User Tag List

Sayfa 3/17 İlkİlk 1234513 ... SonSon
308 sonuçtan 39 ile 57 arası

Konu: USA and CARS GURBET SPEC

Dou - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    21 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Guzel baslik olmus abi, devamini bekliyoruz.

Dedigin gibi bu kitada arac cabuk satiliyor (ozellikle $10k alti). Benim 2008 SI'i 48 saatte istedigim rakama satmistim

Dou - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    21 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı CloudGrey Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    konu çok güzel arabalar amerika herşey hayallerdeki gibi duruyor.
    tabi konu kahramanı olarak eminim zorluklar yaşamıssınızdır.

Ama ben o can alıcı soruyu sormak istiyorum ; Amerikaya biz nasıl geliriz?
    30 yaşındayım ingilizcem var muhasebeciyim taş çatlasın 100k 'da amerikan dolarım çıkar.

Oraya nasıl giderim ne yaparım , çokmu geç kaldım ? lütfen bu sorulara kısa bir cevap yazarsanız çok sevinirim.
    Bu soru bana da sıklıkla soruluyor. ABD ya da Kanada'ya gelmenin binbir türlü yolu var.

Başlık sahibi abimize green card direk çıktı, ben ise öğrenci olarak buraya geldim sonra oturma iznini aldım. Yatırımcı vizesi, çakma evlilik vs... başka yollar da var. Kanada'ya mülteci olarak başvurmak istersen alım yapıyorlar mesela, ama pasaportuna el koyarlar TR'ye 10+ yıl geri dönemeyebilirsin..

"Şu yolu izle" demek zor. Senin için en doğru yola kendin karar vermen gerekiyor.

Erdem K. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    52 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    konuyu keyifle okudum, hevesle devamını bekliyorum
    Subaru
    Technica
    InternationaL

PSN: ekduncan

KÖROĞLU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Güzel konu, Benim kafamda şu sorular var.

Ne kadar nakit ile buradan göçtünüz ?
    Orada ev vs için toplam ne harcadınız ? Bu nakit ne kadar yeter ? İş bulmak kolay mı.
    Ne seviyede bir dil ile iyi bir iş bulunur ?
    İlk zaman yoğun bir iş vardı hatırladığım. Şuan sanırım yeni bir işte çalışıp şartları iyileştirmişsiniz, bu şahsi beceri ile oldu gibi hissediyorum.
    İlk işte kazanılan ile aile geçinir mi ? ***** 2 evlat 1 eş var.
    TR deki ehliyet orada geçerli mi ? İnsanların yaklaşımı ne alemde ? Dışlama ya da yolda yürürken imalı da olsa bakış duruş sergiliyorlar mı ?
    Benzin ucuz ok. Diğer yiyecekler, örneğin et süt meyve ne alemde ?
    Tek kişi çalışarak tüm aileye bakılabiliyor mu ?
    Güvenlik ne durumda, işteyken akıl evde kalır mı ?
    Çocuklar için okul/adaptasyon ne durumda. Hadi siz dil biliyorsunuz oğlanlar ?
    Umarım garajlı bir ev en kısa zamanda mümkün olur konunun devamı gelir.

semavi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    74 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Tatil burada... Yarından itibaren yazacağım. Elimden geldiğince tek tek cevap yazarım herkese... Tolga Kaan çok soru sormuş. Ona cevap versem bir çok kişi cevapları alır sanırım

Nakitim yoktu Tolga... Cidden aldığım 3_4 bin dolar borçla geldim. Az çok el verecek kişiler vardı... Çok bunalmistim TR de...
    Iş meselesi biraz beceri ve tecrübe diyelim...
    2 bin civarı kazandım. Ucuz bir yerde kalırsan geçinirsin. Benim kiram yüksekti ama 800-900 dolarlık bir bölgede ev tutarsan yasarsin...
    Ehliyet 90gun geçerli...
    Burada her türlü insan var. Türkiye kadar dislanmadik!
    4 litre süt 2 dolar et kilosu 8-20 dolar arası kaliteye göre...bunlar helal olanlar... Helal aramazsan ucuz... Sebze fiyat olarak pahalı alım gucune göre ucuz... Tropikal meyveler trye göre ucuz...
    Tek maaşla bakabilirim ama 2binle suanki masraflarimi karsilamam imkansiz.
    Güvenlik bölgeye göre... Sorun olan yerler var illaki... Bizim o bölgelerle pek işimiz yok...
    Oğlum benden iyi konuşuyor
    Garajli ev için dua paylaşabilirsiniz benim için aranızda
    Biraz saygı... Dünya herkesin...
    youtube.com/c/KadirZora
    www.zoramotors.com
    https://www.facebook.com/ZoraMotorHouston

Post Thanks / Like
    Mentioned
    74 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Benim hanıma greencard çıktı ben yancı olarak geldim

Vize türleri çok onemli. Evliyseniz yasal olmak çok önemli. Çünkü daha çok masraf ve sorumluluğumuz var...

Genellikle öğrenci olarak geliniyor ilk etapta ama şuan için Amerika pahalı bir yer okumak için...

Ben ilk olarak 2009 yılında buraya geldim. Geldiğim yer Türkiye'de Niğde gibi bir yerdi. Yani Gayet sığ ufak soğuk bir yer.. buna rağmen buradaki sistemi çok iyi tahlil etme şansım oldu biraz akademik yönümden biraz da aile ile geleceğim için sistemi çözmek zorunda olduğundan dolayı....
    Daha sonrasında tekrardan iş amacıyla gelmiştim ama az çok beni tanıyanlar bilir Buraları Hiç unutmadım. Çünkü benim mantığım da yaşanması gereken Hayat buradaki ile kısmen örtüşüyor, Türkiye ile örtüşmüyordu.

Sonrasında Green Card başvurusu yaptım 2. de çıktı. ama yıllardır hep söylüyordum zaten bir şekilde Amerika'ya gideceğimi. Hatta uygun bir vize türü araştırıp ev takası bulmaya çalışıyordum Amerika'da kalıp Türkiye'ye tatile gelen birisiyle...
    Green Card çıktıktan sonraki süreç bizim için çok da kolay olmadı. Çünkü tüm ülke zor bir süreçten geçiyordu ve birçok insan gibi bizlerin de morali bozuktu Ama bu Tabii ki daha itici bir güç olarak yansıdı...

Buraya gelirken belli kriterleri vardı elbet. Maddi olarak kriterlerin ne diye sorarsanız: otomobiller benzin ucuzluğu et fiyatlarını ucuz olması ve tabii ki En önemlisi Belki de iyi okulların Bedava olması....
    Soyut kavramları saymıyorum zaten hukuk vesaire bu tarz durumları.... Elbette burada da hukuksuzluk var burada da birçok suç var Ama...Ben şu an Amerika'nın Teksas eyaletindeyim. Bizim dilimize yerleşmiştir kötü olan mahalleler için Texas gibi yer deriz... Ben artık bunu kullanmamaya çalışıyorum çünkü ben Gaziosmanpaşa ve Bayrampaşa civarında büyümüş bir çocuk olarak Oraların daha tehlikeli olduğunu düşünüyorum

Belli bir yaştan sonra burada gelmeniz ve aynı tecrübelerle burada hayata adapte olmanız ancak çok iyi, teknik bir meslek sahibi olmanıza ve çok iyi bir İngilizcenizin olmasına bakar...

Daha önce sorulmuştu zannedersem nasıl karar verdiniz diye... Bana Green Card çıktığında Türkiye'de parmakla gösterilecek bir konuma atanmak üzereydim... O durumda bile tereddüt etmedim... Türkiye'deki konumuma burada ulaşmam belki 10-15 yılımı alacak Belki de hiç ulaşamayacağım.. Fakat ben bir aile babasıyım ve önüme çıkan bu imkanı çocuklarımı adına eşim adına değerlendirmek istedim. Yaklaşık bir yıl oldu geleli şu ana kadar hiçbir zaman bir pişmanlık yaşamadım...

Elbette ülkemiz daha huzurlu olsaydı ve daha iyi bir zamanlama ile gelseydik daha güzel olurdu ama her işte vardır bir hayır... zaruret bir Mürşidi kamildir derler eskiler... Hayırlısı böyleymiş diyelim geçelim...

Pasaportlar elime çıktıktan 2 gün sonra Amerika'ya yerleştim Türkiye'de evi mi kapatip...iki gün bile beklemeye bilirdim neden bekledim derseniz? Evim kira idi ve eşyalarımı satıp dağıtıp gelmem gerekiyordu. O yüzden bekledim yoksa kendi evim olsaydı aynı akşam Uçar gelirdim...

Gelecekte Türkiye'ye tekrar döner miyim bilmiyorum planımız dönmemek üzere ama şartlar insanı çok farklı noktalara getirebilir... O yüzden Garanti konuşmamak lazım Hiçbir şey için... Türkiye eski Türkiye değil şartlarımız gayet iyi bu Herhangi bir hükümetin veya herhangi bir liderin veya herhangi bir partinin başarısı da değil bütün dünya gelişiyor... 15 yıl önce bizden daha ileride olup da geçtiğimiz bir tane bile ülke yok maalesef... tüm dünyadaki gelişen teknoloji iletişim gibi şeyler Şu an için bazıları tarafından belli partilere veya Belli kişilere mal edilmeye çalışılıyor... Bu da dışarıya kapalı bir toplum olduğumuzdan kaynaklı.... Daha fazla siyasete girmek istemiyorum... dün itibariyle bitmiş olan yüzde 70 lik tezimi yaktım ve akademik hayatımı Artık tamamen sonlandırdım ve siyaset bilimi ve uluslararası ilişkiler alanından çekildim aman ne büyük eksiklik şimdi onlar düşünsün nasıl kaçırdık elimizden diye :P ... Zaten bir süredir ticaretle uğraşıyordum. burada ticaret ile devam etmeyi planlıyorum.
    imkanın olur ise bir garaj açmaya çalışacağım Çünkü burada gerçek manada Usta Yok. ben Usta değilim ama burada ustayım diyen birçok kişi kadar bu işe hakim olabilirim ve Yönetmeyi becere bilirim diye düşünüyorum...

Çok vakit bulamadığım için biraz da üşengeçlik hakim olduğu için çok fazla resim çekmedim çok fazla paylaşım yapmadım. Facebook'ta Grup oluşturdum oraya mümkün olduğunca resim yüklemeye çalışacağım artık...

Benden Şimdilik bu kadar yarın yarından sonra diğer arabaları da yüklemeye başlarım. arada imkan bulabilirsem kaldığım Site ile alakalı çevre ile alakalı birkaç fotoğraf da atmaya çalışırım...

Sorulari elimden geldiğince cevaplamaya çalışırım. zaten Amerika'da yaşayan ve benden daha eski olan arkadaşlar da konuya ilgi gösteriyorlar Sağ olsunlar. onların tecrübeleri de çok çok önemli onlar benden daha tecrübeliler Amerika konusunda... Benim avantajım ise 2009'da Amerika'yı tahlil etmiş olmam, sonrasında Türkiye'ye dönüp son süreçleri Türkiye'de yaşayıp tekrar Amerika'ya gelmiş olmam. Yani karşılaştırmalı olarak iki ülkenin arasındaki farkları şu an çok iyi biliyorum diyebilirim... Birkaç sene sonra artık Türkiye'ye hakim olamaz Türkiye hakkında yeterli bilgiye sahip olamaz duruma gelebiliriz çünkü...
    Konu semavi tarafından (15-01-2018 Saat 23:46 ) değiştirilmiştir.
    youtube.com/c/KadirZora
    www.zoramotors.com

Post Thanks / Like
    Mentioned
    74 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Dou Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Guzel baslik olmus abi, devamini bekliyoruz.

Dedigin gibi bu kitada arac cabuk satiliyor (ozellikle $10k alti). Benim 2008 SI'i 48 saatte istedigim rakama satmistim
    Hele araba temizse... Adamlar zaten kullan at mantığındalar ama sizin oraya yaklaştıkça pas problemi artıyor
    youtube.com/c/KadirZora
    www.zoramotors.com

Post Thanks / Like
    Mentioned
    74 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Strich Acht Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Abi nedense amerika bana fotolarda daha güzel gözüküyor.
    başka yerden yüksek bir şeyler yok mu yahu ?
    Spoiler vermeyelim yavaş yavaş.
    . Onu yazana kadar belki başka bir şeylerde alırım diye umuyorum garaj genişler
    youtube.com/c/KadirZora
    www.zoramotors.com

i-vtec07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    22 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Mutluluğun daim olsun abi konu çok güzel bi ara bende rica etmiştim galiba abi konu açarmısın diye,

Bu arada face grubu sana mı ait abi ? Face ve ınstagram hesaplarını paylaşırsın ekleyelim takip edelim, şahsen ben çok merak ediyorum ordaki hayatı.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    @semavi bilgiler için teşekkür ederim. Demekki 30K gibi bir USD bakiyesiyle gidilse 5-6 ay idare edilir.

O arada destek de bulunur. Dil'in iyi olması büyük avantaj olmuş sana. garaj fikri harika, belki motor rektefiye edilemez ama mekanik birçok şey el alet tutuyor ise yapılır / öğrenilir.

Huzurun daim olsun mümkünse TR kanallarını hiç açma. Biz hala eyyyy ile başlayan bolca zırva dinliyoruz. 4 kurtulmuş 4 kurtulmuştur

Çok daha iyi olur şartların umarım. Biz de görürüz paylaştığında.

CloudGrey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    59 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    semavi bey üşenmeden güzel bir paragraf yazmışsınız elleriniz dert görmesin.
    sanıyorum hepimiz green card olayı olmadan amerikaya gidip yerleşemiyeceğimizi anlamış olduk

green card başvuralarıda artık durduruldu diye okuyorum son zamanda demekki hepten yalan olduk.

ben yeni zelandayı araştırmaya devam edeyim o zaman...

çok merak ettiğim birşey var cevabını bulamıyorum ; abd ' de bir ev almak bize abd yaşamayabilme olanağı sunuyormu?
    Konu CloudGrey tarafından (16-01-2018 Saat 09:25 ) değiştirilmiştir.
    médiocrité partout

Post Thanks / Like
    Mentioned
    74 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ev olayının vize sağlayacağını sanmıyorum... Sağlasa burada bir sürü malikane alacak insan var ve vize için kıvranıyorlar...

Tolga güzel temenniler için teşekkürler... Ülke bizim ülkemiz ama eyyyy mantığı bizim mantigimiz değildi... Inşallah ülke olarak birbirimize eyyyy demeyecegimiz ve ayristirmayacagimiz günler gelir bir an önce..

ivtec face grubum çok yeni... 5-6 foto var ama fırsat buldukça yayınlamayı planlıyorum.... Bei Facebook anmelden | Facebook

Diğer sosyal medya araçlarını yavaş yavaş kullanmaya başlayacağım....
    youtube.com/c/KadirZora
    www.zoramotors.com

TechTurkey M_PROJECT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    sanıyorum hepimiz green card olayı olmadan amerikaya gidip yerleşemiyeceğimizi anlamış olduk

green card başvuralarıda artık durduruldu diye okuyorum son zamanda demekki hepten yalan olduk.

çok merak ettiğim birşey var cevabını bulamıyorum ; abd ' de bir ev almak bize abd yaşamayabilme olanağı sunuyormu?
    Amerika'da mulk sahibi olabilirsiniz , cok zor degil fakat bunun size oturum yada calisma izni olarak bir donusu olmaz , vizenizin limiti olan oturum suresi kadar kalabilirsiniz .

Bildigim kadari ile Ispanya'da mulk alirsaniz oturum hakki veriyorlar , onun amaci da zaten mulk alabiliyorsaniz harcayacak paraniz vardir ve bunu Ispanya'da yapin diye. Calisma izni mulk ile saglanamiyor.
    Straights are for fast cars, but turns are for fast drivers!

Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Aslinda soyle bir durum var ,

Amerika'da yasabilmek biraz sizin azminize bagli . Herhangi bir vize ile , yasiniz da erkense ogrenci vizeleri ile hem okuyup hem calisarak ( kacak sekilde ) 3 ila 5 sene kalmak mumkun , ama kolay degil !! Oncelikle sizin bu eziyeti cekip cekemeyeceginiz onemli . Benim seneler once bir cok arkadasim F1 vizesi ile gelip , gunduz okul , gece calisarak ki hic kolay sartlar degildi , senelerce birikim yapip , okul parasini odeyip ayni zamanda bir sekilde Amerika'da kalmanin yollarini aradilar . Kimileri fake evlilikler yapti , kimileri bir kiz buldu 5 sene boyunca orda kalmak icin dislerini siktilar vsvs . KAfaya koyanlarin cogu suan pasaportlarini cebine koydular . Bu en zor ve zahmetli yollardan biri . Yapabilir misiniz o kisi ye gore degisiklik gosterir . Bu sekilde hayatinin askiyla tanisip cocuk sahibi olan arkadaslarimda var , fake evlilik yapip acayip sikintili donemler yasayan arkadaslarimda var .
    Sonuc sizin neyi nekadar istediginiz ile alakali .

Greencard cok buyuk bir sans , greencard cikip gelip yapamayan ve geri doneneler bile mevcut . Yurtdisinda yasamak kolay degil , sizin kendinizi oncelikle buna hazirlamaniz lazim .

Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Özel bir soru olacak ama sormak istiyorum. Mesleğim mali müşavir,

ACCA Diye bir olay var uluslar arası geçerliliği olan (fark dersleri veri çap yapmak gibi) bir belge alma ihtimalim düşükte olsa (dil yetersizliği) var.

Diyelim ki her şey süper gitti ve ben bunu başardım. Orada bu tarz bir iş bulmak mümkün mü ? Gördüğüm kadarıyla hep bedensel çaba gerektiren işler yapılıyor ilk etapta.

Bunu ciddi olarak merak ediyorum. Ayrıca oradaki bankalarda hesap açıp kredi kartı alabiliyor musunuz ?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı tolga_kaan_ Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

ACCA Diye bir olay var uluslar arası geçerliliği olan (fark dersleri veri çap yapmak gibi) bir belge alma ihtimalim düşükte olsa (dil yetersizliği) var.

Diyelim ki her şey süper gitti ve ben bunu başardım. Orada bu tarz bir iş bulmak mümkün mü ? Gördüğüm kadarıyla hep bedensel çaba gerektiren işler yapılıyor ilk etapta.

Bunu ciddi olarak merak ediyorum. Ayrıca oradaki bankalarda hesap açıp kredi kartı alabiliyor musunuz ?

Malesef ACCA Amerika tarafindan onaylanmiyor , mali musavirlik yapmak istiyorsaniz mutlaka Certified Public Accountant (CPA) sinavini gecmeniz lazim , sinav hakkinda cok bilgim yok ama ACCA'nin amerikada ise yaramadigini biliyorum . ( tabi bir degisiklik olmadiysa )

Turk asilli muhasebeciler cok , ben kendi sirket muhasebemi bir Turk abimize yaptiriyordum.

Eger isinizi yapmak istiyorsaniz oncelikle , gelme isini cozup akabinde bunun okuluna gidip sinavlari verebilirsiniz . Sonra istediginiz yere lisansli sekilde ofisinizi acarsiniz .

MEvcut bilginizle bir ofise girip belki imza yetkisi olmayan yan isleri yapabilirsiniz , dil sikintisi yoksa .

Banka hesap acmak kolaydir ama kredi karti almak zordur . 6 puan kurali gecerlidir eyaletlere gore degisir . Kredi karti aldiniz limitini arttirmak ayri bi zordur . Son zamanlarda ( yani 5 seneden beri ) kolaylasti biraz ama alamama durumunuz olmaz .

@semavi , konuyu isgal ettik , affola
    Konu M_PROJECT tarafından (16-01-2018 Saat 15:13 ) değiştirilmiştir.

said_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı tolga_kaan_ Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Ben üniversiteyi bitirtikten sonra iş arayışına girdim. Marketing anadal ve Managment yan dal yaptım 3.18 ortalama ile okulu bitirdim. İngilizce olarak bir problemim yok fakat tabikide aksan var nede olsa ikinci dil.

Benim kendi yaşadıklarımdan çıkardığım şu.

ya mühendis olucaksınız, özellikle yazılım mühendisi ve dişe dokunur birşeyler yapabiliyor olmalısınız. o zaman iş bulma ihtimaliniz ciddi yükseliyor.

her mesleğin bir raconu var diyebilirim. Mesela kendim için, Pazarlama native bir meslek yani Amerikalılar güzel yapıyo ve bu sektörde pek yabancı çalışmıyor. O yüzden ben hiç olumlu bir dönüş almadım.

Çok ÖNEMLİ bir not düşüyim.

Ben yapamadım diye sizin iş bulamıycağınız anlamına gelmez. Orası amerika 350 milyondan fazla nufüsu olan bir ucundan bir ucuna 5-6 saat uçakla gidilen devasa bir ülke.

illaki iş var. Burdaki asıl mesele, sizin dayanma gücünüz ne? O aradığınız veya seviceğiniz işi bulana kadar, pizza dağıtmayı, restorant da garson olarak çalışmayı kaldırabilcekmisiniz.

bunları küçümsencek meslekler olarak yazmıyorum lütfen yanlış anlaşılmasın, benzer şeyleri bende yaptım, kendi ağırlığımdan fazla kutuları indirdim kaldırdım. ve pes ettim geri döndüm.

@semavi abi konunu sen yokken ele geçirdik biraz, saat farkına güvenerek biz yatınca sen yazmaya başlarsın artık.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    74 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Konu işgal edilsin diye açtım zaten Ben de öğreniyorum yazıldıkca... Herşeye hakimim diyemem ki?

Greencard olmasa gelir mıydım? Yine gelecektim ama sıkıntılı bir vize surecine girmeye motivasyonum olmayabilirdi....

Pazarlama gibi işlerde native olmak avantaj ama göçmenler çok yoğun ise daha kolay olabiliyor işler... Mesela Houston da beyaz Amerikalı görmüyorum pek yani Amerika gibi değil burası! Haliyle her yer Meksikalı Çinli Hintli dolu ve düzgün bir İngilizce konuşulmuyor...

Türkiye de bazı meslekler küçümsensede de burada bu algı pek yok...

Lakin daha önce de yazdım farklı yerlerde...

Aklınızın bir köşesinde şu işi yapsam çok rahat etsem az çalışıp çok para kazansam gibi bir fikir var ise Amerika buna uygun değil... Bu duruma en uygun ülke Türkiye... Burada gerçekten çalışıyorsunuz ve çok değişik şeylerden para kazanıyorsunuz....

Bunları da yazacağım vakit buldukça...

Kredi kartı olayına gelince ben kendimden 10 15 gün sonra kredi kartımı hemen aldım hem de ön ödemeli değil normal kredi kartı.... Bu işte şöyle bir açık var Daha doğrusu yapılan yanlış var aslında. Türklerin çoğu bankaya gidip parasını yatırıp kredi kartı debit Card ne varsa hepsine başvurur... Bu yapılan en büyük yanlış. Bugüne kadar belki 10 kişiyi yönlendirdim süreç şu şekilde olmalı... Önce Banka hesabı açarsınız debit Card Yani normal bankamatik kartı alırsınız. 10 15 gün bu kartı kullanırsınız sonra bankaya gidip kredi kartı başvurusunda bulunursanız genellikle kredi kartı onaylanıyor Hatta herkes onaylandı 1500 dolar limitli.... Bunu yapmayanlara ise ön ödemeli 300 dolarlık secure credit card verildi....
    youtube.com/c/KadirZora
    www.zoramotors.com

turbo&quattro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    57 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Kredi karti almak cok kolay yahu. Hic kredi gecmisi olmayanlara dahil yuksek faizli kredi karti veriliyor.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler