User Tag List

Sayfa 6/17 İlkİlk ... 4567816 ... SonSon
308 sonuçtan 96 ile 114 arası

Konu: USA and CARS GURBET SPEC

AnilDicle - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı B16 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    fetöcü diye senin kafana sıkarım ceza bile almam. Bilmem anlatabiliyor muyum?
    Ağır saçmalamışsın.

semavi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    74 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı said_ Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben bir süre Nissan Maxima 3.5 V6 bakmıştım. bulabilirmiyim diye. ama temiz düzgün ve uygun fiyatlı bulamadım.

konforlu çok donanımlı ve ciddi güçlüydü.

Sonradan ben bir New York da ceza yedim. tek seferde 11 farklı cezayı defter gibi elime verdi. Şanslısın seni tutuklamadım dedi sonunda da

ondan sonra dedim ben güçlü araba almıyım.
    D segmentinde 3.5 çok var ben ceza yemedim inşallah ya yemem. Güçlü araba sevsemde artık hız yapmıyorum ...

Buralarda yarış vs oluyormuş otoyolda. Buluşma falan denk getirebilirsem gitmek istiyorum ortamı girmek için...
    Biraz saygı... Dünya herkesin...
    youtube.com/c/KadirZora
    www.zoramotors.com
    https://www.facebook.com/ZoraMotorHouston

Detailing Bölüm Başkanı imprezaWRC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    145 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alıntı semavi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Şu makinanın özellikle iç mekanının daha detaylı fotoğrafları var mı ?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    74 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Çekeceğim ...dur hatta çekeyim birazdan
    youtube.com/c/KadirZora
    www.zoramotors.com

Post Thanks / Like
    Mentioned
    74 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Resim cekme konusunda pek iyi degilim. Birde tum haftasonu arabalarla ugrastim. Garajim olmadigi icin malzemelr bir o arabaya bir o arabaya... Haliyle hanimi da arabadan arbaya tasiyorum cocuklarla... Sagolsun anlayisla karsiliyor

Simdilik ic mekan fotolari bunlar...

Bu arabayi gercekten cok sevdim... Lakin araba konusunda sik degistiren ve baglanamayan bir insanim... Halbu ki neler almadim ki evlat edinirsin denilen Ama heposi cok hizli satildi

Araba 2003 model ve bildigim kaariyla 2005te de bitirilmis tuttturamadigi icin yeni kasada... Buna ragmen malzeme kalitesini gercekten begendim ic mekanda... Zaten tipini de cok begenmistim aracin...

Bir kac eksikligi var tabiki... Tam onde ufak bir gocuk var... Kaputa ceyrek ebatta koruma yapilmis ama koruma folyosu catlamis ve kotu bir goruntu olustuyor... Tamponda minubuscu usulu bir sey var, simdilik cikarmadim Eski sahibi sanirim siyahi vatandaslarimizdan Yah cubugu kirikti aldim, on joparlorler patlakti yine infinity ile degistirdim... Yagi filtresi falan bagajda bekliyor ama... ah ah... Bir mustakil eve cikamadim ki!

Bu arada hep araba degil tabi... Arabalar bitsin normal fotolarada baslayacagim Son bir araba kaldi onu da yukleyelimde...

youtube.com/c/KadirZora
    www.zoramotors.com

Post Thanks / Like
    Mentioned
    74 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Gelelim son aracimiza.... Sonunda iste bu oldu gibi denilecek bir arac almistim...

Bugune kadar 6-7 arabamda 200hp sinirini asmistim... Lakin 300 hp sinirini asmak hic nasip olmamisti... Yine 0-100de 6sn altinda bir arabamda olmamisti... Bir kac defa S60R almaya niyeltendim... Hatta konusu bile vardi yasadigim rezilliklerin antalya yollarinda...

Neyse...

Dedim ya.. Greencardli geldik hanimin sansindan faydalanip... Acelem yoktu iyi bir araba iyi bir ev vs icin... Cunku vatandas gibisiniz ve kimse sizi kovalamiyor... Aman 1 sene sonra donecegim diye hemen bir seyler yasamaliyim, feyse koymaliyim, caktirmadan cek pampa yapmaliyim gibi bir sey yok... Kaldiki araba muzik gibi hobiler benim kendim icin yasadigim seyler... Terapi gibi...

Velhasil... Basladim abidik gubidik arabalar bakmaya. Cunku bunye eksiklik hissediyor 'Hocam o arabanin masrafi cok, piyasasi yok, ariza yapar' gibi cok bilmis ama arabadan anlamayan kisilerin seslerini duymayinca Basladik soyle guclu arabalar bakmaya... Once Mazda6 mps baktim... Inanilmaz sevdigim bir arabaydi... sahip olmaliydim kesinlikle ama... bulamadim... 3mps ben cok cok sevmiyorum ama dussede alirim yani... ondanda bulamadim...

Sonrasinda volvo ve mercedeslere sardim iyice... Volvo bulmak yine sorun ve Mercedes kadar saglam degiller...

ML320 macerasi ile mercedesin motor sanziman ve bakim sekilleri iyice kafama yatmisti...

Once c32amg c55amg baktim bulamadim....

Sonra ML55 amglere baktim w163 kasa... offf artik W163le falan da konusmaya baslamistim... Mercedesci sayilirdim... Almaliydim bir tane!!! ama eski kasa da bulamadim yine temiz bir sey...

Sonra bu arac karsima cikti... Km dusurulmus ama fiyat uygundu ve aracin kondisyonu cok iyiydi... Uzun yol yapmis zaten, bir anda yukselmis km... Test ettim... tek sorun z rotlardan gelen ses ve direksoyn pompasi sesi idi... bugun her ikisinide siparis ettim... GEcen gun acmisken hava filtrelerini degistirdim... Rampa alip yaginida degistirecegim bir ara... suan kullanmiyorum zaten... Filtreler baya bir dolu cikti...

GEcen gun kayis koptu... sanirim direksyon pompasi kiltlendi sogukta... Cumartesi kayisi yeniledim, araba duzeldi ama bir sure sonra titresim ve ses basladi direksiyonda... Yani bir kayisla kurtaramazsin dedi bana arabamiz! Bakim kolay olsa da motor cok buyuk ve direksyon pompasini cikarmak biraz zaman alacak... Bos zaman ve gunesli bir gun lazim...

Arabanin teknik verilerine gecelim...

2008 model

382hp ve bol miktarda tork...

v8 atmosferik...

0-100 5.6 sn

4matic premium 2 paket ve ek olarak amg paket var bodykit ve jantlardan olusan... Premium pakette harman kardon, anahtarsiz calisma vs gibi ekler var...

Arabanin faturasindan teknik belgelerine kadar hepsi bende duruyor...

Bilinmesi gereken sey ise su ML ve GL serisi Amerika uretimi... Bu yuzden Alman isciligi ve kalitesinde degil bana gore... Ciddi bir sorun yasamasada tuslarin soyulmasi ve sertplastikler biraz siritiyor... ML ile GL distan yakin icten ise ayni arabalar... GL 7 kisilik olabiliyor ve daha buyuk bir kasaya sahip. ML ise daha kompakt...

Hala araba arayislarim devam ediyor cunku hem alip satmak hemde degisik arabalari test etmek istiyorum... Yani bir ml63 e55 yada ml63 falan olursa neden olmasin 2 kapi ve cabrio modellerede bakmaya basladim... Sonucta bu arabalara line parasi bile vermiyoruz... American muscle carlarda tabiki aramalarimizda var! Charger ve Challenger son kasalari cok hosuma gidiyor ama model yillari nedeniyle biraz tuzlu SRT falan olanlar... Standartlarini da ben pek almak istemiyorum...

Fiyat yazmasam daha iyi... ama TRde sanirim ML550 yok ve ML320ler falanda 150bin civari... Suan 4 tane arabam var ve hepsinin toplam ederi 20bin dolar degil...

Fotolara gecelim mi?

Konu semavi tarafından (26-01-2018 Saat 03:31 ) değiştirilmiştir.
    youtube.com/c/KadirZora
    www.zoramotors.com

Met - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    31 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Diamante nin ön göğüsü s40 a benzettim bi ince
    Konu Met tarafından (22-01-2018 Saat 20:49 ) değiştirilmiştir.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    74 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Met Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Diamante nin ön göğüsü s40 a benzettim bi ince
    Çok keyif alıyorum kullanırken. Mercedes güçlü 4 çeker 8 silindir falan ama ne bileyim bu tip full size ya da D segmenti oturuş pozisyon hafif alçak olan araçlar çok hoşuma gidiyor eskiden beri...

92 lerde üretime başlayıp 2005'te sonlandırılmış bir araç... Malzeme kalitesi de gayet güzel bence ama direksiz kapılar Tabii ki bir süreden sonra Rüzgar almaya başlıyor...

Mazda xedos 9 kullanmıştım O da çok keyifliydi daha sessizdi Mitsubishi den Ama dediğim gibi bu modeldeki araçlara artık burada temiz bulmak çok çok zor... Arabalar daha fazla kullanılıyor ve daha fazla eskiyor burada Tabi arada hiç kullanılmamış garajda yatmış dördüncü beşinci arabalarda çıkmıyor değil.. O tarz arabalara genellikle kasa farkı bakılmaksızın bir üst kasasından daha fazla para isteniyor ve insanlar eğer o arabayı seviyorsa gidip o parayı verip alabiliyor... Çünkü eski araçlar zaten 3 5000-6000 yedim dolar civarına bir üst kasa bir alt kasadan ziyade temizlik önemli ikinci el arabalarda...

Hatta pert araçlar burada satılıyor 2000 2500 dolara araba alıyorsanız pert olup olmadığını bile bakmıyor birçok insan çünkü Türkiye'de kazalı olan birçok araba burada pert aslında... Tamir masrafları yüksek olduğu için arabanın ederi ne göre bir tampon bir Çamurluk çizildiğinde veya kırıldığında hemen perte çıkartılabiliyor arabalar
    youtube.com/c/KadirZora
    www.zoramotors.com

TarikS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    59 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Direksiyondaki tuşlar harici yıpranan bir yer görünmüyor abi maşallah, bir ara MLler ile baya haşır neşir oldum 2 tane aldık verdik yakın çevremde, orta kol dayama aşınmayan yoktu doğu yakasında, bu araba ya Texaslı değil ya da deriyi yenilemişler sanırım )

Bizde de hep serviste ML masrafları için araba parası istenip sonra olayları çıtır çerez paralarına çözüyorduk, sen zaten o kısmı halletmişsin abi Allah ağız tadıyla binmek nasip etsin, gürül gürül gezersin

Ek not olsun, E320'de sağlı sollu gelen egzozlardan sol taraftakı arka yolcu koltuğunun altına denk gelen bir yerden flanşla ayrılıyordu, kesmeden biçmeden sadece sol son susturucuyu çıkararak E55 AMG benzeri bir ses gelmişti, bir bak abi senin arabada da benzer bir kolaylık varsa çok güzel sesler ortaya çıkabilir

Post Thanks / Like
    Mentioned
    74 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı TarikS Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Direksiyondaki tuşlar harici yıpranan bir yer görünmüyor abi maşallah, bir ara MLler ile baya haşır neşir oldum 2 tane aldık verdik yakın çevremde, orta kol dayama aşınmayan yoktu doğu yakasında, bu araba ya Texaslı değil ya da deriyi yenilemişler sanırım )

Bizde de hep serviste ML masrafları için araba parası istenip sonra olayları çıtır çerez paralarına çözüyorduk, sen zaten o kısmı halletmişsin abi Allah ağız tadıyla binmek nasip etsin, gürül gürül gezersin

Ek not olsun, E320'de sağlı sollu gelen egzozlardan sol taraftakı arka yolcu koltuğunun altına denk gelen bir yerden flanşla ayrılıyordu, kesmeden biçmeden sadece sol son susturucuyu çıkararak E55 AMG benzeri bir ses gelmişti, bir bak abi senin arabada da benzer bir kolaylık varsa çok güzel sesler ortaya çıkabilir
    Zaten temizliginden dolayi anlamadim KM dusurulme olayini... Haddinden fazla uyguna geldigi icin huylandim ama mekanik olarak sorun olmayinca dert etmedim. Gercek 90bin olsa zaten araba 12bin dolar olurdu Ama ici gercekten cok temiz ve kol dayama bile pirilpiril...

Bu arada Ilk aldigim ML o sekilde oldu Ugrastirdi ama az masrafla cozdum isleri... Sanziman takilma, low range. ABS-BAS sorunu falan filan vardi... Cozduk bitirdik hepsini cok sukur...

Bununla oynamaya vakit olmadi henuz... hele su pompayi bir degistireyim... Kaputun alti full dolu ve pompayi cikarmak icin biraz ugasmam gerekecek...

Sonrasinda bakalim ne yapabilecegimize...

Egzoz olayi dedigi gibi ise keyifli olur baya. Zaten herkes homurdata homurdata geziyor burada Trucklarla
    Konu semavi tarafından (22-01-2018 Saat 23:45 ) değiştirilmiştir.
    youtube.com/c/KadirZora
    www.zoramotors.com

hddsheriff - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    11 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    diamente var 1 tane geçen sene ilandaydı xxx sabancı nın eski makam aracı diye , fiyatı 100k civarındaydı hatta

Post Thanks / Like
    Mentioned
    74 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı hddsheriff Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    diamente var 1 tane geçen sene ilandaydı xxx sabancı nın eski makam aracı diye , fiyatı 100k civarındaydı hatta
    Yok artık Ali Sami
    youtube.com/c/KadirZora
    www.zoramotors.com

Post Thanks / Like
    Mentioned
    11 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı semavi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yok artık Ali Sami
    Evet hatta aynı renk

Post Thanks / Like
    Mentioned
    11 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    https://mobile.donanimhaber.com/mits...nte--112978942

Foto yok ama böyle bir konu buldum

turbo&quattro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    57 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    O tampondaki dalga nedir cikaramadimda

Post Thanks / Like
    Mentioned
    74 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı hddsheriff Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    mitsubishi diamante

Foto yok ama böyle bir konu buldum
    Yanliz fena tahminler yürütülmüş
    youtube.com/c/KadirZora
    www.zoramotors.com

Post Thanks / Like
    Mentioned
    74 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı turbo&quattro Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    O tampondaki dalga nedir cikaramadimda
    O dalga her ne ise iki taneymis...ne olduğunu anlayana kadar sokmeyecegim

Ön tarafa el attigimda sokecegim
    youtube.com/c/KadirZora
    www.zoramotors.com

turbo&quattro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    57 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Amerikali bir arkadasima gosterdim ne bu diye Deer wistle mis bir zaman kendi arabasindada varmis. Bu ufak seyin icine hava girip insanlarin duyamayacagi kadar az ama geyiklerin duyabilecegi kadar cok ses cikariyormus. Yani bir nevi geyik kovucu, uyariciymis

Post Thanks / Like
    Mentioned
    74 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Araba hep Texas civarında kalmış. Gereksiz yere takmışlar o zaman. Buralarda geyik görmedim hiç
    youtube.com/c/KadirZora
    www.zoramotors.com

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler