User Tag List

Sayfa 4/17 İlkİlk ... 2345614 ... SonSon
308 sonuçtan 58 ile 76 arası

Konu: USA and CARS GURBET SPEC

semavi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    74 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Hikayemize kaldigimiz yerden devam edelim o zaman...

ABD de hersey iyi gidiyordu... PT Cruiserin tum bakimlari bitmisti ve yeni gelecek bir arkadasa satilmisti... Teslim ettikten bir kac gun sonra...

Otoyolda anlamsizca sapitti GPs ve beni baska bir yola yonlendirdi... Diger tarafin dogru oldugunu bildigim halde basiretim baglandi ve yan yola girdim... Hemen tekrar hesapladi ve eski yeri gosterdi yine... Ama yanlis yola girmistik bir kere... neyse bu sefer tekrar hesapladi ve 8-10 dakika farketti.. zaten gec kalmistik... canim sikildi iyice... Anlik olmustu bu karmasa... Donduk dolastik ve varacagimiz yere bir kac yuz metre kala esim 'dikkat et aman' diye bagirdi... Ben hic bir sey anlamadim cunku gorus acimda degildi... meger benim tarafimda on lastigimin yarisi hizasindan bir araba pat diye uzerime kirmis... Yuzde yuz suclu... 16 yasinda yeni sofor... vs vs ... Duzgun bir aileydi (ileride yamugunuda anlatacagim )

Dosya acildi ve neredeyse arabanin iki katina yakin bir para 2 gun sonra cek olarak elime verildi... Oylede ihtiyacim vardi ki o paraya...

Macera bitmedi tabi... Araba pert olmustu ama aslinda sadece bir surtme ve rot kolu egilmesi idi... Dedim arabama cok bagliyim geri istiyorum 550 dolara arabami geri aldim. Cunku burada 100binde temiz araba bulmak cok. Bir kac aydirda kullaniyordum ve herseyine hakimdim arabamin... Aslinda biraz tamir olaylarina girmek istiyordum bizim sirkete parttime gelen usta ile beraber... Hazir para da gelince arabanin eksiklerini yada ileride degisebilecek parcalarini degistirmeye basladim... Parca fiyatlarini hatirladigim kadariyla yazayim...

Once komple on takim siparis ettim... Salincak rot baslari rot kolu z rotlar falan komple sagli sollu set... Her ihtimale karsi sol amortisor degisti....

Radyatorde sizdirma vardi, onuda yeniledik... (50 dolar)

Alternatorun sesini begenmiyordum, onuda yeniledik Gergi, kayis vs vs (130 dolar)

Aku sifirlandi... (Garantiden, eski sahibi sagolsun)

Tavan sarkmisti komple... Junkyard (cikmacidan) komple tavan aldik ve onu montajladik... (35 dolar)

Fren balatalari vs saymiyorum bile...

Camurluk aldik... Macun islemleri yapildi ama hala boyayayamdik ustanin sallamasi yuzunden 6 ay oldu (45 dolar)

Sonra kendime odul verdim ve bir ust paket bir hasarli arabadan orjinal INFINITY hoparlorleri alip taktim (tanesi 7-8 dolar olmasi lazim, toplam 8 hoparlor)

Iyi tecrube oldu ama bana...

simdi gelelim resimlere...

Konu semavi tarafından (18-01-2018 Saat 00:13 ) değiştirilmiştir.
    Biraz saygı... Dünya herkesin...
    youtube.com/c/KadirZora
    www.zoramotors.com
    https://www.facebook.com/ZoraMotorHouston

Detailing Bölüm Başkanı imprezaWRC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    145 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    @semavi, Geçmiş olsun. Ne yamuk yaptılarsa o kısmını da yazmanı merakla bekliyorum.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    74 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı imprezaWRC Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    @semavi, Geçmiş olsun. Ne yamuk yaptılarsa o kısmını da yazmanı merakla bekliyorum.
    Cok tesekkurler....

Yamuk burada degil, sirket arabasi ile yaptigimiz kazada Kronolijiye simdilik sadik kalmaya calisiyorum Bir kac post sonra hem o kazayi hemde aldigim canavari yazacagim
    Konu semavi tarafından (18-01-2018 Saat 18:38 ) değiştirilmiştir.
    youtube.com/c/KadirZora
    www.zoramotors.com

Post Thanks / Like
    Mentioned
    74 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Kazayi yaptik...

Cirkin Ordek yavrusu PT Cruiseri de satmis bulunduk.... Eyvah eyvah... Burada otobus minibus yok... Araban yoksa ac kalirsin! Yazin hava adanadan beter... En korkunc olani ise butun gun disari cikmamis ve cocuklarla bunlamis bir Hanim bekleyecek aksam isten geldiginizde sizi... Aman....

Hemen tanistigim bir galericiye ugradim... Nasibim beni bekliyordu orada...

Boyle bir kirlilik olamaz... Ama kaba kir... Sanki 3 tane kopek postunu serpistirmisler arabaya

Ama kondisyon cok iyi, sorun yok ve teknik anlamda tertemiz bir arac...

Saturn markasi Chevroletin alt markasi ama kapandi. Zaten bazi arabalarda sadece etiket farkli saturn chevy buick ve pontiacta... Hatta oldsmobile de dahil... Yani bu araba Saturn Relay olmasina ragmen Chevrolet Uplander ile amblem ve panjur farki var sadece... Fiorine nemo ve bipper gibi...

Araba Minivan ile SUV arasi bir platformla yapilmis... 7 kisilik yine... Uzaktan calistirmaya kadar bir cok donanim var. DVD seti daha gelismis, ses sistemi cok iyi degil...

Motor 3.9 v6 ve 240 hp... sanziman 4 ileri klasik otomatik...

Sacma donanimlar var. Dahili kompresor ile lastik vs sisirebiliyorsunuz. Arka amortisorlerde yuke gore kendini ayarliyor... Bu arabamizda bir aile arabasi idi. Burada aileler genellikle bir tane buyuk SUV (suburban tarzi) yada Minivan tutuyor kapinin onunde... Zaten ailede kac yetiskin varsa genelde o kadar araba olmak zorunda...

Neyse resimlere gecelim...

youtube.com/c/KadirZora
    www.zoramotors.com

Post Thanks / Like
    Mentioned
    74 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Simdi yaptigimiz ikinci kazaya gecelim...

Aksam 8-9 arasi isten donmustuk sirket yemegine geciyorduk mudur ve bir arkadasla birlikte... Isiklarda durdugumuz anda sert bir darbeyle zipladi araba... Baya bir sertti ve habersizce arkadan vurunca sok olmustum... Bizim araba Ford e250... Baya kemikli bir araba ama arkadan vuranda hali yuklu bir pickupmis...

Bir baktik adam kacmaya basladi. Bizim araba stop etmisti ilk etapta. Calistirip kendimi toplayinca arkasindan bastik ve kovalamaca basladi... Ileride yakalayip cektirdik bir parka... O araba nasil yurudu onuda bilemiyorum ama!

Eleman hispanic... belge ehliyet hic bir sey yok!

Hayatimda gordugum en aptalca en adice en salakca yalan soyleme sekilleri...

Ben size carpmadim diyor! Hemen 4-5 kisi oldular... Digerleride gelip salaga yatip, size kim carpti lutfen dogruyu soyleyin diyor Ben boynumu tutuyorum cunku cok acidi... Bana sen sahtekarsin saglik parasi almak icin yapiyorsun falan diyor...

Sonrasinda ABDde yasadigim ender kufurlesme anlari Daha iyilerini ogrenmem gerektigini dusundum bir an... tek bildigim f.k off falan... NErede o yuksek Turk kufur edebiyati ve cesitlemeler Gocmen olmanin ilk zorluklarini yasadim

Polis geldi, ona da ayni yalanlar falan derken polis bir iki laf edince normale dondu... Arabalarin parcalari birbirine gecmis halbuki

Suan hala sigorta islemleri ile ugrasiyoruz.. Sonuclaninca kalanini yazarim. Sigorta da bir dalavere ceviriyor poliste biraz isguzarlik yapmis...

youtube.com/c/KadirZora
    www.zoramotors.com

Detailing Bölüm Başkanı imprezaWRC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    145 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    @semavi Vay arkadaş macera hiç nitmiyor, geçmiş olsun. E-250'de her eve lazım cinstenmiş.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    74 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı imprezaWRC Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    @semavi Vay arkadaş macera hiç nitmiyor, geçmiş olsun. E-250'de her eve lazım cinstenmiş.
    Iyi yanliyorum onla

birde e350 heavyduty versioynu var... 0-100 denedim 8in altinda gibi...

Ama bana gore TRdeki ducatolar masterlar daha iyi is icin...
    youtube.com/c/KadirZora
    www.zoramotors.com

OmerRS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı semavi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Iyi yanliyorum onla

birde e350 heavyduty versioynu var... 0-100 denedim 8in altinda gibi...

Ama bana gore TRdeki ducatolar masterlar daha iyi is icin...
    320 hp Transitler var orda 3.5 Ecoboost, E serisini yavaş yavaş bitiriyorlar.

Bu arada konuyu takipteyim, gayet güzel gidiyor
    Konu OmerRS tarafından (18-01-2018 Saat 22:21 ) değiştirilmiştir.
    Azim Oto Özel Ford Servisi
    http://www.azimfordservisi.com/

Post Thanks / Like
    Mentioned
    74 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı OmerRS Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    320 hp Transitler var orda 3.5 Ecoboost, E serisini yavaş yavaş bitiriyorlar.

Bu arada konuyu takipteyim, gayet güzel gidiyor
    cok mantikli bence...

Arabalarda saklama gozleri bile yok, ergonomi sifir... Maalesef A takimi bilminden bu tuip arabalar hep hosuma giderdi ama simdi kalasligini anladim E350 ya 6.2 yada 7.3 olmasi lazim bizdeki... digerleri zaten genelde 6bin cc civari.

Chevy nin vanlari daha iyi yanliz bana gore... Daha stabil ve daha sessiz.
    youtube.com/c/KadirZora
    www.zoramotors.com

01ayk01 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Abi bu nasil sanstir anlamadim. Los Angeles’ta 17 ay kaldim. 40.000 mil yol yaptim. Tamponum cizilmedi. Allah yardimcin olsun bu sanssizlikla daha kotusu olabilirdi.
    Alıntı Berkan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    tatmin olan arkadaslar olarak elele tutuşup titreyerek boşalalım

turbo&quattro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    57 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Herkes bir sekilde buraya gelmeye calisiyor ama bende tam tersi acaba Tr ye gerimi donsem diye dusunuyorum bazen. 11 yil yasadiktan sonra acaba tekrar adapte olabilirmiyim soru isaretleri var baya ..

TechTurkey M_PROJECT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı turbo&quattro Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Herkes bir sekilde buraya gelmeye calisiyor ama bende tam tersi acaba Tr ye gerimi donsem diye dusunuyorum bazen. 11 yil yasadiktan sonra acaba tekrar adapte olabilirmiyim soru isaretleri var baya ..
    Otur oturdugun yerde ne isin var sacmalama .
    Straights are for fast cars, but turns are for fast drivers!

Post Thanks / Like
    Mentioned
    57 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yahu sende kesin donus yaptin diye biliyorum ? Mustafa iyi oldu yazdigin bende sana pm gonderecektim bugun yarin vergi iadesi vs.. ile ilgili. Istersen buradan sorayim herkes bilgilensin yada pm atayim.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yahu sende kesin donus yaptin diye biliyorum ? Mustafa iyi oldu yazdigin bende sana pm gonderecektim bugun yarin vergi iadesi vs.. ile ilgili. Istersen buradan sorayim herkes bilgilensin yada pm atayim.
    Kismi kesin donus diyebiliriz , gelip gidiyorum da yok abi burda basina dert alma .

Burda bulunup amerikaya vergi isi diosan , ben bir beyanda bulunmuyorum ama banka islemlerinde ( sirketim oldugundan ) irs e bilgi paylasimi yapiyorlar benim bilgilerimi . Bakalim bi yerimize patlamaz insallah

Ama hic aklindan bile gecirme kesinlikle , illa deneyecem diosan gel dene ama hic tavsiye etmiyorum . Benim donus sebepleri farkliydi , bin pismanim .

Burda harcadigim eforu orda harcasam her yonden kazancim x3 kati olurdu .

Yakin zamanda tekrar Amerika'ya donmeyi planliyorum .

Post Thanks / Like
    Mentioned
    57 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yapma ya o kadar pismanmisin ;( Goruyorsundur ben 3-4 kere fln geliyorum Tr ye. Belamiz eksik olmuyor ama aileyle sevdiklerinle olmak guZel geliyor sanki. Haziran gibi gelip 1-2 ay kalma planim var az biraz birseyler netlesir heralde .

Evet vergi mevzusu. Bir zaman once biryerde yazmistin hatirliyorum.
    ABD vatandasi olduktan sonra Tr de adima hesap actim ve o hesapta $$ alip satiyorum, faiz gelirim var ve bunu soruyorlar biliyorsun. Yok diye beyan etsem IRS bunu bulabilirmiki ? iRS bela ufakta olsa risk varsa tum parami babamin hesabina tranfer yapip oyle para cevirecegim.

Skyhawk34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    19 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Semavi abim, oralarda hamam falan bul gir. Gitmez bu karabulutlar üzerinden.
    Hıaaaaaaammmm.kudumun rednecklerine bak yalanlarıda kendileri gibi komik

Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yapma ya o kadar pismanmisin ;( Goruyorsundur ben 3-4 kere fln geliyorum Tr ye. Belamiz eksik olmuyor ama aileyle sevdiklerinle olmak guZel geliyor sanki. Haziran gibi gelip 1-2 ay kalma planim var az biraz birseyler netlesir heralde .

ABD vatandasi olduktan sonra Tr de adima hesap actim ve o hesapta $$ alip satiyorum, faiz gelirim var ve bunu soruyorlar biliyorsun. Yok diye beyan etsem IRS bunu bulabilirmiki ? iRS bela ufakta olsa risk varsa tum parami babamin hesabina tranfer yapip oyle para cevirecegim.
    Olay su aslinda ;

If you are a U.S. citizen or a resident alien of the United States and you live abroad, you are taxed on your worldwide income. However, you may qualify to exclude from income up to an amount of your foreign earnings that is adjusted annually for inflation ($92,900 for 2011, $95,100 for 2012, $97,600 for 2013, $99,200 for 2014 and $100,800 for 2015). In addition, you can exclude or deduct certain foreign housing amounts.

Yani okadar takip edilecegini sanmam , icinde suphe varsa aileden birine transfer et ordan yap derim .

Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Simdi soyle bir site buldum baya aciklayici yazmis bu adamlar . Amerikan Vatandaslari | Amerikan Vergisi

onursumer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    65 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

bildiğim kadarıyla amerikan vatandaşları ile ilgili her bilgiyi bankalar hangi ülke olursa olsun bildirmek zorundalar

psn&Live id: onursumer
    135
    ├┼┼╕
    246R

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler