User Tag List

Sayfa 1/2 12 SonSon
31 sonuçtan 1 ile 19 arası

Konu: Alfa Romeo 147 | Blackline

onre - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Alfa Romeo 147 | Blackline

Herkese merhaba..
    İsmim Onur, 22 yaşındayım, Ankara'da üniversite öğrencisiyim. Ev okul arası mesafe olunca mecbur araç arayışına girdim. Bu arayış yaklaşık 2 ay kadar sürdü. Bütçem belli olduğu için çok alternatifim yoktu Fiesta, Corsa, Punto vs 35 bin bandına kadar bakmadığım araç kalmadı. Aslında bakıyordum ama almak için değil sırf bakmak için çünkü aklım hep Alfa'daydı ) Herkesin malumu Alfa deyince insanların suratı değişiyor. Satamazsın, parçası pahalı, arıza yapar, masraf açar vs vs. Alfayla kafayı bozduğum için baktığım araçların hepsi gözüme çirkin ördek yavrusu gibi geliyordu Bi yandan da çevre baskısı vardı foruma konu açtım öğrenci için Alfa alınır mı diye Alfayla uğraşanlar bile alma dedi Hatta çok güzel bi yorum vardı sevgilin yoksa sevgili, sevgilin varsa fuckbody olur diye Tabi yorumlar böyle olunca nedir bu ne değildir diye epey araştırıp bilgi sahibi oldum. Kroniği nedir, neler çabuk yıpranır sıkıntı çıkarır, alırken nelere dikkat etmek gerekir vs vs. baya okudum.Sağolsun forumdan Veysel abi @rain man epey başını ağrıttım, fikrini aldım
    O sırada şuan sahip olduğum aracım ilana düştü. Triger değişmiş, varyantör elden geçmiş, bujiler sıfırlanmış, motor bakımı yapılmış. İşlemlerin hepsi faturalı belgeliydi önceki sahibide Alfayı bilen anlayan biri olunca pazarlığımızı yapıp gidip aldık.

Aracım 2008 model 1.6 120 hp Twinspark 127.xxx'de 147 Blackline paket. Dolu versiyonu olan Distinctive'ye ek olarak 17 jantlar, spor süspansiyon, karartılmış arka camlar, krom ayna kapakları gibi ekstraları var. Görünüm olarak şuan fazlasıyla beni tatmin ediyor. Aldıktan sonra sadece ufak tefek kozmetik işleri vardı onları yaptım.Detaylı temizlik,boya koruma ön arka logo, kısa anten,gereksiz sticker bagaj yazıları iptali gibi.

Mlum kış olduğundan bişey yapamıyorum ama yaza doğru janları plastidip gun metal yapma düşüncem var ayrıca Blackline paketlerde siyah tavan opsiyonu alınabiliyor bi ihtimal tavanı komple siyah yaparım.
    Konu onre tarafından (14-08-2018 Saat 21:39 ) değiştirilmiştir.

Grimlord - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    54 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Maşallah, çok temiz duruyor gerçekten. İleride belki spor yay takımı da takarsın, zımba gibi durur

YAS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    45 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Hayirli olsun kardesim,masallah kazasiz belasiz
    91' E34 M50B30 Avus blue
    98' E36Cp Cosmosschwarz
    05' E46Touring Titan silber

Seven7 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    18 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Maşallah Allah kaza bela vermesin. Alfa tamamen kalple seçim yapanların arabası, mantığa hiç uymasa da çok mantıklı alternatifleri olsa da insanın içine o kurt düşünce mantık işlemiyor. Bence en güzelini yapmışsınız, içinize sinmedikten sonra bütçeye göre en donanımlı, en hızlı bir araba da alınsa insanın içine sinmedikten sonra bir anlamı olmuyor.

Araba da çok temiz duruyor nazar değmesin. Sadece göz tırmalayan ufak tefek şeyler var. Birincisi özellikle ön plakalık çok kaba duruyor üzerindeki yazıdan dolayı, daha farklı bir şey düşünürseniz bence çok daha şık duracaktır. Ön tamponun tam ortasının altındaki sürtme sanırım göz tırmalıyor. Onun dışında spor yay, gunmetal jantlar ve ayna kapaklarıyla bence çok daha şık bir hale gelebilir.

Güle güle kullanın.

Bugra06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Hayırlı olsun temiz gözüküyor,kazasız belasız sürüşler dilerim.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Grimlord Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Maşallah, çok temiz duruyor gerçekten. İleride belki spor yay takımı da takarsın, zımba gibi durur
    Çok teşekkür ederim, şuan ki sertliği iyi geliyor ama spor yay takma düşüncemde var ileride
    Alıntı Yasindavulcu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hayirli olsun kardesim,masallah kazasiz belasiz
    Teşekkür ederim, sağolun
    Alıntı Seven7 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Maşallah Allah kaza bela vermesin. Alfa tamamen kalple seçim yapanların arabası, mantığa hiç uymasa da çok mantıklı alternatifleri olsa da insanın içine o kurt düşünce mantık işlemiyor. Bence en güzelini yapmışsınız, içinize sinmedikten sonra bütçeye göre en donanımlı, en hızlı bir araba da alınsa insanın içine sinmedikten sonra bir anlamı olmuyor.

Araba da çok temiz duruyor nazar değmesin. Sadece göz tırmalayan ufak tefek şeyler var. Birincisi özellikle ön plakalık çok kaba duruyor üzerindeki yazıdan dolayı, daha farklı bir şey düşünürseniz bence çok daha şık duracaktır. Ön tamponun tam ortasının altındaki sürtme sanırım göz tırmalıyor. Onun dışında spor yay, gunmetal jantlar ve ayna kapaklarıyla bence çok daha şık bir hale gelebilir.

Güle güle kullanın.
    Teşekkür ederim Hem duygusal hem mantıksal iyi bi tercih olduğunu düşünüyorum mutlu ediyor Donanım olarak epey bişey var. 8 hava yastığı,abs,asr,esp, karartılmış arka camlar falan tek eksiği hız sabitleyicisi yok bu pakette onuda çok aramıyorum zaten.
    Ocakta muayene olduğu için plakalara dokunmak istemedim. Muayeneden sonra ön plaka için orijinal altlık var onun üzerine plakayı yapıştıracağım. Onun haricinde ön tampon altındaki sürtme izlerini rötuş boyasıyla kapattım beni de çok rahatsız ediyordu o görüntü, sondan ikinci resimde rötuşlu halini görebilirsiniz. Yay olmasa bile havalar ısınınca jantlar kesin gun metal olacak. Tekrar teşekkür ederim iyi dilekleriniz için

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Bugra06 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hayırlı olsun temiz gözüküyor,kazasız belasız sürüşler dilerim.
    Teşekkür ederim

rain man - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    55 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Kardeşim tekrar hayırlı olsun, diri ve bakımlı bir 147 aldığın ortada. Güzel bir alfa kullanırken başka bir araç düşünmüyor düşünemiyorsun. Sadece fiyatına göre sunduğu donanımlardan değil aslında görünüşü ile de sürüşü ile de çok benzer olmadığı için bu hissiyata kapılıyorsun.

Başta sana tavsiye etmedim çünkü yaşı olan ustası göreceli olarak sorunlu olan bir markanın güzel arabaları benim için.

Tavan kaplaması kesinlikle çok yakışacaktir, blackline jantı zaten çok severim. Yay için kesinlikle ikinci sınıf markalar kullanma, eibach sportline ve hr çok düşürüyor ve konforu bozuyor. Eibach prokit bulmak lazım sana. İlerleyen zamanlarda mercekli far vs de ekler görüntüyü daha şık yaparsın güle güle kullan.

youssef - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    İç mekan fotoğraflarını da alabilir miyiz ?

M.K - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alfa güzeldir. Bundan önce 147 ve 156 ım olmuştu. Alırken herkes satamazsın parçası pahalı olur şöyle böyle dedi. İlana koyduktan 1 gün sonra satıldı araba. Hala içimde uhte kaldı. Temiz bir alfa bulursam alacağım.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Maşallah ...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı rain man Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kardeşim tekrar hayırlı olsun, diri ve bakımlı bir 147 aldığın ortada. Güzel bir alfa kullanırken başka bir araç düşünmüyor düşünemiyorsun. Sadece fiyatına göre sunduğu donanımlardan değil aslında görünüşü ile de sürüşü ile de çok benzer olmadığı için bu hissiyata kapılıyorsun.

Başta sana tavsiye etmedim çünkü yaşı olan ustası göreceli olarak sorunlu olan bir markanın güzel arabaları benim için.

Tavan kaplaması kesinlikle çok yakışacaktir, blackline jantı zaten çok severim. Yay için kesinlikle ikinci sınıf markalar kullanma, eibach sportline ve hr çok düşürüyor ve konforu bozuyor. Eibach prokit bulmak lazım sana. İlerleyen zamanlarda mercekli far vs de ekler görüntüyü daha şık yaparsın güle güle kullan.
    Çok teşekkür ederim abi Görünüş en başta cezbeden oldu zaten. Bunu almadan önce hiç bir Alfa modeline binmemiştim, kullanmamıştım. Sürüş hissiyatı, sesi gerçekten farklı. Şuan düşüklüğü iyi geliyor aslında biraz daha düşse sanırım sürtme sorunu yaşarım bide ***** yollar bu halinde bile epey sert biraz dikkat ederek kullanmak gerekiyor. Tavanla jant kaplaması ilk yapılacaklar arasında birde muayaneden sonra son susturucuyu iptal ettirmeyi düşünüyorum. İptalden sonra tek çıkış devam mı yoksa sağ taraftaki yere bi çıkış daha yaptırsam mı kararsızım. Tekrar teşekkürler
    Alıntı youssef Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İç mekan fotoğraflarını da alabilir miyiz ?
    Merhaba iç mekan fotoğraflarını çekmeyi unutmuşum fakat internetten buldum aynı şekilde buyrun

Alıntı M.K Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Alfa güzeldir. Bundan önce 147 ve 156 ım olmuştu. Alırken herkes satamazsın parçası pahalı olur şöyle böyle dedi. İlana koyduktan 1 gün sonra satıldı araba. Hala içimde uhte kaldı. Temiz bir alfa bulursam alacağım.
    Teşekkür ederim, inşallah sizde kafanıza göre bişey bulursunuz
    Alıntı serhadocak Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Maşallah ...
    Teşekkür ederim

AliGizda - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    40 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bu arabanın kırmızısı gerçekten çok ayrı, çok başka oluyor. Bende de bundan 2 sene öncesi kırmızı MK1 kasası vardı, benimki yorgundu çektirdi bana ama yinede zevk aldığım araçlardandı. Kazasız belasız kullanman dileğiyle. Ben olsam hiç bir şey yapmadan parlatıp binerim, belki motorsport jant takablirsin, ben aldığımda benimkinde takılıydı çok yakışan bir model bence.

rain man - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    55 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Gri araba siyah jant siyah tavan bence gayet şık duracaktır Ayrıca yüksekliği zaten fazla değil 147'nin. Müdahale etmemek en mantıklısı. Ben edeceksen de onlarla yap diye söyledim.

Son susturucu için de alfa sahibi olan ve bahsettiğin şekilde farklı son susturucu ile ya da iptal edip deneyen arkadaşlarla konuşup direk ses dinlemek en güzeli. Kişiden kişiye değişen bir kavram olduğu için güzel denilen şeyi sen beğenmeyebilirsin ya da tam tersi.

SS, Magnaflow, remus falan vardı sanki piyasada. Başka susturucu da denenebilir

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı AliGizda Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bu arabanın kırmızısı gerçekten çok ayrı, çok başka oluyor. Bende de bundan 2 sene öncesi kırmızı MK1 kasası vardı, benimki yorgundu çektirdi bana ama yinede zevk aldığım araçlardandı. Kazasız belasız kullanman dileğiyle. Ben olsam hiç bir şey yapmadan parlatıp binerim, belki motorsport jant takablirsin, ben aldığımda benimkinde takılıydı çok yakışan bir model bence.
    Ne yalan söyleyeyim hala ilana kırmızı Mk2 girince iç geçiriyorum Bende çok istedim kırmızı olsun ama piyasası kısıtlı bi araba olduğu için malesef bulamadım kafama göre kısmette bu varmış Teşekkür ederim..
    Alıntı rain man Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Gri araba siyah jant siyah tavan bence gayet şık duracaktır Ayrıca yüksekliği zaten fazla değil 147'nin. Müdahale etmemek en mantıklısı. Ben edeceksen de onlarla yap diye söyledim.

Son susturucu için de alfa sahibi olan ve bahsettiğin şekilde farklı son susturucu ile ya da iptal edip deneyen arkadaşlarla konuşup direk ses dinlemek en güzeli. Kişiden kişiye değişen bir kavram olduğu için güzel denilen şeyi sen beğenmeyebilirsin ya da tam tersi.

SS, Magnaflow, remus falan vardı sanki piyasada. Başka susturucu da denenebilir
    Bi kaç video var youtubede canlı dinlemedim ama iptalden sonra sesi hoşuma gitti tabi canlıda fark olacaktır. Marka susturucuda olabilir ama bakalım bahara doğru yavaş yavaş yapmak istiyorum çünkü bi anda herşeyi yapınca insan çabuk sıkılıyor

Uzaklaştırılmış Kullanıcı
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Maaşallahı var canlı görünüyor. Farklılık ve güzellikde var. Kazasız belasız sürüşler dilerim.

Emre-Dylan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    16 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Şu görüntüyü 35klık arabalar bile veremiyor maşallah kardeşim güle güle bin.Alfa herkesin yüreğinde yer etmiş bir marka gerek retro gerek modern olarak.
    AC/DC Back In Black
    1968 Mercury Cougar GT-E 427 390Hp

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Kazasız belasız, hayırlı olsun, çok güzel duruyor alfa ayrıcalıktır. Sağlıcakla...

Trance-R - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    aynısının aynısı bende var
    hayırlısı olsun, kazasız belasız. maşallah...
    Alıntı 63owen63 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Konuyu okudum, şimdi bakırköy minibüsüne binip, meydana kadar ring hayali kuracagım

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler