maddi olarak çok daha mantıklı olmuş fakat yeni motoru açıp bakmadınız mı? O da kapalı kutu sonuçta ne olacağı belirsiz?

Takipteyim.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    19 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Seven7 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Motor içi baya kötüymüş. Çok geçmiş olsun.

Merak ettiğim bir şey var, motorun bu hale gelmesinin sebebini bulabildiniz mi? Önceki sayfada belki benim hatam belki turbocunun hatası demişsiniz. Hata kimdeymiş? Bu motorda da aynısı olmaması için ne gibi değişiklik oldu?

Bir de yeni motor almak maddi olarak çok daha mantıklı olmuş fakat yeni motoru açıp bakmadınız mı? O da kapalı kutu sonuçta ne olacağı belirsiz?

Takipteyim.
    teşekkür ederim , belki benim belki turbocunun hatası dememin sebebi , belki turbo sapa sağlamdı ben takarken bir pislik geldi vs mil hasar gördü yağ vermeye başladı ,belkide geldiğinde milden yağ veriyordu bunu bilemediğimiz için kesin birşey diyemiyorum.

motor hiç kapak açılmamış bir motordu bende açıp bakmadım , dışardan anlamanın tek yolu, yağ kapağını açıp krangı çevirmekti. O yöntemle baktığımızda düzgün görünüyordu kompresyon sesi gayet rahat bir şekilde duyuluyordu. Ayriyetten aldığım hurdacı yıllardır tanıdığım lazım parça olduğunda sürekli gittiğim birisiydi alırken sözleştik kötü çıkarsa söker geri veririm başka motor alırım diye çok şükür düzgün çıktı

Gimifayf - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Cok emek verdin cok ugrastin ama guzel tecrubelerin oldu, en hasta oldugum tarafi external wg olayiydi.
    2 ay sanayiye ugramadik arabayi sifirlamissin masallah kanka onumuz hafta geleyim de bi goreyim makinayi teaser beni heyecanlandirdi valla.
    Masallah diyelim...
    Ya ölürüm ya da kaskodan para alırım kafası.

elpadre - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    masallah kardesim bayagi bir emek harcamisin zamanin gitmis ama tecrube sahini oluyorsun saglik olsun nsallah emeginin karsiligini alirisn ... ( burdan murat canturk e slmlar )
    cok merak edıyorum ve soruyorum ?

sanal alemın kablosuz delıkanlıları klavyenın hangı tusu ates edıyor ? ?

tuned by : gürsel canpolat (16ec813)

Met - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    31 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Cihancım yapıyosun bu sporu, kesene bereket emeğine sağlık

By_Carizma - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    çok güzel ya eline emeğine kesene bereket. merakla ve heyecanla devamını bekliyoruz
    Alıntı Crack Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    kaputun altındaki beygirlere bile tecavüz etmişler. yok böyle birşey.

Alıntı Caesar; Nickli Üyeden Alıntı
    imam os.rmamış s.çmış cemaat ise dünyada bu güne kadar yapılmamış bir eylem yapiyor. hey maaşallah

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    maşallah,garajda gerçekten de dükkanın demirbaşı gibi duruyodu

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Nazar değmesin demek isterdim ama değmiş değeceği kadar. Bunca emek ve sabrın mükâfatını alırsın inşallah. kazasız belasız.

canozgur106 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    19 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Kardeşim inan üzüldüm en çokda emeğine tabii Umarım tekrarlamaz
    ALLAH VAR GAM YOK..

Letkid - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    insanın kendi elleriyle birşeyler ortaya çıkarması kadar keyifli şey çok azdır hayatta ve sen de neredeyse tamamını kendi çabalarınla, emeklerinle arabayı evrimden evrime sürükledin. Draglara katıldığın dönemki çaban ki gerçekten saygı gösterilmesi gerekir. Şayet deneme fırsatın olup sorunları burda görseydin çok güzel sürelerle gelecektin ama kısmet değilmiş. Bunların hepsi tecrübe ki zaten yüksek olan mekanik sevgin ve de bilgini fazlasıyla da geliştirmene vesile oldu. Asıl bombayı sona saklamışsın. Son haliyle son yürüyüşünü de at ki şuan Türkiye’nin görselde de yürüyüşte de en iyilerinden biri olduğunu arkadaşlarda görsün

Diyadin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    31 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Cihanım hayırlı olsun güle güle bin

EserBodrum - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Kardesim her zaman iyi seyler yapmak istedin, emek verdin emeklerinle iyi yerlere geldin diger yandanda cok ugrasip sikinti cekerek ornek bi corci yaptin en iyiler arasina girecegine eminim hayirli gunlerde kullanirsin insallah

Post Thanks / Like
    Mentioned
    19 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    4. Bölüm ; en bol diy içeren bölüm

Arabayı aldığımdan beri iç kısıma yapmak istediğim şeyler vardı zaten garibim 6 aydır sanayide yatıyordu pisliğin doruk noktasındaydı, yapmak istediğim şeylerin zamanı gelmişti yani

artık arabanın rengi beyazdan kahverengiye doğru gidiyordu

daha önceden arka çamurluk içlerine yalıtım yapmıştım bütiself ile. üstüne 1 kat daha yaptım onunda üstüne yapışkanlı plastiğimsi sünger gibi bir malzeme var bauhause dan aldım adını bilmiyorum

sonrasında arka bagaj havuzu ve tavana da bituselt uyguladım.

aynı şekilde kapı içlerine de butiself uyguladım

toplamda 3 rulo 15cm x 10m ve 2 rolu 10cm x 10m butiself kullandım.

sıra pütür de , pütür içinde ustalarla konuştuğumda gibi garip fiyatlar verdiler , bende kendim yaparım dedim

6 kutu pütür ve pütür tabancası aldım(sanayide boya satan dükkanların hemen hemen hepsinde vardır)

pütürü atmadan önce güzelce atas vinet ve bol sulu bir şekilde çamurluk içleri ve arabanın altını yıkadım.( çamur kalırsa pütür yapışmaz)

ön ve arka çamurluk içlerinde pütür gelmemesi gereken yerleri kapattım.

egzozu söktüm komple , alt tarafıda marşpiyerlerin altından maskeledim

pütür kururken , ömrünü doldurmuş disklerimizi brembo delikli çizgili disk le değiştirdim balatayı orjinal kullandım.

pütürü 1 gün kurumaya bıraktım.

Sıra geldi iç trimler ve döşemelere

Tavan füme veya siyah alcantra istiyordum. alcantra da netiz ama

orjinal iç trimler bildiğiniz gibi beyaz. beyaz koyu renk alcantrada sırıtacağı için aracın iç plastik trimlerinden birini boyacıya götürerek onun renginde renk yaptırdım. sonrasında yine kendim boyadım tabiki

kesinlikle plastik astarı kullanmanız gerekiyor. ve daha malzemeyi daha önce maruz kaldığı bütün parlatıcı süt vs gibi şeylerden arındırmak şart. yoksa astar dahil tutmuyor.

artık iç trimlerimiz siyah

aynı şekilde , güneşlikler , güneşliklerin ayakları , elcik , gözlük kabı beyaz olan bütün trimleri siyaha boyadım.

boya işi pek kolay değil açık söylemek gerekirse , elinizden geldiğini düşünüyorsanız eger kendinizin yapmasını öneririm yoksa trimler p*ç olabilir

döşeme malzemeleri satan dükkana geldik

tavanda siyah çok boğulur diye düşünüp füme aldım soldan ikinci malzeme.

aa o da neymiş

açık söylemek gerekirse , döşeme işini pek kendim yapmak istemiyordum , döşemecim tüm ustalar gibi yüksek fiyat istedi ama yinede ona yaptırmayı düşünüyordum. ama 3 hafta sonra yaparız deyince iş yine bana kaldı

döşemecim saolsun şöyle yap böyle yap anlattı , bali yi fırçayla değilde tabancayla atarsam işimin kolaylaşacagını söyledi.

4 kilo bally ve bally sıkmak için tabanca aldım( astar tabancası diye geçiyormuş)

buraların pek öncesi sonrası yok , tek başıma yaptığım için pek fırsatım olmadı

kapı , tavan ve ön iki cam kenarındaki direkleri alcantra kapladım

burda rengi biraz garip çıkmış ama başka fotoğraf bulamadım

157

tüm iç trimleri atas vinet ile temizledim

konsoldaki trimlerin gri olanlarına 3 katı fiyat çekiyorlardı , siyah olanlarını aldım(klima çerçevesinin sökülen tipi ni almanız gerek)

sonra opel 157 renk koduna boyadım

kapı kolları ve vites topuzunu da aynı renk boyadım( tabi bu parçalarında altına plastik astar gerekiyor)

kapı kolları pütürlü olduğu için düzlenene kadar bayağı zımpara yaptım

geldik taban halısına. kesinlikle ve kesinlikle en az 3 kişi yapın yoksa işiniz çok zor

yavaş yavaş toparlanıyoruz

trimleri takmadan , bütün klipslerin yenisini aldım , güzel para tuttu tüm klipsler ama iyi oldu

[img]https://farm5.staticflickr.com/4443/37691918066_15aa5b013f_c.jpg[/img

kemerlermizi de kırmızı yaptık bu arada vites ve elfreni körükleride alcantra dan yapıldı, bunları döşemeci yaptı ben sadece taktım

yine ışıktan dolayı rengi garip çıkmış bir sonraki fotografta gerçek rengi görünüyor

koltuklarıda takmadan önce , atas vinet kullanarak halı yıkama makinasıyla ıslatıp çekerek temizledim

sona geldik

iç kısımda daha yapmak istediğim şeyler var comfort arka kol dayama , gsi kadran , boomerang gibi. artık zamanla yapıcaz

4. Bölüm sonu.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    19 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı aykutsafakyaman Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sa burası rezerve chn kardeş
    as rezervene rezerve aykut kardeş

Alıntı Yasindavulcu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Maşallah,yakinen takipteyiz
    teşekkürler kardeşim

Alıntı ham Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    haydaa güzel güzel okuyorduk ne demek bölüm sonu maşallah kanka
    saol kankim

Alıntı burcinkarabacak Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Gördüğüm halde istemsiz yeniledim sayfayı belki gelmiştir diyerek... Maşallah çok güzel emek var araçta. Allah utandırmasın hocam. Güzel günlerde kazasız cezasız binmek dileğiyle

Saygılar
    teşekkür ediyorum iyi dilekleriniz için

Alıntı GSİ CLUB Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    oooo kankamın konusu özlemişim Merakla bekliyoruz devamını kanka Maşallah sen emek verdiysen olmuştur olacaktır
    saol kankam , allah kimsenin emeklerini boşa çıkarmasın inşallah

Alıntı tolgaaydın Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Böyle bi kafa yok maşallah Bir dti kullanıcısı olarak devamını merakla bekliyorum
    kafası kendinden güzel teşekkürler

Alıntı fthdrn Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Cihanım sende yapıyorsun bu hayatı hee.
    Masallah corsamıza
    elimizden geldiğince kankam teşekkür ederim

Alıntı vtechno Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Geçmiş Olsun Cihan, üzüldüm ama yinede emeğine sağlık daha sağlam bir makina çıkıcak sanırız. 3.bölümü bekliyorz.
    Teşekkür ederim iyi dilekleriniz için

Alıntı Absinthe. Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    2.Bölümün sonu kötü bitmiş, tek solukta heyecanla okudum. Şimdiden 5.bölüm sonuna maşallah.
    teşekkürler

Seven7 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    18 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Okurken resmen ben yapıyormuş gibi keyif aldım. Maşallah eline sağlık hepsi birbirinden güzel olmuş. Özellikle bu tarz araçlarda yalıtım ciddi fark yapıyor normaline göre, çok yerinde bir hareket olmuş.
    Trimlerin siyah olması da araca kalite katmış resmen.

Bu kadar güzel şeyden sonra bir an 'Acaba koltuk da gelecek mi?' dedim ama artık diğer bölümlerde görürüz inşallah.

O değil de sırf bu ustalar yüzünden usta olmak böyle bir şey sanırım.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    19 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Gimifayf Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Cok emek verdin cok ugrastin ama guzel tecrubelerin oldu, en hasta oldugum tarafi external wg olayiydi.
    2 ay sanayiye ugramadik arabayi sifirlamissin masallah kanka onumuz hafta geleyim de bi goreyim makinayi teaser beni heyecanlandirdi valla.
    Masallah diyelim...
    kankam teşekkür ederim , makina ateş oldu gelde 2 sıkalım

Alıntı elpadre Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    masallah kardesim bayagi bir emek harcamisin zamanin gitmis ama tecrube sahini oluyorsun saglik olsun nsallah emeginin karsiligini alirisn ... ( burdan murat canturk e slmlar )
    abim teşekkür ederim iyi dileklerin için

Alıntı Met Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Cihancım yapıyosun bu sporu, kesene bereket emeğine sağlık
    seviyorum bu sporu be kanka teşekkür ediyorum

Alıntı By_Carizma Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    çok güzel ya eline emeğine kesene bereket. merakla ve heyecanla devamını bekliyoruz
    sağol arif teşekkür ederim

Alıntı oztk24 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    maşallah,garajda gerçekten de dükkanın demirbaşı gibi duruyodu
    teşekkürler

Alıntı bad cat Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Nazar değmesin demek isterdim ama değmiş değeceği kadar. Bunca emek ve sabrın mükâfatını alırsın inşallah. kazasız belasız.
    usbde 1. sıraya Demet Akalın - Nazar - YouTube şarkısını koydum abi her arabaya bindiğimde bu şarkı çalıyor artık teşekkür ediyorum

Alıntı canozgur106 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kardeşim inan üzüldüm en çokda emeğine tabii Umarım tekrarlamaz
    inşallah abim teşekkür ediyorum

Alıntı Letkid Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    insanın kendi elleriyle birşeyler ortaya çıkarması kadar keyifli şey çok azdır hayatta ve sen de neredeyse tamamını kendi çabalarınla, emeklerinle arabayı evrimden evrime sürükledin. Draglara katıldığın dönemki çaban ki gerçekten saygı gösterilmesi gerekir. Şayet deneme fırsatın olup sorunları burda görseydin çok güzel sürelerle gelecektin ama kısmet değilmiş. Bunların hepsi tecrübe ki zaten yüksek olan mekanik sevgin ve de bilgini fazlasıyla da geliştirmene vesile oldu. Asıl bombayı sona saklamışsın. Son haliyle son yürüyüşünü de at ki şuan Türkiye’nin görselde de yürüyüşte de en iyilerinden biri olduğunu arkadaşlarda görsün
    Alper abi çok çok çok teşekkür ediyorum iyi dileklerin için.

Alıntı Diyadin Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Cihanım hayırlı olsun güle güle bin
    abim teşekkür ediyorum

Alıntı EserBodrum Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kardesim her zaman iyi seyler yapmak istedin, emek verdin emeklerinle iyi yerlere geldin diger yandanda cok ugrasip sikinti cekerek ornek bi corci yaptin en iyiler arasina girecegine eminim hayirli gunlerde kullanirsin insallah
    kankam teşekkür ederim

Post Thanks / Like
    Mentioned
    19 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Seven7 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Okurken resmen ben yapıyormuş gibi keyif aldım. Maşallah eline sağlık hepsi birbirinden güzel olmuş. Özellikle bu tarz araçlarda yalıtım ciddi fark yapıyor normaline göre, çok yerinde bir hareket olmuş.
    Trimlerin siyah olması da araca kalite katmış resmen.

Bu kadar güzel şeyden sonra bir an 'Acaba koltuk da gelecek mi?' dedim ama artık diğer bölümlerde görürüz inşallah.

O değil de sırf bu ustalar yüzünden usta olmak böyle bir şey sanırım.
    ah o koltuk kırmızı bride çok istedim ama herşey birden olunca bütce sarsıldı tabı ki. ama aklımda koltuk

vallahi yıllardır elimden gelen işi kendim yaparım ama bu arabada biraz fazla oldu

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler