User Tag List

Sayfa 2/17 İlkİlk 123412 ... SonSon
308 sonuçtan 20 ile 38 arası

Konu: USA and CARS GURBET SPEC

semavi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    74 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı baskan96 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hocam şu an ne işle meşgulsunuz bir şirketten bahsetmişsiniz.. Öğretim üyesiydiniz burada galiba
    O isin uzerinden cok su gecti Biraktim akademiyi... midemde bulandi zaten iyice Turkiyedeyken..

Burada sartlar olusursa belki idareci olarak donerim ama o ihtimal yok gibi bir sey...

Suan bir restoran zinciri kurulumu yapmaya calisiyoruz bir yatirimci ile. Ben operasyonunu yapiyorum... Biraz daha vakit lazim detayli anlatmak icin. Henuz hazirlik asamasinda...
    Biraz saygı... Dünya herkesin...
    youtube.com/c/KadirZora
    www.zoramotors.com
    https://www.facebook.com/ZoraMotorHouston

Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı semavi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    O isin uzerinden cok su gecti Biraktim akademiyi... midemde bulandi zaten iyice Turkiyedeyken..

Burada sartlar olusursa belki idareci olarak donerim ama o ihtimal yok gibi bir sey...

Suan bir restoran zinciri kurulumu yapmaya calisiyoruz bir yatirimci ile. Ben operasyonunu yapiyorum... Biraz daha vakit lazim detayli anlatmak icin. Henuz hazirlik asamasinda...
    Özel mesaj yollayamıyorum hocam. Posta kutunuzdan birkaç mesajı silerseniz bir iki soru sormak isterim selamlarımla..

turbo&quattro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    57 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Konuyu merakla takipteyiz

Post Thanks / Like
    Mentioned
    74 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı turbo&quattro Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Konuyu merakla takipteyiz
    Sen bilmezsin buraları pek

Valla arada yaptığımız muhabbetler keyifli oluyor.... Umarım görüşürüz bir yerlerde...
    youtube.com/c/KadirZora
    www.zoramotors.com

YAS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    45 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    burası değerlenir yerimizi alalım
    91' E34 M50B30 Avus blue
    98' E36Cp Cosmosschwarz
    05' E46Touring Titan silber

06UZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    konunun devamı merakla bekleniyor...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    74 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Gelelim ikinci arabamiza...

2 ve 3uncu arabayi beraber yazacagim. Cunku ayni arabalar ama markalar farkli...

PT Cruiser ufak gelmeye ve ikinci araba sart olmaya baslayinca aramalara basladik... Kriter yine 'istedigim degil bulabildigim' arabalar uzerineydi... Chrysler Town&Country modeline denk geldim ve anlastik 2000 dolara

Araba 2005 model, 120bin milde idi... Kuzey arabasi oldugu icin biraz pasliydi maalesef. Ama sanziman ve motor mukemmel konumdaydi... DVD navigasyondan dijital 3 bolge klimaya kadar model yilinin en dolusu idi... Bir kac hafta bindikten sonra bir nedenden dolayi yakin bir tanidiga sattim... Suan beraber calisioruz... Araba tik demedi ondada masallah...

Kisa bir sure sonra, satma nedenim iptal oldu ve yine araba bakmaya basladim... Bu sefer duragimiz Dodge Grand caravan oldu... Ayni arabanin Dodge etiketlisi... Navigasyon, dijital klima ve lastik basinc gostergesi disinda ayni donanimda idi... 100bin milde ve 2007 model... KAcirmadim aldim hemen.. az paraya cok is yapiyordu cunku... Esdeger bir honda yada sienna alsam 7-8binlerden aciyorlardi kapiyi ayni temizlikte ise...

Sormadan soyleyeyim... Bu araba kazasiz boyasizdi ama burada boyanin bir hukmu yok Araba eski ve yeni boyanmissa daha degerli

Simdi gelelim teknik ozelliklere...

3.8 200 hp... Arabaya yeten bir guc sunuyor motoru. Yine cok verimli olmasada cokta kotu degil...

Bu arabanin en sevdigim yani kullanisliligi... Arka koltuklar zemine girebiliyor. 2.sira koltuklarda ayni sekilde katlanip zemine girebiliyor ve benim gibi yeni gocmenler icin kanepe yatak vs tasima imkani sagliyor Kardesimde ki odyssey de 2. sira girmiyor mesela...

Sessizligi guzel bu arabanin... Oturus sekli biraz minibusumsu... Cok sevilecek asik olunacak bir arac degil... Tr'de gordugumuzde ic gecirsekte bu araba icin guzel duygularinizi siralayabilmeniz icin Amerika da bir aile babasi olmaniz gerekli TR sartlarinda yada ABD de yasayan bir bekar veya tek cocuklu aile iseniz gereksiz bir arac... Bende 2 tane var ellerinizden oper...

Peki aile icin SUV mu Minivan mi? ABD de kesinlikle minivan (Kopya, SUVda gelecek daha sonra )

SImdi resimlere gecelim...

youtube.com/c/KadirZora
    www.zoramotors.com

Post Thanks / Like
    Mentioned
    74 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bu arada telefon almistim, resimleri aktarirken bir yanlislik yaptim sanirim... Bulabildiklerimi yukluyorum... Birde resim kurtarma cikti basimiza
    youtube.com/c/KadirZora
    www.zoramotors.com

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Konuyu takipteyim. Sizden ricam asıl çerçeve araba olsa da yaşam şartlarından vs bahsetmenizi isterim.

hddsheriff - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    11 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    İlkay zaman gibi bir youtube kanalı kursan , arabadan anlayan adamın anlatması bir başka olur.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Gerek oturuş pozisyonuyla gerek kullanışlı ama bir o kadar da çirkin oluşuyla gerek ekonomik oluşuyla tam bir amerikan fiorinosuymuş dodge
    06 SS 0006

Post Thanks / Like
    Mentioned
    74 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı CelalMrz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Gerek oturuş pozisyonuyla gerek kullanışlı ama bir o kadar da çirkin oluşuyla gerek ekonomik oluşuyla tam bir amerikan fiorinosuymuş dodge
    Aynen oyle

Yeni kasalari guzel ama...

Burada sacma donanimlar olabiliyor arabalarda... Dahili supurge, lastik sisirme kompresoru falan Biraz kullanisliliga onem veriyorlar... Arabalarin en bos ve en dolularini bulmak mumkun... Manuel cam acma ve manuel aynali mazda3 gorunce sok olmustum ben... Ama cruise control var
    youtube.com/c/KadirZora
    www.zoramotors.com

Post Thanks / Like
    Mentioned
    74 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı hddsheriff Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İlkay zaman gibi bir youtube kanalı kursan , arabadan anlayan adamın anlatması bir başka olur.
    Yavas yavas baslamak istiyorum ama isim buna pek uygun degil... ileride neden olmasin? Belki ufak ufak videolar biriktiririm... Kes parcala montajla isine giremiyorum suan icin. Direk atmam lazim videoyu o zamanda cok kotu olabilir... Bir yerden baslamak lazim aslinda... Hele biraz daha garaji genisletelim...
    youtube.com/c/KadirZora
    www.zoramotors.com

Post Thanks / Like
    Mentioned
    74 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı mayday Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Konuyu takipteyim. Sizden ricam asıl çerçeve araba olsa da yaşam şartlarından vs bahsetmenizi isterim.
    Bu konuda elimden geldigince anlatirim fakat sorulara gore ilerlemeyi tercih ediyorum... Bildigimi cevaplar bilmedigime 'bilmiyorum' diyebilirim

Tabi zaman icinde belki fikirlerimizde degisebilir... Yazacagim seyler o zamani ve o andaki sartlarimi kapsar...

Hep ayni ornegi veririm...

Burada 'sakin giris katta oturma' diyenlerin kendilerine has aciklamalari var... Guvenlik bortu bocek vs...

Ben ise giris katta oturmak zorundayim cunku evler tahtadan ve iki tane hareketli erkek cocugum var... Kapisina devamli polis gelen komsularim var gurultu olayindan dolayi...

Yani sartlar farkli dogrular farkli...
    youtube.com/c/KadirZora
    www.zoramotors.com

Post Thanks / Like
    Mentioned
    74 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Arada bir Mercedes ML320 aldim... Cok uygun fiyata verdi arkadas cunku bazi problemleri vardi... Sanziman, abs sistemi vs vs...

Problemleri yavas yavas cozdum onuda sattim... Ama arabaya cok isinmistim... 2002 makyajli versiyondu 146bin mildeydi... Bose muzik sistemi guzeldi... Arac temizdi ve kararinda bir performansi vardi... Araci yukseltip, ufak tefek offroad denemeleri yapayim istiyordum...

Isin garip tarafi burada heryer yukseltilmis kocaayak kamyonetlerle dolu ama memlekette tepe yok Yokuslar sadece koprulerde var cunku yollar alttan degil ustten veriliyor burada

Oncelikle detayli bir temizlik ile ise basladim ML alinca... Cunku ABD ye geldigimden beri aldigim ilk araba idi bana gore eski olsa da Sonrasinda ise sanziman sorununu cozduk... Bununla alakali bir konu acmistim... Otomatik bir mercedesiniz varsa akunuz saglam olsun

Sonrasinda ESP BAS sisteminde ki hatayi giderdik... geriye lowrange yani arazi modu kalmisti ki ani bir kararla ilana koydum ve sattim araci 2 saat icerisinde... Tadi damagimda kalmisti... cunku kafamda hayallerim vardi. Araba ucuzdu ve degeri duser, orasi kirilir burasi bozulur derdi yoktu pek... neyse, bir acik kapattik satarak aldigim fiyat bende kalsin... Baya bir emek harcadim cunku... ama 2800 dolara sattim araci... az bucuk karda etmistik

Mercedes SUV serilerini (ML oyle ama GL de oyle sanirim) Amerika da uretiyor... Hal boyle olunca malzemelerde biraz kalite dusuklugu var. Yani Alman kalitesini tam olarak goremeyebiliyorsunuz. Buna ragmen ML ciktigi 97 yilina gore bence basarili bir arac. Benim asil hosuma giden yonu ise aracin kronik sorunlarini kolay mudahele edilebilmesi idi.

Cok foto yok ama olanlardan bir kac tane ekleyeyeyim... Aldigim ilk gun cekmistim resimleri...

Konu semavi tarafından (12-01-2018 Saat 23:51 ) değiştirilmiştir.
    youtube.com/c/KadirZora
    www.zoramotors.com

Skyhawk34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    19 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Foto yüklemede sorun yaşıyordunuz çözebildinizmi ?
    Bu tür işler pc başında biraz daha tahat oluyor brn tinypic sitesini kullanıyorum boyut Pixel ayarı yapmamada imkan veriyor

CloudGrey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    59 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    konu çok güzel arabalar amerika herşey hayallerdeki gibi duruyor.
    tabi konu kahramanı olarak eminim zorluklar yaşamıssınızdır.

Ama ben o can alıcı soruyu sormak istiyorum ; Amerikaya biz nasıl geliriz?
    30 yaşındayım ingilizcem var muhasebeciyim taş çatlasın 100k 'da amerikan dolarım çıkar.

Oraya nasıl giderim ne yaparım , çokmu geç kaldım ? lütfen bu sorulara kısa bir cevap yazarsanız çok sevinirim.
    médiocrité partout

SK10 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    konuyu merakla takipteyim abi yalnız amerikan arabalarından soğudum iğrençler tiksiniyorum artık
    bide beni en meraklandıran soru oraya gitmeye nasıl karar verdin ? oradaki yaşama ayak uydurmak nasıl bir duygu ? onu merak ediyorum
    16’Bmw 320i 40th Year Edition
    23’Dacia Duster 1.33tce Journey

Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Abi nedense amerika bana fotolarda daha güzel gözüküyor.
    başka yerden yüksek bir şeyler yok mu yahu ?

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler